پرش لینک ها

تحلیل بازار با CNBC در سال 2022

تحلیل بازار با CNBC

تحلیل بازار با CNBC یکی از ویژگی های این پلفترم قدرتمند تحلیل اخبار و سرمایه گذاری در بازارهای مالی جهانی است. وب سایت CNBC که زیرمجموعه ای از شرکت NBC Universal هست، شبکه پیشرو در ارائه جامع و کامل اخبار بازارهای مالی در سطح جهان بوده و مخاطبین آن در دنیا به بیش از 355 میلیون نفر می رسد.

این شرکت در سال ۱۹۸۹ میلادی با دفتر اصلی واقع در شهر نیوجرسی کشور ایالات متحده آمریکا تاسیس شد و اکنون به صورت دیجیتال خدمات گسترده ای را به کاربران و فعالین حوزه های اقتصادی و مالی ارائه می کند. این خدمات در بسترهای متنوع و با هدف های متفاوت برای پاسخگویی به نیازهای مختلف تمامی مخاطبین در بازارها و حوزه های گوناگون عرضه می شوند.

خدمات CNBC

از جمله سرویس ها و بسترهای ارائه خدمات CNBC می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سایت CNBC.com
ویژگی: متمرکز بر ارائه لحظه ای اخبار و اتفاقات بازارهای مالی جهان و تدوین اطلاعات برای مخاطبین سرویس CNBC Investor

پلتفرم CNBC Make It

ویژگی: این پلتفرم دیجیتالی با هدف آموزش کسب درآمد برای افراد علاقمند به بازارهای مالی بین المللی و همچنین آموزش مدیریت دارایی و هزینه ها تاسیس شده و متناسب با نیاز روز مخاطبین همواره جدیدترین آموزش ها را برای آنان فراهم می کند.

سرویس CNBC Pro

ویژگی: دسترسی مستقیم شما به اخبار بورس سهام وال استریت را فراهم کرده و با اشتراک و کاربری اختصاصی خود می توانید سریع و دقیق به اطلاعات تخصصی معاملات بازار سهام نیویورک دسترسی پیدا کنید.

نسخه موبایل
شاید یک مزیت منحصر به فرد برای ما تریدرها عدم وابستگی به زمان و مکان محل کار باشد و هر جایی که باشیم با اینترنت می توانیم به بررسی بازار و انجام معاملات خود بپردازیم. مجموعه CNBC با ارائه نسخه های موبایل اندروید (android) و آی او اس (ios) و همچنین امکانات سرویس های google assistant و Apple Siri و Amazon Alexa شرایط کاری ما را تسهیل کرده و می توانیم با استفاده از این بسترهای موبایل به راحتی هر چه تمام اطلاعات و اخبار مورد نیاز برای تحلیل در بازار مالی معاملاتی خودمان را دریافت و ذخیره کنیم.

امکانات سایت CNBC

در ادامه مقاله تحلیل بازار با CNBC میپردازیم به امکانات این سایت.

ویژگی قابل تامل درمورد این منبع خبری و تحلیلی پوششدهی گسترده بازارهای مالی جهانی در کنار اعتبار و صحت اطلاعات ارائه شده توسط این مجموعه است. با ورود به وب سایت، می توان بازار مالی مد نظر را انتخاب نمود.

دسته بندی مطالب ارائه شده در بازارهای مالی توسط این وب سایت شامل مطالب مرتبط با بورس نیویورک یا همان وال استریت، ارز دیجیتال، فارکس، طلا، نفت، بازارهای سهام و کامودیتی اروپا می شود.

نکته جالب و مفید برای ما تریدرها بخش پیش بازار یا همان Pre Market هست که برای یک تریدر در حوزه سهام بسیار حائز اهمیت می باشد و می تواند از داده های این قسمت به خوبی برای تحلیل فاندامنتال و تصمیم گیری درباره معاملات آن روز استفاده کند، تا روزی مثبت تر و نتایج معاملاتی بهتری را رقم بزند.

تحلیل بازار با CNBC

بازار سهام آمریکا

بازار سهام آمریکا به راحتی در این وب سایت قابل مشاهده و بررسی می باشد. به محض ورود به این بخش می توان شاخص های اصلی این بازار شامل S&P500 و NASDAQ و DowJones و RUSSEL 2000 و حتی شاخص مربوط به نوسانات یا همان VIX را دسته بندی و اطلاعات شرکت های فعال در این حوزه ها را دریافت و استفاده نمود. 

با رفتن به منوی هر کدام از این شاخص ها می توانیم چارت های مربوط به آن ها را در تایم فریم های مختلف و حتی در بازه های زمانی از ۱ روزه تا ۵ ساله به نمایش درآورد. وضعیت لحظه ای، تغییرات در بازه های زمانی مختلف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، و همچنین آخرین اخبار مربوط به آن ها را می توان به راحتی و خیلی سریع و دسته بندی شده و جامع دریافت کرد که یکی از مهمترین بخش‌های تحلیل بازار با CNBC است.

دسته بندی اخبار

دسته بندی اخبار برای تحلیل بازار با CNBC را از قسمت Latest News یا همان جدیدترین اخبار می توان شروع کرد. بخشی بسیار پر بازدید که روزانه مخاطبین بسیاری از آن استفاده می کنند و همچنین با انتخاب بازار مورد نظر خود و استفاده از منوی Market Movers می توانیم سهم هایی که بیشترین تحرکات در روز اخیر داشتند را مشاهده و از تغییرات قیمت و شرح وضعیت آن ها مطلع شویم.

علاوه بر این، در صورتی که مایل باشید یک سهم خاص را بررسی کنید می توانید پس از انتخاب شاخص سهام مورد نظر از بین سهم های شرکت های حاضر در آن شاخص پر تحرک ترین سهم ها یا همان Market Movers را مختص بازار مورد نظر خود پیدا کنید و با این روش دسترسی سریعتری به داده های مورد نیازتان پیدا کنید.

بخش Most Active که به بررسی فعالترین سهم ها (در بازار سهام) یا به عبارتی فعالترین ها در هر بازار مالی دیگر می پردازد، برای تحلیل بازار با CNBC به منظور تشخیص بزرگترین حجم معاملاتی به کمک ما می آید.

از طرف دیگر اهمیت رفتار غیر معمول در تغییرات غیر قابل پیش بینی رفتار سهم ها یا کامودیتی ها یا ارزهای دیجیتال بر کسی پوشیده نیست. سایت CNBC برای این مورد هم راه حل اختصاصی برای ما تریدرها فراهم کرده و در بخش مخصوص Unusual Volume سهم های با تغییرات پیش بینی نشده را برای ما لیست کرده و نمایش می دهد.

قسمت جذاب Trending News به طور اختصاصی به بررسی و ارائه کامل اخباری که در بازه زمانی نزدیک ترند شده اند یا به عبارتی بحث حول آن ها داغ شده است را نمایش می دهد.

بخش حرفه ای این سایت، یعنی Pro News and Analysis هم اخبار و تحلیل های افراد متخصص و صاحب نظر در حوزه بازار مالی مورد علاقه و معاملاتی ما را جمع آوری کرده و معتبرترین و بهترین این تحلیل ها را در این بخش در اختیار ما می گذارد.

واچ لیست

از جمله امکانات ارزشمند این سایت جامع برای ما تریدرها، امکان تشکیل واچ لیست اختصاصی برای خودمان، حتی به صورت رایگان و با ایجاد یک پروفایل با ارائه یک آدرس ایمیل و تنظیم رمز عبور می باشد.

تحلیل بازار با CNBC

کاربردهای CNBC

علاوه بر تمام مواردی که در قسمت های قبلی توضیح داده شد، اطلاعاتی مثل آخرین قیمت، تغییرات قیمت، حجم معاملات هر سهم یا هر کامودیتی یا هر ارز دیجیتال، وضعیت قیمتی در ۵۲ هفته گذشته که برای یک تحلیلگر بازار سرمایه موارد بسیار مهمی هستند که می توانیم همه را به صورت یک جا در این بستر قدرتمند دریافت و استفاده کنیم.

با کلیک کردن بر روی سهم یا ارزی که می خواهیم تحلیل کنیم، به چارت تکنیکال و ابزارهای اولیه مورد نیاز، آخرین خبرها، ارنینگ ها، صورت های مالی و معاملات Options آن دسترسی پیدا می کنیم.

ارنینگ ها (Earnings)

بخش دیگر این سایت که میتواند برای ما خیلی کمک کننده باشد، Earnings در منوی Investing هست که میتوانیم تقویم ارائه Earningها در شرکت های مختلف بازار را در این قسمت به صورت طبقه بندی شده و یکجا ببینیم.

امیدواریم استفاده از این پلتفرم قدرتمند و امکانات بی نظیرش، موفقیت بیشتری را در بازارهای مالی برای شما دوستان فراهم نماید.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن