بالا و پایین های هر هفته BitCoin – نهنگ ها در پی بازار صعودی

بالا و پایین های هر هفته BitCoin

تغییرات Bitcoin

اصطلاحا شرایط فعلی که ارز دیجیتال BTC با آن در حال دست و پنجه نرم کردن است را می توان شرایط  do-or-die نامید. شاخص RSI ماهانه بیت کوین پنجره امیدی از شکستن مقاومت های بلند مدت متعددی را در ماه فوریه برای این ارز دیجیتال نشان می دهد.

بیت کوین با ارزش حدود ۲۴۳۰۰ دلاری کنونی این باور را برای تریدرها ایجاد کرده که آینده صعودی بازار وابسته به اتفاقات هفته پایانی ماه فوریه خواهد بود. در روز ۱۷ فوریه، یکی از تریدرها و تحلیلگرهای شناخته شده به نام Rekt Capital به جدال مقاومت های تایم فریم های مختلف برای BTC/USD اشاره کرد.

 

جدال قیمت BTC با روند نزولی مارکت

ارز دیجیتال بیت کوین در هفته گذشته حد بالای شش ماهه خود را در دوران ریکاوری سال ۲۰۲۳ خود و در ادامه حرکت به سمت روند صعودی تاچ کرد. این یک استارت خوب برای ماه فوریه ارز دیجیتال بیت کوین و در راستای تقویت آن محسوب می شود. سودهای این مدت هم نسبت به ماه ژانویه افزایش داشتند. به عقیده Rekt Capital اکنون زمانی کلیدی برای تحت نظر داشتن تایم فریم های روزانه، هفتگی و ماهانه برای ارز دیجیتال بیت کوین است.

چارت هفتگی قیمت این ارز دیجیتال بیانگر تنش زیاد با مارکت نزولی در آغاز سال ۲۰۲۲ است. در حال حاضر بیت کوین در حال تلاش برای مقابله و شکست دادن حد مقاومتی ست که از آگوست سال ۲۰۲۲ تا کنون موفق به شکستن آن نشده است.

بالا و پایین های هر هفته BitCoin

خط مقاومت های اصلی بالایی با شاخص Moving Average (MA) ۵۰ هفته و ۲۰۰ هفته قابل تمیز دادن هستند.

در تایم فریم های ماهانه، یک موقعیت سخت مشابه دیگر در حال شکل گرفتن است. در این جا هم BTC/USD به مقدار زیادی در حال نزدیک شدن به شکستن خط روند نزولی کلان می باشد.

بالا و پایین های هر هفته BitCoin

فاکتور تصمیم ساز، بسته شدن قیمت در پایان ماه و چگونگی آغاز ماه مارچ و خروج از روند نزولی کلی از نوامبر ۲۰۲۱ در قبال all-time-highها یا همان ATHها می باشد. باید به خاطر داشت که، شاخص مقاومت نسبی relative strength index  یا همان RSI‌ برای ارز دیجیتال BitCoin یک روند صعودی را در حدهای پایین تاریخی تشکیل داده است.

بالا و پایین های هر هفته BitCoin

هدف بعدی نهنگ ها: صعودی کردن مارکت بیت کوین

در حالی که Rekt Capital مشغول جشن گرفتن برای تشکیل نقطه خروج هستند، دیگران همچنان در شک و تردید و نگرانی از دست های پشت پرده نهنگ ها در بازی دادن مارکت و تاثیر مستقیم آن ها بر تغییرات قیمت ها هستند.

بالا و پایین های هر هفته BitCoin

تصور می شود که نهنگ ها در حال بالا کشیدن خط حمایت و ایجاد یک توهم بازار صعودی برای تریدرها بوده اند.

یک چارت accompanying order book حاکی از کاهش حجم معاملات نهنگ ها با افزایش قیمت spot و نیز عدم همگرایی بین فعالیت های نهنگ ها را نشان می دهد.

بالا و پایین های هر هفته BitCoin

 

منبع: CoinTelegraph

 

مقالات مرتبط

“تحلیل شباهت‌های کلیدی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ و امروز | رد کردن سطوح تاریخی معاملات و تشابه با نقطه برگشتی bull-bear”

با شکل گیری سطوح مقاومت جدید و احتمال رسیدن BitCoin به قیمت ۳۰۰۰۰ دلار، عدم حضور چشمگیر نهنگ ها باعث ایجاد شک نسبت به این روند صعودی و نقطه برگشتی مورد انتظار شده است. در سال ۲۰۱۹ هم روند قیمتی مشابه اما در بازه زمانی بسیار کوتاه تر را شاهد بودیم. در این مقاله شباهت های کلیدی چارت قیمت BitCoin و اندیکاتورهای موثر در تحلیل تکنیکال را بررسی می کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک در سال ۲۰۲۲

بازار ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری مناسب می دانید؟ اگر یک صندوق سرمایه بزرگ باشید چقدر از سرمایه تحت مدیریت خود را وارد بازار کریپتوکارنسی می کنید؟ آیا صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک یا همان Hedge Fund علاقمند به سرمایه گذاری در بازار رمز ارز شده اند و ریسک های آن را می پذیرند؟ در مقاله بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک به بررسی موضوع ورود صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک (Hegde Fund) به حوزه بازار بین المللی ارز دیجیتال می پردازیم.

نیم نگاهی به فصل جدید Crypto Currency و فصل ۴ سال ۲۰۲۲

پرونده سال ۲۰۲۲ با روزهای تلخ و شیرینش برای بازار ارز دیجیتال به پایان رسید، اما تبعات فصل مالی ۴ همچنان پابرجا هستند و تاثیر دومینویی ورشکستگی FTX و موش دواندن Binance برای بیرون کردن رقیبش از بازار همچنان دامنگیر معاملات و بازار Crypto Currency هستند. این روند منفی برای بازار ارز دیجیتال چطور شروع شد و چه تبعاتی تا اوایل سال میلادی جدید برای ما خواهد داشت؟ در این مقاله همراه مجموعه ATS‌ باشید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X