اشراف چین بر TESLA از نظر Morgan Stanley

اشراف چین بر TESLA از نظر Morgan Stanley

اشراف چین بر TESLA از نظر Morgan Stanley

طبق تحلیل های کارشناسان Morgan Stanley در رابطه با میزان وابستگی و ریسک های مرتبط با آن برای روابط شرکت تسلا و کشور چین، میزان در اختیار قرار گرفتن اطلاعات این شرکت برای کشور چین بیش از پیش در حال زیاد شدن است و این برای تسلا خبر خوبی نیست.
بر اساس این تحلیل، چین بر بیش از ۳۰ درصد درآمد و بیش از ۵۰ درصد سوددهی شرکت TESLA که در بازار سهام آمریکا با نماد TSLA در بازار سهام NASDAQ شناخته می شود،‌ اشراف دارد.
جدای از این مبحث، چین بیش از ۵۰ درصد باتری های دنیا و بیش از ۷۵ درصد مواد مرتبط با باتری را در دنیا تولید می کند. به عبارتی یعنی مبحث برقی سازی خودروها و تولید EV یا همان خودروهای الکتریکی (Electric Vehicles) از گلوگاهی به نام چین می گذرد.

اشراف چین بر TESLA از نظر Morgan Stanley

رقابت بر سر باتری

شرکت Contemporary Amperex Technology Co Ltd که با نماد CATL در بازار سهام چین شناخته می شود بزرگترین تولید کننده باتری خودروهای الکتریکی است که در شهر Fujian چین قرار دارد. این شرکت در حال برنامه ریزی برای تاسیس خط تولید چندین میلیارد دلاری در آمریکا برای تامین باتری خودرهای الکتریکی در آمریکا و آمریکای شمالی است. محصولات این شرکت قرار است باتری های مورد نیاز شرکت های TESLA و FORD که با نماد TSLA و F در بازارهای سهام NASDAQ و NYSE معامله می شوند را تامین کند.

 

مقالات مرتبط

ریزش سهام تسلا در جون ۲۰۲۲

ریزش سهام تسلا | سهام شرکت تسلا در ماه گذشته روزهای خوبی را پشت سر نگذاشته بود، اما روزهای اخیر هم این روند همچنان رو به نزول است و شرایط را برای تسلا سختتر کرده است. عوامل اصلی کاهش محبوبیت این سهم در میان تریدرها، سرمایه گذاران و سهامداران را می تواند تاثیر گرفته از قرنطینه های اعمال شده بر اثر کرونا در چین،‌ مشکل زنجیره تامین چیپ های نیمه رسانا و البته خریدن شرکت سهامی twitter دانست. عواملی که اعتماد و باور افراد مرتبط با سهم تسلا در بازار سهام آمریکا را کاهش داده و کاهش چشمگیری را برای این سهم به همراه داشته است.

بازار سهام NASDAQ، شاخص NASDAQ Composite و NASDAQ 100

سهام بزرگ ترین شرکت های تکنولوژی رو در کدوم بازار سهام ترید کنیم و در چه شاخص Index شدند؟ سهام Google، Apple، Microsoft و TESLA رو چطوری تحلیل کنیم و در کدوم بازار سهامشون رو بخریم و بفروشیم؟ کدوم شاخص سهام در کل دنیا بزرگترین مارکت کپ وزنی رو داره؟
پاسخ همه و همه این سوال ها رو در مقاله و ویدئو تکمیلی معرفی بازار سهام NASDAQ، شاخص های اصلی این بازار از جمله NASDAQ Composite و NASDAQ 100 در کنار هم دریافت کنین.

ورکشاپ رایگان ورود به بازار بورس آمریکا

آشنایی با ترید در بزرگترین بازار سهام دنیا، بورس وال استریت، بورس NASDAQ و هزاران شرکت بزرگ دنیا از جمله Microsoft و Amazon و Google و Apple و Pfizer و Walmart و … از داخل ایران. در این ورکشاپ یادمیگیریم برای ورود به بازار بورس آمریکا باید چی کار کرد

فراخوان ۵۹۰۰۰ خودرو Tesla در آلمان

شما هم از چین و کرونا و دردسرهایی که ناشی از آن هستند خسته شدید؟ ایلان ماسک هم همینطور. اخیرا آژانس ترافیک جاده ای آلمان فراخوان اصلاح بیش از ۱۹۰۰۰ ماشین تسلا را صادر کرده و در ماه های اخیر هم این شرکت در حال از دست دادن میلیاردها دلار از سرمایه خود است.

تحلیل بازار با CNBC در سال ۲۰۲۲

به عنوان یک تریدر در هر بازار مالی بین المللی از جمله بازار سهام آمریکا، ارز دیجیتال، فارکس و کامودیتی ها، نیاز است تا یک منبع معتبر که اخبار معتبر و لحظه ای حوزه معاملاتی ما را به صورت سریع و دقیق و همراه با تحلیل های تخصصی ارائه می دهد داشته باشیم. تحلیل بازار با CNBC
سایت و شبکه تلویزیونی CNBC با ارائه اطلاعات و اخبار و تحلیل های تخصصی و همچنین امکانات فوق العاده ای همچون امکان ساخت حساب کاربری و تشکیل واچ لیست اختصاصی ما، دسته بندی تغییرات حجم معاملات و ترندهای جاری در حوزه معاملاتی ما، پادکست های تخصصی و نرم افزار موبایل می تواند یک همراه خوب برای ما تریدرها باشد.
معرفی امکانات و دسته بندی خدمات این سایت و شبکه تلویزیونی در این مقاله به صورت اختصاصی توسط مجموعه ATS ارائه شده است.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X