تحلیل قیمت ۵ ارز دیجیتال برتر BTH, ETH, BNB XRP, ADA

تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر BTH, ETH, BNB XRP, ADA

همانطور که همیشه در تحلیل های مجموعه ATS به شما عزیزان گفته شده، تحلیل تکنیکال در کنار تحلیل فاندامنتال مفهوم پیدا می کند و برای داشتن یک پروفایل ترید خوب و موفق نیاز است تا از هر دوی آن ها به شکل مناسب استفاده کنیم. در این مقاله به تحلیل ۱۰ ارز دیجیتال بازار Crypto Currencyها می پردازیم. نکته مهم در این تحلیل آن است که بیت کوین و اکثر ارزهای دیجیتال در این مارکت در یک محدوده Range‌ زدن گرفتار مانده اند و همگی منتظر رخدادهای اقتصاد کلان در هفته پیش رو هستند.

بازار دارایی ها / Equity در ایالات متحده همچنان در یک وضعیت کم تحرک باقی مانده، زیرا که معامله گران با هوشیاری منتظر اعلان شاخص مهم و کلیدی Consumer Price Index یا همان CPI برای ماه نوامبر در هفته آینده هستند.

این گزارش توسط Federal Reserve در زمان بازگشایی بازار در روز ۱۳-۱۴ دسامبر و درست در زمانی که بانک مرکزی مطابق با تحلیل های FedWatch Tool قرار است ۵۰ واحد مبنا نرخ ها را افزایش دهد، اعلام می شود. انتظار می رود که این گزارش نوسانات Bit Coin را دامن بزند و یک ترند معاملاتی را شکل دهد.

تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر BTH, ETH, BNB XRP, ADA

با گذشت سال پر هیاهو ۲۰۲۲ انتظار می رود که معامله گران بازار گاوی خواهان یک پایان صعودی و دلچسب برای معاملات خود در این سال باشند، در حالی که معامله گران بازار خرسی خواهان ادامه روند نزولی بازار هستند.

 

تحلیل ارز دیجیتال BTC/USDT

در روزهای گذشته معامله گران بازار گاوی توانستند مقاومت ۱۶۷۸۷ دلاری را در حالی که تقاضا در سطوح پایین ترین قیمت وجود دارد، برای بیت کوین نگه دارند.

تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر BTH, ETH, BNB XRP, ADA

خط صاف EMA ۲۰ روزه در چارت روزانه بیت کوین به دلار آمریکا و شاخص همبستگی RSI احتمالا بیانگر یک محدوده رنج در نزدیکی خود هستند. معمولا معاملات در یک بازه قیمتی رنج کوچک، منجر به یک رنج با دامنه بزرگتر می شوند که ناشی از شکل گیری یک حرکت ترند خواهد بود.

در این زمان، شکستن خطوط مقاومت یا حمایت به نظر Fake می آید و بهتر است تریدرها در این شرایط صبر داشته باشند تا با گرفتن تایید بتوانند وارد معاملات خود شوند.

اگر خط مقومت بین ۱۷۶۲۲ دلار  و شاخص simple moving average یا همان SMA ۵۰ روزه ۱۸۰۴۶ دلار شکسته شود، با یک ترند جدید معاملاتی برای بیت کوین مواجه خواهیم بود. در این صورت، احتمالا حرکت بعدی به سمت قیمت ۲۰۰۰۰ و در مرحله بعدی قیمت ۲۰۵۰۰ دلار خواهد بود.

از سوی دیگر، در صورت شکستن کف قیمتی ۱۶۷۸۷ دلار، خرس های بازار قصد به پایین کشیدن قیمت تا نقطه برگشتی ۱۵۴۷۶ دلار خواهند کرد.

 

تحلیل ارز دیجیتال ETH/USDT

ارز دییجتال اتریوم که همگی با نام اختصاری Ether و نماد ETH می شناسیم، خط EMA ۲۰ روزه ۱۲۵۴ دلار را شکست و خرس های بازار توانستند با پوش کردن این ارز ظرف مدت یک روز دوباره آن را به بالای خط EMA‌ رساندند.

تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر BTH, ETH, BNB XRP, ADA

در صورتی که قیمت به سطح پایین تر از شاخص SMA ۵۰ روزه برسد احتمالا قیمت معاملاتی این ارز دیجیتال برای چند روزی در رنج زدن گرفتار خواهد شد.

 

تحلیل ارز دیجیتال BNB

در معاملات هفته گذشته قیمت معاملاتی این ارز دیجیتال یعنی BNB به حمایت ۲۸۵ دلاری خود رسید اما خریداران در بازار خرسی در نهایت آن را به سطح بالای EMA ۲۰ روزه، یعنی قیمت ۲۹۱ دلار رساندند.

تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر BTH, ETH, BNB XRP, ADA

شرایط Moving Averageها و  همچنین RSI بالای ۴۸ نشان می دهد که بین عرضه و تقاضای موجود برای این ارز دیجیتال یک تعادل یا همان بالانس نسبی وجود دارد. در صورت پایین تر رفتن قیمت از moving averageها، خرس های بازار قیمت را تا ۲۸۱ دلار به پایین خواهند کشید و در مرحله بعدی شدت گرفتن کاهش قیمت تا رسیدن به ۲۷۵ دلار را در پیش خواهیم داشت. در ادامه این روند،‌ به مقاومت اصلی ۲۵۰ دلار خواهیم رسید. در صورتی که گاوهای بازار بخواهند کنترل مارکت را در دست بگیرند،‌ می بایست قیمت معاملاتی ارز دیجیتال BNB را تا بالای ۳۰۰ دلار ببرند.

 

تحلیل ارز دیجیتال XRP

ارز دیجیتال ریپل با مناد XRP اخیرا توانست بالاخره با فشار خریدی که به دست آورد از مقاومت قوی ۳۷ سنت جدا شود. با توجه به اینکه این بار برای دومین مرتبه این مقاومت نقش مهمی برای ریپل ایفا کرده می توان مطمین شد که مقاومت ۳۷ سنت یک کف قیمت مهم برای XRP‌ خواهد بود.

با توجه به وضعیت EMA ۲۰ روزه و قرارگیری RSI‌ در نزدیکی نقطه میانی،‌ احتمالا رنج بین ۳۷ سنت تا ۴۱ سنت را برای مدتی برای ارز دیجیتال ریپل شاهد خواهیم بود.

تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر BTH, ETH, BNB XRP, ADA

در صورت ادامه پیدا کردن فشار خرید و بالاتر رفتن قیمت از EMA ۲۰ روزه به سطح قیمت ۴۱ سنت و در صورت حرکت پایدار به سطح قیمت ۵۱ سنت خواهیم رسید. اما در نقطه مقابل اگر این خط ۲۰ روزه رو به پایین شکسته شود، خرس ها تمایل شدیدی به پایین تر آوردن قیمت خواهند داشت و تا ۳۴ سنت هم باید انتظار سقوط قیمت برای ارز دیجیتال ریپل را داشته باشیم.

 

تحلیل ارز دیجیتال ADA CARDANO

ارز دیجیتال ADA Cardano در حال شکل دهی یک روند نزولی است و واکرایی مثبت شاخص RSI نیز بیانگر کاهش فشار فروش برای این ارز دیجیتال می باشد. خریداران این ارز دیجیتال پتانسیل استفاده از یک فرصت را دارند، آن هم به بالا هل دادن قیمت تا بالاتر از خط EAM ۲۰ روزه ۳۲ سنت می باشد. در صورت به وقع پیوستن این حالت و ادامه دادن رشد قیمت تا سطح ۳۵ سنت،‌ احتمالا در سطح ۳۵ سنت یک مقاومت کوتاه مدت خواهیم داشت و بعد از آن به زودی خواهد شکست.

تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر BTH, ETH, BNB XRP, ADA

اگر خریداران بازار بولیش سرعت عمل کافی نداشته باشند و بازار به دست خرس ها بیفتد، شانس شکستن نقطه حمایت کلیدی ۲۹ سنت بالا می رود. در نقطه بعدی، سطح ۲۷ سنت می بایست قیمت مورد نظر ما برای ادامه این مسیر باشد.

 

 

منبع: Coin Telegraph

 

 

 

مقالات مرتبط

تحلیل کریسمس: ارزهای دیجیتال BTC و ETH | وضعیت بازار کریپتوکارنسی در کریسمس

سال ۲۰۲۲ با همه فراز و نشیب های کریپتویی در آخرین ساعات خودش قرار داره و ما باید استراتژی های میان مدت و کوتاه مدت خودمان را بازنگری کنیم. در این مقاله تغییرات چارت دو ارز دیجیتال مطرح Bit Coin و Ethereum را تحلیل و بررسی کرده ایم.

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

روانشناسی معاملاتی چیست و شامل چه بخش‌هاییست

سه اصل مهم در معامله گری را می توان شامل: روانشناسی ترید یا روانشناسی معاملاتی و روانشناسی بازار، استراتژی معاملاتی و نهایتا مدیریت ریسک و سرمایه دانست. احساسات تریدرها به عنوان نیروی محرک روانشناسی در تصمیمات معاملاتی آن ها عمل کرده و تصمیمات معاملاتی و اقتصادی را می توان ناشی از آن دانست.
روانشناسی بازار و روانشناسی ترید، دو مبحث متفاوت هستند که در این مقاله به اختصار به بررسی تفاوت های آن ها پرداختیم و مثال هایی از بازار خرسی و گاوی یا همان بریش (Bearish) و بولیش (Bullish) را می بینیم.

نیم نگاهی به فصل جدید Crypto Currency و فصل ۴ سال ۲۰۲۲

پرونده سال ۲۰۲۲ با روزهای تلخ و شیرینش برای بازار ارز دیجیتال به پایان رسید، اما تبعات فصل مالی ۴ همچنان پابرجا هستند و تاثیر دومینویی ورشکستگی FTX و موش دواندن Binance برای بیرون کردن رقیبش از بازار همچنان دامنگیر معاملات و بازار Crypto Currency هستند. این روند منفی برای بازار ارز دیجیتال چطور شروع شد و چه تبعاتی تا اوایل سال میلادی جدید برای ما خواهد داشت؟ در این مقاله همراه مجموعه ATS‌ باشید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X