تاثیرات شاخص دلار بر ارزهای دیجیتال و طلا

تاثیرات شاخص دلار بر ارزهای دیجیتال و طلا

در حالی که سرمایه گذاران بازار طلا به دنبال کسب سود بیشتر از معاملات این کامودیتی هستند، قیمت این دارایی در حالی بازگشت به مقادیر کمتر از سقف اخیر خود است. در واقع قدرت شاخص طلا است که باعث پایین تر رفتن آن شده است. این فلز گرانبها نتوانسته به بالاتر از ۱۸۰۰ دلار آمریکا برسد، که نشان دهنده مقاومت بزرگ پیش روی آن در این سطح قیمتی و عدم بالا رفتن از این قیمت است. از دید پرایس اکشن، ما نیاز به قدرت کمتر دلار داریم که بتواند به بالا رفتن قیمت طلا کمک کند.

تاثیر بر Bit Coin و Ethereum

دو ارز دیجیتال مطرح در بازار کریپتوکارنسی، یعنی Bit Coin و Ethereum باز هم آخر هفته سختی را پشت سر گذاشتند. با انتشار داده ها و جزییات بیشتر از بدهی های FTX و حساسیت های بیش از پیش بازیگران این بازار نسبت به خبرهای مرتبط با FTX تاثیرپذیری مارکت ارز دیجیتال بیشتر از قبل شده است.

تاثیرات شاخص دلار بر ارزهای دیجیتال و طلا

چیزی که تریدرها یا همان معامله گران را نگران می کند، ترس از اتفاق افتادن مجموعه اتفاقات به صورت یک دومینو است، اما نه دومینویی که به این زودی تاثیرات و پیامدهای آن مشهود باشد. خوش بینی به وضع موجود و این باور که روزهای سخت پشت سر گذاشته شده، نقطه امید تریدرها در این مقطع زمانی ست ولی همچنان ترس از رخ دادن یک سلسله اتفاقات دومینویی در بازار ارز دیجیتال و ریزش بازار همچنان نگرانی و ترس را برای آنان به همراه دارد. مقاومت دلار و اخبار پرحاشیه و دردسر ساز FTX بر قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال کوچک و بزرگ حاضر در این بازار تاثیر چشمگیری دارد.

 

جهت مشاهده مقاله ما در زمینه مسیر ۱۰۰۰۰ دلاری شدن بیتکوین اینجا کلیک کنید.

تریدرها به این موارد آگاهی دارند و با در نظرگیری تحلیل تکنیکال در این سه زمینه و درنظرگیری تحلیل های کلان و فاندامنتال، می بایست مراقب پورتفولیوهای خود باشند. در نهایت این تحلیل پرایس اکشن است که می تواند به عنوان یک ابزار کلیدی در کنار سایر تحلیل های ما قرار بگیرد تا با اطمینان بیشتری نسبت به مدیریت معاملات خود اقدام کنیم.

منبع: Investing.com

 

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

نیم نگاهی به فصل جدید Crypto Currency و فصل ۴ سال ۲۰۲۲

پرونده سال ۲۰۲۲ با روزهای تلخ و شیرینش برای بازار ارز دیجیتال به پایان رسید، اما تبعات فصل مالی ۴ همچنان پابرجا هستند و تاثیر دومینویی ورشکستگی FTX و موش دواندن Binance برای بیرون کردن رقیبش از بازار همچنان دامنگیر معاملات و بازار Crypto Currency هستند. این روند منفی برای بازار ارز دیجیتال چطور شروع شد و چه تبعاتی تا اوایل سال میلادی جدید برای ما خواهد داشت؟ در این مقاله همراه مجموعه ATS‌ باشید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک در سال ۲۰۲۲

بازار ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری مناسب می دانید؟ اگر یک صندوق سرمایه بزرگ باشید چقدر از سرمایه تحت مدیریت خود را وارد بازار کریپتوکارنسی می کنید؟ آیا صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک یا همان Hedge Fund علاقمند به سرمایه گذاری در بازار رمز ارز شده اند و ریسک های آن را می پذیرند؟ در مقاله بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک به بررسی موضوع ورود صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک (Hegde Fund) به حوزه بازار بین المللی ارز دیجیتال می پردازیم.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X