پرش لینک ها

ریزش شاخص ها در 10 June

ریزش شاخص ها در 10 June

روز جمعه ۱۰ جون، آخرین روز کاری هفته در بازار بورس آمریکا با وضعیتی سخت به کار خود پایان داد. هر سه شاخص اصلی بازار سهام آمریکا شامل Nasdaq و Dow Jones و S&P500 ریزش کردند. علت اصلی این روز سخت از نظر کارشناسان رسیدن نرخ تورم به بالاترین سطح خود در چهل سال گذشته است.

شاخص های اقتصادی کلان

شاخص های اقتصادی کلان که بر وضعیت اقتصادی آمریکا نقش به سزایی داشتند را می توان نرخ تورم و قیمت مصرف کننده دانست. شاخص consumer price که در ماه May‌به نسبت سال گذشته بیش از ۸ درصد افزایش را نشان می داد و از طرفی بالاترین میزان خود از سال ۱۹۸۱ تا کنون را اعلام می کرد، نشان دهنده وضعیت نامناسب اقتصادی بود.

نرخ شاخص قیمت مصرف کننده طبق پیش بینی ها قرار بود تا مقداری معادل با ۰.۷ درصد افزایش ماهانه را داشته باشد، اما متاسفانه با عددی بیشتر از پیش بینی ها به واقعیت تبدیل شد و به ۱ درصد رسید.

در سمت دیگر اقتصاد کلان قیمت نفت در بازارهای جهانی همواره تاثیرگذار و تاپذیر بر اقتصاد و بازار سهام بوده و هست. قیمت نفت خام آمریکا هم با کاهش از قیمت ۱۲۲ دلار به ازای هر بشکه به حدود ۱۲۰ دلار برای هر بشکه نفت خام رسیده است.

همه و همه این عوامل و از طرفی نرخ تورم و تصمیمات مرتبط با نرخ بهره بر رفتار حاکم بر بازار سهام آمریکا تاثیر گذاشته است.  

ریزش شاخص های بازار سهام آمریکا

ریزش شاخص های بازار سهام آمریکا شامل Nasdaq و Dow Jones و S&P500 در روز جمعه شرایط ناراحت کننده ای را برای فعالین بازار سرمایه، سرمایه گذاران و تریدرها به همراه داشت.

ریزش شاخص ها

خلاصه وضعیت بازار سهام آمریکا

  • شاخص S&P500 – با نماد GSPC: ریزش ۱۱۶.۹۶ واحد معادل با ۲.۹۱ درصد، وضعیت جدید: ۳۹۰۰.۸۶
  • شاخص Dow Jones – با نماد DJI: ریزش ۸۸۰ واحد معادل با ۲.۷۳ درصد، وضعیت جدید: ۳۱۳۹۲.۷۹
  • شاخص NASDAQ – با نماد IXIC: ریزش ۴۱۴.۲۰ واحد معادل با ۳.۵۲ درصد، وضعیت جدید: ۱۱۳۴۰.۰۲
  • نفت خام – با نماد CLF: میزان کاهش: ۹۲ سنت، معادل با ۰.۷۶ درصد، قیمت جدید ۱۲۰.۵۹ دلار آمریکا بر بشکه
  • طلا – با نماد GCF: میزان افزایش: ۲۳.۱۰ دلار، معادل با ۱.۲۵ درصد، قیمت جدید ۱۸۷۵.۹۰ دلار آمریکا بر اونس

با وجود اینکه شاخص های اصلی بازار سهام آمریکا همزمان با قیمت هر بشکه نفت آمریکا در مسیر نزولی قرار داشتند، طلا تنها بازاری بود که در این روز افزایش را تجربه کرد و ارتباط آن به مسائل حال حاضر جهان، نحوه توزیع و تولید نفت خام و فرآورده های نفتی، تاثیرات شاخص های اقتصادی بر بازارهای دیگر از جمله بازار سهام آمریکا، و تمایل مردم و سرمایه گذاران و تریدرها به سرمایه گذاری امن تر و مطمئن تر را نمی توان نادیده گرفت.

امیدواریم در معاملات روز دوشنبه بتوانید معاملات و تریدهای خود را به خوبی مدیریت کنید و در این تلاطم های بازار بیشترین بهره را ببرید.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن