پرش لینک ها
پراپ تریدینگ چیست؟ - همه چیز درباره ی پراپ تریدینگ

پراپ تریدینگ چیست؟ – همه چیز درباره ی پراپ تریدینگ

من تریدر خیلی خوبی هستم اما سرمایه ی کافی برای کار کردن را ندارم، یا توان معاملاتی من بسیار بالاتر از سرمایه ی خودم هست، آیا باید از دیگران پول قرض کنم؟ آیا قرض کردن پول برای ترید کردن نتیجه بخش خواهد بود؟ شاید راهکار حل مشکل شما پراپ تریدینگ باشد!
پراپ تریدینگ که به آن معامله ی اختصاصی یا معامله ی وابسته به مالک، نیز می گویند یک سبک معاملاتی می باشد که اخیرا خیلی معروف شده است. این مفهوم مدت زیادیست که کاربرد دارد. در خارج از ایران از سال چندین سال پیش خیلی معروف تر شد.

همانطور که می دانید، از سال 2000 تحول عظیمی در بازار بورس اتفاق افتاد. معامله گران دیگر نیاز نبود که تا تالار های بورس بیایند و معامله انجام دهند. در عوض در خانه می نشستند و اردرها را از طریق اینترنت به کارگزاری ها ارسال می کردند. اینترنت پر استفاده تر شد و این تغییر ، باعث شد که معاملات به شکل امروزی آن انجام شود.
حالا پراپ تریدینگ نیز به همین شکل در دسترس عموم قرار دارد.

پراپ تریدینگ چیست؟

پراپ تریدینگ یعنی با پول یک مجموعه ی دیگر اقدام به معامله بازار های مالی کنید.
مشخصا شما نمی توانید پول این مجموعه در بروکر را برداشت کنید اما می توانید با این پول به معامله بپردازید و به مجموعه سود برسانید.

پراپ تریدینگ چیست؟ - همه چیز درباره ی پراپ تریدینگ

برای مشاهده دیگر مقالات ما در زمینه تحلیل تکنیکال اینجا کلیک کنید.

شرکت های پراپ تریدینگ چه شرکت هایی هستند؟

شرکت های پراپ تریدینگ، به شرکت هایی خطاب می شود که مسئولیت آنها فعالیت در بورس و سرمایه گزاری در بازار های فارکس و کریپتو کارنسی است. با فراگیر تر شدن اینترنت، این شرکت ها به این سمت روی آوردند که به جای اینکه همه تریدر ها به صورت حضوری فعالیت کنند، از کاربرانی استفاده کنند که به صورت اینترنتی کار می کنند. آنها به صورت اینترنتی از متقاضیان آزمون گرفته سپس به آنها سبد می دهند تا آن ها از این سرمایه کسب سود کنند.
این شرکت ها یک سری قوانین سخت گیرانه هم دارند که ممکن است به سود تریدر ها نباشد. مثلا، ممکن هست در آخر هفته نتوانید معامله ای را باز نگه دارید. یا مثلا در برخی از این شرکت ها، اگر 10 درصد ضرر کنید، حساب شما از شما گرفته خواهد شد.
در نظر داشته باشید که اگر چند سال قبل به یک شرکت برای استخدام مراجعه می کردید و درخواست پراپ تریدر شدن داشتید، احتمالا از شما مدارک زیادی می گرفتند، مثل سابقه ترید با اکانت های چند ده هزار دلاری، گزارش دقیق سود سالهای گذشته ، مدارک مبنی بر اینکه بیش از 5 سال هست که در حال معامله در بورس هستید را می خواستند اما در حال حاضر روند ورود بسیار ساده تر شده است. شما وارد یک آزمون یک الی سه ماهه می شوید. اگر از آزمون سربلند بیرون بیایید، می توانید ترید در حساب آن شرکت را شروع کنید.
در نهایت، شما به عنوان یک معامله گر حرفه ای، بورسیه می شوید و با پول شرکت اقدام به معامله در بازارهای مالی می کنید و (بسته به قوانین آن شرکت یا مجموعه) بین 50 تا 70 درصد از سودی که کسب می کنید به شما می رسد.
مهمترین نکته این هست که شما معامله کردن و ترید کردن را بلد باشید. خیلی از داوطلبین، در همان هفته های اول از این آزمون خارج می شوند. حتما همه شما با کنترل احساسات آشنا هستید! طمع، ترس، تعصب و… حتما می دانید که هرکدام از این احساسات، چه بلایی بر سر یک معامله گر می آورند. احساساتی که برای دیگران فقط چند کلمه هستند، برای ما تریدر ها، تغییر دهنده ی روند زندگی هستند.
افرادی که از استاپ لاس های درست استفاده نمی کنند، به راحتی پس از دو یا سه معامله اکانت را به صورت کامل از دست خواهند داد.
بنابرین مهم این هست که معامله کردن را بلد باشید.

پراپ تریدینگ چیست؟ - همه چیز درباره ی پراپ تریدینگ

مزایای استفاده از پراپ تریدینگ

  1. دسترسی به پول و سرمایه ی بیشتر
  2. ریسک کمتر! اگر اشتباه کنید چه می شود؟ هیچ پولی از دست نمی دهید! فقط دسترسی به اکانت را از دست خواهید داد.
  3. کمیسیون کمتر
  4. دسترسی به پلتفرم های بهتر! پر واضح است که شرکت ها می خواهند شما سود کنید. چون سود شما، سودِ آنهاست! بنابرین سعی می کنند پلتفرم های خیلی خوبی را در اختیار شما قرار دهند.

در نظر بگیرید که هر مجموعه ای برای اینکه شما تست ورودی بدهید، از شما حدود 200 – 300 دلار پول خواهد گرفت و این مبلغ بعد از قبولی شما و شروع روند سوددهی به شما برگردانده خواهد شد.

به دلیل وجود مسئولیت برای مجموعه، از معرفی شرکت های ارائه دهنده ی خدمات پراپ تریدینگ معذوریم ولی توصیه می کنیم که پیش از شروع همکاری با آن ها، حتما تحقیقات لازم و کافی را در رابطه با آن ها انجام دهید. بالطبع به دلیل تحریم ها دسترسی به خیلی از این مجموعه ها برای ایرانی ها ممکن نیست.
در نهایت لازم است خاطر نشان کنیم که همان طور که در ابتدای این مقاله اشاره شد این شیوه از معامله گری بدرد حرفه ای هایی می خورد که سرمایه ی کمی دارند وگرنه برای افرادی که هنوز به تسلط کافی در ترید کردن نرسیده اند فقط اتلاف زمان و از دست دادن هزینه ی ثبت نام در پراپ تریدینگ است چرا که اگر از همان ابتادا ضرر ده باشید هزینه ی ثبت نام به شما عودت داده نخواهد شد

برای مشاهده تحلیل‌های هفتگی ما اینجا کلیک کنید.

 

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن