جدال بازار سهام آمریکا با تورم در ۲۰۲۲

سهام آمریکا تورم

جدال بازار سهام آمریکا با تورم در ۲۰۲۲

رقابت بازار سهام آمریکا با تورم مبحث مهمی است که در ماه های اخیر توجه بسیاری را به خود جلب کرده. با توجه افزایش نرخ تورم در سطح کشورهای بزرگ دنیا مانند ایالات متحده آمریکا، دولت ها و سیاستگذاران بانکی و مالی در ماه های اخیر روی به افزایش نرخ بهره و اتخاذ سیاست های انقباضی با هدف مهار تورم آورده اند. جلسه فدرال رزرو در تاریخ ۱۴ و ۱۵ ماه میلادی جاری (June) رویدادی بسیار کلیدی در بازار سهام آمریکا و سیاست های مالی این کشور خواهد بود.

جدال تورم و نرخ بهره

با بیشتر شدن نرخ تورم در ایالات محده آمریکا فدرال و اعلام گزارش CPD یا همان consumer price data که بیانگر نرخ قیمت مصرف کننده است، بار دیگر تنور تورم و راهکارهای مقابله با آن داغ تر شد.

هفته پیش رو محل رویارویی فدرال رزرو و راهکارهای آن در راستای کنترل تورم است. اطلاعات منتشر شده در cpd می تواند روشن کننده مقدار افزایش نرخ بهره احتمالی توسط فدرال رزرو برای این هدف باشد. 

وضعیت شاخص S&P500

علی رغم هفته سختی که برای بازار سهام آمریکا پشت سر گذاشته شد، شاخص S&P500 همچنان ۵ درصد بالاتر از حد پایین ماه گذشته خود که تا حدود ۲۰ درصد پایینتر از بالاترین مقدار یا همان سقف تاریخی (All Time High) خود پایین رفته بود قرار دارد و این شاخص با کاهش ۱ درصدی خود در هفته گذشته ۱۴ درصد از رکورد ۳ ژانویه سال جاری میلادی خود پایینتر قرار گرفته است. 

سهام آمریکا تورم

در حال حاضر سرمایه گذاران و سرمایه داران منتظر اقدامات هاوکیش (Hawkish) فدرال رزور هستند تا تورمی که ریشه در تصمیمات اقتصادی دهه های اخیر آمریکا دارد را مشاهده کنند. آنچه واضح است تمایل سرمایه گذاران به دیدن اقدامات موثر فدرال رزرو در عین سیاست های انقباضی آن، برای بازگشت رونق بیشتر به بازار سهام آمریکا می باشد.

تاثیر تورم بر شرکت های بزرگ سهامی

طبق گفته کارشناسان مالی این روند تورمی با دیدگاهی خوشبینانه طی بازه زمانی میان مدت تا حد معقولی کنترل خواهد شد، اما نکته مهم تاثیر آن بر عملکرد و فروش شرکت ها می باشد. 

آسیب های ناشی از تورم و افزایش نرخ دستمزد برای شرکت های سهامی بزرگتر به مراتب بیشتر از شرکت های متوسط و کوچک می باشد. چرا که نه تنها هزینه های پرسنل و منابع انسانی برای آن ها بیشتر می شود، بلکه هزینه مواد اولیه و زیرساخت های شرکت هم بیش از سایرین برای آن ها افزایش می یابد. 

نتیجه این روند افزایش قابل توجه هزینه ها و ناگزیری از افزایش قیمت محصولات و خدمات این دسته از شرکت های سهامی و حاضر در بازار سهام آمریکا می باشد.

شاخص CPI و نقش فدرال رزرو

شاخص قیمت مصرف کننده یا همان consumer price index که با نماد cpi نمایش داده می شود، پس از انتشار در ماه آپریل سال جاری عددی معادل با ۸.۳ درصد افزایش را نشان داد. عددی که در مقیاس سالانه و در مقایسه با پیش بینی های متداول سالانه کمتر از مقدار تخمین زده شده ۸.۵ درصدی می باشد. 

سهام آمریکا تورم

گزارش نرخ تورم ماه May که روز جمعه منتشر شد یکی از کلیدی ترین داده های اقتصادی پیش از جلسه ۱۴ و ۱۵ جون برای فدرال رزرو است. جلسه ای که پیش بینی می شود بانک مرکزی در نهایت تصمیم به افزایش ۵۰ واحد مبنا برای نرخ ها بگیرد.

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک در سال ۲۰۲۲

بازار ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری مناسب می دانید؟ اگر یک صندوق سرمایه بزرگ باشید چقدر از سرمایه تحت مدیریت خود را وارد بازار کریپتوکارنسی می کنید؟ آیا صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک یا همان Hedge Fund علاقمند به سرمایه گذاری در بازار رمز ارز شده اند و ریسک های آن را می پذیرند؟ در مقاله بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک به بررسی موضوع ورود صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک (Hegde Fund) به حوزه بازار بین المللی ارز دیجیتال می پردازیم.

ورکشاپ رایگان ورود به بازار بورس آمریکا

آشنایی با ترید در بزرگترین بازار سهام دنیا، بورس وال استریت، بورس NASDAQ و هزاران شرکت بزرگ دنیا از جمله Microsoft و Amazon و Google و Apple و Pfizer و Walmart و … از داخل ایران. در این ورکشاپ یادمیگیریم برای ورود به بازار بورس آمریکا باید چی کار کرد

تحلیل هفته ۲۴ بازار سهام آمریکا

در گزارش تحلیل هفتگی بازار سهام آمریکا در هفته ۲۴ (May,30 تا ۳,June) اهمیت داده های اقتصادی کلان در سراسر کشورهای جهان از جمله استرالیا، آمریکا، اتحادیه اروپا و چین را تحلیل و بررسی می کنیم. هفته گذشته برای شرکت تسلا/Tesla روزهای خوبی نبود اما از سمت دیگر استارباکس / Starbucks، آمازون / Amazon و کاستکو Costco همگی شرایط مثبتی را تجربه کردند.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X