پرش لینک ها

ریزش بیت کوین به 30000 دلار(Bitcoin)

ریزش بیت کوین به 30000 دلار

ریزش بیت کوین به ۳۰۰۰۰ دلار اتفاقی بود که در روزها و هفته های اخیر چندان دور از ذهن نبود و در تحلیل های هفتگی هم به ریزش ها و روند نزولی بازارها به آن اشاره کرده بودیم. اما نکته اینجاست: در این ریزش سرمایه ای معادل با ۷۲۵ میلیون دلار لیکوئید شد، شما هم شاهد لکوئید شدن سرمایه تان در این ریزش بودید؟ 

فشار پوزیشن های فروش

فشار پوزیشن های فروشی که سرمایه گذاران و تریدرها در نقاط مختلف جهان کار را به جایی رساند که در روز گذشته، ۹ May، شاهد کاهش ۸ درصدی و رسیدن بیت کوین به پایین ۳۰۹۹۰ دلار بودیم. روندی که در چند روز گذشته پیوسته رو به سرایزی بوده و رکوردهای پایین را در سال ۲۰۲۲ پیوسته برای بیت کوین رقم زده است. 

در همین حین، دومین ارز دیجیتال بزرگ، اتریوم (Ethereum) با نماد ETH با بیش از ۷ درصد ریزش به ارزش ۲۲۵۱ دلار کاهش یافت. نسبت به آغاز سال ۲۰۲۲ میلادی، اتریوم بیش از ۳۵ درصد کاهش ارزش را تجربه کرده است. 

ریزش بیت کوین به 30000 دلار

از سوی دیگر بسیاری از آلت کوین های دیگر هم وضعیت خوبی ندارند و با شدت بیشتری دچار کاهش شده اند. بر اساس داده های سایت Coin Market Cap ارزهای دیجیتال Solana و Terra Luna و Cardano و Shiba Inu و بسیاری ارزهای دیگر که عمدتا در لیست ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر قرار داشتند، در ۲۴ ساعت گذشته بین ۱۲ تا ۱۹ درصد ریزش را تجربه کردند.

بر اساس داده های سایت Coin Glass در طی تنها ۲۴ ساعت گذشته مبلغی معادل با بیش از ۷۲۵.۳۴ میلیون دلار از سرمایه تریدرها در بازار ارز دیجیتال لیکوئید شده است. 

علت فشار پوزیشن های فروش

به طور کلی باید گفت ارزهای دیجیتال از پنج روز پیش، یعنی ۵ May ، متاثر از معاملات پوزیشن فروش و روند شکل گرفته در بازارهای اصلی مالی شامل شاخص میانگین صنایع DowJones و شاخص NASDAQ Composite که شاهد روزهای سختی نسبت به بازه های زمانی پیشین خود، حتی تا سال ۲۰۲۰ هستند، رو به روند نزولی و تاثیر روانی معاملات فروش یا همان Short Sell قرار گرفت.

ریزش بیت کوین به 30000 دلار

روز دوشنبه زمانی بود که هر سه شاخص اصلی بازار سهام کاهش پیدا کردند و این وضعیت را می توان به همه بازارهای مالی مرتبط در سطح جهان تعمیم داد. چرا که بزرگترین بازار سهام و مهمترین شاخص های اقتصادی و سهام را میتوان بازار سهام کشور ایالات متحده آمریکا و شاخص های نزدک و داوجونز وS&P دانست.

به قول خانم Katie Stockton که یکی از بنیانگذاران شرکت تحلیلگر بازارهای سرمایه گذاری با رویکرد تحلیل تکنیکال است، بیت کوین دنباله رو لیدر بازار دارایی ها حرکت کرده و ماه آپریل را با وضعیت ضعیفی پشت سر گذاشته است.

ریزش بیت کوین به 30000 دلار

بیت کوین در این میدت دنباله رو حرکت بازار سهام بوده و در حالی که روند نزولی خود را ادامه می دهد اما تحرکات مثبتی را در بازار سهام شاهد هستیم. پیش بینی شده است که در صورت تحرکات مثبت بازار سهام آمریکا در هفته پیش رو، بیت کوین هم بتواند از روند فعلی خود روی برگرداند و به سمت مثبت تغییر رویه دهد.

تورم

اعلام نرخ تورم ایالات متحده در ماه آپریل که روز چهارشنبه منتشر شد می تواند به عنوان یک نقطه چرخش کلیدی برای بیت کوین ایفای نقش کند.

پیش بینی ها نشان می دهد که در این هفته شاهد تغییرات قیمت بیت کوین بین قیمت ۳۰۰۰ دلار تا ۳۸۰۰۰ دلار خواهیم بود.

منبع:‌ Kryptomoney

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن