ارز دیجیتال و الزامات قانونی ۲۰۲۲

ارز دیجیتال و الزامات قانونی

ارز دیجیتال و الزامات قانونی

ارز دیجیتال که همواره توجهات زیادی را در سالیان اخیر به خود جلب کرده و برخی کشورها و سیستم های بانکی آن را به عنوان یک دارایی مالی به رسمیت شناخته و برخی نه، امسال هم با الزامات قانونی و دستورالعمل های جدیدی در مسیر به رسمیت شناخته شدن قرار گرفته است. امسال نیز بیش از پیش تمایل به شفافیت و نظارت قانونی بر این بازار افزایش یافته است.

کمیسیون معاملات Futures

کمیسیون معاملات فیوچرز یا همان Commodity Futures Trading Commission که واقع در ایالات متحده آمریکا می باشد، بیش از پیش قدرت نظارتی و مدیریتی خود را بر این بازار به تثبیت رسانده است. 

نخستین گام برای دارایی های ارز دیجیتال برای اجازه فعالیت و به رسمیت شناخته شدن توسط این کمیسیون ارائه Bill یا همان صورتحساب و بیلان فعالیت آن هاست. 

ارز دیجیتال و الزامات قانونی

بنا بر گفته متخصصان و تحلیلگران نیاز است تا قدم های متوالی و پیوسته ای در این مسیر از سوی دارایی های مبتنی بر ارزهای دیجیتال صورت بگیرد تا بتواند از این مرحله اولیه سربلند بیرون بیاید.

نقش کنگره

نقش کنگره ایالات متحده آمریکا در حوزه های اقتصادی و مالی، بازار سهام آمریکا و فعالیت های اقتصادی کلان بر کسی پوشیده نیست. بنا بر گفته متخصصان در حال حاضر کنگره قصد ورود مستقیم و وضع قوانین و مقررات جدیدی برای ارزهای دیجیتال را ندارد. 

در صورتی که بحران خاصی وجود نداشته باشد، احتمالا طبق پیش بینی ها تا سال ۲۰۲۴ کنگره کاری به کار ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال نخواهد داشت. چه بسا این بازه زمانی طولانی تر هم بشود.

شفافیت و قطعیت، نیاز مبرم بازار ارز دیجیتال

همانطور که گفتیم بازار ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال نیاز دارد تا برای گسترش بیشتر خود و توسعه وسعت بازار خود تن به اجرا و تبعیت از قوانین مالی و بانکی و نظارتی بدهد تا بتواند اجازه کار قانونی و انجام معاملات را پیدا کند. 

یکی از دیدگاه های جاری در زمینه سطوح اجازه فعالیت و معاملات در ارزهای دیجیتال این است که تراکنش های تا سقف ۲۰۰ دلار را معاف از پرداخت مالیات در نظر بگیرند. به این معنی که به عنوان مثال خرید یک لیوان قهوه یا هر خرید و تراکنش مالی تا سقف ۲۰۰ دلار بتواند به سادگی برای همه در دسترس باشد و نیازی به ثبت و پرداخت مالیات برای آن ها وجود نداشته باشد. 

ارز دیجیتال و الزامات قانونی

طبق درخواست هایی که در بازه زمانی اخیر به صورت مستقیم و غیر مستقیم از کنگره صورت گرفته، تمایل به حضور فعال تر کنگره در عرصه ارز دیجیتال بیشتر شده است. چرا که هم سرمایه گذاران بزرگ، هم تریدرها مایل به داشتن امنیت در این بازار هستند و از طرفی سیستم پولی و بانکی هم خواهان شفافیت و قطعیت در این بازار می باشد.

از سمت دیگر، برای خود فعالین و بازیگردانان اصلی این صنعت هم داشتن شفافیت و قطعیت می تواند تبدیل به کلید موفقیت آن ها برای جذب اعتماد تریدرها و سرمایه های تحت مدیریت افراد بشود.

بیت کوین و اتریوم

بیت کوین و اتریوم به عنوان ارزهای پایدار یا لااقل امن تر در این بازار شناخته می شوند. صرافی ارز دیجیتال Coin Base که توانست پس از طی مراحل لازم و احراز صلاحیت های خود در بازار سهام آمریکا هم حضور پیدا کند و سهام خود را عرضه کند، استفاده از ارزهای امن شامل Bit Coin و Ethereum را در پیش گرفته و در این مسیر ادامه می دهد.

ارز دیجیتال و الزامات قانونی

منبع: Yahoo Finance

مقالات مرتبط

بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک در سال ۲۰۲۲

بازار ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری مناسب می دانید؟ اگر یک صندوق سرمایه بزرگ باشید چقدر از سرمایه تحت مدیریت خود را وارد بازار کریپتوکارنسی می کنید؟ آیا صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک یا همان Hedge Fund علاقمند به سرمایه گذاری در بازار رمز ارز شده اند و ریسک های آن را می پذیرند؟ در مقاله بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک به بررسی موضوع ورود صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک (Hegde Fund) به حوزه بازار بین المللی ارز دیجیتال می پردازیم.

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

نیم نگاهی به فصل جدید Crypto Currency و فصل ۴ سال ۲۰۲۲

پرونده سال ۲۰۲۲ با روزهای تلخ و شیرینش برای بازار ارز دیجیتال به پایان رسید، اما تبعات فصل مالی ۴ همچنان پابرجا هستند و تاثیر دومینویی ورشکستگی FTX و موش دواندن Binance برای بیرون کردن رقیبش از بازار همچنان دامنگیر معاملات و بازار Crypto Currency هستند. این روند منفی برای بازار ارز دیجیتال چطور شروع شد و چه تبعاتی تا اوایل سال میلادی جدید برای ما خواهد داشت؟ در این مقاله همراه مجموعه ATS‌ باشید.

آینده Crypto Currency با قوانین نظارتی آمریکا در ۲۰۲۲

شما به عنوان یک فعال در حوزه Crypto Currency آینده این مارکت را چطور می بینید؟ نهادهای قانونگذاری و نظارتی مالی آمریکا از جمله کمیسیون بورس و اوراق بهادار به طور جدی به دنبال وضع قوانین سختگیرانه برای بازار ارزهای دیجیتال هستند و تبعات ناشی از آن می تواند بازاری بسیار متقاوت از آنچه که امروز شاهد هستیم را رقم بزند.

ورکشاپ رایگان ورود به بازار بورس آمریکا

آشنایی با ترید در بزرگترین بازار سهام دنیا، بورس وال استریت، بورس NASDAQ و هزاران شرکت بزرگ دنیا از جمله Microsoft و Amazon و Google و Apple و Pfizer و Walmart و … از داخل ایران. در این ورکشاپ یادمیگیریم برای ورود به بازار بورس آمریکا باید چی کار کرد

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X