صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund

صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund

صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund

صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund به دسته ای از صندوق های سرمایه گذاری گفته می شود که اولین کلماتی که به ذهن افراد می رسد، سود بالاتر و سود تضمینی است. این دسته از صندوق های سرمایه گذاری اختیارات زیادی در تدوین و اجرای استراتژی های ترید در تایم فریم های متنوع و از همه مهم تر، حوزه های مختلف و بازارهای مختلف مالی دارند.

چند نکته در مورد صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund

اساسا ویژگی متمایز کننده این دسته از صندوق ها نسبت به سایر انواع صندوق های سرمایه گذاری، تنوع و عدم محدودیت در حوزه و نوع مدل مدیریت سرمایه است. به این معنی که مانند سایر صندوق ها محدودیتی به انجام معاملات در حوزه های خاص و از پیش تعیین شده توسط قوانین خاص ندارند و آزادانه می توانند در هر بازار مالی و فعالیت مالی که به کسب سود بیشتر و درآمدزایی بالاتر برای خودشان و سرمایه گذارانشان منتهی شود، ورود کنند.

مبلغ سرمایه اولیه برای ورود به این صندوق ها به عنوان یک مشتری یا به عبارت بهتر، یک سرمایه گذار، متفاوت از سایر بسترهای سرمایه گذاری بوده و می بایست شخص حقیقی یا حقوقی مراجعه کننده دارایی نقدی بالایی را ارائه نماید و از طرفی سایر شرایط قانونی واجد صلاحیت بودن در عقد این قرارداد را احراز نماید.

این صنعت مالی بزرگ، صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund، همواره از زمان شکل گیری در مسیر پیشرفت و رشد بوده و علی رغم فراز و نشیب هایی که در گذر زمان متحمل شده همچنان با قدرت در حال ادامه مسیر خود در دهه هشتم فعالیت می باشد.

صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund

مارکت کپ صنعت Hedge Fund

اگر که پست های اینستاگرام ATS و مقالات قبلی بخش تریدر پلاس را مشاهده کرده باشید، حتما به خاطر دارید که بزرگترین مارکت کپ بازارهای مالی در سطح جهان متعلق به بورس سهام نیویورک با ارزش تقریبی ۲۶.۶ تریلیون دلار و بازار سهام NASDAQ با ارزش تقریبی ۱۹.۴ تریلیون دلار هستند. حالا اگر که به عدد مارکت کپ صنعت Hedge Fund ها نگاه کنیم ماجرا جالب تر هم می شود، ارزش مارکت کپ این صنعت عددی معادل با ۴.‍۱ تریلیون دلار می باشد!

رشد این صنعت پردرآمد و قدرتمند به قدری سریع بوده که از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۱ از مارکت کپ ۲.۲ تریلون دلاری به ۴.۱ تریلیون دلار افزایش یافته، یعنی تقریبا دو برابر!

و از نظر گستردگی باید گفت که در کل کشورهای جهان حدود ۱۶۰۰۰ نام صندوق پوشش ریسک ثبت شده و در حال حاضر حدود ۱۰۰۰۰ صندوق به طور رسمی در حال فعالیت هستند.

اساسا زادگاه و خاستگاه صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund در کشور ایالات متحده آمریکا شکل گرفته و بزرگترین و قدرتمندترین و با نفوذترین صندوق ها با توانمندی مالی و سرمایه تحت مدیریت بسیار بالا در این کشور قرار دارند.

صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund

آیا استفاده از Leverage برای هج فاندها مجاز است؟

پاسخ کوتاه است و جذاب: بله.
بر خلاف خیلی از صندوق های سرمایه گذاری دیگر در سطح جهان و در کشورهای مختلف از جمله خود ایالات متحده آمریکا، صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک مجاز هستند که از اهرم یا همان Leverage‌ در معاملات خود، چه در تایم فریم کوتاه مدت، میان مدت و یا بلند مدت استفاده کنند. برخی کشورها قوانین خاص خود را برای میزان استفاده یک صندوق پوشش ریسک در رابطه با استفاده از اهرم تدوین کرده اند که در دوره آموزشی این مجموعه به تفصیل به این موضوع پرداخته شده است.

صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund

سود بیشتر، ریسک بیشتر یا کمتر؟

اساسا هر چقدر مبلغ سرمایه تحت مدیریت در یک سرمایه گذاری بالاتر می رود، تنوع و مقدار ریسک هایی که می توانند به آن سرمایه گذاری وارد شوند، افزایش می یابد. صنعت مالی اثرگذار و بزرگ و مهمی مانند هج فاندها، متشکل از کارکشته ترین مدیران و تحلیل گران حوزه های مالی و سرمایه گذاری ست و افراد برای قرارگیری در یک چنین جایگاهی باید مراحل بسیار سختی را پشت سر بگذارند تا بتوانند در یک صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک مشغول به کار شوند.

نکته مهم در موضوع کاهش ریسک احتمالی برای سرمایه های تحت مدیریت یک صندوق که در اصل تشکیل شده از پول سرمایه گذاران هست، استراتژی هایی هست که بسته به زمان و شرایط بازارهای مالی توسط مدیران این صندوق ها اتخاذ می شود.

صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund

فاکتور تاثیرگذار برای مدیران یک صندوق پوشش ریسک، سهیم بودن آن ها در میزان سوددهی صندوق، و از سوی دیگر سهیم بودن به عنوان یک سرمایه گذار مثل ما و شما که به عنوان یک مشتری هستیم، و همچنین نوع مدل درآمدی هست که به صورت سیستماتیک مدیران را به سمت به دست آوردن نتایج مثبت و عدم اعمال ریسک های شدید به ازای سود های اندک سوق می دهد. در مورد این مبحث در دوره آموزشی صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک آموزش های تکمیلی ارائه شده است.

چرا Hedge Fund؟

کلمه فاند به معنی سرمایه یا دارایی می باشد که می تواند برای هدف خاصی به کار گرفته شود. کلمه Hedge به تنهایی دارای مفهوم حفاظت کردن یا مراقبت کردن از چیزی می باشد. ترکیب این دو کلمه اشاره به حفاظت از دارایی یا همان سرمایه دارد. حفاظت از چه خطری؟ ریسک های بازارهای مالی.

اینکه چرا باید در قبال ریسک های احتمالی در هر معامله و ترید در بازارهای مالی برنامه ریزی و استراتژی و هوشیاری داشته باشیم بر کسی پوشیده نیست. اما حفاظت از سرمایه های بزرگی با این مبالغ قطعا نیاز به مراقبت بسیار بسیار بیشتر و حداقل سازی هرگونه ریسک دارند.

کنار هم قرار گرفتن این دو کلمه این معنی را به همراه دارد که در صندوق های سرمایه گذاری پوششی / Hedge Fund نحوه تدوین و اجرای استراتژی های معاملاتی و چرخه مالی این صندوق ها به گونه ای تنظیم می شود که از سرمایه و پول سرمایه گذاران و دارایی های صندوق، بیشترین مراقب در قبال هرگونه ریسک احتمالی صورت بپذیرد و بتواند آسایش خاطر تامین تعهدات مالی به سرمایه گذاران و بقا و ادامه مسیر خود را انجام دهد.

صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund

در مقالات بعدی و دوره آموزشی صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک منتظر دریافت آموزش های بیشتر در مورد این صنعت بزرگ و جذاب، و البته قدرتمند، باشید.

مقالات مرتبط

بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک در سال ۲۰۲۲

بازار ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری مناسب می دانید؟ اگر یک صندوق سرمایه بزرگ باشید چقدر از سرمایه تحت مدیریت خود را وارد بازار کریپتوکارنسی می کنید؟ آیا صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک یا همان Hedge Fund علاقمند به سرمایه گذاری در بازار رمز ارز شده اند و ریسک های آن را می پذیرند؟ در مقاله بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک به بررسی موضوع ورود صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک (Hegde Fund) به حوزه بازار بین المللی ارز دیجیتال می پردازیم.

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

نیم نگاهی به فصل جدید Crypto Currency و فصل ۴ سال ۲۰۲۲

پرونده سال ۲۰۲۲ با روزهای تلخ و شیرینش برای بازار ارز دیجیتال به پایان رسید، اما تبعات فصل مالی ۴ همچنان پابرجا هستند و تاثیر دومینویی ورشکستگی FTX و موش دواندن Binance برای بیرون کردن رقیبش از بازار همچنان دامنگیر معاملات و بازار Crypto Currency هستند. این روند منفی برای بازار ارز دیجیتال چطور شروع شد و چه تبعاتی تا اوایل سال میلادی جدید برای ما خواهد داشت؟ در این مقاله همراه مجموعه ATS‌ باشید.

معرفی ۳ صندوق پوشش ریسک برتر در حوزه ارز دیجیتال

در راستای معرفی صندوق های پوشش ریسک (Hedge Fund) که تمرکز فعالیت آن ها مبتنی بر حوزه بازار ارز دیجیتال فعالیت است، در مقاله ۳ صندوق پوشش ریسک برتر را با ذکر نام و میزان حداقل سرمایه ورودی برای سرمایه گذاری در آن ها را معرفی و بررسی کرده ایم.

تحلیل بازار با CNBC در سال ۲۰۲۲

به عنوان یک تریدر در هر بازار مالی بین المللی از جمله بازار سهام آمریکا، ارز دیجیتال، فارکس و کامودیتی ها، نیاز است تا یک منبع معتبر که اخبار معتبر و لحظه ای حوزه معاملاتی ما را به صورت سریع و دقیق و همراه با تحلیل های تخصصی ارائه می دهد داشته باشیم. تحلیل بازار با CNBC
سایت و شبکه تلویزیونی CNBC با ارائه اطلاعات و اخبار و تحلیل های تخصصی و همچنین امکانات فوق العاده ای همچون امکان ساخت حساب کاربری و تشکیل واچ لیست اختصاصی ما، دسته بندی تغییرات حجم معاملات و ترندهای جاری در حوزه معاملاتی ما، پادکست های تخصصی و نرم افزار موبایل می تواند یک همراه خوب برای ما تریدرها باشد.
معرفی امکانات و دسته بندی خدمات این سایت و شبکه تلویزیونی در این مقاله به صورت اختصاصی توسط مجموعه ATS ارائه شده است.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X