معرفی ۳ صندوق پوشش ریسک برتر در حوزه ارز دیجیتال

صندوق پوشش ریسک

معرفی ۳ صندوق پوشش ریسک برتر در حوزه ارز دیجیتال

معرفی ۴ صندوق پوشش ریسک برتر در حوزه ارز دیجیتال، زمان تاسیس یک صندوق هج فاند در این مارکت نوظهور، و قدمت و رده بندی این صندوق ها را در این مقاله با هم بررسی می کنیم. به طور کلی در سطح جهان ۸۱ درصد از صندوق های هج فاند حوزه ارز دیجیتال بین سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ میلادی تاسیس شدند، که البته با توجه به قدمت کم این بازار بین المللی سرمایه چندان هم دور از انتظار نیست.

هج فاندهای برتر حوزه ارز دیجیتال را می توان شامل یک لیست چهارتایی از صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک دانست. چنانچه بخواهیم بر اساس فیلترهای سرمایه تحت مدیریت (AUM)، مارکت کپ، رده کاری و جایگاه صندوق ها آن ها را دسته بندی کنیم در نهایت به نام این چهار صندوق می رسیم.

اسامی این صندوق ها به ترتیب ذیل در لیست برترین ها قرار می گیرند:

صندوق هج فاند شماره یک: Pantera Capital

بر اساس آخرین گزارشات منشتر شده در ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ میلادی، این صندوق به میزان ۶.۴ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت در بازار ارز دیجیتال و بلاک چین دارد. 

حداقل سرمایه برای ورود به این صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک در حوزه ارز دیجیتال مبلغ ۱۰۰هزار دلار می باشد. به این ترتیب این صندوق می تواند فرصت سرمایه گذاری مناسبی برای سرمایه گذاران شرکتی و موسسات و همچنین افراد ثروتمند باشد. 

با توجه به زمان تاسیس این صندوق یعنی سال ۲۰۱۳ میلادی، می توان آن را یکی از با سابقه ترین ها در این زمینه تلقی کرد.
نکته قابل توجه میزان سوددهی بالای این صندوق نسبت به سایرین است که مبالغ سود تضمینی که به سرمایه گذاران خود بازپرداخت می کند همواره در سطحی بالاتر از سایر صندوق ها قرار دارد.

صندوق هج فاند شماره دو: Coin Capital

صندوق Coin Capital هم علی رغم آن که سطح حداقلی مبلغ سرمایه برای یک سرمایه گذاری در آن بالا هست، اما حداقل های ساده تری را نسبت به صندوق Pantera Capital دارد که آن برای تعداد افراد بیشتری تبدیل به یک گزینه قابل انجام و قابل بررسی، نموده است. 

حوزه های فعالیت این صندوق شامل: ترید در انواع ارز دیجیتال، سرمایه گذاری در استارتاپ های مرتبط با حوزه بلاک چین، و عرضه های کوین های دیجیتال می باشد.

صندوق پوشش ریسک

تعداد ارزهای دیجیتالی که این صندوق توسط سرمایه تحت مدیریت خود دارد، به بیش از ۴۰ نوع می رسد. اسامی برخی از معروف ترین ارزهای دیجیتالی که در پورتفولیوهای این صندوق هج فاند موجود هستند شامل: بیت کوین (Bit Coin)، لایت کوین (Lite Coin)، اتریوم (Ethereum)، ریپل (Ripple) و دَش (Dash) می باشند.

صندوق هج فاند شماره سه: Bitcoin Reserve

در اصل مجموعه Bitcoin Reserve یک صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک از نوع آربیتراژ (Arbitrage Fund) را اداره می کند. این صندوق در صرافی ها یا همان اکسچنج / Exchamge های متفاوتی در آن واحد فعالیت می کند تا به قولی نقص های بازار ارز دیجیتال را اصلاح کند یا از آن ها استفاده کند. 

