تحلیل کریسمس: ارزهای دیجیتال BTC و ETH | وضعیت بازار کریپتوکارنسی در کریسمس

تحلیل کریسمس: ارزهای دیجیتال BTC و ETH

سال نو مبارک! امیدواریم سال نو میلادی با رسیدن روز کریسمس رنگ و بوی تازه ای به بازار بده و برای همه ما فعالین بازار سرمایه پر برکت و پر سود باشد.
در اولین مقاله ارز دیجیتال مجموعه ATS در سال جدید میلادی می خواهیم به تحلیل عمومی پنج ارز دیجیتال پر طرفدار بپردازیم.

وضعیت کلی بازار کریپتوکارنسی

بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال اصلی در این مارکت، در آستانه حد بالای مقاومت خود هستند. به این معنی که احتمال رسیدن به یک فشار به سمت بالا برای شکستن مقاومت وجود دارد. بیت کوین به عنوان ارز اصلی در این بازار در آستانه بسته شدن پرونده سال ۲۰۲۲ میلادی در مرز افت ۶۵ درصدی خود قرار دارد، یعنی سومین سال منفی برای Bit Coin، همانطور که در مقالات قبلی اشاره کرده بودیم، سال های منفی پیشین برای BTC سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ بوده اند.
اگر چه که برایند قیمت معاملاتی خیلی از ارزهای دیجیتال در این سالی که گذشت رو به نزول قرار گرفته بودند، اما سرمایه گذاران مبالغ زیادی سرمایه را وارد این بازار کرده اند. طبق یک نظرسنجی که توسط سایت Blockchain.com انجام شده،‌ حدود ۴۱ درصد از افراد شرکت کننده در این نظر سنجی امسال وارد این حوزه شده و سرمایه خود را وارد این بازار کرده اند. علاوه بر آن، ۴۰ درصد دیگر نیز تمایل به ورود سرمایه خودشان در حوزه ارز دیجیتال برای سال آینده در نظر دارند و در حال برنامه ریزی برای آن هستند.

تحلیل کریسمس: ارزهای دیجیتال BTC و ETH

در صورتی که تورم کمی روی خوش به اقتصاد نشان دهد و از شدت آن کم شود، می توان تا حدی توقع ریکاوری شدن دارایی ها یا همان Asset های ریسک بالا را داشت. این اتفاق، مستلزم یک انتظار سنگین تغییر موضع از سیاست های انقباضی کنترل تورم به سیاست های انبساطی توسط فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا می باشد.

جفت ارز دیجیتال بیت کوین BTC / USDT

بیت کوین با قیمت معاملاتی ۱۶۸۸۲ دلار آمریکا در حال حاضر به شاخص نمایی Moving Average بیست روزه خود یعنی ۱۶۹۵۵ دلار برسد. در ۲۲ دسامبر خرس های بازار تلاش کردند تا قیمت را پایین بکشند اما سایه های بلند روی candle stick ها نشان می دهد زور خرید در این ایام بیشتر بوده است.

تحلیل کریسمس: ارزهای دیجیتال BTC و ETH

گاوهای بازار در تلاشند تا مانع های پیش روی خود برای رسیدن به moving average را از سر راه بردارند و به قیمت های بالاتر برسند. در صورتی که این نتیجه حاصل بشود، شاهد یک تغییر مثبت و بزرگ خواهیم بود.
این تغییر راه را برای شکستن حد مقاومت بالایی bit coin و رسیدن تا سقف قیمتی بعدی یعنی ۱۸۳۸۸ دلار باز می کند. در صورت به قوع پیوستن این حالت، می توانیم شاهد تغییرات بسیار خوبی برای ارزهای دیجیتال اصلی در این مارکت باشیم.
این سطح دارای یک اهمیت دیگر نیز برای ما می باشد، و آن هم نزدیکی به سطح قیمتی بالایی پیشین در قیمت ۲۱۵۰۰ دلار است. در صورت انجام این پروسه و اوج گرفتن بازار گاوی برای این جفت ارز یعنی BTC / USDT احتمال تند شدن روند رشد قیمت و رسیدن به این سقف چندان دور از انتظار نخواهد بود.
اما در سناریو برعکس، یعنی اگر گاوهای بازار نتوانند مارکت را به سمت شکستن مقاومت بالا سوق بدهند و سناریوهای قبلی رخ ندهد، چه اتفاقی می افتد؟ در این صورت با نرسیدن به moving average‌ بالایی، این نشانه ای کمبود تقاضا در سطوح بالاتر خواهد بود. این شرایط دقیقا نقطه مطلوب ورود و عرض اندام خرس های بازار در راستای استفاده از این شرایط و پایین کشیدن قیمت تا سطح ۱۶۲۵۶ دلار را فراهم خواهد کرد. در این سناریو، شاهد افت سریع قیمت این جفت ارز تا ۱۵۴۷۶ دلار آمریکا خواهیم بود.

