تحلیل هفتگی وال استریت، هفته دوم بازار سال ۲۰۲۳

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته دوم بازار سال 2023

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته دوم بازار سال ۲۰۲۳

بازار وال استریت، در هفته دوم بازار سال ۲۰۲۳ ، روند صعودی و مثبت را تجربه کرد و کلیت بازار سهام وال استریت در یک هفته گذشته با رشد همراه بوده است. در گزارش این هفته روند شاخص ها و اتفاقات مهم در هفته گذشته را بررسی می کنیم.

نقشه بازار

شاخص S&P 500 در روز جمعه ۲.۶۷ درصد برای هفته اضافه کرد تا فقط یک مو به زیر مرز ۴۰۰۰ برسد. این پیشرفت، شروع مثبت شاخص معیار در سال جدید را به دومین هفته متوالی افزایش داد. پس از نیمه اول هفته نسبتاً آرام، پنجشنبه و جمعه به ترتیب شاهد اتفاقات مهمی در قالب آخرین گزارش شاخص بهای مصرف‌کننده و شروع درآمدهای بانکی بودیم. . در زیر نقشه شاخص S&P500 را مشاهده می‌کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته دوم بازار سال 2023

این هفته شاهد شروع فصل درآمد سه ماهه چهارم با نتایج سه ماهه بانک های بزرگ از جمله جی پی مورگان (JPM)، بانک آمریکا (BAC)، سیتی گروپ (C) و ولز فارگو (WFC) بودیم. بسیاری از بانک‌ها برآوردهای مربوط به درآمد و درآمد را مغلوب کردند، در حالی که افزایش هزینه‌ها و زیان‌های ذخیره را گزارش کردند و هشدارهایی در مورد محیط مالی پیش رو صادر کردند. UnitedHealth (UNH) و Delta Air Lines (DAL) از دیگر شرکت های بزرگی بودند که نتایج خود را در طول هفته گزارش کردند.
از ۱۱ بخش S&P 500 ، ۹ بخش این هفته در فضای سبز به پایان رسیدند که در راس آنها بخش های سنگین وزن، Consumer Discrectionary و فناوری اطلاعات بودند. بخش های دفاعی، کالاهای مصرف کننده و مراقبت های بهداشتی، دو بازنده بودند.

شروع Earning season

با شروع درآمد شرکت ها با نگرانی های نرخ بهره برای توجه سرمایه گذار ، سهام در روز جمعه بیشتر شد. این چهارمین روز متوالی دستاوردهای Dow و S&P 500 بود.
فصل درآمد شرکت ها از روز جمعه با یک مجموعه گزارش از بخش مالی شروع به افزایش کرد. JPMorgan (JPM) ، Bank of America (BAC) ، Citigroup (C) و Wells Fargo (WFC) همه نتایج را اعلام کردند.
سرمایه گذاران در ابتدا با تمرکز بر افزایش هزینه ها و ضرر و زیان تأمین ، به همراه چشم اندازهای محتاط ، واکنش متقاطع نسبت به این شماره ها داشتند. با این حال ، سهام در طول روز مسیر معکوس کرد و در نهایت بالاتر به پایان رسید.
لیست گزارش های درآمد نیز شامل برخی از بازیکنان بزرگ در خارج از بخش مالی بود. UnitedHealth (UNH) و Delta Air Lines (DAL) هر دو نتایج را نیز نشان دادند.
هفته آینده شاهد درآمد شرکت هایی مانند گلدمن ساکس (GS)، مورگان استنلی (MS)، خطوط هوایی متحده (UAL)، پراکتر اند گمبل (PG) و نتفلیکس (NFLX) خواهیم بود.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته دوم بازار سال 2023

اخبار اقتصادی مهم در این هفته

گزارش CPI نشان دهنده تعدیل مورد انتظار در تورم است و به نشانه هایی اشاره می کند که افزایش شدید نرخ بهره فدرال رزرو در نهایت اقتصاد را خنک می کند و انتظارات برای افزایش کمتر ۲۵ واحدی در نشست بانک مرکزی در ماه فوریه را تقویت می کند.
در سایر داده‌های اقتصادی، پس از افزایش خوانش دانشگاه میشیگان از احساسات مصرف‌کننده در ژانویه، احساسات نیز کمک شد. داده ها همچنین کاهش انتظارات تورمی کوتاه مدت را نشان می دهد. علاوه بر این، سرمایه گذاران کاهش ادعاهای بیکاری هفتگی، افزایش انتظارات تورمی تجاری آتلانتا در ژانویه و نمره شاخص حرکت سرمایه گذاران را تجزیه کردند.

در اوایل این هفته ، سهام از انتشار داده های قیمت مصرف کننده افزایش یافته است ، که نشان دهنده خنک کننده AS در تورم سالانه است. سرمایه گذاران شرط می بندند که این امر به فدرال رزرو اجازه می دهد تا در جلسه سیاست آینده خود فقط ۲۵ امتیاز پایه را افزایش دهد.
جلسه جمعه پس از خرید اخیر ، فروش در بازار اوراق قرضه را به فروش رساند. این بازده بیشتر است. عملکرد ۱۰ ساله خزانه داری (US10Y) 6 امتیاز پایه را به ۳.۵۰ ٪ افزایش داد. بازده ۲ ساله (US2Y) از ۹ امتیاز پایه به ۴.۲۳ ٪ صعود کرد

تحلیل شاخص S&P500

ابتدا نگاهی به نمودار شاخص داشته باشیم:

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته دوم بازار سال 2023

با توجه به اخبار اقتصادی و دیتاهای منتشر شده این هفته، رشد را شاهد بودیم و برای هفته ی آینده با توجه به اینکه دیتای مهمی منتشر نمی‌شود، احتمال صعود تا محدوده ی ۴۱۰۰ تا ۴۲۰۰ را پیش بینی می‌کنیم یا نهایتا یک محدوده ی رنج داشته باشیم تا به زمان جلسه‌ی فدرال رزرو برسیم. درحالت کلی برای امسال یک روند ریکاوری را برای شاخص‌ها شاهد هستیم.

 

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

نیم نگاهی به فصل جدید Crypto Currency و فصل ۴ سال ۲۰۲۲

پرونده سال ۲۰۲۲ با روزهای تلخ و شیرینش برای بازار ارز دیجیتال به پایان رسید، اما تبعات فصل مالی ۴ همچنان پابرجا هستند و تاثیر دومینویی ورشکستگی FTX و موش دواندن Binance برای بیرون کردن رقیبش از بازار همچنان دامنگیر معاملات و بازار Crypto Currency هستند. این روند منفی برای بازار ارز دیجیتال چطور شروع شد و چه تبعاتی تا اوایل سال میلادی جدید برای ما خواهد داشت؟ در این مقاله همراه مجموعه ATS‌ باشید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X