تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۳۶ بازار سال ۲۰۲۲

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 36 بازار سال 2022

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۳۶ بازار سال ۲۰۲۲، نوساناتی را تجربه کرد و کلیت بازار سهام وال استریت در یک هفته گذشته همچنان در نزول بوده است. در گزارش این هفته اتفاقات بازار در هفته گذشته را با هم بررسی می کنیم.

تبلیغات شرکت‌های خرده فروش

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 36 بازار سال 2022در بخش خرده فروشی با توجه به موجودی انبارها و کم شدن خرید مصرف کننده، در این فصل تخفیف ها و حراج ها، نسبت به همیشه تبلیغاتی تر است. از این جهت شرکت آمازون در حال برنامه ریزی برای دومین رویداد prime خود در ماه اکتبر است و در این رویداد فروش جدید که ۴۸ ساعت به طول می‌انجامد، به اعضای آن دسترسی انحصاری زودهنگام داده می‌شود. قابل توجه است که برای اولین بار این رویداد دو بار در سال برگزار می‌شود.
هر خرده فروش بزرگی رویدادی در این روز برگزار می‌کند و سعی می‌کند تا از جلب توجه بیش از حد آمازون بکاهد. می‌توانید در Walmart، Best Buy، GameStop، Target و سایر موارد را نام برد. خرده فروشان تجارت الکترونیکی مانند Wayfair، Etsy و Overstock.com نیز در ماه اکتبر با رویدادهای مشابه رقابت خواهند کرد.

 

دردسرهای تولید آیفون ۱۴

پس از اعلام شرکت اپل تحت یک گزارش مبنی بر اینکه از برنامه‌های تولید خود عقب نشینی می‌کند، افزایشی در بخش تقاضا آنچه مورد انتظار شرکت اپل بود، ظاهر نشد.
بلومبرگ گزارش داده است که شرکت اپل از تلاش برای افزایش مونتاژ مدل آیفون ۱۴ تا ۶ ملیون دستگاه در نیمه دوم عقب نشینی کرده است و بر پیش بینی همیشگی مدل‌های دیگر تمرکز دارد.
شرکت اپل این پیش بینی ها را همزمان با رویداد رونمایی از آیفون ۱۴ افزایش داده بود و تامین کنندگان نیز انتظار افزایش ۷ درصدی سفارشات را داشتند اما طبق گزارش تقاضای پیش بینی شده محقق نشد و این شرکت در حال تغییر مسیر تولید خود است.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 36 بازار سال 2022

خسارات ناشی از طوفان فلوریدا

طوفان یان منجر به لغو تعداد زیادی از پروازهای خطوط هوایی در روز پنجشنبه شد زیرا بخش بزرگی از فلوریدا تحت تاثیر طوفان قرار گرفت.

طبق داده های FlightAware.com، شرکت Allegiant Air 39٪ از پروازهای خود را لغو کرد، در حالی که Frontier 28٪ و Spirit Airlines 24٪ از پروازهای خود را لغو کردند. در نتیجه خطوط هوایی دلتا (DAL) و خطوط هوایی آمریکا (AAL) نرخ لغو ۸ درصدی را برای روز پنجشنبه در ایالات متحده نشان دادند و از روز سه شنبه، بیش از ۵ هزار پرواز در ایالات متحده به دلیل طوفان لغو شده است.
در حال حاضر شرکت های هواپیمایی برآوردی درباره هزینه های پروازهای لغو شده یا هزینه های اضافی جابجایی جت ها و خدمه در اطراف طوفان منتشر نکرده اند.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 36 بازار سال 2022

شرکت متا استخدام را متوقف می کند

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 36 بازار سال 2022

به گزارش بلومبرگ، مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت متا به کارمندان درباره توقف استخدام ها گفته است و نسبت تغییراتی که از جانب کندی اقتصاد پیش خواهد آمد، هشدار داد.
در نتیجه‌ی این گزارش، سهام ۳.۷ درصد کاهش یافته و نزدیک به پایین ترین سطح خود در آن روز رسید.

بنا بر گزارش ها، زاکربرگ گفت: توقف استخدام در حالی صورت می گیرد که “اقتصاد کلان همچنان سخت و ناپایدار است” و طبق گزارش ها، اقدامات شرکت در حال حاضر در راستای کاهش هزینه ها و انتقال سرمایه‌گذاری به حوزه های رشد با اولویت بالا است که بدون شک انتقال سرمایه گذاری شامل ویدئوهای کوتاه در جهت رقابت با تیک‌تاک است.
زاکربرگ گفته است که بودجه برای “همه تیم ها” محدود خواهد بود و این شرکت سال ۲۰۲۳ را به عنوان یک سازمان “تا حدودی کوچکتر” به پایان خواهد رساند.
این شرکت تابستان امسال استخدام مهندسان را به شدت کاهش داد و زاکربرگ متعهد شد که در میان اهداف تهاجمی، روند استخدام‌ نیروهای جدید را افزایش دهد.

نقشه‌ی بازار در هفته ی گذشته

با توجه به اخبار اقتصاد کلان تحت ادامه‌ی روند سیاست های انقباضی، شرکت ها همچنان تحت فشار بوده اند و خبرهای سیاسی جنگ نیز به نزولی بودن بازار در این هفته دامن زد.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 36 بازار سال 2022

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

نیم نگاهی به فصل جدید Crypto Currency و فصل ۴ سال ۲۰۲۲

پرونده سال ۲۰۲۲ با روزهای تلخ و شیرینش برای بازار ارز دیجیتال به پایان رسید، اما تبعات فصل مالی ۴ همچنان پابرجا هستند و تاثیر دومینویی ورشکستگی FTX و موش دواندن Binance برای بیرون کردن رقیبش از بازار همچنان دامنگیر معاملات و بازار Crypto Currency هستند. این روند منفی برای بازار ارز دیجیتال چطور شروع شد و چه تبعاتی تا اوایل سال میلادی جدید برای ما خواهد داشت؟ در این مقاله همراه مجموعه ATS‌ باشید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X