جفت ارز دیجیتال اتریوم ETH / USDT

پرش ارز دیجیتال اتریوم به ۱۱۵۰ به یک مقاومت شدید در مقابل EMA‌ بیست روزه (۱۲۳۰ دلار) برخورده که کار را برای آن سخت کرده است. تلاش فروشنده ها یا همان خرس های بازار به پایین کشیدن قیمت طی چند روز گذشته بود اما همانطور که از سایه های candle stick ها می توان مشاهد کرد، فشار خرید قدرتمندی در قیمت های پایین در حال رخ دادن است.

تحلیل کریسمس: ارزهای دیجیتال BTC و ETH

یک نقطه شکست در بالای SMA پنجاه روزه (۱۲۵۹ دلار) می تواند بازی را به طرز چشمگیری به نفع گاوهای بازار تغییر دهد. در این صورت می توان انتظار پتانسیل رسیدن جفت ارز اتریوم به تتر تا ۱۳۵۲ دلار را هم در نظر داشت.
فرشونده ها اما باید سعی کنند قیمت را زیر حمایت موقتی ۱۱۵۰ دلار نگه دارند تا بتوانند دست بالا را در این بازی داشته باشند. همچین حرکتی می تواند یک الگوی سر و شانه کامل خرسی را در بازه زمانی کوتاه مدت ایجاد کند.
در این سناریو، این جفت ارز می تواند تا ۱۰۷۵ دلار هم ریزش کند و سپس تا تارگت ۹۴۸ دلار هم پایین برود.

 

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

نیم نگاهی به فصل جدید Crypto Currency و فصل ۴ سال ۲۰۲۲

پرونده سال ۲۰۲۲ با روزهای تلخ و شیرینش برای بازار ارز دیجیتال به پایان رسید، اما تبعات فصل مالی ۴ همچنان پابرجا هستند و تاثیر دومینویی ورشکستگی FTX و موش دواندن Binance برای بیرون کردن رقیبش از بازار همچنان دامنگیر معاملات و بازار Crypto Currency هستند. این روند منفی برای بازار ارز دیجیتال چطور شروع شد و چه تبعاتی تا اوایل سال میلادی جدید برای ما خواهد داشت؟ در این مقاله همراه مجموعه ATS‌ باشید.

بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک در سال ۲۰۲۲

بازار ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری مناسب می دانید؟ اگر یک صندوق سرمایه بزرگ باشید چقدر از سرمایه تحت مدیریت خود را وارد بازار کریپتوکارنسی می کنید؟ آیا صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک یا همان Hedge Fund علاقمند به سرمایه گذاری در بازار رمز ارز شده اند و ریسک های آن را می پذیرند؟ در مقاله بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک به بررسی موضوع ورود صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک (Hegde Fund) به حوزه بازار بین المللی ارز دیجیتال می پردازیم.

تحلیل قیمت ۵ ارز دیجیتال برتر BTH, ETH, BNB XRP, ADA

در هفته آینده اخبار و گزارش های مهم اقتصاد کلان در ایالات متحده آمریکا منتشر خواهند شد. معامله گران ارزهای دیجیتال چشم انتظار انتشار این موارد و شکل گیری ترندهای معاملاتی برای پروفایل ارز های دیجیتال خود هستند. در این مقاله تحلیل ۵ ارز دیجیتال برتر توسط مجموعه ATS‌ فراهم شده است.  

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X