پرش لینک ها

ارز دیجیتال و الزامات قانونی 2022

ارز دیجیتال و الزامات قانونی

ارز دیجیتال که همواره توجهات زیادی را در سالیان اخیر به خود جلب کرده و برخی کشورها و سیستم های بانکی آن را به عنوان یک دارایی مالی به رسمیت شناخته و برخی نه، امسال هم با الزامات قانونی و دستورالعمل های جدیدی در مسیر به رسمیت شناخته شدن قرار گرفته است. امسال نیز بیش از پیش تمایل به شفافیت و نظارت قانونی بر این بازار افزایش یافته است.

کمیسیون معاملات Futures

کمیسیون معاملات فیوچرز یا همان Commodity Futures Trading Commission که واقع در ایالات متحده آمریکا می باشد، بیش از پیش قدرت نظارتی و مدیریتی خود را بر این بازار به تثبیت رسانده است. 

نخستین گام برای دارایی های ارز دیجیتال برای اجازه فعالیت و به رسمیت شناخته شدن توسط این کمیسیون ارائه Bill یا همان صورتحساب و بیلان فعالیت آن هاست. 

ارز دیجیتال و الزامات قانونی

بنا بر گفته متخصصان و تحلیلگران نیاز است تا قدم های متوالی و پیوسته ای در این مسیر از سوی دارایی های مبتنی بر ارزهای دیجیتال صورت بگیرد تا بتواند از این مرحله اولیه سربلند بیرون بیاید.

نقش کنگره

نقش کنگره ایالات متحده آمریکا در حوزه های اقتصادی و مالی، بازار سهام آمریکا و فعالیت های اقتصادی کلان بر کسی پوشیده نیست. بنا بر گفته متخصصان در حال حاضر کنگره قصد ورود مستقیم و وضع قوانین و مقررات جدیدی برای ارزهای دیجیتال را ندارد. 

در صورتی که بحران خاصی وجود نداشته باشد، احتمالا طبق پیش بینی ها تا سال ۲۰۲۴ کنگره کاری به کار ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال نخواهد داشت. چه بسا این بازه زمانی طولانی تر هم بشود.

شفافیت و قطعیت، نیاز مبرم بازار ارز دیجیتال

همانطور که گفتیم بازار ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال نیاز دارد تا برای گسترش بیشتر خود و توسعه وسعت بازار خود تن به اجرا و تبعیت از قوانین مالی و بانکی و نظارتی بدهد تا بتواند اجازه کار قانونی و انجام معاملات را پیدا کند. 

یکی از دیدگاه های جاری در زمینه سطوح اجازه فعالیت و معاملات در ارزهای دیجیتال این است که تراکنش های تا سقف ۲۰۰ دلار را معاف از پرداخت مالیات در نظر بگیرند. به این معنی که به عنوان مثال خرید یک لیوان قهوه یا هر خرید و تراکنش مالی تا سقف ۲۰۰ دلار بتواند به سادگی برای همه در دسترس باشد و نیازی به ثبت و پرداخت مالیات برای آن ها وجود نداشته باشد. 

ارز دیجیتال و الزامات قانونی

طبق درخواست هایی که در بازه زمانی اخیر به صورت مستقیم و غیر مستقیم از کنگره صورت گرفته، تمایل به حضور فعال تر کنگره در عرصه ارز دیجیتال بیشتر شده است. چرا که هم سرمایه گذاران بزرگ، هم تریدرها مایل به داشتن امنیت در این بازار هستند و از طرفی سیستم پولی و بانکی هم خواهان شفافیت و قطعیت در این بازار می باشد.

از سمت دیگر، برای خود فعالین و بازیگردانان اصلی این صنعت هم داشتن شفافیت و قطعیت می تواند تبدیل به کلید موفقیت آن ها برای جذب اعتماد تریدرها و سرمایه های تحت مدیریت افراد بشود.

بیت کوین و اتریوم

بیت کوین و اتریوم به عنوان ارزهای پایدار یا لااقل امن تر در این بازار شناخته می شوند. صرافی ارز دیجیتال Coin Base که توانست پس از طی مراحل لازم و احراز صلاحیت های خود در بازار سهام آمریکا هم حضور پیدا کند و سهام خود را عرضه کند، استفاده از ارزهای امن شامل Bit Coin و Ethereum را در پیش گرفته و در این مسیر ادامه می دهد.

ارز دیجیتال و الزامات قانونی

منبع: Yahoo Finance

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن