پرش لینک ها
چه سهم هایی بخریم؟ هفته 20 تا 24 ماه June

چه سهم هایی بخریم؟ هفته 20 تا 24 ماه June

چه سهم هایی بخریم؟ هفته 20 تا 24 ماه June

پیرو مقالات و مطالب قبلی که در مجموعه ATS به شما علاقمندان به بازار سهام آمریکا ارائه شد، در وضعیت پر نوسان و پر فراز نشیب بازار سهام آمریکا در سال میلادی جاری و پس از دوران کرونا و رویارویی با مسائل متاثر از زنجیره تامین، تورم و نرخ بهره، شاید کمی کار برای عموم تریدرها در این بازار بین المللی بزرگ بیش از پیش سخت شده باشد.

ما هنوز در میانه راه سال میلادی 2022 هستیم و تا پایان سال زمان زیادی مانده، در این مدت چه کنیم؟

در این مقاله به بررسی چند سهم مناسب برای تریدهای این هفته می پردازیم.

تورم و نرخ بهره

سورپرایز جدیدی که برای فعالین و تریدرها در بازار سهام آمریکا در هفته گذشته اتفاق افتاد، افزایش یک مرتبه و بی سابقه 0.75 درصدی نرخ بهره در تنها یک جلسه توسط فدرال رزرو بود. بانک مرکزی اتخاذ این سیاست را مبتنی بر اقدامات کاهش و کنترل تورم می داند و معتقد است این تصمیم می تواند تاثیرات مثبتی را در این راستا به همراه داشته باشد.

اما نگرانی اصلی سرمایه گذاران و معامله گران در بازارهای مالی بزرگ بین المللی مانند بازار سهام آمریکا، پیامد این تصمیم است؛ رکود!!!

می دانیم که با افزایش نرخ بهره و کاهش سرمایه های جاری در بازار، افزایش نرخ بیکاری، اجرای اقدامات عملی سیاست های انقباضی بانک مرکزی و فدرال رزرو، تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم گسترده ای بر تمام صنایع و بازارهای کشور ایالات متحده آمریکا دارد. 

و نیازی به گفتن نیست که بازار سهام آمریکا در جایگاه اول بازارهای سهام در دنیا قرار دارد و تغییرات این بازار و شاخص های سهام آن بر کل مارکت های جهانی تاثیر دارد. چنانچه در نتیجه سیاست های انقباضی و کنترل کننده تورم با افزایش نرخ بهره، صنایع و شرکت ها دچار کاهش تقاضا از سمت مشتریان خود شوند و بازارها رنگ و بوی رکود به خود بگیرند، شاهد رکودی فراتر از سطح تصور خواهیم بود.

چه سهم هایی بخریم؟

ما وظیفه داریم به عنوان یک فعال در بازار سهام آمریکا، یک تریدر، یک معامله گر، یک تحلیل گر، یک مدیر سرمایه، با آگاهی و منطق به تغییرات بازار در هفته های اخیر و ماه های اخیر و میزان تاثیرپذیری که بازار سهام آمریکا در قبال پارامترهای اقتصادی کلان از خود نشان داده را در تصمیم گیری های خود تاثیر بدهیم.

سهام Apple

همانطور در مقاله چند روز گذشته با عنوان ۲ سهام مناسب برای Buy در هفته ۲۵ بازار سهام آمریکا به تفصیل صحبت کردیم، سهام شرکت اپل با وجود مارکت کپ بیش از ۲ تریلون دلاری و ورود به خدمات مالی با همکاری Goldmann Sachs به یکی از بهترین گزینه ها برای تریدهای این بازه زمانی شناخته می شود.

چه سهم هایی بخریم؟ هفته 20 تا 24 ماه June

سهام NetApp

سهام شرکت Net App که با نماد یا همان تیکر سیمبول NTAP بازار سهام NASDAQ ایندکس شده و در حوزه تکنولوژی مدیریت اطلاعات و فناوری ارتباطات فعالیت می کند نیز می تواند جزو انتخاب های خوب این هفته باشد. تارگت قیمتی این سهم توسط تحلیلگران در حدود ۹۰ دلار برآورد شده بود که در جدیدترین نسخه های منتشر شده ارزیابی از قیمت احتمالی آن در بازه زمانی پیش رو در حدود ۸۴ دلار تخمین زده است.

چه سهم هایی بخریم؟ هفته 20 تا 24 ماه June

سهام Oracle

سهام شرکت Oracle با نماد ORCL در بازار سهام وال استریت یا همان NYSE ایندکس شده است. برایند گزارش های مالی منتشر شده از این شرکت و گزارش های فصلی که در سال جاری اعلام شده حاکی از آن است که می توان به عنوان یک گزینه خوب برای سرمایه گذاری میان مدت به آن نگاه کرد. تارگت قیمتی آن در حدود ۱۱۳ دلار اعلام شده و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۳ وضعیت مناسبی برای تریدهای میان مدت را از خود نشان بدهد.

چه سهم هایی بخریم؟ هفته 20 تا 24 ماه June

سهام Bank of America

سهام بانک آمریکا یا همان Bank of America که نامی آشنا برای تمامی تریدرها در حوزه بازار سهام آمریکا و اقتصاد کلان می باشد، در بازار سهام وال استریت با نماد BAC شناخته می شود. از نکات جالب توجهی که در مورد این سهم وجود دارد ریزش در حدود ۳۰ درصد از قیمت آن از ابتدای سال میلادی جاری است که نشان دهنده گپ بزرگ قیمتی برای رسیدن به قیمت قبلی خود است. 

قیمت این سهم در حال حاضر معادل با ۳۲.۶۰ دلار آمریکا است که با توجه به تغییرات و رفتار این سهم در سال جاری، طبق آخرین پیش بینی های منتشر شده از تحلیلگران تارگت قیمتی ۴۵ دلار برای آن برآورد شده است.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن