احتمال محک زدن قیمت ۲۰۰۰۰ دلار توسط Bitcoin در اثر گزارش CPI

Bit Coin در اثر گزارش CPI

احتمال محک زدن قیمت ۲۰۰۰۰ دلار توسط Bit Coin در اثر گزارش CPI

در روزهای اخیر بود که آقای Michaël van de Poppe  درباره عدم حفظ ایالات متحده آمریکا در قبال رکود توسط فدرال رزرو (Federal Reserve) اخطار داد و خاطر نشان کرد که دارایی / asset های ریسک پذیر در معرض خطر این مسئله هستند.

 

سطح ۲۰۰۰۰ دلار برای ارز دیجیتال BTC

بر اساس تحلیل های منتشر شده در شرایط فعلی با قیمت حدود ۲۳۰۰۰ دلاری بیت کوین، احتمال دوباره رسیدن آن به قیمت ۲۰۰۰۰ دلار و ناکامی ایالات متحده در کاهش مرحله به مرحله تورم به نظر می رسد. در ویدئو دیروز آقای Michaël van de Poppe که مالک و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری Eight می باشد این موج مرتبط با دارایی های سرمایه ای ریسک پذیر می باشد.

Bit Coin در اثر گزارش CPI

با توجه به شرایط سردرگم کننده تاثیرات اقتصاد کلان ایالات متحده آمریکا بر بازار ارز دیجیتال، باید در نظر داشت که یک شانس رو به رشد برای bearish یا همان خرسی شدن بازار برای مارکت Crypto Currencies هم وجود دارد. با وجود رشد ۴۰ درصدی ارز دیجیتال بیت کوین در ماه ژانویه، اما اصلا دور از ذهن نیست که در ماه فوریه شاهد یک کاهش دیگر برای این ارز دیجیتال باشیم. ایالات متحده آمریکا اما ممکن است به ازای افزایش های نرخ بهره که در ماه های اخیر در پیش گرفته بتواند رکود را تجربه کند. بازه قیمت احتمالی برای ارز دیجیتال Bit Coin بین ۲۰۰۰۰ تا ۲۱۰۰۰ دلار آمریکا تحلیل شده است.

Bit Coin در اثر گزارش CPI

تمامی این موارد وابستگی بسیاری به خروجی گزارش CPI یا همان شاخص قمیت مصرف کننده (Consumer Price Index) دارد که نسخه ماه ژانویه این گزارش در هفته های پیش رو در روز ۱۴ فوریه اعلام خواهد شد.  انتظار می رود که در این گزارش با سرعت کمتر از انتظار نرخ کاهش تورم و تاثیر‌ آن بر روند نزولی باشیم، که این البته به نفع دلار آمریکا خواهد بود.

شاخص دلار آمریکا یا همان U.S. Dollar Index (DXY) پس از افت ۱۳ درصدی در نیمه سال ۲۰۲۲ و بعد از رسیدن به سطح بالای قیمتی ۲۰ ساله خود، در حال تقویت می باشد.

روی هم رفته، با توجه به موارد توضیح داده شده و تاریخ انتشار گزارش های CPI و PPI توصیه می کنیم که در روزهای آتی پیوسته چارت شاخص دلار را زیر نظر داشته باشیم.

Bit Coin در اثر گزارش CPI

گیر افتادن خرس های بیت کوین در نقدینگی

یک کف قیمت بالاتر احتمالا می تواند نقطه ورود بهتری را برای پوزیشن های ترید بلند مدت فراهم کند. اگر چه که شاید بتوان حرکت روزهای گذشته چارت ارز دیجیتال بیت کوین را به منزله آغاز یک روند نزولی تصور کنیم، اما همچنان تصور بر آن است که یک نقطه پول بک (pull back) در کف بالاتر بتواند نقطه ورود بهتر و قابل اطمینان تری باشد.

بد نیست به یاد داشته باشیم که عمده خرس های بازار ارز دیجیتال بیت کوین همچنان در حال هولد کردن دارایی های خود هستند و از فروش خودداری می کنند. به زودی شاهد بازگشت آن ها به بازار معاملات و احتمالا خرید از سمتشان باشیم.

Bit Coin در اثر گزارش CPI

منبع :‌ cointelegraph.com

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

نیم نگاهی به فصل جدید Crypto Currency و فصل ۴ سال ۲۰۲۲

پرونده سال ۲۰۲۲ با روزهای تلخ و شیرینش برای بازار ارز دیجیتال به پایان رسید، اما تبعات فصل مالی ۴ همچنان پابرجا هستند و تاثیر دومینویی ورشکستگی FTX و موش دواندن Binance برای بیرون کردن رقیبش از بازار همچنان دامنگیر معاملات و بازار Crypto Currency هستند. این روند منفی برای بازار ارز دیجیتال چطور شروع شد و چه تبعاتی تا اوایل سال میلادی جدید برای ما خواهد داشت؟ در این مقاله همراه مجموعه ATS‌ باشید.

بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک در سال ۲۰۲۲

بازار ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری مناسب می دانید؟ اگر یک صندوق سرمایه بزرگ باشید چقدر از سرمایه تحت مدیریت خود را وارد بازار کریپتوکارنسی می کنید؟ آیا صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک یا همان Hedge Fund علاقمند به سرمایه گذاری در بازار رمز ارز شده اند و ریسک های آن را می پذیرند؟ در مقاله بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک به بررسی موضوع ورود صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک (Hegde Fund) به حوزه بازار بین المللی ارز دیجیتال می پردازیم.

“تحلیل شباهت‌های کلیدی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ و امروز | رد کردن سطوح تاریخی معاملات و تشابه با نقطه برگشتی bull-bear”

با شکل گیری سطوح مقاومت جدید و احتمال رسیدن BitCoin به قیمت ۳۰۰۰۰ دلار، عدم حضور چشمگیر نهنگ ها باعث ایجاد شک نسبت به این روند صعودی و نقطه برگشتی مورد انتظار شده است. در سال ۲۰۱۹ هم روند قیمتی مشابه اما در بازه زمانی بسیار کوتاه تر را شاهد بودیم. در این مقاله شباهت های کلیدی چارت قیمت BitCoin و اندیکاتورهای موثر در تحلیل تکنیکال را بررسی می کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X