پرش لینک ها
ضرر کردن سخت ترین بخش معاملات

تاکتیک های فراگیری ضرر در معاملات: چرا ضرر کردن اغلب سخت ترین بخش ترید است؟

چرا ضرر کردن سخت ترین بخش معاملات است؟

فهرست مطالب

  • ضرر کردن سخت ترین کار روی زمین است
  • تاکتیک هایی که برای برنده شدن در معاملات استفاده می شود
  • پذیرفتن مسئولیت معاملات تان
  • خودبینی ها در مسیر معامله قرار می گیرند
  • فداکردن ضررهای معاملاتی برای نفس خود
  • معامله گر انحصاری
  • معامله گری – 90٪ چالش، 10٪ راحتی
  • تغییر جهت الگوی فکری شما
  • زیان بخشی از ترید است

ضرر بخشی از معامله است، اما در هنگام ضرر چه احساسی دارید؟ آیا معده‌تان به هم می ریزد و قلبتان به تپش می افتد؟ احساسات بد پس از ضرر می تواند برای دقیقه ها، ساعت ها و گاهی روزها باقی بماند. باختن قطعاً به اندازه بردن جام به خانه سرگرم کننده نیست. اما اگر ما به عنوان تریدر بتوانیم بفهمیم که چرا ضرر کردن در حرفه‌مان بسیار دشوارتر از ضرر کردن در یک حرفه دیگر است – ممکن است بتوانیم شرایط را راحت‌تر درک کرده و بپذیریم.

 

تاکتیک هایی که برای برنده شدن در معاملات استفاده می شود

حرفه معامله گری اغلب با ورزشکاران در ورزش های رقابتی مقایسه می شود زیرا هر دو دارای مهارت در عملکرد هستند. علاوه بر شباهت‌های زیادی که بین ترید و ورزش حرفه‌ای وجود دارد، یک تفاوت کلیدی وجود دارد که تسلط بر ترید را بسیار سخت‌تر می‌کند. و آن مسئله نحوه مواجهه با ضرر است.

 

پذیرفتن مسئولیت معاملات تان

در ورزش، باخت با زمان و مکان، قوانین، داور و این واقعیت که حریف فقط بهتر از شما بازی کرد، به خوبی مشخص می شود. اما در ترید، تمام این مسئولیت بر عهده ی معامله گر است.

خودبینی ها در مسیر معامله قرار می گیرند

غریزه انسان مایل به جنگیدن است. همه ما می خواهیم در طرف برنده باشیم. تکامل ، ذهن ما را طوری تغییر داده است که فکر کنیم باید هر کاری که در توان داریم برای پیروزی انجام دهیم. خودبینی ما بخشی از این مکانیسم است.

تصمیم به تسلیم شدن در برابر غرایز خود ، هر روز یا شاید چند بار در روز ، با طبیعت انسان در تضاد است و همین است که پذیرش ضرر را بسیار دشوار می کند. ما همچنین بسیاری از معامله‌گران را می‌بینیم که اجازه می‌دهند زیان‌هایشان افزایش یابد و بخش‌های بزرگی از حساب‌هایشان نابود شود. ما به سادگی برای تسلیم شدن برنامه ریزی نشده ایم.

ضرر کردن سخت ترین بخش معاملات

 

فداکردن ضررهای معاملاتی برای نفس خود

بازی شطرنج به ما می آموزد که می توانیم در جنگ برای رسیدن به برد ، فداکاری های تاکتیکی کنیم. ممکن است ملکه را به منظور محافظت از پادشاه یا به دام انداختن حریف برای پیروزی در بازی، واگذار کنیم. ما به عنوان تریدر، اجازه می‌دهیم ضرر و زیان بخشی از فداکاری‌های ما باشد. با این حال، ارزش از دست دادن در بازی کمتر از آن چیزی است که شما فکر می کنید اما در دنیای واقعی اعداد و ارقامی معاملات ، دشوار تر خواهد بود.

تریدر انحصاری

در معاملات، هیچ حریفی وجود ندارد که بتواند در تصمیم شما برای تسلیم شدن نقش داشته باشد. شما مستقل کار می کنید و بردها و باخت ها را نیز به طور مستقل می گیرید. زمان مناسب برای تسلیم شدن معامله گران می تواند اکنون یا دیرتر باشد، در حالی که، در بازی شطرنج، بازیکن باید تصمیمات تاکتیکی خود را درست در محل بگیرد تا زمان را از دست ندهید و امیتاز به رقیب تعلق نگیرد .

ترید – 90٪ چالش، 10٪ راحتی

حتی اگر ابزار و دانش خوبی در مورد نحوه ترید داشته باشید، هنگامی که در یک معامله قرار می‌گیرید، در برابر بازار آسیب‌پذیر می‌شوید و تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که وارد یا خارج شوید.

تا کی؟ چه مدت بیرون؟ پاسخ فقط در نتیجه است.

تغییر جهت الگوی فکری شما

خودآگاهی در موفقیت معاملات نقش دارد. زمانی که معامله‌گران در وضعیت ضرردهی قرار می‌گیرند، هیچ کاری نمی‌توانند در مورد آن انجام دهند. اگرچه زیان بخشی از ترید است، اما آنها باید تفکر و نفس خود را تغییر مسیر دهند تا بیشتر روی موفقیت های خود تمرکز کنند و کمتر روی ضررهای خود تمرکز کنند. این همان چیزی است که ترید را به روشی منحصر به فردی ، چالش برانگیزتر می کند.

 

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن