تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۴۰ بازار سال ۲۰۲۲

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 40 بازار سال 2022

بازار وال استریت، در هفته ۴۰ بازار سال ۲۰۲۲،همچون هفته ی گذشته، هفته ی سبز و صعودی را تجربه کرد و کلیت بازار سهام وال استریت در یک هفته گذشته با تاثیر از خبرهای اقتصادی و گزارش درآمد شرکت های بزرگ مثبت بوده است. در گزارش این هفته روند شاخص ها و اتفاقات مهم در هفته گذشته را بررسی می کنیم.

نقشه بازار

شاخص S&P500 در روز جمعه با افزایش ۳.۹۵ درصد در پایان هفته به پایان رسید و به ۳۹۰۱.۰۶ واحد رسید که بالاترین سطح بسته شدن خود از اواسط سپتامبر است. شاخص معیار اکنون یک برد و صعود دو هفته‌ای را ثبت کرده است. این رالی در هفته ای سنگین درآمدی رخ داده است که ارقام سه ماهه سهام فناوری بر آن غالب شده است.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 40 بازار سال 2022

این احساسات همچنین با امید به اینکه فدرال رزرو ممکن است کمپین تهاجمی افزایش نرخ بهره خود را کاهش دهد، با تمرکز بر جلسه سیاست گذاری بانک مرکزی که چهارشنبه آینده آغاز می شود، تقویت شده است. به طور گسترده انتظار می رود که نرخ بهره را ۷۵ واحد افزایش دهد و نظرات سیاست گذاران برای سرنخ هایی از مسیر پیش رو فدرال رزرو به دقت زیر نظر خواهد بود.
به جز خدمات ارتباطی، همه ۱۱ بخش شاخص S&P500 هفته را با بالاترین میزان خود به پایان رساندند که در راس آنها صنایع و تاسیسات بود. در زیر سه مورد از بیشترین افزایش عبارت است از:

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 40 بازار سال 2022

اخبار اقتصادی مهم در این هفته

اخبار اقتصادی نیز به افزایش هفتگی شاخص S&P500 کمک کرد. انقباض در فعالیت های تجاری ایالات متحده برای چهارمین ماه متوالی و کاهش بیش از حد انتظار قیمت مسکن نشان می دهد که در تلاش های فدرال رزرو برای خنک کردن اقتصاد پیشرفت هایی صورت گرفته است. به احساسات سرمایه‌گذاران نیز داده‌های تولید ناخالص داخلی کمک کرد که نشان داد اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه سوم رشد کرده است.
علاوه بر این، فعالان بازار کاهش بیش از حد انتظار در شاخص اعتماد مصرف‌کننده کنفرانس، کاهش کمتر از حد انتظار در فروش خانه‌های جدید، کاهش هزینه‌های مصرف شخصی، ادعاهای بیکاری کمتر از حد انتظار، سفارش‌های کالاهای بادوام، افزایش شاخص قیمت اصلی PCE، کاهش فروش مسکن معلق و شاخص هزینه اشتغال در سه ماهه سوم را شاهد بودند.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 40 بازار سال 2022

اثرات Earning Season

شرکت های متا ، آلفابت، آمازون و اپل نتایج متفاوتی را در طول هفته گزارش کردند.

 • آلفابت (GOOG) : آلفابت گزارش یک سه ماهه ضعیف را نیز گزارش کرد!!! شرکت مادر گوگل کاهش درآمد تبلیغاتی را منتشر کرد، در حالی که غول تجارت الکترونیک پیش بینی black friday را منتشر کرد که منجر به از دست دادن ارزش سهام خود در بازار تریلیون دلاری شد. قدرت روز جمعه، و در آغاز سقوط آنچنان بد، به این معنا بود که در هفته ۴.۸ درصد نزول کرده است. به اندازه ای که بر بخش ارتباطات تاثیر بگذارد و در بین پنج شرکت بزرگ نزولی قرار گیرد.
  تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 40 بازار سال 2022
 • متا (Meta): گزارش درآمدی که در آن درباره چالش‌های فروش هشدار می‌داد و وعده مخارج بیشتر این شرکت در آینده را می‌داد ، باعث شد سهام به زیر ۱۰۰ دلار در هر سهم سقوط کند که پایین‌ترین نقطه آن از سال ۲۰۱۵ است و سقف حیرت‌انگیز ۶۷۷ میلیارد دلار را پوشش دهد!! در نتیجه ، سرمایه گذاران ناراضی بودند. سهام این غول رسانه های اجتماعی در روز چهارشنبه پس از گزارش و چشم انداز سه ماهه تاسف برانگیز، بیش از ۲۵ درصد سقوط کرد.
  تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 40 بازار سال 2022
 • اپل (APPL) : اپل با افزایش سهام خود پس از نتایج بهتر از حد انتظار و افزایش هر سه شاخص اصلی وال استریت در روز جمعه، عملکرد برجسته ای داشت.
  تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 40 بازار سال 2022
 • مایکروسافت و اینتل از دیگر غول های فناوری بودند که نتایج درآمد سه ماهه را گزارش کردند. چندین شرکت معتبر دیگر، از جمله کاترپیلار صنعتی، غول فست فود مک دونالد، داروساز مرک، سازنده قطعات هوافضا هانیول و هواپیماسازی بوئینگ، گزارشات را اعلام کردند.
  تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 40 بازار سال 2022

پرنده آزاد شد!!!

ایلان ماسک قرارداد خود را برای تصاحب توییتر به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار در این هفته تکمیل کرد و به روش معمول خود، با استفاده از سینک برای شوخی در دفتر مرکزی شرکت، جشن گرفت. سپس مدیر عامل و برخی از کارکنان را اخراج کرد. تصاحب ماسک پس از ماه‌ها درگیری عمومی و پشت سر هم با مدیران این شرکت صورت گرفت .

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 40 بازار سال 2022

تحلیل شاخص S&P500

ابتدا نگاهی به تحلیل هفته گذشته داشته باشیم:

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 40 بازار سال 2022

در تحلیل هفته ی گذشته سناریو صعود برای هفته در پیش روی خود را داشتیم . طبق تحلیل ها و عوامل اقتصادی موثر و درآمد های گزارش شده، شاخص S&P500 هفته‌ی صعودی را پشت سر گذاشت و در این هفته انتظار می‌رود که همچنان تحلیل انجام شده در تایم بالا همچنان پا بر جا باشد.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 40 بازار سال 2022

در تایم فریم های پایین در همین محدوده ای که شاخص S&P500 وجود دارد انتظار می‌رود یا تا محدوده ۴۱۰۰ صعود شاخص را داشته باشیم و در نهایت از همان محدوده به مناطق پایین تر برسیم و یا از همین محدوده ای که شاخص قرار دارد در هفته ی آتی شروع به نزول کند.

 

 

 

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X