ارز دیجیتال Bitcoin در مسیر ۱۰۰۰۰ دلاری – آیا بیتکوین به جایگاه خود باز میگردد

ارز دیجیتال Bitcoin در مسیر 10000 دلاری - آیا بیتکوین به جایگاه خود باز میگردد

بیت کوین در چهارمین روز متوالی ریزشی و بدترین ریزش خود از ماه June تا روز پنجشنبه به پنجمین ماه رنج زدن بازار ارز دیجیتال دامن زد. در روز ۱۸ جون، کمترین مقدار ارزش دلاری بیت کوین برابر با ۱۷۶۱۱ دلار از نوامبر ۲۰۲۰ رقم خورده بود.
این اتفاق در شرایطی رخ داد که یک بانک دیجیتال قصد به لیکویید کردن توکن FTT Token متعلق به FTX را داشت.
پس از شایعاتی که پیرامون FTX در فضاهای مجازی ایجاد شده بود، مدیر عامل آن یعنی Sam Bankman-Fried مدعی شد که رقیب آن ها با پخش شایعات دروغین در حال فضاسازی بر علیه آن هاست.

آیا Bitcoin می تواند به جایگاه خود برگردد؟

طبق تحلیل هایی که در اوایل سال میلادی جاری انجام می شد و قیمت بیت کوین در حدود ۴۳۰۰۰ دلار بود، روند کاهشی تا قیمت ۳۰۰۰۰ دلار قابل پیش بینی بود. این پیش بینی در حالی بود که خیلی از تحلیل گران در نقطه نظر مقابل، احتمال رسیدن بیت کوین به ۱۰۰۰۰۰ دلار و فراتر از آن را محتمل می دانستند.

ارز دیجیتال Bitcoin در مسیر 10000 دلاری - آیا بیتکوین به جایگاه خود باز میگردد

بیت کوین یک مثلث کامل را تشکیل داده و به نظر می رسد که مارکت بولیش سعی بر ریکاوری کردن آن دارد. در حالی که فروشنده ها پیوسته در حال روی میز آوردن معاملات بیشتر و بهتری هستند اما در نگاه کلی به نظر می رسد که زور آن ها به انتها رسیده و دیگر چیزی برای فدا کردن در راستای معاملات فروش در چنته ندارند.
ترند نزولی که از سقف تاریخی نوامبر شکل گرفته بود از شکسته شدن رنج زدن چارت تاثیر گرفت. باید در نظر داشته باشیم که Moving Average روزانه یا همان (DMA) برای ۲۰۰ روز گذشته با روند نزولی از ماه آوریل دوباره پیش به سوی همان رویه گرفته است.

Target

با در نظرگیری نقطه سقف ۱۵ آگوسست و نقطه کف ۱۳ اکتبر، با یک حرکت فرض شده ۷۰۰۳ دلاری از نکته شکست ۱۸۳۰۷ دلار، با تارگت ۱۱۳۰۴ دلار مواجه می شویم. اما چقدر می توان مطمین بود که به آن نقطه می رسیم؟ نمی توان از الان پیش بینی قطعی کرد، اما سوابق تکنیکال حاکی از آن است که قیمت به حرکت خود به آن سمت ادامه خواهد داد.

استراتژی های ترید

تریدرهای محافظه کار باید برای رسیدن قیمت به پایین تر از الگوی فعلی و ماندن آن به مدت حداقل سه روز باشند. پس از یک تلاش ناموفق برای ریکاوری، می توان قبل از گرفتن Short Position از همسو شدن الگو مطمین شد.
تریدرهای متوسط می توانند با یک فیلتر ۲ روزه از گرفتار شدن در تله بازار بولیش جلوگیری کنند و برای یک حرکت بازگشتی منتظر باشند تا در صورت تایید گرفتن نقطه ورود بهتری را پیدا کنند.
تریدهای پیش رو می توانند بر اساس استراتژی های شخصی خود پوزیشن فروش را مطابق با برنامه ریزی زمانی، بودجه و مدل تصمیم سازی خود، بگیرند.

استراتژی معاملاتی پیشنهادی

این استراتژی صرفا بر اساس تحلیل مجموعه بوده و الزاما مورد توصیه و تایید برای استفاده همه نیست، در صورت تمایل می توانید از این داده ها برای تریدهای خود استفاده کنید.

  • نقطه ورود: ۱۸۰۰۰ دلار
  • استاپ لاس: ۱۹۰۰۰ دلار
  • ریسک: ۱۰۰۰ دلار
  • تارگت: ۱۵۰۰۰ دلار
  • ریوارد: ۳۰۰۰ دلار
  • نسبت ریسک به ریوارد: ۱.۳

منبع: برگرفته شده از Investing.com

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

آیا متوقف شدن نوسانات Crypto Currency به معنی کف سازی قیمت هاست؟

آیا فصل سرد دیگری برای بیت کوین در راه است؟‌ طی ماه های گذشته نوسانات قیمت Bit Coin بسیار محدود شده و یادآور زمستان ۲۰۱۸ و رسیدن به کف قیمتی آن است. دیدگاه تحلیلگران حاکی از احتمال شکلگیری یک کف قیمتی جدید در این روزهاست و از سمتی سیاست های انقباضی فدرال رزرو نیز به آن دامن می زند.

ریزش سهام تسلا در جون ۲۰۲۲

ریزش سهام تسلا | سهام شرکت تسلا در ماه گذشته روزهای خوبی را پشت سر نگذاشته بود، اما روزهای اخیر هم این روند همچنان رو به نزول است و شرایط را برای تسلا سختتر کرده است. عوامل اصلی کاهش محبوبیت این سهم در میان تریدرها، سرمایه گذاران و سهامداران را می تواند تاثیر گرفته از قرنطینه های اعمال شده بر اثر کرونا در چین،‌ مشکل زنجیره تامین چیپ های نیمه رسانا و البته خریدن شرکت سهامی twitter دانست. عواملی که اعتماد و باور افراد مرتبط با سهم تسلا در بازار سهام آمریکا را کاهش داده و کاهش چشمگیری را برای این سهم به همراه داشته است.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X