بررسی سهام آمازون در هفته ۲۲ سال ۲۰۲۲

سهام آمازون

بررسی سهام آمازون در هفته ۲۲ سال ۲۰۲۲

بررسی سهام آمازون در هفته ۲۲ سال ۲۰۲۲ را با وضعیت آن در روز چهارشنبه آغاز می کنیم. روزی که بازار سهام آمریکا همچنان درگیر نوسانات خود بود و حتی شاخص نزدک کامپوزیت (NASDAQ Composite) هم این روز شلوغ را با تغییراتی تقریبا برابر با صفر درصد پشت سر گذاشت و نتوانست در مقابل روند نزولی بازار سهام آمریکا حرکت کند.

شاخص نزدک ساعات اولیه نزدیک به شروع بازار را با روندی مثبت آغاز کرد اما در حدود ساعت ۱ بعد از ظهر تقریبا ۱ درصد ریزش کرده بود. 

سهام آمازون Stock Split می شود

در حالی که تنها چند روز به موعد Split شدن سهام شرکت آمازون در بازار سهام آمریکا باقی مانده، سرمایه گذاران بی صبرانه منتظر انجام این اتفاق مهم هستند و همین اشتیاق سرمایه گذاران و تریدرها هم توانسته شرایط خوبی را برای این شرکت بزرگ و شناخته شده فراهم کند.

سهام آمازون

در واقع در این روزهای سخت بازار سهام آمریکا، شرکت آمازون توانست رشدی در حدود ۳.۱۵ درصد در روز چهارشنبه به دست بیاورد. عددی که بسیار جذاب و خوشحال کننده برای افراد علاقمند و تریدر در این حوزه سهم های این قسمت از بازار سهام آمریکا است. 

اگر بخواهیم فقط صرفا عدد و درصد رشد قیمت سهام یک شرکت را بررسی کنیم، نام شرکت های کوچکی را می توانیم در بازار سهام آمریکا پیدا کنیم که از لحاظ درصد تغییرات مثبت ارزش قیمت سهام، رشد بالاتری را در این روز داشتند، اما نکته مهم میزان ارزش کل سهام شرکت آمازون و جایگاه و تاثیرگذاری آن در کل بازار سهام آمریکاست، نه صرفا عدد درصد رشد.

آمازون آماده Split می شود

در روز چهارشنبه سهام شرکت آمازون با رشد ۱ درصدی همراه بود. در واقع این غول بزرگ تجارت الکترونیک در مدت اخیر و منتهی به ماه جون / June نواسانات زیادی را متحمل شده، اما پتانسیل ها و توانمندی های آن و از طرفی ارزش ذاتی سهام این شرکت به قدری برای تریدرها و سرمایه گذارها قابل اطمینان و مثبت به نظر می رسد که در این شرایط سخت بازار سهام آمریکا هم علاقمندی آنان به رویداد مهم Stock Split برای شرکت AMAZON همواره روند مثبت و خوبی را برای این شرکت به همراه دارد. 

سهام آمازون

جلسه ای که اواخر هفته گذشته میان سهام داران برگزار شد نتیجه بسیار جالب و مهمی را در پی داشت. عمده سهامداران، رای قاطع برای موافقت خود با Stock Split‌ به ازای ۱ سهم به ۲۰ سهم را اعلام کردند.

در حدود ۴۲۵ میلیون سهام رای موافق با این تصمیم را داشتند و تنها ۱.۱ میلیون سهم نظری مخالف با این تصمیم داشتند که در نهایتا واضحا آرای موافق با قاطعیت بالا در این رای گیری برنده شد. 

کی منتظر سهام جدید باشیم؟

 برنامه ریزی برای انجام Stock Split برای امروز، جمعه، تاریخ ۳ ماه جون سال ۲۰۲۲ میلادی، پس از اتمام زمان بازار می باشد. یعنی تا چند ساعت دیگر آخرین باری خواهد بود که سهام شرکت بزرگ آمازون را با این تعداد و با این قیمت می بینیم.

از روز دوشنبه ۶ جون، سهام جدید با نسبت جدید عرضه خواهد شد.

قیمت جدید سهام آمازون

قیمت جدید سهام آمازون می بایست با نسبت ۱ به ۲۰عرضه شود. یعنی قیمت سهام در پایان وقت کاری بازار سهام آمریکا هر عددی که باشد، قیمت سهامی که از روز دوشنبه قابل ترید خواهد شد معادل با یک بیستم آن خواهد بود.

اگر قیمت سهام شرکت آمازون در بازار سهام آمریکا را معادل با ۲۴۲۵ دلار بدانیم، قیمت آن در روز دوشنبه تقریبا برابر با  ۱۲۱ دلار خواهد بود.

تحلیل عرضه سهام آمازون

از نقطه نظر تحلیل فاندامنتال، این رویداد هیچ تاثیر یا تاثیر منفی برای وضعیت شرکت آمازون نخواهد داشت. البته که اقدام به Stock Split از سوی شرکت های بزرگ معمولا از سوی متخصصین بازار سهام آمریکا و افراد تریدر حرفه ای یک اقدام حرفه ای و آینده نگرانه است و نظر و اعتماد آن ها را نسبت به آینده آن شرکت جلب می کند.

سهام آمازون

لذا بی دلیل نیست که می بینیم در روزها و ساعت های پایانی نزدیک شدن به Stock Split ارزش قیمتی سهام شرکت آمازون در حال افزایش است. 

امیدواریم این Stock Split برای شما تریدر گرامی هم مفید باشد و بتوانید از آن کسب سود مناسب داشته باشید.

مقالات مرتبط

بازار سهام NASDAQ، شاخص NASDAQ Composite و NASDAQ 100

سهام بزرگ ترین شرکت های تکنولوژی رو در کدوم بازار سهام ترید کنیم و در چه شاخص Index شدند؟ سهام Google، Apple، Microsoft و TESLA رو چطوری تحلیل کنیم و در کدوم بازار سهامشون رو بخریم و بفروشیم؟ کدوم شاخص سهام در کل دنیا بزرگترین مارکت کپ وزنی رو داره؟
پاسخ همه و همه این سوال ها رو در مقاله و ویدئو تکمیلی معرفی بازار سهام NASDAQ، شاخص های اصلی این بازار از جمله NASDAQ Composite و NASDAQ 100 در کنار هم دریافت کنین.

ورکشاپ رایگان ورود به بازار بورس آمریکا

آشنایی با ترید در بزرگترین بازار سهام دنیا، بورس وال استریت، بورس NASDAQ و هزاران شرکت بزرگ دنیا از جمله Microsoft و Amazon و Google و Apple و Pfizer و Walmart و … از داخل ایران. در این ورکشاپ یادمیگیریم برای ورود به بازار بورس آمریکا باید چی کار کرد

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

ریزش سهام تسلا در جون ۲۰۲۲

ریزش سهام تسلا | سهام شرکت تسلا در ماه گذشته روزهای خوبی را پشت سر نگذاشته بود، اما روزهای اخیر هم این روند همچنان رو به نزول است و شرایط را برای تسلا سختتر کرده است. عوامل اصلی کاهش محبوبیت این سهم در میان تریدرها، سرمایه گذاران و سهامداران را می تواند تاثیر گرفته از قرنطینه های اعمال شده بر اثر کرونا در چین،‌ مشکل زنجیره تامین چیپ های نیمه رسانا و البته خریدن شرکت سهامی twitter دانست. عواملی که اعتماد و باور افراد مرتبط با سهم تسلا در بازار سهام آمریکا را کاهش داده و کاهش چشمگیری را برای این سهم به همراه داشته است.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X