صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund

صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund

صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund

صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund به دسته ای از صندوق های سرمایه گذاری گفته می شود که اولین کلماتی که به ذهن افراد می رسد، سود بالاتر و سود تضمینی است. این دسته از صندوق های سرمایه گذاری اختیارات زیادی در تدوین و اجرای استراتژی های ترید در تایم فریم های متنوع و از همه مهم تر، حوزه های مختلف و بازارهای مختلف مالی دارند.

چند نکته در مورد صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund

اساسا ویژگی متمایز کننده این دسته از صندوق ها نسبت به سایر انواع صندوق های سرمایه گذاری، تنوع و عدم محدودیت در حوزه و نوع مدل مدیریت سرمایه است. به این معنی که مانند سایر صندوق ها محدودیتی به انجام معاملات در حوزه های خاص و از پیش تعیین شده توسط قوانین خاص ندارند و آزادانه می توانند در هر بازار مالی و فعالیت مالی که به کسب سود بیشتر و درآمدزایی بالاتر برای خودشان و سرمایه گذارانشان منتهی شود، ورود کنند.

مبلغ سرمایه اولیه برای ورود به این صندوق ها به عنوان یک مشتری یا به عبارت بهتر، یک سرمایه گذار، متفاوت از سایر بسترهای سرمایه گذاری بوده و می بایست شخص حقیقی یا حقوقی مراجعه کننده دارایی نقدی بالایی را ارائه نماید و از طرفی سایر شرایط قانونی واجد صلاحیت بودن در عقد این قرارداد را احراز نماید.

این صنعت مالی بزرگ، صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund، همواره از زمان شکل گیری در مسیر پیشرفت و رشد بوده و علی رغم فراز و نشیب هایی که در گذر زمان متحمل شده همچنان با قدرت در حال ادامه مسیر خود در دهه هشتم فعالیت می باشد.

صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund

مارکت کپ صنعت Hedge Fund

اگر که پست های اینستاگرام ATS و مقالات قبلی بخش تریدر پلاس را مشاهده کرده باشید، حتما به خاطر دارید که بزرگترین مارکت کپ بازارهای مالی در سطح جهان متعلق به بورس سهام نیویورک با ارزش تقریبی ۲۶.۶ تریلیون دلار و بازار سهام NASDAQ با ارزش تقریبی ۱۹.۴ تریلیون دلار هستند. حالا اگر که به عدد مارکت کپ صنعت Hedge Fund ها نگاه کنیم ماجرا جالب تر هم می شود، ارزش مارکت کپ این صنعت عددی معادل با ۴.‍۱ تریلیون دلار می باشد!

رشد این صنعت پردرآمد و قدرتمند به قدری سریع بوده که از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۱ از مارکت کپ ۲.۲ تریلون دلاری به ۴.۱ تریلیون دلار افزایش یافته، یعنی تقریبا دو برابر!

و از نظر گستردگی باید گفت که در کل کشورهای جهان حدود ۱۶۰۰۰ نام صندوق پوشش ریسک ثبت شده و در حال حاضر حدود ۱۰۰۰۰ صندوق به طور رسمی در حال فعالیت هستند.

اساسا زادگاه و خاستگاه صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund در کشور ایالات متحده آمریکا شکل گرفته و بزرگترین و قدرتمندترین و با نفوذترین صندوق ها با توانمندی مالی و سرمایه تحت مدیریت بسیار بالا در این کشور قرار دارند.

صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund

آیا استفاده از Leverage برای هج فاندها مجاز است؟

پاسخ کوتاه است و جذاب: بله.
بر خلاف خیلی از صندوق های سرمایه گذاری دیگر در سطح جهان و در کشورهای مختلف از جمله خود ایالات متحده آمریکا، صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک مجاز هستند که از اهرم یا همان Leverage‌ در معاملات خود، چه در تایم فریم کوتاه مدت، میان مدت و یا بلند مدت استفاده کنند. برخی کشورها قوانین خاص خود را برای میزان استفاده یک صندوق پوشش ریسک در رابطه با استفاده از اهرم تدوین کرده اند که در دوره آموزشی این مجموعه به تفصیل به این موضوع پرداخته شده است.

صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund

سود بیشتر، ریسک بیشتر یا کمتر؟

اساسا هر چقدر مبلغ سرمایه تحت مدیریت در یک سرمایه گذاری بالاتر می رود، تنوع و مقدار ریسک هایی که می توانند به آن سرمایه گذاری وارد شوند، افزایش می یابد. صنعت مالی اثرگذار و بزرگ و مهمی مانند هج فاندها، متشکل از کارکشته ترین مدیران و تحلیل گران حوزه های مالی و سرمایه گذاری ست و افراد برای قرارگیری در یک چنین جایگاهی باید مراحل بسیار سختی را پشت سر بگذارند تا بتوانند در یک صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک مشغول به کار شوند.

نکته مهم در موضوع کاهش ریسک احتمالی برای سرمایه های تحت مدیریت یک صندوق که در اصل تشکیل شده از پول سرمایه گذاران هست، استراتژی هایی هست که بسته به زمان و شرایط بازارهای مالی توسط مدیران این صندوق ها اتخاذ می شود.

صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund

فاکتور تاثیرگذار برای مدیران یک صندوق پوشش ریسک، سهیم بودن آن ها در میزان سوددهی صندوق، و از سوی دیگر سهیم بودن به عنوان یک سرمایه گذار مثل ما و شما که به عنوان یک مشتری هستیم، و همچنین نوع مدل درآمدی هست که به صورت سیستماتیک مدیران را به سمت به دست آوردن نتایج مثبت و عدم اعمال ریسک های شدید به ازای سود های اندک سوق می دهد. در مورد این مبحث در دوره آموزشی صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک آموزش های تکمیلی ارائه شده است.

چرا Hedge Fund؟

کلمه فاند به معنی سرمایه یا دارایی می باشد که می تواند برای هدف خاصی به کار گرفته شود. کلمه Hedge به تنهایی دارای مفهوم حفاظت کردن یا مراقبت کردن از چیزی می باشد. ترکیب این دو کلمه اشاره به حفاظت از دارایی یا همان سرمایه دارد. حفاظت از چه خطری؟ ریسک های بازارهای مالی.

اینکه چرا باید در قبال ریسک های احتمالی در هر معامله و ترید در بازارهای مالی برنامه ریزی و استراتژی و هوشیاری داشته باشیم بر کسی پوشیده نیست. اما حفاظت از سرمایه های بزرگی با این مبالغ قطعا نیاز به مراقبت بسیار بسیار بیشتر و حداقل سازی هرگونه ریسک دارند.

کنار هم قرار گرفتن این دو کلمه این معنی را به همراه دارد که در صندوق های سرمایه گذاری پوششی / Hedge Fund نحوه تدوین و اجرای استراتژی های معاملاتی و چرخه مالی این صندوق ها به گونه ای تنظیم می شود که از سرمایه و پول سرمایه گذاران و دارایی های صندوق، بیشترین مراقب در قبال هرگونه ریسک احتمالی صورت بپذیرد و بتواند آسایش خاطر تامین تعهدات مالی به سرمایه گذاران و بقا و ادامه مسیر خود را انجام دهد.

صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund

در مقالات بعدی و دوره آموزشی صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک منتظر دریافت آموزش های بیشتر در مورد این صنعت بزرگ و جذاب، و البته قدرتمند، باشید.

مقالات مرتبط

تایم فریم در ترید و ۴ روش معاملاتی محبوب

اساسا نقش تایم فریم در ترید به عنوان نحوه نمایش داده های قیمت و تغییرات قیمت در بازه های زمانی مورد نظر یک تریدر به منظور انجام تحلیل تکنیکال و بررسی داده های قیمتی در ابتدا و انتهای تایم فریم مورد نظر، همچنین حداقل و حداکثر قیمتی که سهام، ارز دیجیتال، ارزهای فارکس، و یا کامودیتی ها مثل طلا و نفت و نقره در چارچوب زمانی معین استفاده می کنه، نقشی حیاتی و کلیدی ست. اگر ما داده های درست و مناسبی برای تحلیل خودمون نداشته باشیم، نتیجه تحلیل هامون هم درست نخواهند بود و در نهایت منجر به شکست در معاملات ما خواهد شد.
در این مقاله انواع تایم فریم های مطلوب تریدرها، اسکلپرها، و سرمایه گذارها رو با هم بررسی میکنیم.

بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک در سال ۲۰۲۲

بازار ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری مناسب می دانید؟ اگر یک صندوق سرمایه بزرگ باشید چقدر از سرمایه تحت مدیریت خود را وارد بازار کریپتوکارنسی می کنید؟ آیا صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک یا همان Hedge Fund علاقمند به سرمایه گذاری در بازار رمز ارز شده اند و ریسک های آن را می پذیرند؟ در مقاله بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک به بررسی موضوع ورود صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک (Hegde Fund) به حوزه بازار بین المللی ارز دیجیتال می پردازیم.

ورکشاپ رایگان ورود به بازار بورس آمریکا

آشنایی با ترید در بزرگترین بازار سهام دنیا، بورس وال استریت، بورس NASDAQ و هزاران شرکت بزرگ دنیا از جمله Microsoft و Amazon و Google و Apple و Pfizer و Walmart و … از داخل ایران. در این ورکشاپ یادمیگیریم برای ورود به بازار بورس آمریکا باید چی کار کرد

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

بورس سهام وال استریت

بورس سهام وال استریت یا آمریکا، اولین و قدرتمندترین بازار بورس سهام و اوراق بهادار دنیا که در خیابان وال استریت شهر نیویورک، در ایالات متحده آمریکا قرار داره. معاملاتی که امروز ما و شما می‌تونیم در کسری از ثانیه ترید و خرید و فروش سهم شرکت ها و در بازارهای مالی مثل معاملات فیوچرز و آپشنز و دارایی ها یا همون کامودیتی ها رو انجام بدیم از ۲۳۰ سال پیش شروع شده. در این مقاله با بازار سهام وال استریت و روند رشد اون از معاملات گندم و حذف دلال ها تا بزرگترین بازار سهام دنیا آشنا می شیم.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X