سیکل صعودی Bitcoin

سیکل صعودی Bitcoin

سیکل صعودی Bitcoin؟

کف های فعلی بیت کوین و سایر alt coin ها را می توان به عقیده آقای Dan Morehead مدیرعامل شرکت Pantera به عنوان سیکل زمانی یک ساله اعتمادسازی برای آن ها در نظر گرفت.

بیت کوین با قیمت حدود ۲۲۰۰۰ دلار کنونی خود در حال شروع هفتمین سیکل صعودی مارکت خود هست و سرمایه گذاران نباید تحت تاثیر اتفاقاتی که برای صرافی ارز دیجیتال FTX افتاد همچنان از بازار ارز دیجیتال ترس و واهمه داشته باشند. به نظر ایشان، سال ۲۰۲۳ سال جذب اعتماد برای بازار ارز دیجیتال و مخصوصا ارز های دیجیتال اصلی مانند Bitcoin خواهد بود.

کف سازی های ارز دیجیتال انجام شده

به عقیده آقای Dan Morehead مدیرعامل Pantera Capital که ۳۵ سال سابقه معاملاتی و ۱۰ سال سابقه حضور در بازار بیت کوین را دارد، ارز های دیجیتال کف سازی های مورد نیاز خود را انجام داده اند. بعلاوه، اکنون سیکل صعودی برای BTC آغاز شده است. علی رغم این که ارز دیجیتال بیت کوین هم با رشد ۴۰ درصدی اخیر را به دست آورد، همچنان برخی فعالین و تحلیلگران بازار ارز دیجیتال بر این باور هستند که کف های لازم برای دارایی ها / Asset های دیجیتال همچنان تحت تاثیر اقتصاد کلان ساخته خواهند شد و هنوز دوران صعود به طور کامل فرا نرسیده است.

سیکل صعودی Bitcoin

به گفته این تحلیلگر، صرف نظر از این که تصمیمات فدرال رزرو مبنی بر تغییرات نرخ بهره چه باشد، بیت کوین و به طور کلی بازار ارز دیجیتال کف سازی های اخیری که تجربه کرده اند در واقع مقدمه ورود به سیکل صعودی بعدی برای آن ها بوده و هست. و در نتیجه تحلیل پرایس اکشن ایشان بیانگر آغاز شدن سیکل صعودی چارت قیمت بیت کوین می باشد. همچنین، کاهش ارزش بیت کوین در بازه زمانی نوامبر ۲۰۲۱ تا نوامبر ۲۰۲۲ را بازه میانگین سیکل معمول چارت قیمت می داند.

سیکل صعودی Bitcoin

بازسازی اعتماد از دست رفته

طبق تحلیل های این شرکت سرمایه گذاری و فعالیت های سرمایه گذاری آن در فضاهای صرافی غیر متمرکز (Decentralized) نباید به اتفاقات منفی و دومینو واری که سال گذشته برای بازار ارز دیجیتال اتفاق افتاد و شکست های شرکت های معروف این حوزه منجر به نزولی شدن مارکت و ایجاد ترس در فعالین و تریدرها و سرمایه گذاران شد متکی شد و فرصت سال ۲۰۲۳ را باید به چشم زمان بازسازی اعتماد از دست رفته برای این بازار در نظر داشت.

سال ۲۰۲۲ بازه زمانی مناسبی برای این مارکت نبود، سالی که در آن Three Arrows Capital سقوط کرد، Do Kwon’s LUNA یکپارچگی اش را از دست داد و Voyager Digital ورشکست شد. در این سال تمامی این اتفاقات منفی به صورت یک دومینو رخ دادند و این در حالی بود که قوانین و ضوابط نظارتی (Regulations) اعمال نشده بود.
اگر سال گذشته دوران شکست های پیاپی و قانون شکنی های متعدد بود، سال جاری زمانی پیروی از قوانین وضع شده نظارتی و بهره مندی از مزایای آن هاست.

 

 

منبع: cointelegraph

مقالات مرتبط

نیم نگاهی به فصل جدید Crypto Currency و فصل ۴ سال ۲۰۲۲

پرونده سال ۲۰۲۲ با روزهای تلخ و شیرینش برای بازار ارز دیجیتال به پایان رسید، اما تبعات فصل مالی ۴ همچنان پابرجا هستند و تاثیر دومینویی ورشکستگی FTX و موش دواندن Binance برای بیرون کردن رقیبش از بازار همچنان دامنگیر معاملات و بازار Crypto Currency هستند. این روند منفی برای بازار ارز دیجیتال چطور شروع شد و چه تبعاتی تا اوایل سال میلادی جدید برای ما خواهد داشت؟ در این مقاله همراه مجموعه ATS‌ باشید.

بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک در سال ۲۰۲۲

بازار ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری مناسب می دانید؟ اگر یک صندوق سرمایه بزرگ باشید چقدر از سرمایه تحت مدیریت خود را وارد بازار کریپتوکارنسی می کنید؟ آیا صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک یا همان Hedge Fund علاقمند به سرمایه گذاری در بازار رمز ارز شده اند و ریسک های آن را می پذیرند؟ در مقاله بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک به بررسی موضوع ورود صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک (Hegde Fund) به حوزه بازار بین المللی ارز دیجیتال می پردازیم.

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X