تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۴۳ بازار سال ۲۰۲۲

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 43 بازار سال 2022

بازار وال استریت، در هفته ۴۳ بازار سال ۲۰۲۲ ، روند خنثی و یکنواختی را تجربه کرد و کلیت بازار سهام وال استریت در یک هفته گذشته با تاثیر از تورم و انتظارات تورمی اعلام شده رشد داشته است. در گزارش این هفته روند شاخص ها و اتفاقات مهم در هفته گذشته را بررسی می کنیم.

نقشه بازار

شاخص S&P 500 ر روز جمعه با ۰.۶۹ درصد کاهش در هفته بسته شد، و در سه جلسه از پنج جلسه کاهش یافت، زیرا سرمایه گذاران پس از اظهارنظرهای جنگ طلبانه سخنرانان فدرال رزرو محتاط بودند.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 43 بازار سال 2022

سه بخش از ۱۱ بخش شاخص S&P 500 هفته را با رنگ سبز به پایان رساندند و Consumer Staples و Health Care به عنوان برندگان برتر بودند. بخش های مصرف کننده اختیاری و انرژی بیشترین بازنده ها بودند. در زیر سه مورد از بیشترین افزایش عبارت است از:

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 43 بازار سال 2022

اخبار اقتصادی مهم در این هفته

در این هفته تقویم سبکی داشتیم و دیتاهای منتشر شده حول تورم و مسکن منتشر شد.
جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، گفت که برای رسیدن به سطوح به اندازه کافی محدود کننده نیاز به افزایش بیشتر است، در حالی که نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس گفت که این یک “سوال باز” است که چگونه نرخ های بالا افزایش می یابد.

در بخش داده‌های اقتصادی، فروش مسکن موجود و شاخص‌های پیشرو بیش از حد انتظار کاهش یافت، در حالی که شروع مسکن بالاتر از انتظارات بود. PPI اکتبر ثابت شد و PPI اصلی بدون تغییر بود که نشان دهنده یک تعدیل کلی در قیمت ها بود. ادعاهای بیکاری هفتگی مطابق با برآوردها بود و فروش خرده فروشی قوی تر از حد انتظار بود. در همین حال، تولید صنعتی به طور غیرمنتظره ای کاهش یافت.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 43 بازار سال 2022

فصل پاییز و تلوزیون

بر اساس گزارش “The Gauge” از Nielsen، غول رتبه‌بندی، مجموع تماشای تلویزیون در ماه اکتبر پس از افزایش ۲.۴ درصدی در سپتامبر، ۲.۲ درصد دیگر افزایش یافت – و تماشای پخش دوباره سهم را به دست آورد و به ۲۶ درصد از کل استفاده از تلویزیون از ۲۴.۲ درصد در ماه قبل افزایش یافت.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 43 بازار سال 2022

این به لطف ورود بیشتر برنامه های پاییزی جدید همراه با فصل جاری فوتبال بود. حجم تماشای پخش در مجموع ۹.۸ درصد افزایش یافت و حجم ورزش ۱۹ درصد و نمایش عمومی ۴۲ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت. با این حال، تماشای برنامه‌ها به عنوان بخشی از کاهش سکولار سالانه ۶.۲ درصد کاهش یافت.
سهم استریم مجدداً رشد کرد، اما با سرعت کمتر – به ۳۷.۳ درصد در کل، که باز هم پیشروی همه استفاده‌ها بود.
خدمات دیزنی به خوبی انجام شد: Hulu/Hulu Live پس از نتفلیکس در رتبه بعدی قرار گرفت و سهم خود را از ۳.۸٪ به ۴.۰٪ افزایش داد.
در حالی که Amazon Prime Video از ۲.۹٪ به ۲.۸٪ کاهش یافت. و Disney+ به سهم ۲.۰% از ۱.۹% در ماه گذشته رسید.
HBO Max (WBD) از ۱.۳% به ۱.۱% و کانال Pluto (PARA) با تبلیغات رایگان (PARA) از ۱.۰% در ماه گذشته به ۰.۹% کاهش یافت.
با توجه به رتبه‌بندی‌های پخش هفتگی، در حالی که نتفلیکس (NFLX) ممکن است به آرامی سهم خود را به رقبا کاهش دهد، اما به طور کلی همچنان بر برنامه‌های پربازدید غالب است
از طرفی دنیای ورزش از ۲۰ نوامبر تا ۱۸ دسامبر در جام جهانی ۲۰۲۲ متمرکز خواهد بود. انتظار می رود مسابقات فوتبال ۳۲ تیمی ۵ میلیارد بیننده را جذب کند تا آن را به پربیننده ترین رویداد ورزشی در تاریخ تبدیل کند. Fox Sports (FOX) (FOXA) و Telemundo دارندگان حقوق پخش رسمی جام جهانی فوتبال به زبان انگلیسی و اسپانیایی برای این مسابقات هستند که در استادیوم های قطر برگزار می شود.

جنرال موتور

جنرال موتورز با حضور مدیران ارشد در روز پنجشنبه در روز سرمایه گذار این شرکت در کانون توجه صنعت خودرو قرار گرفت.
مدیر عامل شرکت مری بارا گفت که این غول خودروسازی در حال استفاده از قدرت برندهای خود با توسعه ابتکار خودروهای الکتریکی است. او به سر و صدای شدید نسل‌های جوان‌تر و موقعیت‌های جغرافیایی جدید برای کادیلاک لیریک، جی‌ام‌سی هامر، شوری اکینوکس، جی‌ام‌سی سیرا، شور سیلورادو و دیگر مدل‌های برقی اشاره کرد.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 43 بازار سال 2022

رئیس جنرال موتورز، مارک رویس، طی صحبت‌های خود گفت که مجموعه ICE همچنان شاهد تقاضای بالایی است و جنرال موتورز سهم بازار خرده فروشی ICE در کامیون‌ها و شاسی‌بلندها را به دست آورده است. او همچنین تاکید کرد که به دلیل پلتفرم Ultium و تخصص به دست آمده با عرضه اولیه EV، زمان افزایش تولید کامل با مدل‌های جدید EV بسیار کوتاه‌تر خواهد بود. گفته می شود ون برقی BrightDrop «تن» مشتری دارد.

انتظار می رود درآمد حاصل از خودروهای برقی در سال ۲۰۲۵ بیش از ۵۰ میلیارد دلار باشد. جنرال موتورز انتظار دارد از سال ۲۰۲۲ تا نیمه اول سال ۲۰۲۴، ۴۰۰ هزار دستگاه خودروی برقی در آمریکای شمالی بسازد و در سال ۲۰۲۵ ظرفیت آن را به ۱ میلیون واحد در سال در آمریکای شمالی افزایش دهد

تحلیل شاخص S&P500

ابتدا نگاهی به تحلیل هفته گذشته داشته باشیم:

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 43 بازار سال 2022

در تحلیل هفته ی گذشته سناریو برای شاخص یک روند رنج و خنثی بود، و در آینده نیز احتمالا در رنج های بسیار بزرگی خواهیم ماند تا شاخص داده های تورمی و انتظارات و تورمی را در خود حل کند.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 43 بازار سال 2022

در کل روند در کوتاه مدت همچنان خنثی و بلند مدت صعودی است. انتظار می‌رود تا آخر سال ۲۰۲۲ در حالت خنثی و صعود باشیم و هر نزولی در جهت جمع آوری نقدینگی برای صعود می‌باشد.

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X