آموزش کامل و کاربردی فارکس و رمزارزها – یادگیری مهارت‌های معامله‌گری

آموزش کامل و کاربردی فارکس و رمزارزها

آموزش کامل و کاربردی فارکس و رمزارزها نیازمند پاسخ به سوالات کلیدی زیر است:

  • با وجود این همه دوره ی آموزشی، کدام دوره برای من مناسب تر است؟
  • چرا با وجود این همه آموزش، هنوز اکثر معامله گران بازارهای مالی ضررده هستند؟
  • چه مدتی را باید برای آموزش وقت بگذارم تا به سوددهی مستمر برسم؟

برخلاف آنچه اکثر افراد تصور می کنند، رسیدن به سود مستمر و تبدیل شدن به یک معامله گر حرفه ای واقعا کار ساده نیست. ظاهر ساده و البته فریبنده ی تریدری، سبب می شود تا افراد خیلی به آموزش دیدن دقیق و اصولی بها ندهند و مدام در حال سنجش شانس خود در معاملاتشان باشند!

اما حقیقت ماجرا چیز دیگریست…

آموزش کامل و کاربردی فارکس و رمزارزها

شانس مبتدیان

باور کنید چیزی به نام “شانس مبتدیان” وجود دارد و اغلب دیده می شود که اولین معامله ی ما با سود بسته می شود .

شاید خوب به نظر برسد. اما این در واقع بدترین چیزی است که می تواند برای یک معامله گر مبتدی اتفاق بیفتد زیرا به او این توهم را می دهد که کسب درآمد در بازار بدون زحمت است. سودی که معامله‌گر در اولین تلاش خود به دست آورده او را وادار می‌کند که آن را با روزهای هفته، ماه و حتی کل سال ضرب کند و تصور نادرستی از میزان سود واقعی خود به دست آورد.

این یکی از مهم‌ترین عواملی است که باعث می‌شود در وهله اول اشتباه شروع کنیم و وقتی طعم پول سریع را می چشیم، گیر می‌افتیم. پس از آن دیگر نگاهی به گذشته وجود ندارد و ما اغلب بدون هیچ برنامه‌ای معامله می کنیم تا زمانی که خیلی دیر متوجه اشتباه خود شویم.

 

آیا تحلیل تکنیکال همه چیز است؟

اکثر معامله گران بر این باورند که صرف دیدن یک دوره ی تحلیل تکنیکال، همه ی مشکلات آن ها را حل خواهد کرد و آن ها را به رستگاری می رساند، اما اینطور نیست!

تحلیل تکنیکال یکی از ابزارهای مهم برای فعالیت در بازارها می باشد اما همه چیز نیست. و این در شرایطیست که آموزش نادرست دیدن در حوزه ی تحلیل تکنیکال، سبب خنثی شدن آموزش در سایر حوزه ها نیز می شود. پس مهم است که آموزش تحلیل تکنیکال خوب ببینیم ولی این آموزش همه ی نیازهای ما را رفع نخواهد کرد.

یادگیری مهارت‌های معامله‌گری

فاندامنتال مهم تر است یا تکنیکال؟ روانشناسی…!

باید در بازارها به این باور برسیم که این رویدادهای اقتصادی و فاندامنتال هستند که قیمت را تغییر می دهند. این عرضه و تقاضا است که قیمت را در عددی خاص به تعادل می رساند. این فاندامنتال است که روند بازار را مشخص می کند. پس بر هر معامله گری واجب است که دانش فاندامنتال خود را در کنار دانش تکنیکال زیاد کند.

نکته ی مهم اینجاست که اگر ما در روانشناسی فردی و روانشناسی معاملات قوی عمل نکنیم پیشرفته ترین دوره های تکنیکال و فاندامنتال هم دردی از ما دوا نخواهند کرد.

اگر حتی یک معامله در بازارهای مالی انجام داده باشید قطعا متوجه شده اید که چقدر احساسات و سوگیری های مخرب ذهنی به سراغ شما آمده است.

برای حل این مشکل باید جلوتر از تکنیکال و فاندامنتال چاره اندیشی کرد. برای بحث روانشناسی بازارهای مالی مالی دوره های بسیار کمی وجود دارد و اغلب کاربردی نیستند. برای این منظور بهتر است از اساتید موفق بازار یا یک روانشناس حاذق بهره ببرید.

 

مدیریت ریسک و سرمایه واجب تر از نان شب

اگر در تمام موارد بالا به مهارت برسیم یاد گرفتن علم مدیریت ریسک و سرمایه پروژه ی موفقیت ما در بازارهای مالی را به اتمام می رساند. یک مدیریت ریسک و سرمایه ی اصولی و منطبق با استراتژی فردی، مهم ترین عامل در رسیدن فرو معامله گر به سوددهی مستمر و موفقیت در بازار می باشد.

یادگیری مهارت‌های معامله‌گری

بوتکمپ GAME OF TRADES بهترین راه حل پیش رو

حال که با اهمیت درس های بازار آشنا شدیم باید بوتکمپ جامع بازی معاملات یا GAME OF TRADES را به شما معرفی کنم. بوتکمپی که با ۸ استاد و به مدت زمان ۴ ماه برگزار می شود.

در این بوتکمپ تمام مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد به صورت کامل تدریس شده و در تمام طول مدت این ۴ ماه اساتید در کنار دانشجویان هستند تا مطالب آموزش داده شده به خوبی برای دانشجویان جا بیافتد. دانشجویان در زمان معاملاتشان می توانند به اساتید دسترسی داشته باشند و از راهنمایی هایشان بهره مند شوند.

در این بوتکمپ تحلیل تکنیکال پیشرفته(پرایس اکشن)، دوره‌ی فاندامنتال، دوره‌ی روانشناسی فردی و روانشناسی معاملات، دوره‌ی مدیریت ریسک و سرمایه و الگوریتمیک تریدینگ تدریس می شود.

اگر می خواهید یک بار برای همیشه کلیه‌ی آموزش های لازم برای فعالیت در بازارهای مالی و رسیدن به سود مستمر را باتدریس اساتید مجرب و حرفه ای ببینید در بوتکمپ GAME OF TRADES شرکت کنید.

برای شرکت در این بوتکمپ اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط

۵ مرحله معامله گری

پنج مرحله وجود دارد که هر معامله گري در طی سالهاي معامله گري ازآن عبور میکند. شما نمی توانید هیچ کدام از آنها را دور بزنید و نمیتوانید بدون اینکه با خود صادق باشید، بدانید که در کدام مرحله قرار دارید.

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

ترس از دست دادن معامله گران

در هر زمانی از روز، هزاران بازار وجود دارد که منتظر شماهستند. صدها هزار نمودار در بیست و چهار ساعت شبانه روز و ۵ روز هفته در حال نوسان و حرکت هستند که هر تیک آن می تواند براي شما پولسازي کند. برخوردن به معاملات از دست رفته می تواند چالشی واقعی براي معامله گران باشد، و هر روز شما با پول هایی سر و کار دارید که وارد حساب معاملاتی تان نشده اند. اینکه ببینید که این پول چقدر بوده است ذهنیت معامله گر را با چالشی جدي روبرو کرده و منجر به اشتباهات بزرگ در معامله گري می شود.

روانشناسی معاملاتی چیست و شامل چه بخش‌هاییست

سه اصل مهم در معامله گری را می توان شامل: روانشناسی ترید یا روانشناسی معاملاتی و روانشناسی بازار، استراتژی معاملاتی و نهایتا مدیریت ریسک و سرمایه دانست. احساسات تریدرها به عنوان نیروی محرک روانشناسی در تصمیمات معاملاتی آن ها عمل کرده و تصمیمات معاملاتی و اقتصادی را می توان ناشی از آن دانست.
روانشناسی بازار و روانشناسی ترید، دو مبحث متفاوت هستند که در این مقاله به اختصار به بررسی تفاوت های آن ها پرداختیم و مثال هایی از بازار خرسی و گاوی یا همان بریش (Bearish) و بولیش (Bullish) را می بینیم.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X