تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۴۸ بازار سال ۲۰۲۲

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 48 بازار سال 2022
بازار وال استریت،  در هفته ۴۸  بازار سال ۲۰۲۲ ، روند خنثی‌ای را تجربه کرد و کلیت بازار سهام وال استریت در یک هفته گذشته با توجه اینکه در اواخر سال هستیم، با نوسان کمی همراه بوده است. در گزارش این هفته روند شاخص ها و اتفاقات مهم در هفته گذشته را بررسی می کنیم.
تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 48 بازار سال 2022

 بازار وال استریت و شاخص S&P500

شاخص S&P 500 در روز جمعه به سومین ضرر هفتگی متوالی خود سقوط کرد و ۰.۲۰ درصد سقوط کرد و به ۳۸۴۴.۸۲ واحد برای آخرین هفته معاملاتی کامل سال رسید.
نگرانی ها در مورد آینده افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، احساسات را کاهش داده است. داده‌های اقتصادی منتشر شده در طول هفته حاکی از یک اقتصاد هنوز قوی و بازار کار فشرده است که به دلیل افزایش شدید نرخ بهره بانک مرکزی، تازه نشانه‌هایی از سرد شدن را نشان می‌دهد.
سرمایه‌گذاران همچنین حرکت غیرمنتظره‌ای از سوی بانک ژاپن (BoJ) را در قالب افزایش غیرمنتظره کنترل منحنی بازده آن تجزیه و تحلیل کردند. BoJ یکی از آخرین بانک های مرکزی جهانی بود که به سیاست‌های پولی بسیار سست چسبیده بود.
تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 48 بازار سال 2022
امیدها برای یک رالی پایان سال، یا به اصطلاح رالی “بابا نوئل”، از بین رفته است، زیرا فعالان بازار با واقعیت تلخی دست و پنجه نرم می کنند که احتمالاً در پی سرسختی ها، سیاست های فدرال رزرو را ادامه خواهد داد. تورم بالا بسیاری در حال آماده شدن برای رکود هستند.
اخبار مربوط به درآمد نیز در این هفته مورد توجه قرار گرفت و غول کفش نایک (NKE) و سازنده تراشه Micron Technology (MU) برجسته‌ترین شرکت‌هایی بودند که نتایج را گزارش کردند. سرمایه گذاران اعداد نایک را تشویق کردند. از سوی دیگر، پیش‌بینی و برنامه‌های Micron برای کاهش مشاغل ناامید شد.
با توجه به اینکه دوشنبه تعطیلات کریسمس است، بسیاری از معامله گران در حال حاضر در تعطیلات آخر هفته طولانی هستند.
تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 48 بازار سال 2022
از ۱۱ بخش شاخص S&P 500، شش بخش هفته را در سبز به پایان رساندند که در راس آنها انرژی بود. در بین پنج بازنده، Consumer Discretionary بیشترین عقب نشینی را داشته است. در زیر سه مورد از بیشترین افزایش عبارت است از:
تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 48 بازار سال 2022

بخش اقتصادی

در بخش اقتصادی، معیار نهایی رشد تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه سوم در مقایسه با انتظار ۲.۹ درصد به ۳.۲ درصد بازنگری شد. علاوه بر این، تعداد آمریکایی‌هایی که برای درخواست‌های اولیه بیکاری ثبت نام کردند، کمتر از حد انتظار بود. هر دو مجموعه داده نشان دهنده اقتصاد قوی و بازار کار انعطاف پذیر هستند.
از سوی دیگر، مخارج مصرف شخصی نوامبر کمتر از حد انتظار بود، در حالی که PCE اصلی – شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو – مطابق با انتظارات افزایش یافت.
خوانش هیئت کنفرانس از اعتماد مصرف کننده ایالات متحده و معیار سنجش احساسات مصرف کننده ایالات متحده توسط دانشگاه میشیگان هر دو بهبود یافتند.

تحلیل شاخص S&P500

ابتدا نگاهی به تحلیل هفته گذشته داشته باشیم:
تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 48 بازار سال 2022
در تحلیل هفته ی گذشته سناریو برای شاخص در کوتاه ولی  با توجه به وضعیت اقتصادی و آخر سال و نوسانات ریزش شارپی را محتمل نبودیم . در ادامه نیز ی ک روند خنثی را محتمل هستیم و در اولین هفته ی سال جدید نیز انتظار حرکات رو به بالا در کوتاه مدت را داریم.
تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 48 بازار سال 2022

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X