“تحلیل شباهت‌های کلیدی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ و امروز | رد کردن سطوح تاریخی معاملات و تشابه با نقطه برگشتی bull-bear”

شباهت‌های کلیدی قیمت بیت کوین

شباهت های کلیدی چارت قیمت BitCoin با سال ۲۰۱۹

مرور و بررسی داده ها و چارت های قیمت ارز دیجیتال BitCoin چشم اندازهای مثبت و نکات مهمی در رابطه با سطح مقاومت و تارگت های قیمت بعدی برای ما روشن می کند.

رشد خوب قیمت ارز دیجیتال بیت کوین از ۱۶۰۰۰ دلار به ۲۵۰۰۰ دلار (با قیمت فعلی حدود ۲۳۵۰۰ دلار آمریکا) می تواند چشمه امیدی به سوی بهبودهای اقتصادی کلان در آینده مارکت باشد. این افزایش قیمت ها برخی از خریداران از جمله نهنگ ها را هم پشت سر جا گذاشت. این رشد سریع تا حدود ۲۵۰۰۰ دلار شباهت های بسیاری با مارکت خرسی (Bearish) ۲۰۱۹ هم نشان داد. قیمت کنونی از ماه نوامبر ۲۰۲۲ تا به حال حدود ۶۰ درصد رشد را تجربه کرده است. شاخص های مارکت و نشانه ها و سیگنال ها، و شباهتشان با  ۲۰۱۹، حاکی از ادامه دار بودن این روند هستند. برای بررسی بیشتر و بهتر، اندیکاتورهای قیمت و روند گاوی (Bullish) مارکت در سال ۲۰۱۹ را با هم مرور می کنیم.

 

رد کردن سطوح معاملاتی تاریخی برای بیت کوین

با رد کردن moving average یا همان MA دویست روزه در قیمت ۱۹۶۰۰ دلار برخی از معامله گران ترغیب به گرفتن پوزیشن های خرید بلند مدت شدند. معمولا این مولفه به عنوان یک خط برگشتی بین بازار bullish و bearish شناخته می شده و با عبور از آن بازار شکل گاوی، و با پایین آمدن از آن بازار شکل خرسی به خود می گرفته است. در سال ۲۰۱۹ اندیکاتور MA دویست روزه اصلاحی انجام نداد و بدون pullback به روند افزایش خود ادامه داد.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین هیچگاه پایین تر از اندیکاتور MA دویست هفته نرفته بود، تا نوامبر ۲۰۲۲، نقطه ای که شاید خریداران تکنیکال را ترغیب به پیوستن دوباره به این موج بکند.

شباهت‌های کلیدی قیمت بیت کوین

به هر حال تا زمان رخ دادن شکستن یا همان breakout این خط، ممکن است برخی تریدرها بخواهند همچنان دست به خرید و یا گرفتن پوزیشن نکنند و صرفا نظاره گر بازار باشند. اما این بار تغییرات چارت قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به نظر سریعتر از گذشته در جریان است و به جای بازه زمانی ۱۹۳ روزه که در سال ۲۰۱۹ رخ داد تا قیمت بتواند از پایین تا بالای چارت حرکت کند، امسال این مسیر را طی ۹۲ روز پیموده است.

شباهت‌های کلیدی قیمت بیت کوین

تشابه  ratio oscillator برای stablecoin با نقطه بالای ۲۰۱۹

اوسیلاتور نسبت تامین استیبل کوین برای ارز دیجیتال بیت کوین یا همان Bitcoin’s stablecoin supply ratio که با نماد SSR شناخته می شود، قدرت خرید مارکت را می تواند به ما نشان دهد. این شاخص نسبت به حجم نقدینگی مارکت ارز دیجیتال بیت کوین و تامین استیبل کوین را اندازه گیری می کند. مقادیر کم برای این شاخص بیانگر قدرت خرید بالا برای استیبل کوین ها می باشد، در حالی که جهش مقدار این شاخص بیانگیر وضعیتی است که در آن خریدها و قیمت ها بیش از حد واقعی دیده می شود.

جهش مقدار این شاخص در فوریه ۲۰۲۳ به نحوی است که در سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۱۹ هم دیده نشده. این شاخص می تواند ما را متوجه این امر کند که روند مثبت به زودی به اتمام خواهد رسید.

شاید یک شانس دیگر برای فشار به سمت بالا رفتن قیمت از منظر روانشناختی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در انتهای این دوره و برای رسیدن به قیمت ۳۰۰۰۰ دلار بتوان در نظر گرفت.

در مورد این شاخص، می توان وضعیت رگولاتوری رخ داده برای Binance Stable Coin یا همان BUSD که منجر به کاهش چشمگیر تامین شد را هم به عنوان دلیلی برای نشان دادن وضعیت overbought یا همان بیش از حد واقعی دیده شدن خرید و قیمت برای بیت کوین در نظر گرفت.