این استراتژی خوب به این مفهوم است که با توجه به  تفاوت های ارزش و قیمت ارزهای دیجیتال در مارکت ها یا صرافی های متفاوت، این صندوق از فرصت به دست آمده برای تفاوت قیمت ها برای کسب درآمد برای خود و سرمایه گذارانش استفاده می کند.

نکته مهم در مورد این صندوق مقدار حداقل سرمایه قابل قبول برای احراز صلاحیت شما به عنوان یک سرمایه گذار و مشتری برای آن هاست. میزان حداقل سرمایه نقد برای اخذ قرارداد با این صندوق هج فاند معادل با ۵۷۰۰۰ دلار است که طبیعتا آن قدرها هم در دسترس و آسان نخواهد بود. 

چقدر کنار بگذاریم؟

همانطور که در مقالات پیشین هم به این نکته اشاره شده بود، می دانیم که در صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک صرف نظر از نحوه چرخه مالی و چرخه نقدینگی و نحوه مدیریت سرمایه که خیال همه ما، شما، سرمایه گذاران، موسسات مالی، قانونگذاران و ناظران را از بابت لیکوئید نشدن راحت کرده است، با توجه به امکان گرفتن پوزیشن های فروش یا همان Short Selling و اختیار اتخاذ استراتژی های پر ریسک به منظور کسب درآمد و در نهایت سود بیشتر، خطرات احتمالی برای سرمایه تحت مدیریت این صندوق ها چندان هم پایینتر از سایرین نیست.

صندوق پوشش ریسک

لذا زمانی که تصمیم می گیرید در یکی از صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک سرمایه گذاری کنید، حتما تنها بخشی از دارایی خود را به این امر اختصاص بدهید که بتوانید به راحتی همه آن مبلغ را از بین رفته تجسم کنید و با خیالی آسوده تر و ریسکی بسیار کمتر وارد این حوزه بشوید.

مقالات مرتبط

بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک در سال ۲۰۲۲

بازار ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری مناسب می دانید؟ اگر یک صندوق سرمایه بزرگ باشید چقدر از سرمایه تحت مدیریت خود را وارد بازار کریپتوکارنسی می کنید؟ آیا صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک یا همان Hedge Fund علاقمند به سرمایه گذاری در بازار رمز ارز شده اند و ریسک های آن را می پذیرند؟ در مقاله بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک به بررسی موضوع ورود صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک (Hegde Fund) به حوزه بازار بین المللی ارز دیجیتال می پردازیم.

صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund

از جمله بازیگران و بازی گردانان بزرگ و مهم در بازارهای مالی بین المللی اعم از بورس سهام، کریپتوکارنسی، طلا و سایر کامودیتی ها، صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک / Hedge Fund با مارکت کپ ۴ تریلیون دلاری و قدرت تصمیم سازی در بازارهای مالی هستند. فعالیت این صندوق ها از هفتاد سال پیش در کشور آمریکا آغاز شد و امروز در سراسر جهان با قدرت به فعالیت خود ادامه می دهند.
اثرگذاری تصمیمات سرمایه گذاری این صندوق ها و استراتژی های خاص ترید و سود تضمینی به سرمایه گذاران از جمله ویژگی های کلیدی این بازی گردانان در بازارهای مالی بین المللی می باشد.
در این مقاله بیشتر با این صندوق های سرمایه گذاری آشنا می شویم.

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

نیم نگاهی به فصل جدید Crypto Currency و فصل ۴ سال ۲۰۲۲

پرونده سال ۲۰۲۲ با روزهای تلخ و شیرینش برای بازار ارز دیجیتال به پایان رسید، اما تبعات فصل مالی ۴ همچنان پابرجا هستند و تاثیر دومینویی ورشکستگی FTX و موش دواندن Binance برای بیرون کردن رقیبش از بازار همچنان دامنگیر معاملات و بازار Crypto Currency هستند. این روند منفی برای بازار ارز دیجیتال چطور شروع شد و چه تبعاتی تا اوایل سال میلادی جدید برای ما خواهد داشت؟ در این مقاله همراه مجموعه ATS‌ باشید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X