پرش لینک ها
موفقیت مالی ، یک مهارت نرم

موفقیت مالی ، یک مهارت نرم – چگونه به موفقیت مالی برسیم؟

موفقیت مالی یک مهارت نرم است

ارتباط هوش، مهارت و موفقیت مالی

ثروتمند بودن ارتباط چندانی با باهوش بودن شما ندارد بلکه تا حد زیادی به رفتارهای شما مربوط است.

یک نابغه بدون کنترل بر احساسات خود می تواند یک فاجعه مالی را رقم بزند. افراد عادی بدون تحصیلات مالی نیز می توانند با تعداد انگشت شماری از مهارت های رفتاری که هیچ ارتباطی با معیارهای هوشی ندارند، ثروتمند شوند.

موفقیت مالی یک علم است!!

موفقیت مالی علم سختی نیست، بلکه یک مهارت نرم است که در آن رفتار شما خیلی تاثیر گذار تر از چیزی است که تصورش را می کنید. همه همان چیزی را از پول تجربه می کنند که در مورد آن فکر می کنند .

فردی که اخیرا دچار ضرر مالی شده است، روند فکری مشابهی با کسی که سال ها ضرری را تجربه نکرده است ندارد.
حقیقت این است که هیچ مقدار مطالعه نمی تواند به شما قدرت مقابله با ترس و عدم اطمینان را بیاموزد . می‌توانید در مورد احساس افسردگی و فقدان بخوانید اما هرگز حس کسی که فقدان عاطفی را تجربه کرده است نخواهید داشت.

آموزش و یادگیری مهارت نرم موفقیت مالی

کیفیت آموزش های زندگی و درهایی که به روی شما باز می‌شود ارتباط زیادی با وضعیت اجتماعی و اقتصادی والدینتان ندارد. شکست، که می‌تواند هر چیزی از ورشکستگی مالی گرفته تا نرسیدن به یک هدف شخصی باشد، نیز به همان اندازه ارتباط مستقیمی به شرایط گذشته شما ندارد.
با یادگیری مهارت های نرم می توانید از این مشکلات و چالش ها عبور کنید.

باید بپذیرید که هر چیزی که ارزش دنبال کردن را داشته باشد کمتر از 100٪ شانس موفقیت دارد و ریسک همان چیزی است که وقتی اتفاقات در خلاف مسیر مورد علاقه ما رخ می دهد ، معنا می یابد . قضاوت اینکه در میزان موفقیت شما یا اثر بخش بودن ریسک شما ، چقدر محاسبات آگاهانه و چقدر شانس دخیل بوده است واقعا کار دشواری است.
مرز بین بی پروا بودن و بی خیال بودن می تواند خیلی باریک باشد.

 

موفقیت مالی ، یک مهارت نرم

 

همه موفقیت های ما به دلیل سخت کوشی نیست و همه شکست های ما نیز به دلیل تنبلی نیست. اگر شما بتوانید همیشه این موضوع را در هنگام قضاوت خودتان و مردم در نظر داشته باشید، بسیار برای شما مفید خواهد بود. کمتر بر روی افراد بیشتر بر روی الگوها تمرکز کنید.

چرا یک فرد موفق یا ثروتمند با این همه پول، همه چیز را در بخاطر دست یابی به اهداف بزرگتر به خطر می اندازد و ریسک می کند؟ به دلیل حس ناکافی بودن!!
مهارت نرمی که می تواند این حلقه را کامل کند ، یادگیری ترکیب کردن لذت بردن از زندگی در کنار فعالیت در بازارهای مالی است که در ارتباط با این موضوع می توانید از اینجا به مقاله ما در این باره مراجعه کنید.

جسی لیورمور، یکی از بزرگترین معامله‌گران تمام دوران، در جریان سقوط بازار سهام در سال 1929 سود بسیار زیادی کسب کرد. با این حال، او نتوانست ثروت خود را حفظ کند زیرا با اعتماد بیش از حد شروع به شرط بندی های بزرگتر و بزرگتر کرد. بله، این همان کاری است که پول می تواند انجام دهد، وقتی که در یک مقطع زمانی کوتاه آسان به دست آید.

بالاترین شکل ثروت این است که صبح از خواب بیدار شوم و بگویم، امروز می توانم هر کاری که بخواهم انجام دهم.

ما تمایل داریم ثروت دیگران را با آنچه در مقابل خود می بینیم قضاوت کنیم. ثروت به معنای واقعی آن چیزی نیست که شما می بینید، بلکه خودروهایی است که خریداری نشده اند، جواهراتی که نپوشیده اند یا عمارت هایی است که مالک آن نیستند.

ثروتمند بودن به گونه ای است که به شما امکان می دهد آن را به نمایش بگذارید. از سوی دیگر، ثروت واقعی پنهان است. درآمد آن خرج نمی شود. چند نفر از ما به این شکل به پول فکر می کنیم؟

پس در این مقاله این نکات را آموختیم که :

  • ثروت زمانی ایجاد می شود که آن را پس انداز و سرمایه گذاری کنید، نه زمانی که آنها را به رخ بکشید.
  • موفقیت مالی یک علم نیست بلکه یک مهارت نرم است.
  • برای اینکه چیزی را بر باد ندهید باید یاد بگیرید که چه زمانی کافی است و باید دست بکشید.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن