پرش لینک ها
بیت کوین 19000 دلاری - پیشبینی روند bitcoin

بیت کوین 19000 دلاری – پیشبینی روند bitcoin

بیت کوین 19000 دلاری

بیت کوین یا همان BTC به عنوان ارز دیجیتال اصلی در بازار Crypto Currency نقشی مهم و از طرفی تاثیرگذاری زیادی در این مارکت ایفا می کند. یکی از مولفه های اصلی و مهم در بازارهای مالی، اندازه بازار یا همان مارکت کپ است که در روزهای اخیر شاهد رسیدن مارکت کپ بازار ارز دیجیتال به ۱ تریلیون دلار هستیم.

هفته خوب بیت کوین

در روزهای انتهایی هفته کاری گذشته یعنی ۵ شنبه و جمعه، بیت کوین در اثر گزارش شاخص Consumer Price Index یا همان شاخص قیمت مصرف کننده که از سوی دولت ایالات متحده آمریکا منتشر شد توانست رشد نسبتا شدید و خوبی را تجربه کند.
بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) در روز جمعه هم رشد صورت گرفته خود در ۵ شنبه را حفظ کردند و متعاقبا ارزش مارکت کپ بازار Crypto Currency دنیا هم پس از سقوط FTX که در مقالات پیشین به آن پرداخته بودیم، توانست به یک سطح قیمتی مناسب در نزدیکی ۱ میلیارد دلار برگردد.
نکته مهم تاثیرگذاری چشمگیر شاخص CPI در اقتصاد کلان کشور آمریکاست که چگونه بر بازار ارز دیجیتال سایه می اندازد. نکته مثبت این گزارش کاهش تورم از ۷.۱٪ به ۶.۵ درصد در طی یک ماه (دسامبر) در آمریکا بود.

رشد دوباره بازار ارز دیجیتال

بیت کوین پس از شکستن خط قیمتی ۱۹۰۰۰ دلار در ماه های گذشته و در پی سقوط FTC دوباره در حال رسیدن به این سطح می باشد. دومین ارز دیجیتال بزرگ دنیا یعنی Ethereum هم در حال رسیدن به بالاترین سطح قیمتی خوب و حفظ آن از ماه نوامبر سال گذشته می باشد. قیمت حال حاضر این دو ارز دیجیتال اصلی برابر با ۱۸۸۵۵ و ۱۴۰۴ دلار آمریکا می باشند.

ارزهای دیجیتال دیگر مانند alt coin های Solana و doge هم در وضعیت صعودی هستند و به ترتیب قیمت های آن ها شامل ۰.۷۵ و ۰.۳۷ درصد رشد شده اند. ارز های دیجیتال ADA و BNB نیز رشدهای ۲۱ و ۱۱ درصدی را در هفته های اخیر تجربه کرده اند.

بیت کوین 19000 دلاری - پیشبینی روند bitcoin

همانطور که گفتیم، از زمان سقوط FTX تا کنون، بازار ارز دیجیتال در حال بهره بردن از بالاترین سطح رشد تا کنون می باشد و ارزش مارکت کپ آن در حال حاضر به بیش از ۹۰۹.۵۸ میلیارد دلار رسیده است، در صورتی که تنها یک هفته قبل ارزش این مارکت کپ در حدود ۸۵۱ میلیارد دلار بود. و این یعنی تاثیر چشمگیر شاخص CPI بر Crypto Currency.

بزرگترین صرافی ارز دیجیتال دنیا یعنی Coin Base با نماد COIN در بازار سهام NASDAQ در معاملات پیش بازار اما شاهد افت ۲.۹ درصدی بود.

کاهش تورم آمریکا عامل رشد ارز دیجتال

جدیدترین گزارش CPI که در هفته گذشته منتشر شد بیانگر کاهش تورم در اقتصاد آمریکا طی ۶ ماه گذشته بود. با وجود اقدامات سختگیرانه و سیاست های انقباضی فدرال رزرو که الان شاهد نتایج خوب و کارکرد مثمر ثمر آن هستیم، هنوز به طور شفاف خبری مبنی بر تصمیم گیری جدید یا ادامه تصمیمات قبلی مبنی بر تغییر نرخ بهره تا رسیدن به هدف تورم ۲ درصدی اعلام یا منتشر نشده است.

گزارش های نرخ بیکاری نیز رکورد های بسیار خوبی را ارایه می کنند. نرخ بیکاری در آمریکا به حد پایین ۳.۵ درصد رسید که در طی ۵۳ سال گذشته بی سابقه است و موفقیت بزرگی برای اقتصاد این کشور محسوب می شود.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن