تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۴۷ بازار سال ۲۰۲۲

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 47 بازار سال 2022
بازار وال استریت،  در هفته ۴۷  بازار سال ۲۰۲۲ ، روند نزولی و منفی را تجربه کرد و کلیت بازار سهام وال استریت در یک هفته گذشته با افت نسبتا شدیدی همراه بوده است که دیتاهای اقتصادی نیز به این نزول کمک کرده است. در گزارش این هفته روند شاخص ها و اتفاقات مهم در هفته گذشته را بررسی می کنیم.
تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 47 بازار سال 2022

 بازار وال استریت و شاخص S&P500

شاخص S&P 500 در روز جمعه هفته را با ۲.۱ درصد کاهش در بحبوحه نگرانی های دوباره از فرو رفتن اقتصاد در رکود در سال آینده به پایان رساند، زیرا بانک های مرکزی بزرگ ممکن است هنوز از افزایش نرخ بهره بکاهند.
در هفته ای که گذشت شاهد آن بودیم که فدرال رزرو، بانک مرکزی اروپا و بانک انگلستان به دلیل بالا بودن سرسختانه تورم، رفتار تندروتر کردند. مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، گفت: فدرال رزرو هنوز “راه زیادی در پیش دارد” تا نرخ تورم را به ۲ درصد کاهش دهد.
در همین حال، تورم خرده‌فروشی پایین‌تر از حد انتظار بود و باعث ولگردی کوتاهی برای خرید شد و پس از آن سرمایه‌گذاران قبل از جلسه فدرال رزرو نگران شدند. اما مجموعه ای از داده های اقتصادی نا‌امید کننده در این هفته تنها احتمال رکود اقتصادی را افزایش داد.
تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 47 بازار سال 2022
فروش خرده‌فروشی ضعیف‌تر از حد انتظار بود که نشان‌دهنده شروع ضعیف فصل خرید تعطیلات بود. قیمت‌های واردات و صادرات به کاهش خود ادامه دادند، در حالی که PMI ترکیبی S&P Global کمتر از پیش‌بینی‌ها بود، زیرا فعالیت‌های تجاری با شدیدترین نرخ از ماه می ۲۰۲۰ کاهش یافت.
چشم انداز فیلی فدرال رزرو ششمین خوانش منفی خود را در هفت ماه گذشته نشان داد، در حالی که ادعاهای بیکاری هفتگی امپایر استیت بیش از حد انتظار کاهش یافت. در زیر نقشه شاخص S&P500 را مشاهده می‌کنید.
تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 47 بازار سال 2022
از ۱۱ بخش شاخص S&P 500، ۱۰ بخش هفته را با منفی به پایان رساندند و Consumer Discretionary بیشترین بازنده را داشت. انرژی پس از افت شدید هفته گذشته، که به دلیل نگرانی های عرضه پس از قطعی یک خط لوله کلیدی آمریکای شمالی بود، افزایش یافت. در زیر سه مورد از بیشترین کاهش عبارت است از:
تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 47 بازار سال 2022

تحلیل شاخص S&P500

ابتدا نگاهی به تحلیل هفته گذشته داشته باشیم:
تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 47 بازار سال 2022
در تحلیل هفته ی گذشته سناریو برای شاخص در کوتاه مدت  احتمال صعود بیشتر از نزول بود و  با توجه به تعطیلات و کم بودن نقدینگی روندی که داشتیم نیز طبق پیش بینی ابتدا صعود را شاهد بودیم و در ادامه شاخص با افت همراه بود.
تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 47 بازار سال 2022
طبق تحلیل شاخص  به محدوده عرضه ۴۱۰۰ تا ۴۲۰۰ رسید و از آن سطح شدیدا نزولی شد. طبق تحلیل انجام شده،  این ریزش تا محدوده ۳۶۰۰ تا ۳۷۰۰  ادامه‌دار است ولی  با توجه به وضعیت اقتصادی و آخر سال و نوسانات ریزش شارپی را احتمالا شاهد نباشیم و احتمال می‌رود شاخص برگشت کمی  به سمت بالا داشته باشد.

وضعیت اقتصاد

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 47 بازار سال 2022
بر اساس بررسی های کانال وال استریت، مصرف کنندگان در پایان سال بدتر از آنچه انتظار می رفت به نظر می‌رسند. تقریباً در سراسر جهان، تحلیلگران نگرانی‌های خود را در مورد مصرف‌کننده، همراه با تغییر مصرف کالاها ابراز می‌کنند.
Evercore ISI در یادداشتی ضعیف در مورد فروش تعطیلات به مشتریان گفت: «تورم مصرف‌کنندگان را در سطح بی‌سابقه‌ای کاهش می‌دهد، یافتن اعتبار دشوارتر است، در حالی که قدرت شغلی تنها چیزی است که بهتر از یک سال پیش است. “برای صرفه جویی در پول، مصرف کنندگان با خرید و فروش ارزان تر (اقلام ارزان تر)، خرید و فروش (هدایای کمتر) و منتظر ماندن تا آخرین لحظه برای تخفیف ها و معاملات به اسکروج می روند.”
این شرکت اضافه کرد که مصرف‌کنندگان در خرده‌فروشی‌هایی مانند Walmart ، Costco Wholesale Corporation و Kroger  و کاهش هزینه‌های محصولات در دسته‌های الکترونیک، کالاهای ورزشی و پوشاک، بیشتر روی دسته‌های اصلی هزینه می‌کنند.
تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 47 بازار سال 2022
داده های بانک آمریکا نیز پویایی مشابهی را با تمرکز ویژه بر فروش پوشاک پیش از کریسمس منعکس می کند. طبق داده های بانکی، هزینه های خرده فروشی پوشاک در ماه نوامبر با وجود فروش جمعه سیاه بیش از ۹ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت.
 افزایش هزینه برای تجارب در مقابل کالاها و همچنین اثرات تورمی به عنوان عوامل محرک این روند علاوه بر عقب نشینی کلی که توسط Evercore مشخص شده است ذکر شد. چرخش مداوم به سمت خدمات اوقات فراغت احتمالاً به مخارج خرده فروشی ضعیف تر کمک کرده است.
تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 47 بازار سال 2022
در کوتاه‌مدت، مورگان استنلی توصیه کرد که حتی خرید و فروش تعطیلات در آخرین لحظه تعطیلات، در میان فضای تبلیغاتی سود چندانی به سود نهایی نخواهد داشت.

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

تحلیل هفته ۲۲ بازار

طبق آنچه در گزارش های هفتگی قبل گفته بودیم، همچنان بازار سهام در روند نزولی کلی قرار دارد و از سوی دیگر داده های تورمی و نرخ تورم در کشورهای آمریکا، انگلستان، ژاپن و چین همواره به مشکلات اقتصادی فراگیر در بازارها دامن می زنند.
جدای از بحث تورم، موضوع رکود نگرانی مهم دیگریست که کشورهای اصلی و اثرگذار در بازارهای مالی جهانی که واحدهای پولی آن ها نیز در بازار فارکس جزء ارزهای اصلی محسوب می شوند را دچار نگرانی کرده است.
شاخص S&P500 با وجود اصلاحی که در روز پایانی هفته ۲۰ بازار (۱۶ الی ۲۰ May) تجربه کرد، همچنان در روندی نزولی قرار دارد. هفته گذشته برای پوزیشن Buy هفته خوبی نبود!

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X