تريد با رویکرد متمركز بر راه حل | چگونه مشکلات ترید خود را مهندسی معکوس کنیم

تريد با رویکرد متمركز بر راه حل | چگونه مشکلات ترید خود را مهندسی معکوس کنیم

چگونه با استفاده از یک رویکرد ، مشکلات ترید خود را مهندسی معکوس کنید؟؟

در این مقاله می خواهیم رویکرد ارزشمندی برای ایجاد تغییرات در زندگی و معامله گری را با هم بررسی کنیم.

رویکرد متمرکز بر راه حل دیدگاه روانشناختی منحصر به فردی است که بیان می کند به جای تمرکز صرف بر مشکلات خود، باید مواردی را بررسی کنیم که الگوهای مشکل ما در آنها رخ نمی دهد یا در واقع باید دنبال مناطقی باشیم که مشکل ما به مشکل می خورد و رخ نمی دهد .

اغلب اوقات، در استثنائات مشکلات ما است که می توانیم تشخیص دهیم که چه کاری را درست انجام می دهیم.

به عنوان مثال ، فرض کنید من شخصی هستم که با تريد کردن در زمان احساسا شديدی مانند ناامیدی مشکل دارم و هربار در چنین موقعیتی قرار می گیرم ، استراتژی خود را به درست رعايت نمی کنم ، با حجم های نامتوازنی با حساب معاملاتی ام ، وارد معامله می شوم و به شدت درگیر احساسات و هیجانات هستم.
پس هروقت که در چنین موقعیتی قرار می گیرم دچار مشکل می شوم .
یا بعنوان مثال من فردی هستم که در هنام معامله ی طلا همواره به مشکل میخورم و به طور کلی می توان گفت با ترید کردن در طلا مشکل دارم.

تريد با رویکرد متمركز بر راه حل | چگونه مشکلات ترید خود را مهندسی معکوس کنیم

این راه حل در این مواقع اینگونه به کمک شما می آید که از شما می خواهد به جای تمرکز صرف بر روی مشکل خود (خواه معامله احساسی باشد خواه معامله ی سهام طلا) روی مواقعی تمرکز کنید که چنین مشکلی پیدا نشده است

آیا موقعیتی را به خاطر می آورید که با معامله ی سهم طلا مشکلی نداشتید؟ آیا زمانی را به یاد می آورید که با وجود احساسات شدید مانند ناامیدی خشم یا هیجان توانسته باشید معامله خوبی انجام دهید؟

در آن زمان یا در آن موقعیت چه کار یا کارهایی را متفاوت از روند همیشگی انجام دادید؟

شاید به استراتژي پایبند بودید یا با وجود شرایط ناگوار همچنان حجم و مدیریت سرمایه را رعایت کردید؟

هر کاری که در زمانی که مشکلاتتان پیش نمی‌آیند انجام می‌دهید، می‌تواند هسته‌های راه‌حل هایی خارق العاده باشند . چیزی که عالی است این است که اینها راه حل هایی هستند که واقعا کار می کنند چون قبلا جواب مثبت خود را به شما پس داده اند.

پس همین حالا دست به کار شوید و مشکلات خود را بنوسیدی سپس به دنبال استثناهای موجود بگردید یعنی زمان ها یا موقعیت هایی که آن مشکل به مشکل خورده وبروز نکرده است.

با دانستن و به کار بستن این نکات روانشناسی ، شما به تریدری که می خواهید ، تبدیل می شوید. استثناهای مشکلات شما کلید راه حل های شما را نگه می دارند. با انجام بیشتر و بیشتر کارهایی که کار می کند، می توانیم هر چه بیشتر به کسانی تبدیل شویم که امیدواریم باشیم.

ممکن است مقاله نحوه رسیدن به موفقیت مالی برای شما جذاب باشد.

 

مقالات مرتبط

قدرت جملات تاکیدی: راهی برای تقویت روانشناسی معامله گران و رسیدن به موفقیت

در این مقاله، با قدرت جملات تاکیدی آشنا شوید و بیاموزید چگونه با استفاده از جملات تاکیدی مثبت، روانشناسی خود را بازنویسی کنید و به یک معامله گر قدرتمند تبدیل شوید. در اینجا ۱۹ جمله تاکیدی معاملاتی قدرتمند را برای شما آماده کرده‌ایم که می‌توانید به سادگی در زندگی روزمره و معاملاتتان استفاده کنید. همچنین، نکاتی برای استفاده بهینه از این جملات برای بهبود عملکرد و کسب بهترین نتایج را نیز در این مقاله می‌یابید

روانشناسی معامله‌گری: ۷ راز پنهان برای دستیابی به موفقیت در ترید

کشف ۷ راز روانشناسی معامله‌گری که به شما کمک می‌کند سریع‌تر به موفقیت دست یابید. این راهنمای کامل به شما نشان می‌دهد چگونه عادت‌ها، باورها و انگیزه‌های خود را برای رسیدن به اهداف مالی شما تقویت کنید

ترس از دست دادن معامله گران

در هر زمانی از روز، هزاران بازار وجود دارد که منتظر شماهستند. صدها هزار نمودار در بیست و چهار ساعت شبانه روز و ۵ روز هفته در حال نوسان و حرکت هستند که هر تیک آن می تواند براي شما پولسازي کند. برخوردن به معاملات از دست رفته می تواند چالشی واقعی براي معامله گران باشد، و هر روز شما با پول هایی سر و کار دارید که وارد حساب معاملاتی تان نشده اند. اینکه ببینید که این پول چقدر بوده است ذهنیت معامله گر را با چالشی جدي روبرو کرده و منجر به اشتباهات بزرگ در معامله گري می شود.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X