شباهت‌های کلیدی قیمت بیت کوین

یکی از بزرگترین دغدغه های حال حاضر این روند به نظر مثبت، عدم حضور قدرتمند نهنگ ها در معاملات است. بر خلاف سال ۲۰۱۹، نهنگ ها در این روند جهشی به جای خرید بیشتر اقدام به فروش کرده اند. عدم همگرایی بین تعداد نهنگ هایی که در این بازار معامله می کنند و بالاتر رفتن قیمت ارز دیجیتال بیت کوین، شک و شبهه های پیرامون پایدار بودن این روند مثبت را بیشتر می کند.

شباهت‌های کلیدی قیمت بیت کوین

نقطه برگشتی bull-bear مهم

سرمایه گذاران پوزیشن های برنده خود را در روند صعودی روی pullbackها و در زمانی که اندیکاتور spent output profit ratio  یا همان SOPR بالای آن قرار بگیرد، تنظیم می کنند. برعکس این جریان زمانی اتفاق می افتد که در روند نزولی خرس های به مارکت غلبه کرده باشند و پوزیشن های فروش به شدت داغ شده باشند. شاخص MA یک هفته ای اندیکاتور SOPR نشان می دهد که روند خرسی برعکس شده است. اندیکاتور زمانی گاوی شده که BitCoin خط ۲۰۸۰۰ دلار را در ژانویه سال جاری شکست. به همین ترتیب سطح قیمت ۲۱۸۰۰ دلار تبدیل به سطح مقاومت کلیدی برای روند صعودی فعلی تبدیل شده است.

شباهت‌های کلیدی قیمت بیت کوین

به طور مشابه با بالاتر رفتن قیمت از سطوح متوسط خرید در معاملات کوتاه مدت و بلند مدت به عنوان یک سیگنال برای برعکس شدن روند فعلی در نظر گرفته می شود. این موضوع می تواند نشان دهد که مارکت به نقطه ای رسیده که اوسیلاتورها در نقطه برگشتی مهم برای رسیدن به تعادل هستند.

همچنین می توانیم این نکته را برداشت کنیم که یک روند صعودی گاوی زمانی که قیمت به سطوح مقاومت ۲۱۸۰۰ دلار، ۲۰۸۰۰ دلار و ۱۹۶۰۰ دلار برسد می تواند شکل بگیرد.

بسته شدن قیمت با میزان ۲۵۱۰۰ دلار می تواند تریدرهای تکنیکال را ترغیب به پیوستن به این ترند صعودی نماید، اما نشانه ها یا بهتر بگوییم سیگنال های اخطار مبنی بر رسیدن مارکت به نقطه بیش از حد داغ شدن و اصلاح های سریع به سمت سطوح مقاومت پایین تر را نباید نادیده گرفت.

 

منبع: Coin Telegraph

 

 

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

تحلیل قیمت ۵ ارز دیجیتال برتر BTH, ETH, BNB XRP, ADA

در هفته آینده اخبار و گزارش های مهم اقتصاد کلان در ایالات متحده آمریکا منتشر خواهند شد. معامله گران ارزهای دیجیتال چشم انتظار انتشار این موارد و شکل گیری ترندهای معاملاتی برای پروفایل ارز های دیجیتال خود هستند. در این مقاله تحلیل ۵ ارز دیجیتال برتر توسط مجموعه ATS‌ فراهم شده است.  

نیم نگاهی به فصل جدید Crypto Currency و فصل ۴ سال ۲۰۲۲

پرونده سال ۲۰۲۲ با روزهای تلخ و شیرینش برای بازار ارز دیجیتال به پایان رسید، اما تبعات فصل مالی ۴ همچنان پابرجا هستند و تاثیر دومینویی ورشکستگی FTX و موش دواندن Binance برای بیرون کردن رقیبش از بازار همچنان دامنگیر معاملات و بازار Crypto Currency هستند. این روند منفی برای بازار ارز دیجیتال چطور شروع شد و چه تبعاتی تا اوایل سال میلادی جدید برای ما خواهد داشت؟ در این مقاله همراه مجموعه ATS‌ باشید.

بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک در سال ۲۰۲۲

بازار ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری مناسب می دانید؟ اگر یک صندوق سرمایه بزرگ باشید چقدر از سرمایه تحت مدیریت خود را وارد بازار کریپتوکارنسی می کنید؟ آیا صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک یا همان Hedge Fund علاقمند به سرمایه گذاری در بازار رمز ارز شده اند و ریسک های آن را می پذیرند؟ در مقاله بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک به بررسی موضوع ورود صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک (Hegde Fund) به حوزه بازار بین المللی ارز دیجیتال می پردازیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X