تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۳۹ بازار سال ۲۰۲۲

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 39 بازار سال 2022

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۳۹ بازار سال ۲۰۲۲،هفته ی سبز و صعودی را تجربه کرد و کلیت بازار سهام وال استریت در یک هفته گذشته با تاثیر از خبرهای اقتصادی روند اصلاحی رو به بالایی را شروع کرد . در گزارش این هفته روند شاخص ها و اتفاقات مهم در هفته گذشته را بررسی می کنیم.

نقشه بازار

شاخص S&P500 در هفته گذشته ۴.۷ درصد رشد کرد. سرمایه گذاران با توجه به احساس مثبت نسبت به اینکه فدرال رزرو ممکن است کمپین افزایش نرخ بهره خود را کند کند، شاخص ها را حمایت کردند.در گزارش وال استریت ژورنال، گفت شده است که ممکن است در جلسه بعدی صحبت هایی در مورد کاهش نرخ افزایش نرخ ها وجود داشته باشد. مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو نیز گفت که فدرال رزرو باید اکنون کاهش اندازه افزایش نرخ بهره را در نظر بگیرد.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 39 بازار سال 2022

این هفته شاهد گزارش های درآمدی قوی از سوی بازیگران اصلی از جمله گلدمن ساکس و AT&T بودیم. اما نتایج ناامیدکننده تسلا و اسنپ بر شاخص ها تأثیر گذاشت. هفته آینده سهام bellwether از جمله متا ، اپل و ExxonMobil نتایج را گزارش خواهند کرد.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 39 بازار سال 2022

همه ۱۱ بخش در شاخص S&P500 هفته را با افزایش قیمت به پایان رساندند و سهام انرژی به عنوان سودآورترین سهام توسط Schlumberger به پایان رسید. سهام فناوری اطلاعات و مواد نیز با افزایش درآمدهای قوی از IBM و Freeport-McMoRan افزایش یافت. در زیر سه مورد از بیشترین افزایش عبارت است از:

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 39 بازار سال 2022

اخبار اقتصادی مهم در این هفته

اخبار اقتصادی این هفته شامل افزایش کسری بودجه دولت ایالات متحده، کاهش فروش خانه های موجود در سپتامبر به پایین ترین حد ۱۰ سال اخیر، پایین تر از پیش بینی شاخص تولید اکتبر فیلی فدرال رزرو، افت بسیار بیشتر در ادعاهای بیکاری هفتگی، بود.
همچنین اعداد و ارقام مختلط مسکن شروع و مجوز، و تولید صنعتی سپتامبر بالاتر از برآوردها بوده است. فدرال رزرو همچنین کتاب بژ فعالیت های اقتصادی منطقه ای خود را منتشر کرد که نشان می داد تورم همچنان بالاست.

 • وال استریت به اجماع عمومی رسیده است که فدرال رزرو در نشست بعدی خود که برای ۲ نوامبر برنامه ریزی شده است، نرخ های کلیدی خود را ۷۵ واحد افزایش خواهد داد.
 • معامله گران اکنون با احتمال ۹۵ درصدی برای افزایش ۷۵ امتیازی در ماه نوامبر قیمت گذاری می‌کنند. با این حال، برای جلسه دسامبر بانک مرکزی، احتمال افزایش ۷۵ واحدی بیشتر به ۴۵ درصد کاهش یافته است. این احتمال پیش تر در حدود ۷۵ درصد بود.
 • در همین حال، پس از استعفای لیز تراس از سمت نخست وزیری بریتانیا پس از یک دوره پرفراز و نشیب، کوتاه ترین دوره در تاریخ این کشور، پوند در برابر دلار افزایش یافت.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 39 بازار سال 2022

ادامه Earning Season

با گزارش های درآمدی شروع کنیم که بیشترین توجه را در وال استریت به خود جلب کردند.

 • یکی از برندگان نتفلیکس (NFLX) بود، زیرا این غول پخش تلویزیونی با رشد مشترکین جدید که فراتر از انتظارات بود، به مسیر برگشت بازگشت و همچنین چشم انداز رشد بیشتری را در ماه های آینده داشت. سهام نتفلیکس (NFLX) به دنبال گزارش این شرکت افزایش یافت و برخی از تحلیلگران گفتند که “روزهای تاریک” آن به پایان رسیده است.
  تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 39 بازار سال 2022
 • تیتان قدیمی فناوری آی‌بی‌ام (IBM) با گزارش نتایج سه‌ماهه سوم که بالاتر از برآوردهای وال استریت بود، و پیشنهاد کرد که فروش در سال آینده بهبود خواهد یافت، در سمت خوب بازار قرار گرفت.
 • AT&T (T) یکی از بهترین روزهای خود در بیش از دو سال گذشته را سپری کرد زیرا غول مخابراتی نتایج سه ماهه سوم را گزارش کرد که انتظارات را برای درآمد، فروش و مشترکان جدید شکست داد.
 • شرکت رسانه‌های اجتماعی اسنپ (SNAP) شکست خورد، زیرا سهام آن در روز جمعه تا ۳۰ درصد سقوط کرد و در این فرآیند به پایین‌ترین حد خود در ۵۲ هفته گذشته رسید، پس از اینکه این شرکت نتایج سه ماهه‌ای را گزارش کرد که بسیار ناامیدکننده بود.

