پرش لینک ها
ترس های معامله گری | چگونه ترس‌ها را در معامله‌گری کنترل کنیم

ترس های معامله گری | چگونه ترس‌ها را در معامله‌گری کنترل کنیم

سه نوع ترس رایج معامله گران را بشناسید

از همان روزهایی که در غار بودیم ترس را به عنوان مکانیزمی برای بقا تجربه کردیم. اما در دنیای مدرن، بسیاری از چیزهایی آن زمان برای ترسیدن از آنها شرطی شده بودیم، دیگر جایی در زندگی ما ندارند.

سه ترس عمده ای که توسط معامله گران تجربه می شود عموماً از تلاش مشابه برای بقا ناشی می شود. معامله گران می توانند برای حرکت و زنده ماندن در بازارهای دشوار مبارزه کنند یا حتی در زمان های آرام و مساعد به پیشرفت بیشتر فکر کنند . از بین سه ترس رایج معامله گران، بهتر است که تشخیص دهیم و بفهمیم که در هر زمانی در حال تجربه چه نوع ترسی هستیم .

دانستن نحوه طبقه بندی ترس هایی که با آن ها روبرو هستیم، گام بزرگی به حل ترسی است که ما را از انجام معاملات درست و معقول باز می دارد.

در اینجا سه مورد شایع ترس در معاملات را برایتان آورده ام .

 

ممکن است مقاله وسواس فکری و ترید برای شما جذاب باشد.

ترس های معامله گری | چگونه ترس‌ها را در معامله‌گری کنترل کنیم

ترس شماره ۱ : ترس از اشتباه بودن

این نوع ترس ، عموماً احساسی است که مردم نسبت به تحلیل خود با آن مواجه می شوند. معمولاً خود را با ترس از اقدام نشان می دهد. معامله گران با اطمینان کمتری وارد معامله می شوند و زمانی که بازار شروع به حقه بازی می کند، عدم اطمینان قوی تر می شود و باعث می شود معامله گران به تصمیمات عجولانه و ضعیف متوسل شوند.
معامله گران ممکن است پیش از موعد از معامله خارج شوند، به تحلیل تکنیکال خود اعتماد ندارند، و غیره. این ترس می تواند اثرات مخربی بر توانایی های تصمیم گیری شما داشته باشد.
یکی دیگر از مؤلفه‌های مشترک احساس اشتباه بودن این است که ممکن است نسبت به خانواده یا افراد مهم خود احساس تعهد کنیم. پس از یک ضرر، ممکن است احساس کنیم که نمی‌توانیم به سراغ آنها برویم و به آنها بگوییم که ضرر دیگری کردیم. داشتن این محیط پر استرس در اطراف می تواند کاتالیزوری باشد برای ایجاد حس بی گناهی در خودمان به عنوان یک روش مقابله به جای مواجهه با عواقب ضررهای خود.
این ترس از رویارویی با کسانی که دوستشان دارید ممکن است باعث شود در انجام معامله شکست بخورید. ممکن است استاپ های خود را سریع‌تر انجام دهید، نه بر اساس تغییر بازار، بلکه بر اساس احساساتتان پیش از موعد. اگر معاملات در حالی که در چنگال این ترس هستید بر ضد شما پیش می‌رود، شما به سراغ کاهش میانگین، معامله انتقام‌جویانه، دور شدن از برنامه معاملاتی خود و خواهید رفت. نتایج احتمالاً فاجعه‌بار خواهد بود.

ترس شماره ۲ : ترس از دست دادن پول

این ترس اغلب برای معامله گرانی است که متحمل ضرر می شوند و نمی توانند با ضرر مقابله کنند. معامله یعنی ریسک کردن پول برای به دست آوردن پول بیشتر و بسیاری از معامله گران به اندازه کافی بلوغ ندارند که زیان را مهار کنند یا قادر به محدود کردن ضرر به روشی که بتوانند در بازار دوام بیاورند نیستند.

نداشتن برنامه معاملاتی مناسب و تحمل از دست دادن پول، ترس از دست دادن پول را ایجاد می کند که به نوبه خود می تواند ترس از ورود به بازار در زمان مناسب را ایجاد کند.
از دست دادن بهترین نقطه ورود به این دلیل که شک داشتید ، می‌تواند عادتی فلج‌کننده باشد.
معامله گران با ترس از دست دادن پول، اغلب به جای اینکه به دنبال راه حل باشند، به راه حل های شخص ثالث برای مشکلات خود روی می آورند. این به این معنی است که به دنبال مربی بهتر، شاخص‌های بهتر، سیستم بهتر و غیره می روند. واقعیت این است که هیچ سیستم معاملاتی 100% برنده نیست. بنابراین، شما باید روی تحمل خود برای باخت کار کنید زیرا به هرحال زمانی این اتفاق خواهد افتاد و شما ضرر خواهید کرد . مهم این است که چگونه به آن ضرر واکنش نشان می‌دهید .

ترس های معامله گری | چگونه ترس‌ها را در معامله‌گری کنترل کنیم

ترس شماره ۳ : ترس فرصت از دست رفته

ترس از دست دادن فرصت، یکی دیگر از کاتالیزورهای اصلی تصمیمات بد معاملاتی است. یک معامله گر ممکن است از فرصتی زودرس یا دیر رس هم به درستی استفاده کند.

به عنوان مثال، این مانند این است که یک حرکت شدید در بازار ببینید و بگویید: “من می دانستم، باید آنجا می بودم!” سپس به داخل معامله می پرید و از یک معامله پر استرس رنج می برید. شما همچنین می توانید پیش از موعد وارد شوید و سپس در حالی که قیمت به سمت تایید واقعی حرکت می کند، معامله را با عذاب نگه دارید.
اگر صادق ، در همه معاملات خود موفق نخواهید بود، اما معاملاتی که در آن موفق می شوید دقیق و کاملاً سودمند خواهند بود.

ممکن است مقاله ترید با رویکرد متمرکز بر راه حل برای شما جذاب باشد.

در پایان بدانید که شما هرگز قادر نخواهید بود از تمام پتانسیل هر حرکت در بازار استفاده کنید و باید انتظارات خود را با واقعیت تنظیم کنید. مانند هر ترس دیگری، در نهایت به شما بستگی دارد که چگونه از آن اجتناب کنید و یا با آن کنار بیایید.

اگر علائم هشداردهنده را بشناسید و بتوانید تله‌هایی را که از قبل چیده شده‌اند ببینید، دوری از آن‌ها و مقابله با اثرات آنها در صورتی که قربانی آن‌ها شوید، بسیار آسان‌تر خواهید بود.

این مقاله به همین دلیل در اختیار شما قرار گرفت.

منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما هستیم .

 

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن