رشد شرکت های تکنولوژی و انرژی در Wall Street

رشد شرکت های تکنولوژی و انرژی در Wall Street

رشد شرکت های تکنولوژی و انرژی در Wall Street

شرکت های حوزه تکنولوژی و انرژی در بازار سهام آمریکا اخیرا رشدهای مناسبی را تجربه کرده اند. در پایان تایم کاری بازار سهام نیویورک (NYSE) در روز گذشته (سه شنبه، ۷ جون) دومین روز خوش خود را در سال جاری سپری کرد.

سهام Apple

سهام Apple که بازار سهام نزدک (NASDAQ) ایندکس شده است، با وجود اخبار نه چندان مثبت پیرامون خود مبنی بر ضرورت تعویض اتصال شارژرهای محصولات خود مانند گوشی موبایل و تبلت از سال ۲۰۲۴ در بازار اتحادیه اروپا به دلیل تصمیم های اخیر این منطقه، توانست رشد ۱.۸ درصدی داشته باشد.

رشد شرکت های تکنولوژی و انرژی در Wall Street

شاخص S&P500

شاخص S&P500 که نه تنها به عنوان نماینده بازار سهام آمریکا بلکه به عنوان شاخص بازار تکنولوژی در سطح جهان شناخته می شود، توانست در حدود ۱ درصد را در این روز به دست آورد. مقدار یک درصد رشد در یک روز برای شاخصی به بزرگی و اهمیت شاخص S&P500 در بازار سهام آمریکا یک رشد بسیار بزرگ و موفقیتی حائز اهمیت است.

شاخص انرژی S&P500 توانست با ۳.۱ درصد رشد، حرکت مثبت چشمگیری را از خود نشان دهد و در عین اینکه قیمت نفت در مقایسه با سال ۲۰۱۴ بسیار زیادتر شده ارزش این شاخص به بالاترین مقدار خود از ۲۰۱۴ تا کنون رسید.

سهام Microsoft

سهام مایکروسافت (Micorosft) که با نماد MSFT در بازار سهام آمریکا شناخته می شود موفق به رشدی معادل با ۱.۴ درصد در این روز شد و بیش از پیش ارزش سهام خود را افزایش داد.
رشد شرکت های تکنولوژی و انرژی در Wall Street

شاخص Dow Jones

شاخص داوجونز که به عنوان یکی از قدیمی ترین و مهمترین شاخص های سهام در ایالات متحده آمریکا و همچنین در سطح جهان است، توانست در روز گذشته مقدار ۲۶۴.۳۶ واحد رشد کند. یا به بیان دیگر می توان گفت که با رشد ۰.۸ درصدی در این شاخص بسیار قدرتمند و بزرگ،‌ ارزش آن به ۳۳۱۸۰.۱۴ واحد رسیده است.

شاخص NASDAQ Composite

شاخص نزدک کامپوزیت که شاخص اصلی بازار سهام نزدک می باشد، توانست در این روز با رشدی معادل با ۱۱۳.۸۶ واحد به ارزش ۱۲۱۷۵.۲۳ واحد برسد. میزان این رشد برابر با صعود ۰.۹۴ درصدی برای این شاخص است.

روز نه چندان خوب برای صنایع خرده فروشی

روز گذشته چندان بازار خوبی را برای صنایع خرده فروشی رقم نزد. شرکت بزرگ walmart که همگی با نام آن آشنا هستیم و اسم این فروشگاه زنجیره ای خرده فروشی به مراتب به گوشمان خرده است و با نماد WMT در بازار سهام آمریکا معامله و ترید می شود در روز گذشته ۱.۴ درصد ریزش کرد.
رشد شرکت های تکنولوژی و انرژی در Wall Street
شاخص خرده فروشی S&P نیز ۱ درصد کاهش را در روز گذشته نشان می دهد. در این میان شرکت Target Corp که انتظار می رفت شرایط کمی بهتری را داشته باشد، پس از انتشار اخبار راجع به نحوه مدل عرضه و تقاضا و زنجیره تامین خود دچار ریزش ۲.۳ درصدی شد.

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

بازار سهام NASDAQ، شاخص NASDAQ Composite و NASDAQ 100

سهام بزرگ ترین شرکت های تکنولوژی رو در کدوم بازار سهام ترید کنیم و در چه شاخص Index شدند؟ سهام Google، Apple، Microsoft و TESLA رو چطوری تحلیل کنیم و در کدوم بازار سهامشون رو بخریم و بفروشیم؟ کدوم شاخص سهام در کل دنیا بزرگترین مارکت کپ وزنی رو داره؟
پاسخ همه و همه این سوال ها رو در مقاله و ویدئو تکمیلی معرفی بازار سهام NASDAQ، شاخص های اصلی این بازار از جمله NASDAQ Composite و NASDAQ 100 در کنار هم دریافت کنین.

ورکشاپ رایگان ورود به بازار بورس آمریکا

آشنایی با ترید در بزرگترین بازار سهام دنیا، بورس وال استریت، بورس NASDAQ و هزاران شرکت بزرگ دنیا از جمله Microsoft و Amazon و Google و Apple و Pfizer و Walmart و … از داخل ایران. در این ورکشاپ یادمیگیریم برای ورود به بازار بورس آمریکا باید چی کار کرد

شاخص داوجونز DowJones 30 (DJIA)

مهمترین شاخص دنیا، مهمترین شاخص سهام جهان، شاخصی که نشان دهنده وضعیت اقتصاد آمریکاست، شاخصی که کل مارکت های جهانی چشم به تغییرات آن دارند، شاخص میانگین صنایع داوجونز یا شاخص داوجونز همان DowJones 30 است که به اختصار با Dow 30 نمایش داده می شود. سهام ۳۰ شرکت برتر آمریکا که هم از لحاظ مارکت کپ و هم از لحاظ عملکرد و سوددهی در رده بندی برترین و موثرترین شرکت ها قرار می گیرند.
در این مقاله و و یدئو تکمیلی به معرفی این شاخص و شرکت های حاضر در ایندکس می پردازیم و نحوه تاسیس و شکل گیری این شاخص را یادمیگیریم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X