ارز دیجیتال و الزامات قانونی

ارز دیجیتال و الزامات قانونی ۲۰۲۲

ارز دیجیتال و الزامات قانونی

ارز دیجیتال که همواره توجهات زیادی را در سالیان اخیر به خود جلب کرده و برخی کشورها و سیستم های بانکی آن را به عنوان یک دارایی مالی به رسمیت شناخته و برخی نه، امسال هم با الزامات قانونی و دستورالعمل های جدیدی در مسیر به رسمیت شناخته شدن قرار گرفته است. امسال نیز بیش از پیش تمایل به شفافیت و نظارت قانونی بر این بازار افزایش یافته است.

کمیسیون معاملات Futures

کمیسیون معاملات فیوچرز یا همان Commodity Futures Trading Commission که واقع در ایالات متحده آمریکا می باشد، بیش از پیش قدرت نظارتی و مدیریتی خود را بر این بازار به تثبیت رسانده است. 

نخستین گام برای دارایی های ارز دیجیتال برای اجازه فعالیت و به رسمیت شناخته شدن توسط این کمیسیون ارائه Bill یا همان صورتحساب و بیلان فعالیت آن هاست. 

ارز دیجیتال و الزامات قانونی

بنا بر گفته متخصصان و تحلیلگران نیاز است تا قدم های متوالی و پیوسته ای در این مسیر از سوی دارایی های مبتنی بر ارزهای دیجیتال صورت بگیرد تا بتواند از این مرحله اولیه سربلند بیرون بیاید.

نقش کنگره

نقش کنگره ایالات متحده آمریکا در حوزه های اقتصادی و مالی، بازار سهام آمریکا و فعالیت های اقتصادی کلان بر کسی پوشیده نیست. بنا بر گفته متخصصان در حال حاضر کنگره قصد ورود مستقیم و وضع قوانین و مقررات جدیدی برای ارزهای دیجیتال را ندارد. 

در صورتی که بحران خاصی وجود نداشته باشد، احتمالا طبق پیش بینی ها تا سال ۲۰۲۴ کنگره کاری به کار ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال نخواهد داشت. چه بسا این بازه زمانی طولانی تر هم بشود.

شفافیت و قطعیت، نیاز مبرم بازار ارز دیجیتال

همانطور که گفتیم بازار ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال نیاز دارد تا برای گسترش بیشتر خود و توسعه وسعت بازار خود تن به اجرا و تبعیت از قوانین مالی و بانکی و نظارتی بدهد تا بتواند اجازه کار قانونی و انجام معاملات را پیدا کند. 

یکی از دیدگاه های جاری در زمینه سطوح اجازه فعالیت و معاملات در ارزهای دیجیتال این است که تراکنش های تا سقف ۲۰۰ دلار را معاف از پرداخت مالیات در نظر بگیرند. به این معنی که به عنوان مثال خرید یک لیوان قهوه یا هر خرید و تراکنش مالی تا سقف ۲۰۰ دلار بتواند به سادگی برای همه در دسترس باشد و نیازی به ثبت و پرداخت مالیات برای آن ها وجود نداشته باشد. 

ارز دیجیتال و الزامات قانونی

طبق درخواست هایی که در بازه زمانی اخیر به صورت مستقیم و غیر مستقیم از کنگره صورت گرفته، تمایل به حضور فعال تر کنگره در عرصه ارز دیجیتال بیشتر شده است. چرا که هم سرمایه گذاران بزرگ، هم تریدرها مایل به داشتن امنیت در این بازار هستند و از طرفی سیستم پولی و بانکی هم خواهان شفافیت و قطعیت در این بازار می باشد.

از سمت دیگر، برای خود فعالین و بازیگردانان اصلی این صنعت هم داشتن شفافیت و قطعیت می تواند تبدیل به کلید موفقیت آن ها برای جذب اعتماد تریدرها و سرمایه های تحت مدیریت افراد بشود.

بیت کوین و اتریوم

بیت کوین و اتریوم به عنوان ارزهای پایدار یا لااقل امن تر در این بازار شناخته می شوند. صرافی ارز دیجیتال Coin Base که توانست پس از طی مراحل لازم و احراز صلاحیت های خود در بازار سهام آمریکا هم حضور پیدا کند و سهام خود را عرضه کند، استفاده از ارزهای امن شامل Bit Coin و Ethereum را در پیش گرفته و در این مسیر ادامه می دهد.

ارز دیجیتال و الزامات قانونی

منبع: Yahoo Finance

مقالات مرتبط

بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک در سال ۲۰۲۲

بازار ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری مناسب می دانید؟ اگر یک صندوق سرمایه بزرگ باشید چقدر از سرمایه تحت مدیریت خود را وارد بازار کریپتوکارنسی می کنید؟ آیا صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک یا همان Hedge Fund علاقمند به سرمایه گذاری در بازار رمز ارز شده اند و ریسک های آن را می پذیرند؟ در مقاله بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک به بررسی موضوع ورود صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک (Hegde Fund) به حوزه بازار بین المللی ارز دیجیتال می پردازیم.

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund

از جمله بازیگران و بازی گردانان بزرگ و مهم در بازارهای مالی بین المللی اعم از بورس سهام، کریپتوکارنسی، طلا و سایر کامودیتی ها، صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund با مارکت کپ ۴ تریلیون دلاری و قدرت تصمیم سازی در بازارهای مالی هستند. فعالیت این صندوق ها از هفتاد سال پیش در کشور آمریکا آغاز شد و امروز در سراسر جهان با قدرت به فعالیت خود ادامه می دهند.
اثرگذاری تصمیمات سرمایه گذاری این صندوق ها و استراتژی های خاص ترید و سود تضمینی به سرمایه گذاران از جمله ویژگی های کلیدی این بازی گردانان در بازارهای مالی بین المللی می باشد.
در این مقاله بیشتر با این صندوق های سرمایه گذاری آشنا می شویم.

ورکشاپ رایگان ورود به بازار بورس آمریکا

آشنایی با ترید در بزرگترین بازار سهام دنیا، بورس وال استریت، بورس NASDAQ و هزاران شرکت بزرگ دنیا از جمله Microsoft و Amazon و Google و Apple و Pfizer و Walmart و … از داخل ایران. در این ورکشاپ یادمیگیریم برای ورود به بازار بورس آمریکا باید چی کار کرد

بورس سهام وال استریت

بورس سهام وال استریت یا آمریکا، اولین و قدرتمندترین بازار بورس سهام و اوراق بهادار دنیا که در خیابان وال استریت شهر نیویورک، در ایالات متحده آمریکا قرار داره. معاملاتی که امروز ما و شما می‌تونیم در کسری از ثانیه ترید و خرید و فروش سهم شرکت ها و در بازارهای مالی مثل معاملات فیوچرز و آپشنز و دارایی ها یا همون کامودیتی ها رو انجام بدیم از ۲۳۰ سال پیش شروع شده. در این مقاله با بازار سهام وال استریت و روند رشد اون از معاملات گندم و حذف دلال ها تا بزرگترین بازار سهام دنیا آشنا می شیم.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X