پرش لینک ها

رشد شرکت های تکنولوژی و انرژی در Wall Street

رشد شرکت های تکنولوژی و انرژی در Wall Street

شرکت های حوزه تکنولوژی و انرژی در بازار سهام آمریکا اخیرا رشدهای مناسبی را تجربه کرده اند. در پایان تایم کاری بازار سهام نیویورک (NYSE) در روز گذشته (سه شنبه، ۷ جون) دومین روز خوش خود را در سال جاری سپری کرد.

سهام Apple

سهام Apple که بازار سهام نزدک (NASDAQ) ایندکس شده است، با وجود اخبار نه چندان مثبت پیرامون خود مبنی بر ضرورت تعویض اتصال شارژرهای محصولات خود مانند گوشی موبایل و تبلت از سال ۲۰۲۴ در بازار اتحادیه اروپا به دلیل تصمیم های اخیر این منطقه، توانست رشد ۱.۸ درصدی داشته باشد.

رشد شرکت های تکنولوژی و انرژی در Wall Street

شاخص S&P500

شاخص S&P500 که نه تنها به عنوان نماینده بازار سهام آمریکا بلکه به عنوان شاخص بازار تکنولوژی در سطح جهان شناخته می شود، توانست در حدود ۱ درصد را در این روز به دست آورد. مقدار یک درصد رشد در یک روز برای شاخصی به بزرگی و اهمیت شاخص S&P500 در بازار سهام آمریکا یک رشد بسیار بزرگ و موفقیتی حائز اهمیت است.

شاخص انرژی S&P500 توانست با ۳.۱ درصد رشد، حرکت مثبت چشمگیری را از خود نشان دهد و در عین اینکه قیمت نفت در مقایسه با سال ۲۰۱۴ بسیار زیادتر شده ارزش این شاخص به بالاترین مقدار خود از ۲۰۱۴ تا کنون رسید.

سهام Microsoft

سهام مایکروسافت (Micorosft) که با نماد MSFT در بازار سهام آمریکا شناخته می شود موفق به رشدی معادل با ۱.۴ درصد در این روز شد و بیش از پیش ارزش سهام خود را افزایش داد.
رشد شرکت های تکنولوژی و انرژی در Wall Street

شاخص Dow Jones

شاخص داوجونز که به عنوان یکی از قدیمی ترین و مهمترین شاخص های سهام در ایالات متحده آمریکا و همچنین در سطح جهان است، توانست در روز گذشته مقدار ۲۶۴.۳۶ واحد رشد کند. یا به بیان دیگر می توان گفت که با رشد ۰.۸ درصدی در این شاخص بسیار قدرتمند و بزرگ،‌ ارزش آن به ۳۳۱۸۰.۱۴ واحد رسیده است.

شاخص NASDAQ Composite

شاخص نزدک کامپوزیت که شاخص اصلی بازار سهام نزدک می باشد، توانست در این روز با رشدی معادل با ۱۱۳.۸۶ واحد به ارزش ۱۲۱۷۵.۲۳ واحد برسد. میزان این رشد برابر با صعود ۰.۹۴ درصدی برای این شاخص است.

روز نه چندان خوب برای صنایع خرده فروشی

روز گذشته چندان بازار خوبی را برای صنایع خرده فروشی رقم نزد. شرکت بزرگ walmart که همگی با نام آن آشنا هستیم و اسم این فروشگاه زنجیره ای خرده فروشی به مراتب به گوشمان خرده است و با نماد WMT در بازار سهام آمریکا معامله و ترید می شود در روز گذشته ۱.۴ درصد ریزش کرد.
رشد شرکت های تکنولوژی و انرژی در Wall Street
شاخص خرده فروشی S&P نیز ۱ درصد کاهش را در روز گذشته نشان می دهد. در این میان شرکت Target Corp که انتظار می رفت شرایط کمی بهتری را داشته باشد، پس از انتشار اخبار راجع به نحوه مدل عرضه و تقاضا و زنجیره تامین خود دچار ریزش ۲.۳ درصدی شد.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن