ریزش بیت کوین به ۳۰۰۰۰ دلار(Bitcoin)

ریزش بیت کوین به 30000 دلار

ریزش بیت کوین به ۳۰۰۰۰ دلار

ریزش بیت کوین به ۳۰۰۰۰ دلار اتفاقی بود که در روزها و هفته های اخیر چندان دور از ذهن نبود و در تحلیل های هفتگی هم به ریزش ها و روند نزولی بازارها به آن اشاره کرده بودیم. اما نکته اینجاست: در این ریزش سرمایه ای معادل با ۷۲۵ میلیون دلار لیکوئید شد، شما هم شاهد لکوئید شدن سرمایه تان در این ریزش بودید؟ 

فشار پوزیشن های فروش

فشار پوزیشن های فروشی که سرمایه گذاران و تریدرها در نقاط مختلف جهان کار را به جایی رساند که در روز گذشته، ۹ May، شاهد کاهش ۸ درصدی و رسیدن بیت کوین به پایین ۳۰۹۹۰ دلار بودیم. روندی که در چند روز گذشته پیوسته رو به سرایزی بوده و رکوردهای پایین را در سال ۲۰۲۲ پیوسته برای بیت کوین رقم زده است. 

در همین حین، دومین ارز دیجیتال بزرگ، اتریوم (Ethereum) با نماد ETH با بیش از ۷ درصد ریزش به ارزش ۲۲۵۱ دلار کاهش یافت. نسبت به آغاز سال ۲۰۲۲ میلادی، اتریوم بیش از ۳۵ درصد کاهش ارزش را تجربه کرده است. 

ریزش بیت کوین به 30000 دلار

از سوی دیگر بسیاری از آلت کوین های دیگر هم وضعیت خوبی ندارند و با شدت بیشتری دچار کاهش شده اند. بر اساس داده های سایت Coin Market Cap ارزهای دیجیتال Solana و Terra Luna و Cardano و Shiba Inu و بسیاری ارزهای دیگر که عمدتا در لیست ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر قرار داشتند، در ۲۴ ساعت گذشته بین ۱۲ تا ۱۹ درصد ریزش را تجربه کردند.

بر اساس داده های سایت Coin Glass در طی تنها ۲۴ ساعت گذشته مبلغی معادل با بیش از ۷۲۵.۳۴ میلیون دلار از سرمایه تریدرها در بازار ارز دیجیتال لیکوئید شده است. 

علت فشار پوزیشن های فروش

به طور کلی باید گفت ارزهای دیجیتال از پنج روز پیش، یعنی ۵ May ، متاثر از معاملات پوزیشن فروش و روند شکل گرفته در بازارهای اصلی مالی شامل شاخص میانگین صنایع DowJones و شاخص NASDAQ Composite که شاهد روزهای سختی نسبت به بازه های زمانی پیشین خود، حتی تا سال ۲۰۲۰ هستند، رو به روند نزولی و تاثیر روانی معاملات فروش یا همان Short Sell قرار گرفت.

ریزش بیت کوین به 30000 دلار

روز دوشنبه زمانی بود که هر سه شاخص اصلی بازار سهام کاهش پیدا کردند و این وضعیت را می توان به همه بازارهای مالی مرتبط در سطح جهان تعمیم داد. چرا که بزرگترین بازار سهام و مهمترین شاخص های اقتصادی و سهام را میتوان بازار سهام کشور ایالات متحده آمریکا و شاخص های نزدک و داوجونز وS&P دانست.

به قول خانم Katie Stockton که یکی از بنیانگذاران شرکت تحلیلگر بازارهای سرمایه گذاری با رویکرد تحلیل تکنیکال است، بیت کوین دنباله رو لیدر بازار دارایی ها حرکت کرده و ماه آپریل را با وضعیت ضعیفی پشت سر گذاشته است.

ریزش بیت کوین به 30000 دلار

بیت کوین در این میدت دنباله رو حرکت بازار سهام بوده و در حالی که روند نزولی خود را ادامه می دهد اما تحرکات مثبتی را در بازار سهام شاهد هستیم. پیش بینی شده است که در صورت تحرکات مثبت بازار سهام آمریکا در هفته پیش رو، بیت کوین هم بتواند از روند فعلی خود روی برگرداند و به سمت مثبت تغییر رویه دهد.

تورم

اعلام نرخ تورم ایالات متحده در ماه آپریل که روز چهارشنبه منتشر شد می تواند به عنوان یک نقطه چرخش کلیدی برای بیت کوین ایفای نقش کند.

پیش بینی ها نشان می دهد که در این هفته شاهد تغییرات قیمت بیت کوین بین قیمت ۳۰۰۰ دلار تا ۳۸۰۰۰ دلار خواهیم بود.

منبع:‌ Kryptomoney

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

بازار سهام NASDAQ، شاخص NASDAQ Composite و NASDAQ 100

سهام بزرگ ترین شرکت های تکنولوژی رو در کدوم بازار سهام ترید کنیم و در چه شاخص Index شدند؟ سهام Google، Apple، Microsoft و TESLA رو چطوری تحلیل کنیم و در کدوم بازار سهامشون رو بخریم و بفروشیم؟ کدوم شاخص سهام در کل دنیا بزرگترین مارکت کپ وزنی رو داره؟
پاسخ همه و همه این سوال ها رو در مقاله و ویدئو تکمیلی معرفی بازار سهام NASDAQ، شاخص های اصلی این بازار از جمله NASDAQ Composite و NASDAQ 100 در کنار هم دریافت کنین.

بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک در سال ۲۰۲۲

بازار ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری مناسب می دانید؟ اگر یک صندوق سرمایه بزرگ باشید چقدر از سرمایه تحت مدیریت خود را وارد بازار کریپتوکارنسی می کنید؟ آیا صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک یا همان Hedge Fund علاقمند به سرمایه گذاری در بازار رمز ارز شده اند و ریسک های آن را می پذیرند؟ در مقاله بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک به بررسی موضوع ورود صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک (Hegde Fund) به حوزه بازار بین المللی ارز دیجیتال می پردازیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X