پرش لینک ها

بررسی سهام آمازون در هفته 22 سال 2022

بررسی سهام آمازون در هفته 22 سال 2022

بررسی سهام آمازون در هفته 22 سال 2022 را با وضعیت آن در روز چهارشنبه آغاز می کنیم. روزی که بازار سهام آمریکا همچنان درگیر نوسانات خود بود و حتی شاخص نزدک کامپوزیت (NASDAQ Composite) هم این روز شلوغ را با تغییراتی تقریبا برابر با صفر درصد پشت سر گذاشت و نتوانست در مقابل روند نزولی بازار سهام آمریکا حرکت کند.

شاخص نزدک ساعات اولیه نزدیک به شروع بازار را با روندی مثبت آغاز کرد اما در حدود ساعت ۱ بعد از ظهر تقریبا ۱ درصد ریزش کرده بود. 

سهام آمازون Stock Split می شود

در حالی که تنها چند روز به موعد Split شدن سهام شرکت آمازون در بازار سهام آمریکا باقی مانده، سرمایه گذاران بی صبرانه منتظر انجام این اتفاق مهم هستند و همین اشتیاق سرمایه گذاران و تریدرها هم توانسته شرایط خوبی را برای این شرکت بزرگ و شناخته شده فراهم کند.

سهام آمازون

در واقع در این روزهای سخت بازار سهام آمریکا، شرکت آمازون توانست رشدی در حدود ۳.۱۵ درصد در روز چهارشنبه به دست بیاورد. عددی که بسیار جذاب و خوشحال کننده برای افراد علاقمند و تریدر در این حوزه سهم های این قسمت از بازار سهام آمریکا است. 

اگر بخواهیم فقط صرفا عدد و درصد رشد قیمت سهام یک شرکت را بررسی کنیم، نام شرکت های کوچکی را می توانیم در بازار سهام آمریکا پیدا کنیم که از لحاظ درصد تغییرات مثبت ارزش قیمت سهام، رشد بالاتری را در این روز داشتند، اما نکته مهم میزان ارزش کل سهام شرکت آمازون و جایگاه و تاثیرگذاری آن در کل بازار سهام آمریکاست، نه صرفا عدد درصد رشد.

آمازون آماده Split می شود

در روز چهارشنبه سهام شرکت آمازون با رشد ۱ درصدی همراه بود. در واقع این غول بزرگ تجارت الکترونیک در مدت اخیر و منتهی به ماه جون / June نواسانات زیادی را متحمل شده، اما پتانسیل ها و توانمندی های آن و از طرفی ارزش ذاتی سهام این شرکت به قدری برای تریدرها و سرمایه گذارها قابل اطمینان و مثبت به نظر می رسد که در این شرایط سخت بازار سهام آمریکا هم علاقمندی آنان به رویداد مهم Stock Split برای شرکت AMAZON همواره روند مثبت و خوبی را برای این شرکت به همراه دارد. 

سهام آمازون

جلسه ای که اواخر هفته گذشته میان سهام داران برگزار شد نتیجه بسیار جالب و مهمی را در پی داشت. عمده سهامداران، رای قاطع برای موافقت خود با Stock Split‌ به ازای ۱ سهم به ۲۰ سهم را اعلام کردند.

در حدود ۴۲۵ میلیون سهام رای موافق با این تصمیم را داشتند و تنها ۱.۱ میلیون سهم نظری مخالف با این تصمیم داشتند که در نهایتا واضحا آرای موافق با قاطعیت بالا در این رای گیری برنده شد. 

کی منتظر سهام جدید باشیم؟

 برنامه ریزی برای انجام Stock Split برای امروز، جمعه، تاریخ ۳ ماه جون سال ۲۰۲۲ میلادی، پس از اتمام زمان بازار می باشد. یعنی تا چند ساعت دیگر آخرین باری خواهد بود که سهام شرکت بزرگ آمازون را با این تعداد و با این قیمت می بینیم.

از روز دوشنبه ۶ جون، سهام جدید با نسبت جدید عرضه خواهد شد.

قیمت جدید سهام آمازون

قیمت جدید سهام آمازون می بایست با نسبت ۱ به ۲۰عرضه شود. یعنی قیمت سهام در پایان وقت کاری بازار سهام آمریکا هر عددی که باشد، قیمت سهامی که از روز دوشنبه قابل ترید خواهد شد معادل با یک بیستم آن خواهد بود.

اگر قیمت سهام شرکت آمازون در بازار سهام آمریکا را معادل با ۲۴۲۵ دلار بدانیم، قیمت آن در روز دوشنبه تقریبا برابر با  ۱۲۱ دلار خواهد بود.

تحلیل عرضه سهام آمازون

از نقطه نظر تحلیل فاندامنتال، این رویداد هیچ تاثیر یا تاثیر منفی برای وضعیت شرکت آمازون نخواهد داشت. البته که اقدام به Stock Split از سوی شرکت های بزرگ معمولا از سوی متخصصین بازار سهام آمریکا و افراد تریدر حرفه ای یک اقدام حرفه ای و آینده نگرانه است و نظر و اعتماد آن ها را نسبت به آینده آن شرکت جلب می کند.

سهام آمازون

لذا بی دلیل نیست که می بینیم در روزها و ساعت های پایانی نزدیک شدن به Stock Split ارزش قیمتی سهام شرکت آمازون در حال افزایش است. 

امیدواریم این Stock Split برای شما تریدر گرامی هم مفید باشد و بتوانید از آن کسب سود مناسب داشته باشید.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن