تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۴۵ بازار سال ۲۰۲۲

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 45 بازار سال 2022

بازار وال استریت، در هفته ۴۵ بازار سال ۲۰۲۲ ، روند خنثی و یکنواختی را تجربه کرد و کلیت بازار سهام وال استریت در یک هفته گذشته مقدار کمی رشد داشته است. در گزارش این هفته روند شاخص ها و اتفاقات مهم در هفته گذشته را بررسی می کنیم.

نقشه بازار

شاخص S&P 500 در روز جمعه ۱.۱۳ درصد برای هفته پایانی به ۴۰۷۱.۷۰ واحد افزایش یافت. سودهای هفته تا حد زیادی به لطف یک رالی عظیم در روز چهارشنبه بود که با اظهار نظر جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در مورد کند شدن افزایش نرخ بهره، تحریک شد. سودهای هفته تا حد زیادی به لطف یک رالی عظیم در روز چهارشنبه بود که با اظهار نظر جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در مورد کند شدن افزایش نرخ بهره، تحریک شد.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 45 بازار سال 2022

از ۱۱ بخش S&P 500 (SP500)، ۹ بخش هفته را در فضای سبز به پایان رساندند و خدمات ارتباطی و Consumer Discretionary برترین برندگان این هفته بودند. انرژی و فایننشالز دو بازنده بودند. در زیر سه مورد از بیشترین افزایش عبارت است از:

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 45 بازار سال 2022

اخبار اقتصادی مهم در این هفته

هفته به دلیل نگرانی ها در مورد سیاست های صفر کووید-۱۹ چین و اعتراضات علیه آنها شروع منفی داشت. در اواسط هفته، تمرکز روی پاول معطوف شد، که در یک سخنرانی تایید کرد که افزایش نرخ از جلسه سیاست پولی بانک مرکزی در دسامبر کاهش خواهد یافت.

به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران در دو جلسه آخر هفته به زمین باز می‌گردند، زیرا داده‌های ضعیف تولید همراه با گزارش مشاغل قوی‌تر از حد انتظار بر احساسات تأثیر گذاشته است. داده‌ها به این واقعیت اشاره می‌کنند که اثرات کامل انقباضات تهاجمی فدرال رزرو هنوز نشان داده نشده است و بر انعطاف‌پذیری بازار کار حتی در پی افزایش نرخ‌های بهره تاکید می‌کند.

سایر داده های اقتصادی در طول هفته شامل گزارش مشاغل ADP بود که نشان دهنده افزایش مشاغل کمتر از حد انتظار بود و فرصت های شغلی اکتبر کاهش یافت. در زیر نقشه شاخص S&P500 را مشاهده می‌کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 45 بازار سال 2022

تحلیل شاخص S&P500

ابتدا نگاهی به تحلیل هفته گذشته داشته باشیم:

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 45 بازار سال 2022

در تحلیل هفته ی گذشته سناریو برای شاخص یک روند رنج و خنثی بود، و در آینده نیز احتمالا در رنج های بسیار بزرگی خواهیم ماند اما در بلند مدت میتوان صعود را پیش بینی کرد .

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 45 بازار سال 2022

در هفته ی گذشته شاخص طبق پیش بینی ها عمل کرد و همچنان برای روند بلند آن همچنان محدوده ی ۴۳۰۰ را میتوان متصور بود و با توجه به وضعیت اقتصادی که کمی رو به بهبود است میتوان سرعت بیشتری را برای صعود در نظر داشت.

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X