انبوه درآمدها تنها آغازی برای بخش فناوری بود زیرا اپل (:AAPL)، مایکروسافت (MSFT)، آلفابت (GOOG) (GOOGL)، پلتفرم متا (META) و اینتل (INTC) در میان پیشتازان این بخش هستند. تا هفته آینده نتایج فصلی خود را ارائه دهند.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 39 بازار سال 2022

 • درست پیش از گزارش سه ماهه چهارم مالی خود، اپل (AAPL) یک نسخه جدید و ارزان‌تر از دستگاه استریم Apple TV 4K و آی‌پدهای جدید خود را به نمایش گذاشت.
 • توییتر (TWTR) در پایان هفته سر و صدای زیادی به پا کرد زیرا مجموعه ای از گزارش ها باعث عصبانیت سرمایه گذاران و احتمالاً کارمندان توییتر (TWTR) نیز شد. در ابتدا، گزارشی اواخر پنجشنبه اعلام کرد که ایلان ماسک قصد دارد ۷۵ درصد از نیروی کار توییتر (TWTR) را به محض اینکه با خرید احتمالی ۴۴ میلیارد دلاری خود از غول رسانه اجتماعی موفق شود، کاهش دهد. این گزارش روز جمعه سهام توییتر (TWTR) را قبل از اینکه شرکت به کارکنان اعلام کند که چنین اخراج‌هایی در کار نیست، کاهش داد.

کاخ سفید همچنین وارد موضوع توییتر (TWTR) شد زیرا مقامات گفتند که گزارش شده است که از هرگونه بررسی فدرال در مورد معاملات قبلی ماسک به دلیل نگرانی‌های امنیت ملی بی‌اطلاع هستند.

در حالی که محاکمه ماسک و توییتر (TWTR) در مورد تلاش‌های قبلی او برای خروج از خرید این شرکت هنوز در تاریخ ۲۸ اکتبر در جریان است، گمانه‌زنی‌ها در مورد روش‌هایی که ماسک ممکن است مجبور باشد برای تامین مالی این معامله اتخاذ کند، افزایش یافته است.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 39 بازار سال 2022

 • به دنبال گزارش‌های درآمدی از سوی JPMorgan ، مورگان استنلی ، Wells Fargo در هفته قبل، بانک آمریکا (BAC) به سیل گزارش‌های درآمدی بانک‌های بزرگ قبل از بازار دوشنبه ، بیش از ۳۰ درصد سقوط کرده است.
  چندین قرارداد بدهی نامناسب در این گزارش وجود دارد و گزارش‌های بلومبرگ و وال استریت ژورنال نشان می‌دهد که این بانک می‌تواند صدها میلیون دلار از تامین مالی تصاحب توییتر ایلان ماسک و خرید اهرمی سیتریکس سیستمز را از دست بدهد.

همچنین در هفته ی آینده گزارشات شرکت های زیر منتشر می‌شود:

 • Coca-cola (KO)
 • Boeing (BA)
 • McDonalds (MCD)
 • Mastercard (MA)
 • ExxonMobil (XOM)

 

تحلیل شاخص S&P500

ابتدا نگاهی به تحلیل هفته گذشته داشته باشیم:
تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 39 بازار سال 2022

در تحلیل هفته ی گذشته سناریو صعود برای هفته در پیش روی خود را داشتیم . طبق تحلیل ها و عوامل اقتصادی موثر، شاخص S&P500 هفته ی صعودی را پشت سر گذاشت و در این هفته انتظار می‌رود که تحلیل انجام شده در تایم بالا همچنان پا بر جا باشد.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 39 بازار سال 2022

در تایم فریم های پایین در همین محدوده ای که شاخص S&P500 وجود دارد انتظار می‌رود تا محدوده ۳۸۱۰ صعود شاخص را با توجه به گزارش های فصلی داشته باشیم و در نهایت با توجه به دیتاهای اقتصادی و وضعیت بازار تحلیل را بازبینی می‌کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 39 بازار سال 2022

 

 

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X