پرش لینک ها
تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 37 بازار سال 2022

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 37 بازار سال 2022

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 37 بازار سال ۲۰۲۲، با آرامی و بدون تلاطم زیاد گذشت و کلیت بازار سهام وال استریت در یک هفته گذشته برخلاف هفته های گذشته صعودی بوده است. در گزارش این هفته روند شاخص ها و اتفاقات مهم در هفته گذشته را بررسی می کنیم.

نقشه بازار

شاخص S&P500 در اولین روز معاملاتی ماه اکتبر در اولین هفته سه ماهه چهارم را با افزایش 1.51 درصدی آغاز کرد که عمدتاً به دلیل افزایش کوتاه مدت اوایل هفته بود. در ادامه ی هفته نیز با افزایش بیش از حد در بخش انرژی در بحبوحه افزایش قیمت نفت پس از کاهش تولید اوپک پلاس، تقویت این شاخص رقم خورد.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 37 بازار سال 2022

پس از افزایش بیش از 5 درصدی در دو روز اول هفته، S&P500 در روز چهارشنبه با کاهش اندکی به پایان رسید و سپس 4 درصد کاهش یافت و دو روز اخر هفته را با کاهش نسبی به پایان رساند. با این حال، شاخص یک زنجیره باخت سه هفته‌ای را شکست و به پایین‌ترین حد سالانه رسید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 37 بازار سال 2022

• امید برای عقب نشینی فدرال رزرو و سایر بانک های مرکزی از مواضع تهاجمی جنگ طلبانه خود در مبارزه با تورم، سرمایه گذاران را به خرید سهام در روزهای دوشنبه و سه شنبه، پس از پایان ناگوار سه ماهه سوم در هفته گذشته، ترغیب کرد.

• اما این انتظارات پس از آن که داده های حقوق و دستمزد روز جمعه، نشان داد که بانک مرکزی از روند افزایش نرخ بهره خود دور نخواهد شد، به شدت کاهش یافت.

• جدای از گزارش مشاغل ماه سپتامبر، فعالان بازار همچنین اعداد تولیدی ISM کمتر از حد انتظار را هضم کردند، داده‌های JOLT که نشان می‌دهد فرصت‌های شغلی در ماه آگوست کمتر از پیش‌بینی‌ها بود، سفارش‌های کارخانه‌ها در ماه اوت متوقف شد، و ارقام حقوق و دستمزد خصوصی کمی بالاتر از حد انتظار بود.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 37 بازار سال 2022

7 بخش از 11 بخش شاخص S&P500 در هفته گذشته سبز بسته شدند و سهام انرژی پس از کاهش تولید اوپک پلاس بیش از 13 درصد جهش کرد. در میان نرخ‌های بهره بالا و انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ‌ها، املاک و مستغلات بیشترین کاهش را داشت. در زیر خلاصه‌ای از عملکرد هفتگی بخش‌ها از 30 سپتامبر تا به پایان 7 اکتبر مشاهده می‌کنید. سه مورد از بیشترین افزایش و بیشترین کاهش عبارت است از:

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 37 بازار سال 2022

ایلان ماسک صاحب توییتر می‌شود؟!؟

در بین نوسانات شاخص S&P500 ،حدود دو سوم از سهام بزرگ بخش خدمات ارتباطی در هفته با رشد همراه بودند، در حالی که سایر سهام با کاهش کمتری روبرو شدند. هیچ سهام بزرگ ارتباطات هفته ای بهتر (یا مسلماً شلوغ تر) از توییتر نداشت که با افزایش 12.2 درصدی در این دوره منجر شد.
این تنها روز معاملاتی مثبت آن در بین پنج مورد بود، اما روز سه‌شنبه روز بزرگی بود: سهام در آن روز 21.7 درصد جهش کرد!!!

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 37 بازار سال 2022

این اتفاق پس از ظاهراً خریدار ادعایی شرکت توییتر، ایلان ماسک میلیاردر، که نامه‌ای به شرکت ارسال کرد، افتاد. این شرکت می‌گوید که او می خواهد خرید 44 میلیارد دلاری خود را به پایان برساند.
این موضوع باعث ایجاد موجی از فعالیت ها در مورد شکایتی که توییتر ارائه کرد و ماسک را مجبور کرد تا قراردادی را که گفته بود فسخ می کند، انجام دهد. در میان برخی وکالت های گران قیمت، قاضی دلاور که ریاست این پرونده را برعهده داشت، محاکمه 17 اکتبر را به حالت تعلیق درآورد و تا عصر 28 اکتبر به ماسک فرصت داد تا خرید خود را تکمیل کند، در غیر این صورت با تاریخ های جدید محاکمه در نوامبر روبرو خواهد شد.
صدراعظم کاتلین مک کورمیک از دادگاه عالی دلاور می نویسد: «این اقدام تا ساعت 5 بعدازظهر در 28 اکتبر 2022 متوقف می شود تا به طرفین اجازه داده شود تا معامله را ببندند. مک کورمیک گفت که اگر تراکنش در آن تاریخ و زمان بسته نشود، هر دو طرف باید برای تعیین تاریخ آزمایشی در نوامبر با او تماس بگیرند.

• سهام توییتر پس از ساعت کاری 0.7 درصد افزایش یافت. پس از انتشار این حکم، سهام در معاملات پس از ساعت کاری برای مدت کوتاهی تا 3.5 درصد افزایش یافت.

• قابل ذکر است، ضرب الاجل جدید دو روز پس از انتظار می رود که توییتر نتایج درآمد سه ماهه سوم را منتشر کند.

• این یک پیشرفت سریع پس از آن است که تیم ماسک در بعدازظهر پنجشنبه اصرار کرد تا در مرحله آزمایشی باقی بماند، و تیم توییتر پاسخی به همان اندازه سریع در مخالفت با هرگونه مکث ارسال کرد.

گوگل رونمایی کرد!!!

در این میان که خبرها حول توییتر و ایلان ماسک در حال گردش بود گوگل از جدیدترین سخت افزار خود رونمایی کرد!!!
این سخت‌افزار جدید هفته آینده به قفسه‌های فروشگاه‌ها وارد می‌شود و اکنون برای پیش‌سفارش در فروشگاه آنلاین Google در دسترس است. مجموعه ای از رویداد Made by Google است که به طور قابل پیش بینی جزئیات را در تلفن‌های Pixel و ساعت Pixel پر کرده است.

 

به نظر می رسد پیکسل واچ از مالکیت فیت بیت گوگل برای یکپارچه سازی اپل واچ در یک زمینه بهره می‌برد.قیمت پیکسل 7 با 599 دلار و پیکسل 7 پرو با قیمت 899 دلار عرضه می شود.
شایعات حاکی از آن است که ممکن است گوگل هنوز گوشی تاشوی را معرفی کند که به عنوان یک شگفتی واقعی واجد شرایط باشد و یک رابط رقابتی با تلاش‌های تاشو، در شرکت سازنده گوشی های پیشرفته سامسونگ نشان دهد.

 

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن