برنامه جدید کنگره آمریکا برای StableCoin

StableCoin

آش جدید کنگره آمریکا برای StableCoin ها، آماده پخت!

در صورتی که یک ارز دیجیتال Stable Coin نتواند قبل از معامله شدن در بازار آمریکا موافقت رجیستر شدنش را به دست بیاورد، سازنده این Stable Coin ممکن است تا سقف ۵ سال زندان و ۱ میلیون دلار جریمه در پی داشته باشد! کسانی که قصد ارایه Stable Coin جدید را حتی در خارج از این کشور دارند و می خواهند معاملات این کشور را هم داشته باشند، می بایست رجیستر شوند تا اجازه کار داشته باشند.

پیش نویس جدید

یک فرمت صورت وضعیت جدید Stable Coin ها در کشور ایالات متحده آمریکا که شامل چارچوب های ضروری نیز می باشد، درست چند روز پیش از ابلاغیه جدید در ۱۹ آپریل اعلام شد. طبق این فرمت جدید، فدرال رزرو متصدی منتشرکنندگان استیبل کوین ها Tether و Circle که به ترتیب ارزهای دیجیتال USDT و USDC هستند خواهد بود.

استیبل کوین ها طبقه بندی از ارز دیجیتال هستند که ثبات قیمت را برای خریدار / سرمایه گذار ارایه می کنند و این فرایند ثبات به وسیله استفاده از الگوریتم های تنظیم عرضه و تقاضا صورت می پذیرد. اولین بار استیبل کوین ها با انتشار BitUSD در سال ۲۰۱۴ معرفی شدند.

بنا بر این سند منتشرکنندگان استیبل کوین ها می بایست تحت نظارت بخش آژانس بانکداری فدرال رزرو قرار گیرند و موسسات غیر بانکی تحت نظارت خود فدرال رزرو خواهند بود. همانطور که در ابتدا گته شد، عدم رجیستر شدن در این سیستم می تواند منجر به جریمه نقدی تا سقف ۱ میلیون دلار و زندان تا سقف ۵ سال بشود.

منتشرکنندگان استیبل کوین ها در داخل خاک کشور آمریکا نیز می بایست این فعالیت تجاری را به عنوان یک بیزنیس در این کشور به ثبت رسمی برسانند.

StableCoin

در میان فاکتورهای اصلی تایید شدن این استیبل کوین ها مواردی همچون صندوق ذخیره مطابق با دستورالعمل های فدرال رزرو و لیست دارایی های آپدیت شده در بازه زمانی زیر ۹۰ روز نیز به چشم می خورند.

بعلاوه، منتشرکنندگان می بایست توانایی فنی کافی و توانایی مدیریتی کافی خود را اثبات کنند و در کنار این موضوع به مزایای استفاده از نوآوری استیبل کوین ها و فناوری های مرتبط نیز متمرکز باشند.

همچنین، در بخشی از این ابلاغیه آمده که در صورت منتشر کردن استیبل کوین بدون پشتوانه دارایی های واقعی تا میزان ۲ سال ممنوعیت از حضور از مارکت را در پی خواهد داشت.

StableCoin

در بخش های دیگر این سند، مواردی همچون الزام به حفظ ثبات قیمت برای هر استیبل کوین و داشتن تنها یک وابستگی آن هم به یک دارایی دیجیتال مربوط به همان منتشرکننده نیز به چشم می خورند.

این ابلاغیه در بخش دیگر هم به توانایی تنظیم استانداردها و همکاری بین Stable Coin ها توسط دولت ایالات متحده آمریکا اشاره می کند. در نهایت، می بینیم که کنگره و کاخ سفید هستند که فدرال رزرو را برای انتشار دلار دیجیتال پشتیبانی می کنند.

منبع: Coin Telegraph

مقالات مرتبط

نیم نگاهی به فصل جدید Crypto Currency و فصل ۴ سال ۲۰۲۲

پرونده سال ۲۰۲۲ با روزهای تلخ و شیرینش برای بازار ارز دیجیتال به پایان رسید، اما تبعات فصل مالی ۴ همچنان پابرجا هستند و تاثیر دومینویی ورشکستگی FTX و موش دواندن Binance برای بیرون کردن رقیبش از بازار همچنان دامنگیر معاملات و بازار Crypto Currency هستند. این روند منفی برای بازار ارز دیجیتال چطور شروع شد و چه تبعاتی تا اوایل سال میلادی جدید برای ما خواهد داشت؟ در این مقاله همراه مجموعه ATS‌ باشید.

بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک در سال ۲۰۲۲

بازار ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری مناسب می دانید؟ اگر یک صندوق سرمایه بزرگ باشید چقدر از سرمایه تحت مدیریت خود را وارد بازار کریپتوکارنسی می کنید؟ آیا صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک یا همان Hedge Fund علاقمند به سرمایه گذاری در بازار رمز ارز شده اند و ریسک های آن را می پذیرند؟ در مقاله بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک به بررسی موضوع ورود صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک (Hegde Fund) به حوزه بازار بین المللی ارز دیجیتال می پردازیم.

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

آینده Crypto Currency با قوانین نظارتی آمریکا در ۲۰۲۲

شما به عنوان یک فعال در حوزه Crypto Currency آینده این مارکت را چطور می بینید؟ نهادهای قانونگذاری و نظارتی مالی آمریکا از جمله کمیسیون بورس و اوراق بهادار به طور جدی به دنبال وضع قوانین سختگیرانه برای بازار ارزهای دیجیتال هستند و تبعات ناشی از آن می تواند بازاری بسیار متقاوت از آنچه که امروز شاهد هستیم را رقم بزند.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X