‏‎موسیقی خودت را در معامله گری بنواز

‏‎موسیقی خودت را در معامله گری بنواز

بزرگان موسیقی در هر سبکی ، متفاوت از بقیه می شنوند ، و متفاوت از سایرین می نوازند ، حتی شاید دید آنها به موسیقی از نظر بقیه دیوانه وار و عجیب به نظر برسد.

جمله معروفی است که می‌گوید : آنهایی که در حال رقص بودند را شماتت می کردند ، کسانی که صدای موسیقی را نمی شنیدند.

در بازارهای مالی چطور؟

‏‎در بازارهای مالی ، معامله‌گران خوب به نمودارها و داده‌های بازار به‌طور منحصربه‌فردی نگاه می‌کنند.  معامله گران بزرگ حتی به چیزهای منحصر به فرد در بازار نگاه می کنند.

‏‎ گام مهمی در توسعه معامله گری شما زمانی رخ می دهد که به ابعاد دیگر بازار هم دقت میکنید.   درک این ابعاد بسیار واضح‌ تر به شما نشان می‌دهد که چه زمانی می‌توان انتظار داشت بازارها مسیر اخیر خود را ادامه دهند و چه زمانی می‌توان انتظار داشت که معکوس شوند.  با یادگیری این اصول شما موسیقی خودتان را در بازارهای مالی می نوازید و می توانید با آن برقصید ، اما احتمال اینکه این رقص برای کسانی که با الگوهای ساده و یک بعدی به بازار نگاه می کنند ، دیوانه‌کننده به نظر برسد، بالا است.

‏‎موسیقی خودت را در معامله گری بنواز

‏‎ عملکرد ما در بازارهای مالی به مرور از دو جهت توسعه می یابد: توسعه از منظر شایستگی و توسعه از منظر تخصص.

فرآیند ایجاد و توسعه شایستگی از طریق یادگیری و به کارگیری اصول آموخته شده از مربیان بزرگ بازار امکان پذیر است .  اما توسعه تخصص کاملا متفاوت است.  توسعه شما در بعد تخصص بازار زمانی آغاز می‌شود که ورودی‌ها و تأثیرات مربیان متعدد را ترکیب می‌کنید و بینش‌های حاصل از این ترکیب را آزمایش می‌کنید . بسیاری از مشکلات در روانشناسی و عملکرد معاملات زمانی رخ می دهد که ما این توالی رشد را دنبال نکنیم.  ما سعی می کنیم به تنهایی و بدون راهنمایی مناسب، بازارها را کشف کنیم.  ما به کپی برداری از دیگران بسنده می کنیم ، بدون اینکه ادغام خودمان از ایده ها و تأثیرات آنها را پیدا کنیم.

‏‎ پیشرفت در ابعاد مختلف خود را از راه درست دنبال کنید بدین صورت که ابتدا استادان مجرب را بیابید و از آنها الگوبرداری‌ کنید و سپس تکه هایی از آنچه به شما می آموزند که واقعاً طنین انداز ابعاد شخصیتی شماست نگه دارید.  اینها تمرین‌هایی هستند که با نقاط قوت شما مطابقت دارند و در نهایت به کمک شما می آیند تا بیشترین پتانسیل را برای عملکردتان به ظهور برسانید .  دیگران موسیقی شما را نمی شنوند و ممکن است وقتی با ریتم و  آهنگ خود می رقصید، شما را کمی دیوانه بدانند.  اشکالی ندارد.  هیچ کس هرگز با حفظ امنیت در قلمرو نظرات و افکار سایر افراد جامعه به موفقیت های بزرگ دست نیافته است.

پس از راه درست و با راهنمایی مربیان ، موسیقی خود را بنوازید و با آن برقصید تا موفقیت های روزافزون در بازارهای مالی با شما هم آهنگ شوند.

مقالات مرتبط

روانشناسی معاملاتی چیست و شامل چه بخش‌هاییست

سه اصل مهم در معامله گری را می توان شامل: روانشناسی ترید یا روانشناسی معاملاتی و روانشناسی بازار، استراتژی معاملاتی و نهایتا مدیریت ریسک و سرمایه دانست. احساسات تریدرها به عنوان نیروی محرک روانشناسی در تصمیمات معاملاتی آن ها عمل کرده و تصمیمات معاملاتی و اقتصادی را می توان ناشی از آن دانست.
روانشناسی بازار و روانشناسی ترید، دو مبحث متفاوت هستند که در این مقاله به اختصار به بررسی تفاوت های آن ها پرداختیم و مثال هایی از بازار خرسی و گاوی یا همان بریش (Bearish) و بولیش (Bullish) را می بینیم.

ورکشاپ رایگان ورود به بازار بورس آمریکا

آشنایی با ترید در بزرگترین بازار سهام دنیا، بورس وال استریت، بورس NASDAQ و هزاران شرکت بزرگ دنیا از جمله Microsoft و Amazon و Google و Apple و Pfizer و Walmart و … از داخل ایران. در این ورکشاپ یادمیگیریم برای ورود به بازار بورس آمریکا باید چی کار کرد

ترس از دست دادن معامله گران

در هر زمانی از روز، هزاران بازار وجود دارد که منتظر شماهستند. صدها هزار نمودار در بیست و چهار ساعت شبانه روز و ۵ روز هفته در حال نوسان و حرکت هستند که هر تیک آن می تواند براي شما پولسازي کند. برخوردن به معاملات از دست رفته می تواند چالشی واقعی براي معامله گران باشد، و هر روز شما با پول هایی سر و کار دارید که وارد حساب معاملاتی تان نشده اند. اینکه ببینید که این پول چقدر بوده است ذهنیت معامله گر را با چالشی جدي روبرو کرده و منجر به اشتباهات بزرگ در معامله گري می شود.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X