ریزش بازار سهام آمریکا با افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۲۲

ریزش بازار سهام آمریکا با افزایش نرخ بهره

ریزش بازار سهام آمریکا با افزایش نرخ بهره

ریزش بازار سهام آمریکا با افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۲۲ مبحث مهمی ست که بارها در گزارش ها و تحلیل های هفتگی به آن پرداختیم. 

درواقع افزایش نرخ بهره سیاستی انقباضی برای کنترل تورم است که نه تنها در ایالات متحده آمریکا بلکه در انگلستان و اتحادیه روپا و استرالیا هم در سال میلادی جاری و پس از پایان یافتن محدودیت های ناشی از ویروس کرونا در بازارهای جهانی شاهد آن بوده ایم.

افت بازار سهام آمریکا در روز چهارشنبه

بازار سهام آمریکا در روز چهارشنبه، تاریخ اول ماه جون سال ۲۰۲۲ همچنان در روند ریزشی خود باقی ماند و به سمت مثبت شدن پیش نرفت. 

علی رغم گزارش صعودی فصل گذشته توسط شرکت های حاضر در شاخص سهام داوجونز، مانند شرکت Sales Force که با نماد تیکرسیمبول CRM در این شاخص نمایش داده می شود، و توانست ارزش سهام خود را به میزان ۵۰ روز گذشته برساند اما به سرعت این روند خوب متوقف شد و در نهایت با ۹ درصد افزایش قیمت سهام این شرکت، روز خود را به پایان رساند. 

شاخص های بازار سهام آمریکا

شاخص های اصلی بازار سهام آمریکا، شامل داوجونز (Dow Jones)، نزدک (NASDAQ) و S&P500 همگی روند نزولی خود را همچنان از روز سه شنبه ادامه دادند و در کل در حدود ۱ درصد ریزش برای آن ها اتفاق افتاد. در ظهر چهارشنبه تغییرات و اتفاقات و اخبار توانست بر این تغییرات اثرگذار باشد و در نهایت تغییرات ۰.۶ تا ۰.۷ درصدی را برای این شاخص های بازار سهام آمریکا به همراه داشت. 

شاخص نزدک (NASDAQ Composite)

شاخص نزدک (NASDAQ Composite) در هفته گذشته توانسته بود روند صعودی را در پیش بگیرد؛ اما ریزش با حجم بالا روند نزولی روز سه شنبه را رقم زد و در ادامه آن در روز چهارشنبه ضعف دیده شده در این شاخص همچنان شک و تردیدها را راجع به وضعیت این شاخص بیشتر کرده است.

شرکت Sales Force

شرکت Sales Force در شاخص سهام داوجونز (Dow Jones) بهترین برنده بازار دیروز بود. درواقع می توان گفت بیشترین سود برای تریدرها در معاملات سهم های شاخص داوجونز در بازار سهام آمریکا متعلق به نماد تیکرسیمبول CRM می باشد.

شاخص S&P500

شاخص S&P500 نیز متاثر از تغییرات داوجونز توانست در شرکت های فعال در حوزه انرژی تغییرات مثبتی را شاهد باشد. بدین ترتیب می توان شرکت های سهامی: اکسون موبیل (Exxon Mobil) با نماد تیکرسیمبول XOM، شرکت Baker Hughes با نماد تیکرسیمبول BKR، شرکت ConocoPhillips با نماد تیکرسیمبول COP و همچنین شرکت Hess با نماد تیکرسیمبول HES در بازار سهام آمریکا را دارای تغییرات مثبت و روند بهتر در معاملات روز چهارشنبه دانست.

ریزش بازار سهام آمریکا با افزایش نرخ بهره

منبع: Investors.com

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

ورکشاپ رایگان ورود به بازار بورس آمریکا

آشنایی با ترید در بزرگترین بازار سهام دنیا، بورس وال استریت، بورس NASDAQ و هزاران شرکت بزرگ دنیا از جمله Microsoft و Amazon و Google و Apple و Pfizer و Walmart و … از داخل ایران. در این ورکشاپ یادمیگیریم برای ورود به بازار بورس آمریکا باید چی کار کرد

تحلیل هفته ۲۲ بازار

طبق آنچه در گزارش های هفتگی قبل گفته بودیم، همچنان بازار سهام در روند نزولی کلی قرار دارد و از سوی دیگر داده های تورمی و نرخ تورم در کشورهای آمریکا، انگلستان، ژاپن و چین همواره به مشکلات اقتصادی فراگیر در بازارها دامن می زنند.
جدای از بحث تورم، موضوع رکود نگرانی مهم دیگریست که کشورهای اصلی و اثرگذار در بازارهای مالی جهانی که واحدهای پولی آن ها نیز در بازار فارکس جزء ارزهای اصلی محسوب می شوند را دچار نگرانی کرده است.
شاخص S&P500 با وجود اصلاحی که در روز پایانی هفته ۲۰ بازار (۱۶ الی ۲۰ May) تجربه کرد، همچنان در روندی نزولی قرار دارد. هفته گذشته برای پوزیشن Buy هفته خوبی نبود!

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X