پرش لینک ها
سیکل صعودی Bitcoin

سیکل صعودی Bitcoin

سیکل صعودی Bitcoin؟

کف های فعلی بیت کوین و سایر alt coin ها را می توان به عقیده آقای Dan Morehead مدیرعامل شرکت Pantera به عنوان سیکل زمانی یک ساله اعتمادسازی برای آن ها در نظر گرفت.

بیت کوین با قیمت حدود ۲۲۰۰۰ دلار کنونی خود در حال شروع هفتمین سیکل صعودی مارکت خود هست و سرمایه گذاران نباید تحت تاثیر اتفاقاتی که برای صرافی ارز دیجیتال FTX افتاد همچنان از بازار ارز دیجیتال ترس و واهمه داشته باشند. به نظر ایشان، سال ۲۰۲۳ سال جذب اعتماد برای بازار ارز دیجیتال و مخصوصا ارز های دیجیتال اصلی مانند Bitcoin خواهد بود.

کف سازی های ارز دیجیتال انجام شده

به عقیده آقای Dan Morehead مدیرعامل Pantera Capital که ۳۵ سال سابقه معاملاتی و ۱۰ سال سابقه حضور در بازار بیت کوین را دارد، ارز های دیجیتال کف سازی های مورد نیاز خود را انجام داده اند. بعلاوه، اکنون سیکل صعودی برای BTC آغاز شده است. علی رغم این که ارز دیجیتال بیت کوین هم با رشد ۴۰ درصدی اخیر را به دست آورد، همچنان برخی فعالین و تحلیلگران بازار ارز دیجیتال بر این باور هستند که کف های لازم برای دارایی ها / Asset های دیجیتال همچنان تحت تاثیر اقتصاد کلان ساخته خواهند شد و هنوز دوران صعود به طور کامل فرا نرسیده است.

سیکل صعودی Bitcoin

به گفته این تحلیلگر، صرف نظر از این که تصمیمات فدرال رزرو مبنی بر تغییرات نرخ بهره چه باشد، بیت کوین و به طور کلی بازار ارز دیجیتال کف سازی های اخیری که تجربه کرده اند در واقع مقدمه ورود به سیکل صعودی بعدی برای آن ها بوده و هست. و در نتیجه تحلیل پرایس اکشن ایشان بیانگر آغاز شدن سیکل صعودی چارت قیمت بیت کوین می باشد. همچنین، کاهش ارزش بیت کوین در بازه زمانی نوامبر ۲۰۲۱ تا نوامبر ۲۰۲۲ را بازه میانگین سیکل معمول چارت قیمت می داند.

سیکل صعودی Bitcoin

بازسازی اعتماد از دست رفته

طبق تحلیل های این شرکت سرمایه گذاری و فعالیت های سرمایه گذاری آن در فضاهای صرافی غیر متمرکز (Decentralized) نباید به اتفاقات منفی و دومینو واری که سال گذشته برای بازار ارز دیجیتال اتفاق افتاد و شکست های شرکت های معروف این حوزه منجر به نزولی شدن مارکت و ایجاد ترس در فعالین و تریدرها و سرمایه گذاران شد متکی شد و فرصت سال ۲۰۲۳ را باید به چشم زمان بازسازی اعتماد از دست رفته برای این بازار در نظر داشت.

سال ۲۰۲۲ بازه زمانی مناسبی برای این مارکت نبود، سالی که در آن Three Arrows Capital سقوط کرد، Do Kwon’s LUNA یکپارچگی اش را از دست داد و Voyager Digital ورشکست شد. در این سال تمامی این اتفاقات منفی به صورت یک دومینو رخ دادند و این در حالی بود که قوانین و ضوابط نظارتی (Regulations) اعمال نشده بود.
اگر سال گذشته دوران شکست های پیاپی و قانون شکنی های متعدد بود، سال جاری زمانی پیروی از قوانین وضع شده نظارتی و بهره مندی از مزایای آن هاست.

 

 

منبع: cointelegraph

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن