پرش لینک ها

ریزش بازار سهام آمریکا با افزایش نرخ بهره در سال 2022

ریزش بازار سهام آمریکا با افزایش نرخ بهره

ریزش بازار سهام آمریکا با افزایش نرخ بهره در سال 2022 مبحث مهمی ست که بارها در گزارش ها و تحلیل های هفتگی به آن پرداختیم. 

درواقع افزایش نرخ بهره سیاستی انقباضی برای کنترل تورم است که نه تنها در ایالات متحده آمریکا بلکه در انگلستان و اتحادیه روپا و استرالیا هم در سال میلادی جاری و پس از پایان یافتن محدودیت های ناشی از ویروس کرونا در بازارهای جهانی شاهد آن بوده ایم.

افت بازار سهام آمریکا در روز چهارشنبه

بازار سهام آمریکا در روز چهارشنبه، تاریخ اول ماه جون سال ۲۰۲۲ همچنان در روند ریزشی خود باقی ماند و به سمت مثبت شدن پیش نرفت. 

علی رغم گزارش صعودی فصل گذشته توسط شرکت های حاضر در شاخص سهام داوجونز، مانند شرکت Sales Force که با نماد تیکرسیمبول CRM در این شاخص نمایش داده می شود، و توانست ارزش سهام خود را به میزان ۵۰ روز گذشته برساند اما به سرعت این روند خوب متوقف شد و در نهایت با ۹ درصد افزایش قیمت سهام این شرکت، روز خود را به پایان رساند. 

شاخص های بازار سهام آمریکا

شاخص های اصلی بازار سهام آمریکا، شامل داوجونز (Dow Jones)، نزدک (NASDAQ) و S&P500 همگی روند نزولی خود را همچنان از روز سه شنبه ادامه دادند و در کل در حدود ۱ درصد ریزش برای آن ها اتفاق افتاد. در ظهر چهارشنبه تغییرات و اتفاقات و اخبار توانست بر این تغییرات اثرگذار باشد و در نهایت تغییرات ۰.۶ تا ۰.۷ درصدی را برای این شاخص های بازار سهام آمریکا به همراه داشت. 

شاخص نزدک (NASDAQ Composite)

شاخص نزدک (NASDAQ Composite) در هفته گذشته توانسته بود روند صعودی را در پیش بگیرد؛ اما ریزش با حجم بالا روند نزولی روز سه شنبه را رقم زد و در ادامه آن در روز چهارشنبه ضعف دیده شده در این شاخص همچنان شک و تردیدها را راجع به وضعیت این شاخص بیشتر کرده است.

شرکت Sales Force

شرکت Sales Force در شاخص سهام داوجونز (Dow Jones) بهترین برنده بازار دیروز بود. درواقع می توان گفت بیشترین سود برای تریدرها در معاملات سهم های شاخص داوجونز در بازار سهام آمریکا متعلق به نماد تیکرسیمبول CRM می باشد.

شاخص S&P500

شاخص S&P500 نیز متاثر از تغییرات داوجونز توانست در شرکت های فعال در حوزه انرژی تغییرات مثبتی را شاهد باشد. بدین ترتیب می توان شرکت های سهامی: اکسون موبیل (Exxon Mobil) با نماد تیکرسیمبول XOM، شرکت Baker Hughes با نماد تیکرسیمبول BKR، شرکت ConocoPhillips با نماد تیکرسیمبول COP و همچنین شرکت Hess با نماد تیکرسیمبول HES در بازار سهام آمریکا را دارای تغییرات مثبت و روند بهتر در معاملات روز چهارشنبه دانست.

ریزش بازار سهام آمریکا با افزایش نرخ بهره

منبع: Investors.com

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن