پرش لینک ها
اشراف چین بر TESLA از نظر Morgan Stanley

اشراف چین بر TESLA از نظر Morgan Stanley

اشراف چین بر TESLA از نظر Morgan Stanley

طبق تحلیل های کارشناسان Morgan Stanley در رابطه با میزان وابستگی و ریسک های مرتبط با آن برای روابط شرکت تسلا و کشور چین، میزان در اختیار قرار گرفتن اطلاعات این شرکت برای کشور چین بیش از پیش در حال زیاد شدن است و این برای تسلا خبر خوبی نیست.
بر اساس این تحلیل، چین بر بیش از ۳۰ درصد درآمد و بیش از ۵۰ درصد سوددهی شرکت TESLA که در بازار سهام آمریکا با نماد TSLA در بازار سهام NASDAQ شناخته می شود،‌ اشراف دارد.
جدای از این مبحث، چین بیش از ۵۰ درصد باتری های دنیا و بیش از ۷۵ درصد مواد مرتبط با باتری را در دنیا تولید می کند. به عبارتی یعنی مبحث برقی سازی خودروها و تولید EV یا همان خودروهای الکتریکی (Electric Vehicles) از گلوگاهی به نام چین می گذرد.

اشراف چین بر TESLA از نظر Morgan Stanley

رقابت بر سر باتری

شرکت Contemporary Amperex Technology Co Ltd که با نماد CATL در بازار سهام چین شناخته می شود بزرگترین تولید کننده باتری خودروهای الکتریکی است که در شهر Fujian چین قرار دارد. این شرکت در حال برنامه ریزی برای تاسیس خط تولید چندین میلیارد دلاری در آمریکا برای تامین باتری خودرهای الکتریکی در آمریکا و آمریکای شمالی است. محصولات این شرکت قرار است باتری های مورد نیاز شرکت های TESLA و FORD که با نماد TSLA و F در بازارهای سهام NASDAQ و NYSE معامله می شوند را تامین کند.

 

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن