پرش لینک ها
تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر BTH, ETH, BNB XRP, ADA

تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر BTH, ETH, BNB XRP, ADA

همانطور که همیشه در تحلیل های مجموعه ATS به شما عزیزان گفته شده، تحلیل تکنیکال در کنار تحلیل فاندامنتال مفهوم پیدا می کند و برای داشتن یک پروفایل ترید خوب و موفق نیاز است تا از هر دوی آن ها به شکل مناسب استفاده کنیم. در این مقاله به تحلیل ۱۰ ارز دیجیتال بازار Crypto Currencyها می پردازیم. نکته مهم در این تحلیل آن است که بیت کوین و اکثر ارزهای دیجیتال در این مارکت در یک محدوده Range‌ زدن گرفتار مانده اند و همگی منتظر رخدادهای اقتصاد کلان در هفته پیش رو هستند.

بازار دارایی ها / Equity در ایالات متحده همچنان در یک وضعیت کم تحرک باقی مانده، زیرا که معامله گران با هوشیاری منتظر اعلان شاخص مهم و کلیدی Consumer Price Index یا همان CPI برای ماه نوامبر در هفته آینده هستند.

این گزارش توسط Federal Reserve در زمان بازگشایی بازار در روز ۱۳-۱۴ دسامبر و درست در زمانی که بانک مرکزی مطابق با تحلیل های FedWatch Tool قرار است ۵۰ واحد مبنا نرخ ها را افزایش دهد، اعلام می شود. انتظار می رود که این گزارش نوسانات Bit Coin را دامن بزند و یک ترند معاملاتی را شکل دهد.

تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر BTH, ETH, BNB XRP, ADA

با گذشت سال پر هیاهو ۲۰۲۲ انتظار می رود که معامله گران بازار گاوی خواهان یک پایان صعودی و دلچسب برای معاملات خود در این سال باشند، در حالی که معامله گران بازار خرسی خواهان ادامه روند نزولی بازار هستند.

 

تحلیل ارز دیجیتال BTC/USDT

در روزهای گذشته معامله گران بازار گاوی توانستند مقاومت ۱۶۷۸۷ دلاری را در حالی که تقاضا در سطوح پایین ترین قیمت وجود دارد، برای بیت کوین نگه دارند.

تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر BTH, ETH, BNB XRP, ADA

خط صاف EMA ۲۰ روزه در چارت روزانه بیت کوین به دلار آمریکا و شاخص همبستگی RSI احتمالا بیانگر یک محدوده رنج در نزدیکی خود هستند. معمولا معاملات در یک بازه قیمتی رنج کوچک، منجر به یک رنج با دامنه بزرگتر می شوند که ناشی از شکل گیری یک حرکت ترند خواهد بود.

در این زمان، شکستن خطوط مقاومت یا حمایت به نظر Fake می آید و بهتر است تریدرها در این شرایط صبر داشته باشند تا با گرفتن تایید بتوانند وارد معاملات خود شوند.

اگر خط مقومت بین ۱۷۶۲۲ دلار  و شاخص simple moving average یا همان SMA ۵۰ روزه ۱۸۰۴۶ دلار شکسته شود، با یک ترند جدید معاملاتی برای بیت کوین مواجه خواهیم بود. در این صورت، احتمالا حرکت بعدی به سمت قیمت ۲۰۰۰۰ و در مرحله بعدی قیمت ۲۰۵۰۰ دلار خواهد بود.

از سوی دیگر، در صورت شکستن کف قیمتی ۱۶۷۸۷ دلار، خرس های بازار قصد به پایین کشیدن قیمت تا نقطه برگشتی ۱۵۴۷۶ دلار خواهند کرد.

 

تحلیل ارز دیجیتال ETH/USDT

ارز دییجتال اتریوم که همگی با نام اختصاری Ether و نماد ETH می شناسیم، خط EMA ۲۰ روزه ۱۲۵۴ دلار را شکست و خرس های بازار توانستند با پوش کردن این ارز ظرف مدت یک روز دوباره آن را به بالای خط EMA‌ رساندند.

تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر BTH, ETH, BNB XRP, ADA

در صورتی که قیمت به سطح پایین تر از شاخص SMA ۵۰ روزه برسد احتمالا قیمت معاملاتی این ارز دیجیتال برای چند روزی در رنج زدن گرفتار خواهد شد.

 

تحلیل ارز دیجیتال BNB

در معاملات هفته گذشته قیمت معاملاتی این ارز دیجیتال یعنی BNB به حمایت ۲۸۵ دلاری خود رسید اما خریداران در بازار خرسی در نهایت آن را به سطح بالای EMA ۲۰ روزه، یعنی قیمت ۲۹۱ دلار رساندند.

تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر BTH, ETH, BNB XRP, ADA

شرایط Moving Averageها و  همچنین RSI بالای ۴۸ نشان می دهد که بین عرضه و تقاضای موجود برای این ارز دیجیتال یک تعادل یا همان بالانس نسبی وجود دارد. در صورت پایین تر رفتن قیمت از moving averageها، خرس های بازار قیمت را تا ۲۸۱ دلار به پایین خواهند کشید و در مرحله بعدی شدت گرفتن کاهش قیمت تا رسیدن به ۲۷۵ دلار را در پیش خواهیم داشت. در ادامه این روند،‌ به مقاومت اصلی ۲۵۰ دلار خواهیم رسید. در صورتی که گاوهای بازار بخواهند کنترل مارکت را در دست بگیرند،‌ می بایست قیمت معاملاتی ارز دیجیتال BNB را تا بالای ۳۰۰ دلار ببرند.

 

تحلیل ارز دیجیتال XRP

ارز دیجیتال ریپل با مناد XRP اخیرا توانست بالاخره با فشار خریدی که به دست آورد از مقاومت قوی ۳۷ سنت جدا شود. با توجه به اینکه این بار برای دومین مرتبه این مقاومت نقش مهمی برای ریپل ایفا کرده می توان مطمین شد که مقاومت ۳۷ سنت یک کف قیمت مهم برای XRP‌ خواهد بود.

با توجه به وضعیت EMA ۲۰ روزه و قرارگیری RSI‌ در نزدیکی نقطه میانی،‌ احتمالا رنج بین ۳۷ سنت تا ۴۱ سنت را برای مدتی برای ارز دیجیتال ریپل شاهد خواهیم بود.

تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر BTH, ETH, BNB XRP, ADA

در صورت ادامه پیدا کردن فشار خرید و بالاتر رفتن قیمت از EMA ۲۰ روزه به سطح قیمت ۴۱ سنت و در صورت حرکت پایدار به سطح قیمت ۵۱ سنت خواهیم رسید. اما در نقطه مقابل اگر این خط ۲۰ روزه رو به پایین شکسته شود، خرس ها تمایل شدیدی به پایین تر آوردن قیمت خواهند داشت و تا ۳۴ سنت هم باید انتظار سقوط قیمت برای ارز دیجیتال ریپل را داشته باشیم.

 

تحلیل ارز دیجیتال ADA CARDANO

ارز دیجیتال ADA Cardano در حال شکل دهی یک روند نزولی است و واکرایی مثبت شاخص RSI نیز بیانگر کاهش فشار فروش برای این ارز دیجیتال می باشد. خریداران این ارز دیجیتال پتانسیل استفاده از یک فرصت را دارند، آن هم به بالا هل دادن قیمت تا بالاتر از خط EAM ۲۰ روزه ۳۲ سنت می باشد. در صورت به وقع پیوستن این حالت و ادامه دادن رشد قیمت تا سطح ۳۵ سنت،‌ احتمالا در سطح ۳۵ سنت یک مقاومت کوتاه مدت خواهیم داشت و بعد از آن به زودی خواهد شکست.

تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر BTH, ETH, BNB XRP, ADA

اگر خریداران بازار بولیش سرعت عمل کافی نداشته باشند و بازار به دست خرس ها بیفتد، شانس شکستن نقطه حمایت کلیدی ۲۹ سنت بالا می رود. در نقطه بعدی، سطح ۲۷ سنت می بایست قیمت مورد نظر ما برای ادامه این مسیر باشد.

 

 

منبع: Coin Telegraph

 

 

 

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن