پرش لینک ها
بستن خدمات بانکی زیر 100000 دلار SWIFT‌ برای Binance

بستن خدمات بانکی زیر 100000 دلار SWIFT‌ برای Binance

بستن خدمات بانکی زیر 100000 دلار SWIFT‌ برای Binance

موضوع تراکنش های بانکی با کارت های Credit و Debit و همچنین تراکنش های با ارزهای غیر از USD یا همان دلار آمریکا، برای Binance همچنان یک چالش استرس زا محسوب می شود و این دسته از جابجایی های مالی می بایست از طریق سیستم پرداخت SWIFT انجام می پذیرفتند.
در روزهای اخیر بایننس به مشتریان خرده فروشی خود اعلام کرده که احتمالا یک اختلال سرویس های پرداخت در روزهای آینده به وجود خواهد آمد.

اختلال سیستم پرداخت SWIFT‌ برای Binance

اختلال احتمالی در سیستم پرداخت برای مشتریان بایننس که از حساب های بانکی با واحد ارز دلار آمریکا (U.S Dollar) برای خرید و فروش ارز دیجیتال / cryptocurrency در بستر خدمات SWIFT استفاده می کنند و میزان تراکنش های آن ها زیر ۱۰۰۰۰۰ دلار باشد دردسر زا خواهد بود. این اختلال در روز ۱ ماه فوریه انجام خواهد شد.

بستن خدمات بانکی زیر 100000 دلار SWIFT‌ برای Binance

اطلاع رسانی این موضوع در روز ۲۱ ژانویه به مشتریان بایننس که به اصلاح آن ها را Binancians می نامند صورت گرفت. نگرانی ایجاد شده برای مشتریان به علت تلاش جدی بایننس برای جایگزین کردن شریک تجاری خود در خدمات SWIFT‌ برای واحد پولی USD و جلوگیری از مشکلات احتمالی آتی شکل گرفته است.
بایننس (بزرگترین صرافی حال حاضر بازار ارز دیجیتال) به این مطلب هم اشاره کرده که این تصمیم از سمت سیستم بانکی بوده و تنها بایننس نیست که به عنوان یک صرافی ارز دیجیتال باید تن به این موضوع دهد.
طبق گفته این صرافی ارز دیجیتال، این یک تصمیم کلی برای تمام مشتریان صرافی های ارز دیجیتال بوده و تا زمانی که بتواند یک جایگزین مناسب پیدا کند مشتریان این صرافی قادر به انجام معاملات خود در قالب SWIFT و برای مبالغ زیر ۱۰۰ هزار دلار از تاریخ ۱ فوریه به بعد نخواهند بود.
همچنین بایننس تاکید کرده که مشتریان همچنان می توانند از سیستم های بانکی رایج مانند Credit Card و یا Debit Card برای خرید و فروش cryptocurrencies و یا سیستم های واسطه ثالث استفاده کنند.
متن نامه اصلی بایننس به شرح ذیل بوده است:

بستن خدمات بانکی زیر 100000 دلار SWIFT‌ برای Binance

جزییات بسته شدن خدمات SWIFT

در کنار این بیانیه، بایننس خاطرنشان کرد که خدمات بانکی SWIFT‌ برای سایر ارز ها مانند یورو (Euro) پابرجا خواهد بود و این اتفاق تصمیم در قبال ارز دلار آمریکا اجرایی خواهد شد. اگرچه که این تصمیم جدید است و در روزهای آینده اجرایی می شود، اما اخیرا هم اختلالات مشابه را شاهد بودیم.
بر اساس بیانیه صادر شده از سمت Bloomberg تعیین حداقل سطح تراکنش ۱۰۰ هزار دلار آمریکا به دلیل کاهش در معرض ارز دیجیتال قرار گرفتن این واحد پولی بوده است.
باید این نکته را هم در نظر داشت که بستن خدمات SWIFT‌ برای حساب های شخصی رخ می دهد و حساب های شرکتی از این مورد مستثنی هستند.
در ماه های قبل (تاریخ ۱۷ نوامبر) هم شاهد تعلیق موقت دیپازیت یا همان خرید و ذخیره ارز دیجیتال تتر سولانا (Solana-based USDT) و USDC بوده ایم. همچنین معاملات دیپازیت / واریز و برداشت اتریوم (Ether – ETH) و Wrapped-Ether که با نماد wETH شناخته می شود در زمان ۱۰ روز مانده به ادغام Ethereum هم بودیم.

منبع : cointelegraph

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن