تحلیل سناریوهای احتمالی Bit Coin و Ethereum در ماه October

تحلیل سناریوهای احتمالی Bit Coin و Ethereum در ماه October

تحلیل سناریوهای احتمالی Bit Coin در ماه October را با این نکته آغاز می کنیم که علی رغم وجود سطح گسترده اخبار و داده های منفی (بیش از سطح مورد انتظار) که در مارکت های آمریکا و اروپا منتشر شد، بازارهای ارز دیجیتال توانستند به خوبی از این جو منفی عبور کنند.
بیت کوین (BTC) هم با وجود آن که جو عمومی روی Sell Off کردن آن بود، موفق شد در رنج ۱۸۵۰۰ دلار آمریکا شرایط قیمت خود را حفظ کند. تحلیل پرایس اکشن هم بیانگر آن است که مومنتوم حرکت رو به صعود برای بیت کوین همچنان با فشار زیادی در حال جمع شدن و آماده شدن برای رشد سریع خواهد بود.
از سوی دیگر، اتریوم (Eth) به مسیر حرکتی خود در رنج ۱۲۶۰ تا ۱۳۹۰ ادامه داد و در نهایت می توانیم قیمت حدود ۱۳۰۰ دلار را برای آن مشاهده گر باشیم.

آیا Bit Coin ماه اکتبر را در ناحیه مثبت به پایان می رساند؟

ارز دیجیتال بیت کوین که به عنوان اصلی ترین کریپتوکارنسی جهان شناخته می شود موفق شد تا در حدود ۴ درصد از روند منفی که در پیش گرفته بود، بهبود پیدا کند. بیت کوین ماه سپتامبر را با ۲۰۰۴۸ دلار شروع کرد. در ماه سپتامبر سال میلادی جاری مارکت کپ این ارز دیجیتال به میزان ۱۴ درصد کاهش پیدا کرد. در سمت دیگر ماجرا باید این نکته را هم در نظر داشت که Bit Coin توانسته از ماه June تا کنون در رنج ۱۹۵۰۰ دلار به طور متوسط ارزش خوود را حفظ کند. با احتساب این موضوع، خط حمایتی برای میان مدت در حال تشکیل شدن است. حالا بیت کوین وارد یک ناحیه مقاومت ۱۹۴۰۰ تا ۲۰۱۰۰ دلار شده که ۱۹۴۰۰ دلار را می توان خط حمایت اصلی برای آن دانست.
تحلیل سناریوهای احتمالی Bit Coin و Ethereum در ماه October
چنانچه BitCoin بتواند تا یک هفته دیگر با ارزش بالای ۲۰۰۰۰ دلار معاملات خود را ببندد، انتظار می رود تا نظر مساعد خریداران را به خود جلب کند و در نهایت شاهد قیمت های ۲۰۵۰۰ و ۲۰۹۰۰ و یا حتی ۳۰۱۰۰ دلار برای آن باشیم.

 

تحلیل سناریوهای احتمالی Bit Coin و Ethereum در ماه October

نکته جالب توجه در شرایط فعلی عدم وجود رخدادهای مهم اقتصادی در بازار آمریکاست، و نزدیکترین رویداد اقتصادی پیش رو گزارش NFP یا همان Non-Farm Payroll درآمریکا خواهد بود که احتمالا تاثیراتی بر روی قیمت بیت کوین هم خواهد داشت.

ادامه روند رنج زدن Ethereum

اتریوم توانست در چند روز گذشته دوباره قیمت حدود ۱۲۷۰ و سپس ۱۳۲۰ را به عنوان حمایت لمس کند. به هر حال ارز دیجیتال اتریوم در بالای محدوده ۱۳۰۰ دلار در حال رنج زدن هست. در عین حال که در بازه زمانی کوتاه مدت حرکت های نزولی متعددی را شاهد بودیم، اخیرا توانست مقاومت ۱۳۵۰ دلار را هم لمس کند. در ابتدای هفته گذشته روند معاملات اتریوم شرایط بهتری را تجربه می کرد اما در نهایت تحت تاثیر فشارهای فروشی که بر روی آن وجود دارد به ارزش ۱۳۰۰ دلار آمریکا رسید.

تحلیل سناریوهای احتمالی Bit Coin و Ethereum در ماه October

مهمترین حرکتی که باید از سمت اتریوم در این هفته صورت بگیرد، حفظ شرایط و باقی ماندن در بالای خط حمایت ۱۳۲۰ دلار آمریکا می باشد. بعلاوه باید این نکته را اضافه کنیم که یک حرکت به سمت بالاتر از مقاومت کوتاه مدت ۱۳۵۰ دلار به واسطه افزایش تقاضا، می تواند این رویه حرکت افقی در چارت را بشکند و قیمت را به محدود ۱۴۵۰ تا ۱۵۰۰ دلار آمریکا برساند.

در صورت به حقیقت پیوستن چنین سناریویی، قیمت ۱۴۵۰ دلار نقطه تصمیم ساز برای Ethereum خواهد بود. اگر اتریوم بتواند با موفقیت از این نقطه گذر کند و تمایل معامله گران را نسبت به خرید خود جلب کند، این ارز دیجیتال می تواند در پله های بعدی منتظر قیمت های ۱۶۰۰ و ۱۷۶۰ دلاری باشد.

منابع: Investing.com
https://www.investing.com/analysis/analyzing-possible-scenarios-for-bitcoin-ethereum-in-october-200630511
https://www.investing.com/analysis/bitcoin-had-a-rough-september-so-what-should-investors-watch-now-200630543

 

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

تحلیل هفته ۲۲ بازار

طبق آنچه در گزارش های هفتگی قبل گفته بودیم، همچنان بازار سهام در روند نزولی کلی قرار دارد و از سوی دیگر داده های تورمی و نرخ تورم در کشورهای آمریکا، انگلستان، ژاپن و چین همواره به مشکلات اقتصادی فراگیر در بازارها دامن می زنند.
جدای از بحث تورم، موضوع رکود نگرانی مهم دیگریست که کشورهای اصلی و اثرگذار در بازارهای مالی جهانی که واحدهای پولی آن ها نیز در بازار فارکس جزء ارزهای اصلی محسوب می شوند را دچار نگرانی کرده است.
شاخص S&P500 با وجود اصلاحی که در روز پایانی هفته ۲۰ بازار (۱۶ الی ۲۰ May) تجربه کرد، همچنان در روندی نزولی قرار دارد. هفته گذشته برای پوزیشن Buy هفته خوبی نبود!

تحلیل هفته ۲۴ بازار سهام آمریکا

در گزارش تحلیل هفتگی بازار سهام آمریکا در هفته ۲۴ (May,30 تا ۳,June) اهمیت داده های اقتصادی کلان در سراسر کشورهای جهان از جمله استرالیا، آمریکا، اتحادیه اروپا و چین را تحلیل و بررسی می کنیم. هفته گذشته برای شرکت تسلا/Tesla روزهای خوبی نبود اما از سمت دیگر استارباکس / Starbucks، آمازون / Amazon و کاستکو Costco همگی شرایط مثبتی را تجربه کردند.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X