پرش لینک ها

ارنینگ صرافی ارز دیجیتال Coinbase فصل 1 سال 2022

ارنینگ صرافی ارز دیجیتال Coinbase فصل 1 سال 2022

ارنینگ صرافی ارز دیجیتال Coinbase قرار است در تاریخ ۱۰ ماه May سال ۲۰۲۲ اعلام شود. این شرکت یکی از بزرگترین و معتبرترین صرافی های فعال در زمینه ارز دیجیتال در دنیاست که واقع شده در کشور ایالات متحده آمریکا می باشد. 

در حالی که تنها یک روز تا ارائه این گزارش عملکرد مالی باقی مانده، باید منتظر ماند تا ببینیم همانند دو گزارش فصلی که در سال ۲۰۲۱ سورپرایز کننده و جذاب بودند این گزارش هم برای سهام داران این صرافی مثبت خواهد بود یا مانند دو گزارش ارنینگ فصلی دیگری که در سال میلادی گذشته ارائه کرده بود چنگلی به دل نمی زند. 

ارنینگ صرافی ارز دیجیتال Coinbase

در این مقاله می خواهیم ببینیم کوین بیس با نماد سهام COIN در بازار سهام نزدک (NASDAQ) آمریکا چه چیزی برای ارائه خواهد داشت. 

شرایط مثبت برای Coinbase

عوامل تاثیرگذار

شرایط مثبت برای Coinbase را می توان متاثر از افزایش دارایی ها ارز دیجیتال این صرافی و همچنین نوسانات بازاری که همراه با افزایش علاقمندی به بازار ارزهای دیجیتال در سطح دنیا در حال شکلگیری است، دانست. 

شرکا و شرکت های تجاری فعال در حوزه های خرده فروشی (Retail)، سرمایه گذارهای سازمانی و بانک ها (Institutional)، و همچنین سایر فعالین در اکوسیستم ارز دیجیتال همگی اقبال عمومی خود را به پارامترهای کلیدی مانند کاربران تایید صلاحیت شده، کاربران و مشتریان عمومی که تراکنش های خود را از طریق ارز دیجیتال انجام دهند (MTUs) حجم معاملات، و حجم دارایی های موجود در این صرافی نشان داده اند. 

علاوه بر افزایش تمایل سرمایه گذاران سازمانی به فعالیت در این صرافی، آغاز به کار پروژه محصولات Ethereum 2.0 staking نیز در ماه آپریل سال میلادی جاری، رشد اتفاق افتاده در DeFi و NFT از سوی دیگر، به نظر می رسد همگی در راستای افزایش حجم معاملات Ethereum در این صرافی کمک می کنند.

پیش بینی مثبت

درآمد ناشی از تراکنش های مشتریان در صنایع خرده فروشی نه تنها به طور عمومی افزایش پیدا کردند، بلکه افزایش حجم معاملات را هم به همراه داشته اند که این عوامل را هم می توان در راستای درآمدزایی و سود بیشتر برای Coinbase دانست. 

موسسه تحلیلی سرمایه گذاری معتبر Zacks Consensus پیش بینی درآمدزایی این تراکنش ها برای Coinbase را مبلغی در حدود ۹۸۷ میلیون دلار برآورد کرده است. 

ارنینگ صرافی ارز دیجیتال CoinBase

این صرافی توانسته است چرخه قیمت گذاری ارزهای دیجیتال مناسبی را در طول زمان فعالیت خود به اثبات برساند. درواقع کوین بیس در حوزه بازار ارزهای دیجیتال به عنوان یک لیدر و مهره اثرگذار شناخته می شود که به طور تخصصی بر این بازار تسلط و تمرکز دارد. 

رقابت

بر کسی پوشیده نیست که در سال های اخیر رقابت در حوزه ارز دیجیتال بیش از پیش رشد کرده و به همین ترتیب صرافی های فعال در این بازار هم بیشتر و بزرگتر شده اند. نکته ای که باید به آن توجه داشت میزان رشد درآمدها و دارایی های صرافی Coinbase در مقابل رشد کلی مارکت و رشد سایر رقبای آن می باشد. 

به همان میزان که این صرافی توانسته سطح خدمات خود، تعداد مشتریان خود، تعداد سرمایه گذاران بزرگ خود، و پروژه های خود را توسعه دهد، هزینه های اجرایی و عملیاتی و تبلیغاتی آن هم از رشد مستثنی نبودند و به همین مقدار دچار افزایش شده اند. هزینه هایی که در نهایت ما کاربران را در مواجهه با افزایش حجم های معاملاتی، افزایش هزینه های خدمات از جمله تایید حساب و فرایندهای پرداخت قرار می دهد.

پیش بینی سورپرایز ارنینگ Coinbase

بر اساس پیش بینی موسسه Zacks Consensus شرکت Coinbase Global سورپرایز ارنینگی برابر با ۲۱.۲۹٪ را به همراه خواهد داشت. یعنی با توجه به مقدار پیش بینی شده ارنینگ معادل با ۱.۴ دلاری برای سهام این شرکت، ارزیابی های دقیق صورت گرفته در مدت اخیر حاکی از رشد این مبلغ تا سقف ۱.۷ دلار برای کوین بیس هستند.

ارنینگ صرافی ارز دیجیتال CoinBase

این که در چه زمانی چه سهمی را در بازار سهام بخرید یا بفروشید کاملا تصمیم شما به عنوان یک تریدر هست، اما در حال حاضر پیشنهاد این موسسه تحلیلی معتبر، فروش سهام کوین بیس (COIN) است!

تصویر زیر چارت قیمت سهام این شرکت در بازه زمانی یک سال گذشته در تایم فریم یک ماه گذشته در مقایسه با بازاری که اجازه حضور در آن را توانسته پیدا بکند، بازار سهام نزدک (NASDAQ)، در مقایسه با یکدیگر نمایش می دهد. 

ارنینگ صرافی ارز دیجیتال CoinBase

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا علی رغم تمام عوامل و شرایط مثبتی که برای این صرافی ارز دیجیتال نام برده شد، تحلیل ارنینگ سورپرایز کننده از سمت گزارش فصلی عملکرد مالی این شرکت، و تمام شرایط خوبی که برای اکوسیستم فعالیت آن وجود دارد، نظر این موسسه تحلیلی معتبر در حوزه سهام بین الملل بر گرفتن پوزیشن فروش یا همان Sell‌ برای این سهم است.

نظرات و سوالاتتان را می توانید از طریق راه های ارتباطی مجموعه ATS با ما در میان بگذارید تا در مورد آن ها با هم گفتگو کنیم.

منبع: Yahoo Finance

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن