واکنش منفی بازار سهام آمریکا به تورم سال ۲۰۲۲

واکنش منفی بازار سهام آمریکا به تورم سال 2022

واکنش منفی بازار سهام آمریکا به تورم سال ۲۰۲۲

واکنش منفی بازار سهام آمریکا به تورم سال ۲۰۲۲ را می توان در هفته های اخیر به وضوح دید و تاثیر‌ آن در رفتار تریدرهای سهام و دارایی را به خوبی مشهود است. مطلبی که در گزارش های هفتگی به تفصیل راجع به آن صحبت کردیم و بارها پیرامون زنجیره عوامل و پارامترهای تاثیرگذار و تاثیرپذیر بر اقتصاد با هم گفتگو کردیم. 

روز گذشته، سه شنبه ۳۱ ماه می سال ۲۰۲۲ میلادی آقای جو بایدن ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا و آقای پاول (Powell) ریاست فدرال رزرو آمریکا نشستی راجع به تورم سال جاری داشتند، واکنش های بازار و تریدرها همانطور که انتظار می رفت به این اتفاق مثبت نبود و در نهایت بازار با روند کاهشی ساعت کاری خود را به پایان برد.

شاخص های بازار سهام آمریکا

شاخص داجونز - DJIA

شاخص داجونز – DJIA که مخفف Dow Jones Industrial Average می باشد با تغییر ۰.۶۷- درصد به میزان ۲۲۲.۸۴ واحد ریزش کرد که در نهایت آن را به نزدیک ۳۲۹۹۰.۱۲ واحد رساند.

شاخص S&P500

شاخص S&P500 که همواره به عنوان نمادی از رفتار و وضعیت بازار سهام در ایالات متحده آمریکا شناخته می شود، به میزان ۰.۶۳- درصد یا معادل با ۲۶.۰۹ واحد ریزش کرد و به ۴۱۳۲ واحد رسید.

شاخص Nasdaq Composite

شاخص Nasdaq Composite با ریزش ۰.۴۱ درصدی و کاهش ۴۹.۷۴ واحدی به ۱۲۰۸۱.۳۹ واحد رسید.

تغییرات بازارهای جهانی

شاخص دلار آمریکا

شاخص دلار ایالات متحده آمریکا که با نماد DXY و در مقایسه با ۶ ارز دیگر مطرح می شود، در روز سه شنبه رشد ۰.۱۶ درصدی را تجربه کرد.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین به ازای دلار آمریکا با کاهش ۰.۹۱ درصدی در حال حاضر با قیمت حدود ۳۱۶۳۴ دلار ترید می شود.

طلا

طلای ترید شده برای تحویل در ماه آگوست حدود نیم درصد کاهش را تجربه کرد و با قیمت ۱۸۴۸ دلار برای هر اونس این ساعت کاری را به پایان برد.

واکنش منفی بازار سهام آمریکا به تورم سال 2022

معاملات نفت

در همین حین West Texas Intermediate قیمت نفت خام تحویلی برای ماه جولای را با ۰.۴ درصد کاهش دید و نهایتا قیمت آن به ازای هر بشکه نفت خام به ۱۱۴.۶۷ دلار آمریکا رسید. این تغییر قیمت کاهشی درست پس از اعلام توافقنامه اتحادیه اروپا مبنی بر ممنوعیت واردات نفت از روسیه اتفاق افتاد. 

در ماه میلادی گذشته که دیروز به پایان رسید، ماه می، بنچ مارک بازار نفت ایالات متحده آمریکا رشد ۹.۵ درصدی را تجربه کرده بود. 

بازار سهام آمریکا و تورم

بازار سهام آمریکا علاقه ای به افزایش قیمت نفت ندارد، زیرا که بالا رفتن قیمت نفت به معنی افزایش نگرانی ها پیرامون موضوع مهم تورم است.  مادامی که مصرف کنندگان فراورده های سوختی نگران هزینه سوخت خود باشند تمایل کمتری به هزینه کردن در سایر کالاها پیدا می کنند و این روند به صورت زنجیره وار برای سایر صنایع اتفاقی ناخوشایند و مضر می باشد.

گزارش عملکرد Earning

انتظار می رود تا روز جاری شرکت Sales Force‌ با نماد CRM، شرکت HP با نماد HPQ، شرکت Victoria’s Secret با نماد VSCO گزارش های عملکرد فصلی خود یا همان Earning ها را منتشر کنند.

باید دید عملکرد این شرکت ها در این بازه زمانی سه ماهه چطور بوده و وضعیت ارنینگ / Earning در آن ها به چه شکل بوده است.

منبع: Market Watch

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

ورکشاپ رایگان ورود به بازار بورس آمریکا

آشنایی با ترید در بزرگترین بازار سهام دنیا، بورس وال استریت، بورس NASDAQ و هزاران شرکت بزرگ دنیا از جمله Microsoft و Amazon و Google و Apple و Pfizer و Walmart و … از داخل ایران. در این ورکشاپ یادمیگیریم برای ورود به بازار بورس آمریکا باید چی کار کرد

تحلیل هفته ۲۲ بازار

طبق آنچه در گزارش های هفتگی قبل گفته بودیم، همچنان بازار سهام در روند نزولی کلی قرار دارد و از سوی دیگر داده های تورمی و نرخ تورم در کشورهای آمریکا، انگلستان، ژاپن و چین همواره به مشکلات اقتصادی فراگیر در بازارها دامن می زنند.
جدای از بحث تورم، موضوع رکود نگرانی مهم دیگریست که کشورهای اصلی و اثرگذار در بازارهای مالی جهانی که واحدهای پولی آن ها نیز در بازار فارکس جزء ارزهای اصلی محسوب می شوند را دچار نگرانی کرده است.
شاخص S&P500 با وجود اصلاحی که در روز پایانی هفته ۲۰ بازار (۱۶ الی ۲۰ May) تجربه کرد، همچنان در روندی نزولی قرار دارد. هفته گذشته برای پوزیشن Buy هفته خوبی نبود!

تحلیل هفته ۲۴ بازار سهام آمریکا

در گزارش تحلیل هفتگی بازار سهام آمریکا در هفته ۲۴ (May,30 تا ۳,June) اهمیت داده های اقتصادی کلان در سراسر کشورهای جهان از جمله استرالیا، آمریکا، اتحادیه اروپا و چین را تحلیل و بررسی می کنیم. هفته گذشته برای شرکت تسلا/Tesla روزهای خوبی نبود اما از سمت دیگر استارباکس / Starbucks، آمازون / Amazon و کاستکو Costco همگی شرایط مثبتی را تجربه کردند.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X