پرش لینک ها
تحلیل سناریوهای احتمالی Bit Coin و Ethereum در ماه October

تحلیل سناریوهای احتمالی Bit Coin و Ethereum در ماه October

تحلیل سناریوهای احتمالی Bit Coin در ماه October را با این نکته آغاز می کنیم که علی رغم وجود سطح گسترده اخبار و داده های منفی (بیش از سطح مورد انتظار) که در مارکت های آمریکا و اروپا منتشر شد، بازارهای ارز دیجیتال توانستند به خوبی از این جو منفی عبور کنند.
بیت کوین (BTC) هم با وجود آن که جو عمومی روی Sell Off کردن آن بود، موفق شد در رنج ۱۸۵۰۰ دلار آمریکا شرایط قیمت خود را حفظ کند. تحلیل پرایس اکشن هم بیانگر آن است که مومنتوم حرکت رو به صعود برای بیت کوین همچنان با فشار زیادی در حال جمع شدن و آماده شدن برای رشد سریع خواهد بود.
از سوی دیگر، اتریوم (Eth) به مسیر حرکتی خود در رنج ۱۲۶۰ تا ۱۳۹۰ ادامه داد و در نهایت می توانیم قیمت حدود ۱۳۰۰ دلار را برای آن مشاهده گر باشیم.

آیا Bit Coin ماه اکتبر را در ناحیه مثبت به پایان می رساند؟

ارز دیجیتال بیت کوین که به عنوان اصلی ترین کریپتوکارنسی جهان شناخته می شود موفق شد تا در حدود ۴ درصد از روند منفی که در پیش گرفته بود، بهبود پیدا کند. بیت کوین ماه سپتامبر را با ۲۰۰۴۸ دلار شروع کرد. در ماه سپتامبر سال میلادی جاری مارکت کپ این ارز دیجیتال به میزان ۱۴ درصد کاهش پیدا کرد. در سمت دیگر ماجرا باید این نکته را هم در نظر داشت که Bit Coin توانسته از ماه June تا کنون در رنج ۱۹۵۰۰ دلار به طور متوسط ارزش خوود را حفظ کند. با احتساب این موضوع، خط حمایتی برای میان مدت در حال تشکیل شدن است. حالا بیت کوین وارد یک ناحیه مقاومت ۱۹۴۰۰ تا ۲۰۱۰۰ دلار شده که ۱۹۴۰۰ دلار را می توان خط حمایت اصلی برای آن دانست.
تحلیل سناریوهای احتمالی Bit Coin و Ethereum در ماه October
چنانچه BitCoin بتواند تا یک هفته دیگر با ارزش بالای ۲۰۰۰۰ دلار معاملات خود را ببندد، انتظار می رود تا نظر مساعد خریداران را به خود جلب کند و در نهایت شاهد قیمت های ۲۰۵۰۰ و ۲۰۹۰۰ و یا حتی ۳۰۱۰۰ دلار برای آن باشیم.

 

تحلیل سناریوهای احتمالی Bit Coin و Ethereum در ماه October

نکته جالب توجه در شرایط فعلی عدم وجود رخدادهای مهم اقتصادی در بازار آمریکاست، و نزدیکترین رویداد اقتصادی پیش رو گزارش NFP یا همان Non-Farm Payroll درآمریکا خواهد بود که احتمالا تاثیراتی بر روی قیمت بیت کوین هم خواهد داشت.

ادامه روند رنج زدن Ethereum

اتریوم توانست در چند روز گذشته دوباره قیمت حدود ۱۲۷۰ و سپس ۱۳۲۰ را به عنوان حمایت لمس کند. به هر حال ارز دیجیتال اتریوم در بالای محدوده ۱۳۰۰ دلار در حال رنج زدن هست. در عین حال که در بازه زمانی کوتاه مدت حرکت های نزولی متعددی را شاهد بودیم، اخیرا توانست مقاومت ۱۳۵۰ دلار را هم لمس کند. در ابتدای هفته گذشته روند معاملات اتریوم شرایط بهتری را تجربه می کرد اما در نهایت تحت تاثیر فشارهای فروشی که بر روی آن وجود دارد به ارزش ۱۳۰۰ دلار آمریکا رسید.

تحلیل سناریوهای احتمالی Bit Coin و Ethereum در ماه October

مهمترین حرکتی که باید از سمت اتریوم در این هفته صورت بگیرد، حفظ شرایط و باقی ماندن در بالای خط حمایت ۱۳۲۰ دلار آمریکا می باشد. بعلاوه باید این نکته را اضافه کنیم که یک حرکت به سمت بالاتر از مقاومت کوتاه مدت ۱۳۵۰ دلار به واسطه افزایش تقاضا، می تواند این رویه حرکت افقی در چارت را بشکند و قیمت را به محدود ۱۴۵۰ تا ۱۵۰۰ دلار آمریکا برساند.

در صورت به حقیقت پیوستن چنین سناریویی، قیمت ۱۴۵۰ دلار نقطه تصمیم ساز برای Ethereum خواهد بود. اگر اتریوم بتواند با موفقیت از این نقطه گذر کند و تمایل معامله گران را نسبت به خرید خود جلب کند، این ارز دیجیتال می تواند در پله های بعدی منتظر قیمت های ۱۶۰۰ و ۱۷۶۰ دلاری باشد.

منابع: Investing.com
https://www.investing.com/analysis/analyzing-possible-scenarios-for-bitcoin-ethereum-in-october-200630511
https://www.investing.com/analysis/bitcoin-had-a-rough-september-so-what-should-investors-watch-now-200630543

 

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن