پرش لینک ها

تحلیل هفته 24 بازار سهام آمریکا

نمایش ویدیو درباره تحلیل هفته 24 بازار سهام آمریکا

تحلیل هفته 24 بازار سهام آمریکا

تحلیل هفته ۲۴ بازار سهام آمریکا علی رغم تمام فراز و نشیب هایی که در این بازار و سایر بازارهای مالی جهانی وجود داشت، نکات آموزنده ای را در باب اقتصاد کلان به همراه دارد. در هفته گذشته اعلام داده های اقتصادی در کشورهای مختلف جهان و به خصوص آمریکا را داشتیم. در تحلیل هفتگی شماره ۲۴ با ما همراه باشید. 

شاخص ها و رویدادهای مالی در سراسر جهان

استرالیا

شاخص تولید ناخالص داخلی استرالیا پس از اعلام در این هفته، نتیجه مثبتی را با خود به همراه داشت، به میزان ۰.۲ بالاتر از پیش بینی ها بود و این خبر خوب توانست در بازار فارکس رشد نسبت ارز دلار استرالیا را به همراه داشته باشد. 

تحلیل هفته 24 بازار سهام آمریکا

کانادا

در کانادا نرخ بهره ۰.۵ درصد افزایش پیدا کرد و از طرفی ریاست بانک مرکزی کانادا هم اعلام کرد سیاست گذاری های کلان اقتصادی این کشور به سوی تقاضای مازاد در حال پیشروی ست و این کشور دارد با سرعت بیشتری نسبت به آنچه پیش بینی می شد به سمت بازگشت اقتصادی در حال حرکت است. در این مسیر ممکن است طبق گفته ها نرخ بهره تا ۳ درصد هم افزایش پیدا بکند.

اروپا

ششمین بسته تصمیمات تحریمی اتحادیه اروپا در رابطه با سپرده گذاری های بانکی روسیه تصویب شد. این بسته تحریمی بیشتر شامل سیستم بانکی و پولی روسیه است و تاثیرات بسیاری را می تواند بر روی سیستم مالی این کشور داشته باشد.

تحلیل هفته 24 بازار سهام آمریکا

چین

شهر شانگهای چین هم که قرار بود بعد از گذر از قرنطینه های سنگین چند هفته گذشته به زندگی عادی برگردد و تا حدی هم این اتفاق افتاده، با این حال از روز سوم ماه June سه مورد جدید کرونا کشف شده که در صورت تصمیمات قرنطینه مجدد این موضوع می تواند دوباره از سمت چین مشکلات فراوانی را در بحث زنجیره تامین مواد اولیه و کالاها برای سایر کشورهای دنیا به وجود آورد. 

همچنین دولت این کشور تصمیمات و موضع گیری های جدیدی را برای ثبات رشد اقتصادی آن اتخاذ کرده که باید دید پس از اتمام دوران قرنطینه این روند به چه شکل انجام خواهد پذیرفت.

اوپک / OPEC

با وجود تمام شرایط و اقدامات کشورهای اروپایی در نهایت اوپک پلاس (+OPEC) تصمیم گرفت با افزایش عرضه نفت به بازار موافقت کند و اعضا تصمیم به افزایش تولید و متعاقبا عرضه بتوانند بر بحران به وجود آمده در اروپا و غرب و افزایش قیمت های پیش آمده غلبه کنند. 

 

بازار سهام آمریکا

سهام شرکت استارباکس / Starbucks

شرکت استارباکس قرار است تا ۶۰۰ فروشگاه از مجموعه ۹۴۰ فروشگاه بسته شده در چین را با توجه به تصمیمات شرکت و همچنین سرمایه گذاران آن از نو بازگشایی کند. این خبر مثبت می تواند تاثیر بسیار خوبی برای سهام این شرکت داشته باشد. 

سهام شرکت پرحاشیه تسلا / TESLA

هفته گذشته حواشی زیادی از شرکت تسلا به گوش رسیده است. طبق گفته های آقای ماسک مدیرعامل این شرکت، روندهای استخدامی می بایست متوقف شوند و ۱۰ درصد کارکنان شرکت را هم باید کاهش داد. سخن دیگر آقای ماسک مبنی بر اینکه دید خوبی به اقتصاد ندارد، باعث واکنش منفی تریدرها و سرمایه گذاران شد. 

حتی آقای جو بایدن، ریاست جمهور کشور ایالات متحده آمریکا هم به این صحبت های پر سر و صدا و پر حاشیه واکنش نشان داد. 

سهام شرکت کاستکو / COSTCO

شرکت COSTCO در گزارش مالی اخیری که منتشر کرد میزان فروش و درآمد بسیار بالاتر از پیش بینی های اعلام شده و تخمین زده شده توسط تحلیلگران را اعلام کرد. این خبر مثبت توانست شرایط عمومی خوبی را برای سهام این شرکت فراهم کند. 

تحلیل هفته 24 بازار سهام آمریکا

سهام شرکت آمازون / AMAZON

مدیر اجرایی آمازون که توانسته بود در دوران کرونا این شرکت را به یک غول فروش اینترنتی تبدیل کند اکنون در حال کناره گیری از این سمت است و می گوید به دنبال فرصت های جدید می باشد.

بعد از ریزش های سنگین هفته های اخیر، آمازون رشد خوبی را در هفته گذشته تجربه کرد، در حدود ۱۰ درصد رشد! البته که این میزان رشد در مقابل ریزش های سنگین و شرایط سخت بازار در مدت اخیر چندان هم نمی تواند جبران کننده شرایط فعلی باشد. 

 باید در این هفته بیشتر حواسمان را به تغییرات و رفتار سهام آمازون متمرکز کنیم و با توجه به نقش مهم و تاثیرگذار آن در سطح بازار سهام آمریکا تغییرات آن را مد نظر داشته باشیم.

شاخص ها و رویدادهای مالی در آمریکا

مهمترین رویداد هفته گذشته را می توان اعلام شاخص های ADP و NFP دانست، شاخص ADP مقدار ۱۲۸۰۰۰ را به خود اختصاص داد که کمتر از پیش بینی ها بود و نشان می داد که مشاغل و کسب و کارهای کوچک دارای رشد منفی بوده اند. بخش های خدماتی بیشترین سهم را در این رشد داشتند و بخش های صنعتی خبر خوبی نداشتند.

تحلیل هفته 24 بازار سهام آمریکا

بر خلاف این گزارش، داده های NFP یا همان non farm payroll بیشتر از پیش بینی ها اعلام شد، در حالی که مقداری کمتر از دو ماه پیش را دارد. این گزارش نشان می دهد که کارفرماها با وجود افزایش دستمزدها همچنان تمایل به جذب و نگهداشت نیروهای خود دارند. 

باید در روزهای پایانی ماه جاری منتظر عکس العمل فدرال رزو و سیاست های انقباضی آن در مقابل این گزارش های ADP و NFP اعلام شده در این ماه باشیم.

شاخص S&P500

شاخص S&P500 در هفته گذشته فقط ۳۰ واحد نسبت به هفته قبل (۴۱۷۰) رشد کرد و به ۴۲۰۶ رسید. با وجود خبرها و فاند منفی که در بازار وجود دارد در ادامه تحلیل های هفتگی که در هفته های گذشته ارائه کرده بودیم، بازار طبق انتظار ما همچنان در روند کلی منفی قرار داشت.

تصمیمات فدرال رزرو، نرخ بهره، رکود، داده های اقتصادی و تورم را می توان مهمترین عوامل تاثیرگذار بر بازار سهام آمریکا دانست. بیشترین تغییرات هفته گذشته بازار سهام متاثر از اخبار بود.

نقشه بازار

به غیر از رشد خیلی خوب و در حدود ۱۰ درصدی شرکت آمازون در هفته گذشته، در بسیاری از شرکت های اصلی و بزرگ بازار سهام آمریکا روند منفی و ریزش را شاهد بودیم.

تحلیل هفته 24 بازار سهام آمریکا

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن