پرش لینک ها

معرفی 3 صندوق پوشش ریسک برتر در حوزه ارز دیجیتال

معرفی 3 صندوق پوشش ریسک برتر در حوزه ارز دیجیتال

معرفی ۴ صندوق پوشش ریسک برتر در حوزه ارز دیجیتال، زمان تاسیس یک صندوق هج فاند در این مارکت نوظهور، و قدمت و رده بندی این صندوق ها را در این مقاله با هم بررسی می کنیم. به طور کلی در سطح جهان ۸۱ درصد از صندوق های هج فاند حوزه ارز دیجیتال بین سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ میلادی تاسیس شدند، که البته با توجه به قدمت کم این بازار بین المللی سرمایه چندان هم دور از انتظار نیست.

هج فاندهای برتر حوزه ارز دیجیتال را می توان شامل یک لیست چهارتایی از صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک دانست. چنانچه بخواهیم بر اساس فیلترهای سرمایه تحت مدیریت (AUM)، مارکت کپ، رده کاری و جایگاه صندوق ها آن ها را دسته بندی کنیم در نهایت به نام این چهار صندوق می رسیم.

اسامی این صندوق ها به ترتیب ذیل در لیست برترین ها قرار می گیرند:

صندوق هج فاند شماره یک: Pantera Capital

بر اساس آخرین گزارشات منشتر شده در ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ میلادی، این صندوق به میزان ۶.۴ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت در بازار ارز دیجیتال و بلاک چین دارد. 

حداقل سرمایه برای ورود به این صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک در حوزه ارز دیجیتال مبلغ ۱۰۰هزار دلار می باشد. به این ترتیب این صندوق می تواند فرصت سرمایه گذاری مناسبی برای سرمایه گذاران شرکتی و موسسات و همچنین افراد ثروتمند باشد. 

با توجه به زمان تاسیس این صندوق یعنی سال ۲۰۱۳ میلادی، می توان آن را یکی از با سابقه ترین ها در این زمینه تلقی کرد.
نکته قابل توجه میزان سوددهی بالای این صندوق نسبت به سایرین است که مبالغ سود تضمینی که به سرمایه گذاران خود بازپرداخت می کند همواره در سطحی بالاتر از سایر صندوق ها قرار دارد.

صندوق هج فاند شماره دو: Coin Capital

صندوق Coin Capital هم علی رغم آن که سطح حداقلی مبلغ سرمایه برای یک سرمایه گذاری در آن بالا هست، اما حداقل های ساده تری را نسبت به صندوق Pantera Capital دارد که آن برای تعداد افراد بیشتری تبدیل به یک گزینه قابل انجام و قابل بررسی، نموده است. 

حوزه های فعالیت این صندوق شامل: ترید در انواع ارز دیجیتال، سرمایه گذاری در استارتاپ های مرتبط با حوزه بلاک چین، و عرضه های کوین های دیجیتال می باشد.

صندوق پوشش ریسک

تعداد ارزهای دیجیتالی که این صندوق توسط سرمایه تحت مدیریت خود دارد، به بیش از ۴۰ نوع می رسد. اسامی برخی از معروف ترین ارزهای دیجیتالی که در پورتفولیوهای این صندوق هج فاند موجود هستند شامل: بیت کوین (Bit Coin)، لایت کوین (Lite Coin)، اتریوم (Ethereum)، ریپل (Ripple) و دَش (Dash) می باشند.

صندوق هج فاند شماره سه: Bitcoin Reserve

در اصل مجموعه Bitcoin Reserve یک صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک از نوع آربیتراژ (Arbitrage Fund) را اداره می کند. این صندوق در صرافی ها یا همان اکسچنج / Exchamge های متفاوتی در آن واحد فعالیت می کند تا به قولی نقص های بازار ارز دیجیتال را اصلاح کند یا از آن ها استفاده کند. 

این استراتژی خوب به این مفهوم است که با توجه به  تفاوت های ارزش و قیمت ارزهای دیجیتال در مارکت ها یا صرافی های متفاوت، این صندوق از فرصت به دست آمده برای تفاوت قیمت ها برای کسب درآمد برای خود و سرمایه گذارانش استفاده می کند.

نکته مهم در مورد این صندوق مقدار حداقل سرمایه قابل قبول برای احراز صلاحیت شما به عنوان یک سرمایه گذار و مشتری برای آن هاست. میزان حداقل سرمایه نقد برای اخذ قرارداد با این صندوق هج فاند معادل با 57000 دلار است که طبیعتا آن قدرها هم در دسترس و آسان نخواهد بود. 

چقدر کنار بگذاریم؟

همانطور که در مقالات پیشین هم به این نکته اشاره شده بود، می دانیم که در صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک صرف نظر از نحوه چرخه مالی و چرخه نقدینگی و نحوه مدیریت سرمایه که خیال همه ما، شما، سرمایه گذاران، موسسات مالی، قانونگذاران و ناظران را از بابت لیکوئید نشدن راحت کرده است، با توجه به امکان گرفتن پوزیشن های فروش یا همان Short Selling و اختیار اتخاذ استراتژی های پر ریسک به منظور کسب درآمد و در نهایت سود بیشتر، خطرات احتمالی برای سرمایه تحت مدیریت این صندوق ها چندان هم پایینتر از سایرین نیست.

صندوق پوشش ریسک

لذا زمانی که تصمیم می گیرید در یکی از صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک سرمایه گذاری کنید، حتما تنها بخشی از دارایی خود را به این امر اختصاص بدهید که بتوانید به راحتی همه آن مبلغ را از بین رفته تجسم کنید و با خیالی آسوده تر و ریسکی بسیار کمتر وارد این حوزه بشوید.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن