پرش لینک ها
Bit Coin در اثر گزارش CPI

احتمال محک زدن قیمت 20000 دلار توسط Bitcoin در اثر گزارش CPI

احتمال محک زدن قیمت 20000 دلار توسط Bit Coin در اثر گزارش CPI

در روزهای اخیر بود که آقای Michaël van de Poppe  درباره عدم حفظ ایالات متحده آمریکا در قبال رکود توسط فدرال رزرو (Federal Reserve) اخطار داد و خاطر نشان کرد که دارایی / asset های ریسک پذیر در معرض خطر این مسئله هستند.

 

سطح 20000 دلار برای ارز دیجیتال BTC

بر اساس تحلیل های منتشر شده در شرایط فعلی با قیمت حدود ۲۳۰۰۰ دلاری بیت کوین، احتمال دوباره رسیدن آن به قیمت ۲۰۰۰۰ دلار و ناکامی ایالات متحده در کاهش مرحله به مرحله تورم به نظر می رسد. در ویدئو دیروز آقای Michaël van de Poppe که مالک و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری Eight می باشد این موج مرتبط با دارایی های سرمایه ای ریسک پذیر می باشد.

Bit Coin در اثر گزارش CPI

با توجه به شرایط سردرگم کننده تاثیرات اقتصاد کلان ایالات متحده آمریکا بر بازار ارز دیجیتال، باید در نظر داشت که یک شانس رو به رشد برای bearish یا همان خرسی شدن بازار برای مارکت Crypto Currencies هم وجود دارد. با وجود رشد ۴۰ درصدی ارز دیجیتال بیت کوین در ماه ژانویه، اما اصلا دور از ذهن نیست که در ماه فوریه شاهد یک کاهش دیگر برای این ارز دیجیتال باشیم. ایالات متحده آمریکا اما ممکن است به ازای افزایش های نرخ بهره که در ماه های اخیر در پیش گرفته بتواند رکود را تجربه کند. بازه قیمت احتمالی برای ارز دیجیتال Bit Coin بین ۲۰۰۰۰ تا ۲۱۰۰۰ دلار آمریکا تحلیل شده است.

Bit Coin در اثر گزارش CPI

تمامی این موارد وابستگی بسیاری به خروجی گزارش CPI یا همان شاخص قمیت مصرف کننده (Consumer Price Index) دارد که نسخه ماه ژانویه این گزارش در هفته های پیش رو در روز ۱۴ فوریه اعلام خواهد شد.  انتظار می رود که در این گزارش با سرعت کمتر از انتظار نرخ کاهش تورم و تاثیر‌ آن بر روند نزولی باشیم، که این البته به نفع دلار آمریکا خواهد بود.

شاخص دلار آمریکا یا همان U.S. Dollar Index (DXY) پس از افت ۱۳ درصدی در نیمه سال ۲۰۲۲ و بعد از رسیدن به سطح بالای قیمتی ۲۰ ساله خود، در حال تقویت می باشد.

روی هم رفته، با توجه به موارد توضیح داده شده و تاریخ انتشار گزارش های CPI و PPI توصیه می کنیم که در روزهای آتی پیوسته چارت شاخص دلار را زیر نظر داشته باشیم.

Bit Coin در اثر گزارش CPI

گیر افتادن خرس های بیت کوین در نقدینگی

یک کف قیمت بالاتر احتمالا می تواند نقطه ورود بهتری را برای پوزیشن های ترید بلند مدت فراهم کند. اگر چه که شاید بتوان حرکت روزهای گذشته چارت ارز دیجیتال بیت کوین را به منزله آغاز یک روند نزولی تصور کنیم، اما همچنان تصور بر آن است که یک نقطه پول بک (pull back) در کف بالاتر بتواند نقطه ورود بهتر و قابل اطمینان تری باشد.

بد نیست به یاد داشته باشیم که عمده خرس های بازار ارز دیجیتال بیت کوین همچنان در حال هولد کردن دارایی های خود هستند و از فروش خودداری می کنند. به زودی شاهد بازگشت آن ها به بازار معاملات و احتمالا خرید از سمتشان باشیم.

Bit Coin در اثر گزارش CPI

منبع :‌ cointelegraph.com

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن