پرش لینک ها
تريد با رویکرد متمركز بر راه حل | چگونه مشکلات ترید خود را مهندسی معکوس کنیم

ترید با رویکرد متمرکز بر راه حل | چگونه مشکلات ترید خود را مهندسی معکوس کنیم

چگونه با استفاده از یک رویکرد ، مشکلات ترید خود را مهندسی معکوس کنید؟؟

در این مقاله می خواهیم رویکرد ارزشمندی برای ایجاد تغییرات در زندگی و معامله گری را با هم بررسی کنیم.

رویکرد متمرکز بر راه حل دیدگاه روانشناختی منحصر به فردی است که بیان می کند به جای تمرکز صرف بر مشکلات خود، باید مواردی را بررسی کنیم که الگوهای مشکل ما در آنها رخ نمی دهد یا در واقع باید دنبال مناطقی باشیم که مشکل ما به مشکل می خورد و رخ نمی دهد .

اغلب اوقات، در استثنائات مشکلات ما است که می توانیم تشخیص دهیم که چه کاری را درست انجام می دهیم.

به عنوان مثال ، فرض کنید من شخصی هستم که با ترید کردن در زمان احساسا شدیدی مانند ناامیدی مشکل دارم و هربار در چنین موقعیتی قرار می گیرم ، استراتژی خود را به درست رعایت نمی کنم ، با حجم های نامتوازنی با حساب معاملاتی ام ، وارد معامله می شوم و به شدت درگیر احساسات و هیجانات هستم.
پس هروقت که در چنین موقعیتی قرار می گیرم دچار مشکل می شوم .
یا بعنوان مثال من فردی هستم که در هنام معامله ی طلا همواره به مشکل میخورم و به طور کلی می توان گفت با ترید کردن در طلا مشکل دارم.

ترید با رویکرد متمرکز بر راه حل | چگونه مشکلات ترید خود را مهندسی معکوس کنیم

این راه حل در این مواقع اینگونه به کمک شما می آید که از شما می خواهد به جای تمرکز صرف بر روی مشکل خود (خواه معامله احساسی باشد خواه معامله ی سهام طلا) روی مواقعی تمرکز کنید که چنین مشکلی پیدا نشده است

آیا موقعیتی را به خاطر می آورید که با معامله ی سهم طلا مشکلی نداشتید؟ آیا زمانی را به یاد می آورید که با وجود احساسات شدید مانند ناامیدی خشم یا هیجان توانسته باشید معامله خوبی انجام دهید؟

در آن زمان یا در آن موقعیت چه کار یا کارهایی را متفاوت از روند همیشگی انجام دادید؟

شاید به استراتژی پایبند بودید یا با وجود شرایط ناگوار همچنان حجم و مدیریت سرمایه را رعایت کردید؟

هر کاری که در زمانی که مشکلاتتان پیش نمی‌آیند انجام می‌دهید، می‌تواند هسته‌های راه‌حل هایی خارق العاده باشند . چیزی که عالی است این است که اینها راه حل هایی هستند که واقعا کار می کنند چون قبلا جواب مثبت خود را به شما پس داده اند.

پس همین حالا دست به کار شوید و مشکلات خود را بنوسیدی سپس به دنبال استثناهای موجود بگردید یعنی زمان ها یا موقعیت هایی که آن مشکل به مشکل خورده وبروز نکرده است.

با دانستن و به کار بستن این نکات روانشناسی ، شما به تریدری که می خواهید ، تبدیل می شوید. استثناهای مشکلات شما کلید راه حل های شما را نگه می دارند. با انجام بیشتر و بیشتر کارهایی که کار می کند، می توانیم هر چه بیشتر به کسانی تبدیل شویم که امیدواریم باشیم.

ممکن است مقاله نحوه رسیدن به موفقیت مالی برای شما جذاب باشد.

 

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن