پرش لینک ها
StableCoin

برنامه جدید کنگره آمریکا برای StableCoin

آش جدید کنگره آمریکا برای StableCoin ها، آماده پخت!

در صورتی که یک ارز دیجیتال Stable Coin نتواند قبل از معامله شدن در بازار آمریکا موافقت رجیستر شدنش را به دست بیاورد، سازنده این Stable Coin ممکن است تا سقف ۵ سال زندان و ۱ میلیون دلار جریمه در پی داشته باشد! کسانی که قصد ارایه Stable Coin جدید را حتی در خارج از این کشور دارند و می خواهند معاملات این کشور را هم داشته باشند، می بایست رجیستر شوند تا اجازه کار داشته باشند.

پیش نویس جدید

یک فرمت صورت وضعیت جدید Stable Coin ها در کشور ایالات متحده آمریکا که شامل چارچوب های ضروری نیز می باشد، درست چند روز پیش از ابلاغیه جدید در ۱۹ آپریل اعلام شد. طبق این فرمت جدید، فدرال رزرو متصدی منتشرکنندگان استیبل کوین ها Tether و Circle که به ترتیب ارزهای دیجیتال USDT و USDC هستند خواهد بود.

استیبل کوین ها طبقه بندی از ارز دیجیتال هستند که ثبات قیمت را برای خریدار / سرمایه گذار ارایه می کنند و این فرایند ثبات به وسیله استفاده از الگوریتم های تنظیم عرضه و تقاضا صورت می پذیرد. اولین بار استیبل کوین ها با انتشار BitUSD در سال ۲۰۱۴ معرفی شدند.

بنا بر این سند منتشرکنندگان استیبل کوین ها می بایست تحت نظارت بخش آژانس بانکداری فدرال رزرو قرار گیرند و موسسات غیر بانکی تحت نظارت خود فدرال رزرو خواهند بود. همانطور که در ابتدا گته شد، عدم رجیستر شدن در این سیستم می تواند منجر به جریمه نقدی تا سقف ۱ میلیون دلار و زندان تا سقف ۵ سال بشود.

منتشرکنندگان استیبل کوین ها در داخل خاک کشور آمریکا نیز می بایست این فعالیت تجاری را به عنوان یک بیزنیس در این کشور به ثبت رسمی برسانند.

StableCoin

در میان فاکتورهای اصلی تایید شدن این استیبل کوین ها مواردی همچون صندوق ذخیره مطابق با دستورالعمل های فدرال رزرو و لیست دارایی های آپدیت شده در بازه زمانی زیر ۹۰ روز نیز به چشم می خورند.

بعلاوه، منتشرکنندگان می بایست توانایی فنی کافی و توانایی مدیریتی کافی خود را اثبات کنند و در کنار این موضوع به مزایای استفاده از نوآوری استیبل کوین ها و فناوری های مرتبط نیز متمرکز باشند.

همچنین، در بخشی از این ابلاغیه آمده که در صورت منتشر کردن استیبل کوین بدون پشتوانه دارایی های واقعی تا میزان ۲ سال ممنوعیت از حضور از مارکت را در پی خواهد داشت.

StableCoin

در بخش های دیگر این سند، مواردی همچون الزام به حفظ ثبات قیمت برای هر استیبل کوین و داشتن تنها یک وابستگی آن هم به یک دارایی دیجیتال مربوط به همان منتشرکننده نیز به چشم می خورند.

این ابلاغیه در بخش دیگر هم به توانایی تنظیم استانداردها و همکاری بین Stable Coin ها توسط دولت ایالات متحده آمریکا اشاره می کند. در نهایت، می بینیم که کنگره و کاخ سفید هستند که فدرال رزرو را برای انتشار دلار دیجیتال پشتیبانی می کنند.

منبع: Coin Telegraph

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن