بیت کوین ۱۹۰۰۰ دلاری – پیشبینی روند bitcoin

بیت کوین 19000 دلاری - پیشبینی روند bitcoin

بیت کوین ۱۹۰۰۰ دلاری

بیت کوین یا همان BTC به عنوان ارز دیجیتال اصلی در بازار Crypto Currency نقشی مهم و از طرفی تاثیرگذاری زیادی در این مارکت ایفا می کند. یکی از مولفه های اصلی و مهم در بازارهای مالی، اندازه بازار یا همان مارکت کپ است که در روزهای اخیر شاهد رسیدن مارکت کپ بازار ارز دیجیتال به ۱ تریلیون دلار هستیم.

هفته خوب بیت کوین

در روزهای انتهایی هفته کاری گذشته یعنی ۵ شنبه و جمعه، بیت کوین در اثر گزارش شاخص Consumer Price Index یا همان شاخص قیمت مصرف کننده که از سوی دولت ایالات متحده آمریکا منتشر شد توانست رشد نسبتا شدید و خوبی را تجربه کند.
بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) در روز جمعه هم رشد صورت گرفته خود در ۵ شنبه را حفظ کردند و متعاقبا ارزش مارکت کپ بازار Crypto Currency دنیا هم پس از سقوط FTX که در مقالات پیشین به آن پرداخته بودیم، توانست به یک سطح قیمتی مناسب در نزدیکی ۱ میلیارد دلار برگردد.
نکته مهم تاثیرگذاری چشمگیر شاخص CPI در اقتصاد کلان کشور آمریکاست که چگونه بر بازار ارز دیجیتال سایه می اندازد. نکته مثبت این گزارش کاهش تورم از ۷.۱٪ به ۶.۵ درصد در طی یک ماه (دسامبر) در آمریکا بود.

رشد دوباره بازار ارز دیجیتال

بیت کوین پس از شکستن خط قیمتی ۱۹۰۰۰ دلار در ماه های گذشته و در پی سقوط FTC دوباره در حال رسیدن به این سطح می باشد. دومین ارز دیجیتال بزرگ دنیا یعنی Ethereum هم در حال رسیدن به بالاترین سطح قیمتی خوب و حفظ آن از ماه نوامبر سال گذشته می باشد. قیمت حال حاضر این دو ارز دیجیتال اصلی برابر با ۱۸۸۵۵ و ۱۴۰۴ دلار آمریکا می باشند.

ارزهای دیجیتال دیگر مانند alt coin های Solana و doge هم در وضعیت صعودی هستند و به ترتیب قیمت های آن ها شامل ۰.۷۵ و ۰.۳۷ درصد رشد شده اند. ارز های دیجیتال ADA و BNB نیز رشدهای ۲۱ و ۱۱ درصدی را در هفته های اخیر تجربه کرده اند.

بیت کوین 19000 دلاری - پیشبینی روند bitcoin

همانطور که گفتیم، از زمان سقوط FTX تا کنون، بازار ارز دیجیتال در حال بهره بردن از بالاترین سطح رشد تا کنون می باشد و ارزش مارکت کپ آن در حال حاضر به بیش از ۹۰۹.۵۸ میلیارد دلار رسیده است، در صورتی که تنها یک هفته قبل ارزش این مارکت کپ در حدود ۸۵۱ میلیارد دلار بود. و این یعنی تاثیر چشمگیر شاخص CPI بر Crypto Currency.

بزرگترین صرافی ارز دیجیتال دنیا یعنی Coin Base با نماد COIN در بازار سهام NASDAQ در معاملات پیش بازار اما شاهد افت ۲.۹ درصدی بود.

کاهش تورم آمریکا عامل رشد ارز دیجتال

جدیدترین گزارش CPI که در هفته گذشته منتشر شد بیانگر کاهش تورم در اقتصاد آمریکا طی ۶ ماه گذشته بود. با وجود اقدامات سختگیرانه و سیاست های انقباضی فدرال رزرو که الان شاهد نتایج خوب و کارکرد مثمر ثمر آن هستیم، هنوز به طور شفاف خبری مبنی بر تصمیم گیری جدید یا ادامه تصمیمات قبلی مبنی بر تغییر نرخ بهره تا رسیدن به هدف تورم ۲ درصدی اعلام یا منتشر نشده است.

گزارش های نرخ بیکاری نیز رکورد های بسیار خوبی را ارایه می کنند. نرخ بیکاری در آمریکا به حد پایین ۳.۵ درصد رسید که در طی ۵۳ سال گذشته بی سابقه است و موفقیت بزرگی برای اقتصاد این کشور محسوب می شود.

مقالات مرتبط

تحلیل قیمت ۵ ارز دیجیتال برتر BTH, ETH, BNB XRP, ADA

در هفته آینده اخبار و گزارش های مهم اقتصاد کلان در ایالات متحده آمریکا منتشر خواهند شد. معامله گران ارزهای دیجیتال چشم انتظار انتشار این موارد و شکل گیری ترندهای معاملاتی برای پروفایل ارز های دیجیتال خود هستند. در این مقاله تحلیل ۵ ارز دیجیتال برتر توسط مجموعه ATS‌ فراهم شده است.  

نیم نگاهی به فصل جدید Crypto Currency و فصل ۴ سال ۲۰۲۲

پرونده سال ۲۰۲۲ با روزهای تلخ و شیرینش برای بازار ارز دیجیتال به پایان رسید، اما تبعات فصل مالی ۴ همچنان پابرجا هستند و تاثیر دومینویی ورشکستگی FTX و موش دواندن Binance برای بیرون کردن رقیبش از بازار همچنان دامنگیر معاملات و بازار Crypto Currency هستند. این روند منفی برای بازار ارز دیجیتال چطور شروع شد و چه تبعاتی تا اوایل سال میلادی جدید برای ما خواهد داشت؟ در این مقاله همراه مجموعه ATS‌ باشید.

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

ورکشاپ رایگان ورود به بازار بورس آمریکا

آشنایی با ترید در بزرگترین بازار سهام دنیا، بورس وال استریت، بورس NASDAQ و هزاران شرکت بزرگ دنیا از جمله Microsoft و Amazon و Google و Apple و Pfizer و Walmart و … از داخل ایران. در این ورکشاپ یادمیگیریم برای ورود به بازار بورس آمریکا باید چی کار کرد

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X