پرش لینک ها
ارز دیجیتال Bitcoin در مسیر 10000 دلاری - آیا بیتکوین به جایگاه خود باز میگردد

ارز دیجیتال Bitcoin در مسیر 10000 دلاری – آیا بیتکوین به جایگاه خود باز میگردد

بیت کوین در چهارمین روز متوالی ریزشی و بدترین ریزش خود از ماه June تا روز پنجشنبه به پنجمین ماه رنج زدن بازار ارز دیجیتال دامن زد. در روز ۱۸ جون، کمترین مقدار ارزش دلاری بیت کوین برابر با ۱۷۶۱۱ دلار از نوامبر ۲۰۲۰ رقم خورده بود.
این اتفاق در شرایطی رخ داد که یک بانک دیجیتال قصد به لیکویید کردن توکن FTT Token متعلق به FTX را داشت.
پس از شایعاتی که پیرامون FTX در فضاهای مجازی ایجاد شده بود، مدیر عامل آن یعنی Sam Bankman-Fried مدعی شد که رقیب آن ها با پخش شایعات دروغین در حال فضاسازی بر علیه آن هاست.

آیا Bitcoin می تواند به جایگاه خود برگردد؟

طبق تحلیل هایی که در اوایل سال میلادی جاری انجام می شد و قیمت بیت کوین در حدود ۴۳۰۰۰ دلار بود، روند کاهشی تا قیمت ۳۰۰۰۰ دلار قابل پیش بینی بود. این پیش بینی در حالی بود که خیلی از تحلیل گران در نقطه نظر مقابل، احتمال رسیدن بیت کوین به ۱۰۰۰۰۰ دلار و فراتر از آن را محتمل می دانستند.

ارز دیجیتال Bitcoin در مسیر 10000 دلاری - آیا بیتکوین به جایگاه خود باز میگردد

بیت کوین یک مثلث کامل را تشکیل داده و به نظر می رسد که مارکت بولیش سعی بر ریکاوری کردن آن دارد. در حالی که فروشنده ها پیوسته در حال روی میز آوردن معاملات بیشتر و بهتری هستند اما در نگاه کلی به نظر می رسد که زور آن ها به انتها رسیده و دیگر چیزی برای فدا کردن در راستای معاملات فروش در چنته ندارند.
ترند نزولی که از سقف تاریخی نوامبر شکل گرفته بود از شکسته شدن رنج زدن چارت تاثیر گرفت. باید در نظر داشته باشیم که Moving Average روزانه یا همان (DMA) برای ۲۰۰ روز گذشته با روند نزولی از ماه آوریل دوباره پیش به سوی همان رویه گرفته است.

Target

با در نظرگیری نقطه سقف ۱۵ آگوسست و نقطه کف ۱۳ اکتبر، با یک حرکت فرض شده ۷۰۰۳ دلاری از نکته شکست ۱۸۳۰۷ دلار، با تارگت ۱۱۳۰۴ دلار مواجه می شویم. اما چقدر می توان مطمین بود که به آن نقطه می رسیم؟ نمی توان از الان پیش بینی قطعی کرد، اما سوابق تکنیکال حاکی از آن است که قیمت به حرکت خود به آن سمت ادامه خواهد داد.

استراتژی های ترید

تریدرهای محافظه کار باید برای رسیدن قیمت به پایین تر از الگوی فعلی و ماندن آن به مدت حداقل سه روز باشند. پس از یک تلاش ناموفق برای ریکاوری، می توان قبل از گرفتن Short Position از همسو شدن الگو مطمین شد.
تریدرهای متوسط می توانند با یک فیلتر ۲ روزه از گرفتار شدن در تله بازار بولیش جلوگیری کنند و برای یک حرکت بازگشتی منتظر باشند تا در صورت تایید گرفتن نقطه ورود بهتری را پیدا کنند.
تریدهای پیش رو می توانند بر اساس استراتژی های شخصی خود پوزیشن فروش را مطابق با برنامه ریزی زمانی، بودجه و مدل تصمیم سازی خود، بگیرند.

استراتژی معاملاتی پیشنهادی

این استراتژی صرفا بر اساس تحلیل مجموعه بوده و الزاما مورد توصیه و تایید برای استفاده همه نیست، در صورت تمایل می توانید از این داده ها برای تریدهای خود استفاده کنید.

  • نقطه ورود: ۱۸۰۰۰ دلار
  • استاپ لاس: ۱۹۰۰۰ دلار
  • ریسک: ۱۰۰۰ دلار
  • تارگت: ۱۵۰۰۰ دلار
  • ریوارد: ۳۰۰۰ دلار
  • نسبت ریسک به ریوارد: ۱.۳

منبع: برگرفته شده از Investing.com

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن