چه سهم هایی بخریم؟ هفته 20 تا 24 ماه June

چه سهم هایی بخریم؟ هفته ۲۰ تا ۲۴ ماه June

چه سهم هایی بخریم؟ هفته ۲۰ تا ۲۴ ماه June

پیرو مقالات و مطالب قبلی که در مجموعه ATS به شما علاقمندان به بازار سهام آمریکا ارائه شد، در وضعیت پر نوسان و پر فراز نشیب بازار سهام آمریکا در سال میلادی جاری و پس از دوران کرونا و رویارویی با مسائل متاثر از زنجیره تامین، تورم و نرخ بهره، شاید کمی کار برای عموم تریدرها در این بازار بین المللی بزرگ بیش از پیش سخت شده باشد.

ما هنوز در میانه راه سال میلادی ۲۰۲۲ هستیم و تا پایان سال زمان زیادی مانده، در این مدت چه کنیم؟

در این مقاله به بررسی چند سهم مناسب برای تریدهای این هفته می پردازیم.

تورم و نرخ بهره

سورپرایز جدیدی که برای فعالین و تریدرها در بازار سهام آمریکا در هفته گذشته اتفاق افتاد، افزایش یک مرتبه و بی سابقه ۰.۷۵ درصدی نرخ بهره در تنها یک جلسه توسط فدرال رزرو بود. بانک مرکزی اتخاذ این سیاست را مبتنی بر اقدامات کاهش و کنترل تورم می داند و معتقد است این تصمیم می تواند تاثیرات مثبتی را در این راستا به همراه داشته باشد.

اما نگرانی اصلی سرمایه گذاران و معامله گران در بازارهای مالی بزرگ بین المللی مانند بازار سهام آمریکا، پیامد این تصمیم است؛ رکود!!!

می دانیم که با افزایش نرخ بهره و کاهش سرمایه های جاری در بازار، افزایش نرخ بیکاری، اجرای اقدامات عملی سیاست های انقباضی بانک مرکزی و فدرال رزرو، تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم گسترده ای بر تمام صنایع و بازارهای کشور ایالات متحده آمریکا دارد. 

و نیازی به گفتن نیست که بازار سهام آمریکا در جایگاه اول بازارهای سهام در دنیا قرار دارد و تغییرات این بازار و شاخص های سهام آن بر کل مارکت های جهانی تاثیر دارد. چنانچه در نتیجه سیاست های انقباضی و کنترل کننده تورم با افزایش نرخ بهره، صنایع و شرکت ها دچار کاهش تقاضا از سمت مشتریان خود شوند و بازارها رنگ و بوی رکود به خود بگیرند، شاهد رکودی فراتر از سطح تصور خواهیم بود.

چه سهم هایی بخریم؟

ما وظیفه داریم به عنوان یک فعال در بازار سهام آمریکا، یک تریدر، یک معامله گر، یک تحلیل گر، یک مدیر سرمایه، با آگاهی و منطق به تغییرات بازار در هفته های اخیر و ماه های اخیر و میزان تاثیرپذیری که بازار سهام آمریکا در قبال پارامترهای اقتصادی کلان از خود نشان داده را در تصمیم گیری های خود تاثیر بدهیم.

سهام Apple

همانطور در مقاله چند روز گذشته با عنوان ۲ سهام مناسب برای Buy در هفته ۲۵ بازار سهام آمریکا به تفصیل صحبت کردیم، سهام شرکت اپل با وجود مارکت کپ بیش از ۲ تریلون دلاری و ورود به خدمات مالی با همکاری Goldmann Sachs به یکی از بهترین گزینه ها برای تریدهای این بازه زمانی شناخته می شود.

چه سهم هایی بخریم؟ هفته 20 تا 24 ماه June

سهام NetApp

سهام شرکت Net App که با نماد یا همان تیکر سیمبول NTAP بازار سهام NASDAQ ایندکس شده و در حوزه تکنولوژی مدیریت اطلاعات و فناوری ارتباطات فعالیت می کند نیز می تواند جزو انتخاب های خوب این هفته باشد. تارگت قیمتی این سهم توسط تحلیلگران در حدود ۹۰ دلار برآورد شده بود که در جدیدترین نسخه های منتشر شده ارزیابی از قیمت احتمالی آن در بازه زمانی پیش رو در حدود ۸۴ دلار تخمین زده است.

چه سهم هایی بخریم؟ هفته 20 تا 24 ماه June

سهام Oracle

سهام شرکت Oracle با نماد ORCL در بازار سهام وال استریت یا همان NYSE ایندکس شده است. برایند گزارش های مالی منتشر شده از این شرکت و گزارش های فصلی که در سال جاری اعلام شده حاکی از آن است که می توان به عنوان یک گزینه خوب برای سرمایه گذاری میان مدت به آن نگاه کرد. تارگت قیمتی آن در حدود ۱۱۳ دلار اعلام شده و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۳ وضعیت مناسبی برای تریدهای میان مدت را از خود نشان بدهد.

چه سهم هایی بخریم؟ هفته 20 تا 24 ماه June

سهام Bank of America

سهام بانک آمریکا یا همان Bank of America که نامی آشنا برای تمامی تریدرها در حوزه بازار سهام آمریکا و اقتصاد کلان می باشد، در بازار سهام وال استریت با نماد BAC شناخته می شود. از نکات جالب توجهی که در مورد این سهم وجود دارد ریزش در حدود ۳۰ درصد از قیمت آن از ابتدای سال میلادی جاری است که نشان دهنده گپ بزرگ قیمتی برای رسیدن به قیمت قبلی خود است. 

قیمت این سهم در حال حاضر معادل با ۳۲.۶۰ دلار آمریکا است که با توجه به تغییرات و رفتار این سهم در سال جاری، طبق آخرین پیش بینی های منتشر شده از تحلیلگران تارگت قیمتی ۴۵ دلار برای آن برآورد شده است.

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

تحلیل هفته ۲۲ بازار

طبق آنچه در گزارش های هفتگی قبل گفته بودیم، همچنان بازار سهام در روند نزولی کلی قرار دارد و از سوی دیگر داده های تورمی و نرخ تورم در کشورهای آمریکا، انگلستان، ژاپن و چین همواره به مشکلات اقتصادی فراگیر در بازارها دامن می زنند.
جدای از بحث تورم، موضوع رکود نگرانی مهم دیگریست که کشورهای اصلی و اثرگذار در بازارهای مالی جهانی که واحدهای پولی آن ها نیز در بازار فارکس جزء ارزهای اصلی محسوب می شوند را دچار نگرانی کرده است.
شاخص S&P500 با وجود اصلاحی که در روز پایانی هفته ۲۰ بازار (۱۶ الی ۲۰ May) تجربه کرد، همچنان در روندی نزولی قرار دارد. هفته گذشته برای پوزیشن Buy هفته خوبی نبود!

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

بازار سهام NASDAQ، شاخص NASDAQ Composite و NASDAQ 100

سهام بزرگ ترین شرکت های تکنولوژی رو در کدوم بازار سهام ترید کنیم و در چه شاخص Index شدند؟ سهام Google، Apple، Microsoft و TESLA رو چطوری تحلیل کنیم و در کدوم بازار سهامشون رو بخریم و بفروشیم؟ کدوم شاخص سهام در کل دنیا بزرگترین مارکت کپ وزنی رو داره؟
پاسخ همه و همه این سوال ها رو در مقاله و ویدئو تکمیلی معرفی بازار سهام NASDAQ، شاخص های اصلی این بازار از جمله NASDAQ Composite و NASDAQ 100 در کنار هم دریافت کنین.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X