پرش لینک ها

واکنش منفی بازار سهام آمریکا به تورم سال 2022

واکنش منفی بازار سهام آمریکا به تورم سال 2022

واکنش منفی بازار سهام آمریکا به تورم سال ۲۰۲۲ را می توان در هفته های اخیر به وضوح دید و تاثیر‌ آن در رفتار تریدرهای سهام و دارایی را به خوبی مشهود است. مطلبی که در گزارش های هفتگی به تفصیل راجع به آن صحبت کردیم و بارها پیرامون زنجیره عوامل و پارامترهای تاثیرگذار و تاثیرپذیر بر اقتصاد با هم گفتگو کردیم. 

روز گذشته، سه شنبه ۳۱ ماه می سال ۲۰۲۲ میلادی آقای جو بایدن ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا و آقای پاول (Powell) ریاست فدرال رزرو آمریکا نشستی راجع به تورم سال جاری داشتند، واکنش های بازار و تریدرها همانطور که انتظار می رفت به این اتفاق مثبت نبود و در نهایت بازار با روند کاهشی ساعت کاری خود را به پایان برد.

شاخص های بازار سهام آمریکا

شاخص داجونز - DJIA

شاخص داجونز – DJIA که مخفف Dow Jones Industrial Average می باشد با تغییر ۰.۶۷- درصد به میزان ۲۲۲.۸۴ واحد ریزش کرد که در نهایت آن را به نزدیک ۳۲۹۹۰.۱۲ واحد رساند.

شاخص S&P500

شاخص S&P500 که همواره به عنوان نمادی از رفتار و وضعیت بازار سهام در ایالات متحده آمریکا شناخته می شود، به میزان ۰.۶۳- درصد یا معادل با ۲۶.۰۹ واحد ریزش کرد و به ۴۱۳۲ واحد رسید.

شاخص Nasdaq Composite

شاخص Nasdaq Composite با ریزش ۰.۴۱ درصدی و کاهش ۴۹.۷۴ واحدی به ۱۲۰۸۱.۳۹ واحد رسید.

تغییرات بازارهای جهانی

شاخص دلار آمریکا

شاخص دلار ایالات متحده آمریکا که با نماد DXY و در مقایسه با ۶ ارز دیگر مطرح می شود، در روز سه شنبه رشد ۰.۱۶ درصدی را تجربه کرد.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین به ازای دلار آمریکا با کاهش ۰.۹۱ درصدی در حال حاضر با قیمت حدود ۳۱۶۳۴ دلار ترید می شود.

طلا

طلای ترید شده برای تحویل در ماه آگوست حدود نیم درصد کاهش را تجربه کرد و با قیمت ۱۸۴۸ دلار برای هر اونس این ساعت کاری را به پایان برد.

واکنش منفی بازار سهام آمریکا به تورم سال 2022

معاملات نفت

در همین حین West Texas Intermediate قیمت نفت خام تحویلی برای ماه جولای را با ۰.۴ درصد کاهش دید و نهایتا قیمت آن به ازای هر بشکه نفت خام به ۱۱۴.۶۷ دلار آمریکا رسید. این تغییر قیمت کاهشی درست پس از اعلام توافقنامه اتحادیه اروپا مبنی بر ممنوعیت واردات نفت از روسیه اتفاق افتاد. 

در ماه میلادی گذشته که دیروز به پایان رسید، ماه می، بنچ مارک بازار نفت ایالات متحده آمریکا رشد ۹.۵ درصدی را تجربه کرده بود. 

بازار سهام آمریکا و تورم

بازار سهام آمریکا علاقه ای به افزایش قیمت نفت ندارد، زیرا که بالا رفتن قیمت نفت به معنی افزایش نگرانی ها پیرامون موضوع مهم تورم است.  مادامی که مصرف کنندگان فراورده های سوختی نگران هزینه سوخت خود باشند تمایل کمتری به هزینه کردن در سایر کالاها پیدا می کنند و این روند به صورت زنجیره وار برای سایر صنایع اتفاقی ناخوشایند و مضر می باشد.

گزارش عملکرد Earning

انتظار می رود تا روز جاری شرکت Sales Force‌ با نماد CRM، شرکت HP با نماد HPQ، شرکت Victoria’s Secret با نماد VSCO گزارش های عملکرد فصلی خود یا همان Earning ها را منتشر کنند.

باید دید عملکرد این شرکت ها در این بازه زمانی سه ماهه چطور بوده و وضعیت ارنینگ / Earning در آن ها به چه شکل بوده است.

منبع: Market Watch

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن