چگونه به ترید خود امتیاز دهیم؟ – نحوه سنجش موفقیت ترید خود

چگونه به ترید خود امتیاز دهیم؟ - نحوه سنجش موفقیت ترید خود

در امتیاز دهی به موفقیت تریدتان ، توجهتان را به تعداد پيپها معطوف کنيد نه به مقدار دلاری حسابتان !

به نظر شما چرا در سایکو ترید مدام اصرار داریم و ميگويیم ” فقط و فقط قوانين تريد را دنبال کنيد و مابقی مسائل را فراموش کنيد؟ ”

در چه صورتی نتیجه درستی نمی‌گیریم؟

اگر ارزيابی شما از معاملاتتان بر اساس واحد دلاری حساب و نه تعداد پيپها باشد مطمئنا نتيجه خوبی نخواهيد گرفت .
بايد ياد بگيريد که مبنای ارزيابی معاملات شما پول کسب شده و يا از دست رفته نيست بلکه فرض کنيد مشغول يک بازی هستيد و نتيجه عملکرد شما بوسيله امتيازهايی که کسب ميکنيد سنجيده ميشود. محاسبه موجودی حسابتان را فراموش کنيد و فقط بر پيروی بی عيب و نقص از قوانين تمرکز کنيد . در اينصورت مطمئن باشيد که نه تنها موجودی حسابتان نيز به طبع گرفتن پيپهای بيشتر بالا ميرود بلکه به ميزان قابل توجهی از استرس شما نيز کاسته ميشود.

چگونه به ترید خود امتیاز دهیم؟ - نحوه سنجش موفقیت ترید خود

تاثیرات ناخودآگاه و ترید کردن احساسی

آيا متوجه شديد زمانی که به موجودی دلاری حسابتان نگاه ميکنيد در هنگام بالا و پايين شدن موجودی ناخوداگاه اين افکار در سرتان پديد می آيد که ” وای چه سود خوبی حالا من ميتونم يک ماشين تازه بخرم ” يا ” وای تمام پولی که برای تعطيلاتم کنار گذاشته بودم از دست رفت . اين نوع تريد کردن تريد کردن احساسی است و مطمئن باشيد که هيچ تريدر احساساتی نداريم که موف باشد .
مرور و بررسی رفتار نوابغ بازار نشان ميدهد بعضی از خصوصيات در بين همه انها مشترک است. آنها هرگز در طی انجام معاملات پنجره ای که موجودی حسابشان را نشان ميدهد باز نميکنند و تمام تمرکزشان را بر روی اجرای صحيح معاملات می گذارند.
آنها فقط قوانين را دنبال ميکنند و سعی در کسب امتيازات بيشتردارند. من به جرات ميگويم اگر شما با هر نوسان قيمت ميزان دلاری سود و زيان تان را چک ميکنيد غير ممکن است که يک تريدر حرفه ای بشويد.

چگونه به ترید خود امتیاز دهیم؟ - نحوه سنجش موفقیت ترید خود

از کجا بفهمیم که به صورت احساسی ترید می‌کنیم؟

اگر می بينيد بعد از هر سود و زيانی ناخوداگاه به مانده حسابتان رجوع ميکنيد و با افزايش يا کاهش آن خوشحال يا ناراحت ميشويد يعنی يک عامل منفی برای موفقيت بر سر راهتان وجود دارد. اگر ميخواهيد موفق شويد بايد اين احساس را از بين ببريد . حتما ميپرسيد چگونه ؟ يک راه دارد و آنهم پيروی از قوانين است .
خب حالا حتما اين سوال برايتان پيش ميايد که چطور اينکار را انجام دهيم ؟ پاسخ اين است که ابتدا پيروی از قوانين را هدف اصلی خود قرار دهيد. اصلا ميزان افزايش يا کاهش موجودی را فراموش کنيد و فقط تمرکزتان را بر روی اجرای صحيح قوانی قرار دهيد. فرض کنيد حقوق بگيری هستيد که رئيستان گفته فقط اين قوانين را اجرا کن و کاری با نتيجه آن نداشته باش. فرض کنيد اجرای درست قوانين فارغ از اين که نتيجه چه باشد کافيست تا شما حقوقتان را تمام و کمال دريافت کنيد .
اگر قرار باشد شما دائما موجودی حسابتان را چک کنيد و به محض بالا و پايين رفتن مانده حسابتان شروع به نقشه کشيدن برای خرج کردن سودها و يا جبران کردن زيان تان بکنيد بعید است که شما بتوانيد به تريد ادامه دهيد.
مطمئن باشيد فقط قدرت و نظم افراد در پيروی از اصول و قوانين است که باعث بوجود آمدن برندگان و بازندگان ميشود و چون تعداد کمی تريدر می توانيد پيدا کنيد که واقعا ديسيپلين داشته باشند در نتيجه تعداد افراد برنده بازار نيز بسيار کم است.

برای مشاهده دیگر مقالات روانشناسی ترید اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط

سیستم معاملاتی | چگونه يک سيستم معاملاتی مناسب برای خود داشته باشيم + ۶ سوال مهم

اينکه سیستم معاملاتی ترید‌ های موفق چيست و چگونه کار ميکند اصلا مهم نيست و تنها چيزی که اهميت دارد اين است که اين سیستم معاملاتی با خصوصيات فردی آنها همخوانی دارد و آنها از طريق همين سیستم معاملاتی به سود رسيده اند .

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X