تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۵ بازار سال ۲۰۲۳

تحلیل هفتگی وال استریت هفته 5

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۵ بازار سال ۲۰۲۳

بازار وال استریت، در هفته ۵ بازار سال ۲۰۲۳ ، روند صعودی و مثبتی را تجربه کرد و کلیت بازار سهام وال استریت در یک هفته گذشته با رشد همراه بوده است. در گزارش این هفته روند شاخص ها و اتفاقات مهم در هفته گذشته را بررسی می کنیم.

نقشه بازار

شاخص S&P 500 در روز جمعه هفته را با ۱.۶ درصد افزایش به پایان رساند، زیرا احساسات پس از نشست روز چهارشنبه فدرال رزرو بهبود یافت. شاخص S&P 500 در چهار هفته از پنج هفته امسال افزایش یافت.

تحلیل هفتگی وال استریت هفته 5

از ۱۱ بخش S&P 500 (SP500)، هشت بخش هفته را بالاتر به پایان رساندند. بخش خدمات ارتباطی با نتایج دلگرم‌کننده متا (META) به دستاوردهایی منجر شد. با کاهش قیمت نفت خام، بخش انرژی بیشترین بازنده را داشت.
در زیر نقشه شاخص S&P500 را مشاهده می‌کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت هفته 5

 

Earning season

نقش مرکزی فدرال رزرو در چشم انداز قیمت سهام با عملکرد خوب بازار در این هفته در مواجهه با برخی شگفتی های منفی درآمدی از سوی شرکت های بزرگ، مشخص شد.

اپل گزارش داد که در دوره تعطیلات خود کاهش شدیدتری نسبت به وال استریت داشته است، در حالی که شرکت خودروسازی فورد در بحبوحه کمبود عرضه، سود خود را از دست داده است. نتایج آلفابت مادر گوگل حاکی از کاهش تقاضا برای تبلیغات جستجوی آن در طول اقتصاد کند است.

با این حال، در روز جمعه، شاخص‌های اصلی سهام در بیشتر روز قبل از بسته شدن با کاهش اندکی تغییر کردند. با این حال، S&P 500 دومین افزایش هفتگی متوالی خود را ثبت کرد.این هفته مملو از درآمدهای ناامیدکننده بزرگان وال استریت، از جمله آمازون (AMZN)، اپل (AAPL) و آلفابت (GOOG) (GOOGL) بود. با این حال، متا (META) و GM (GM) هر دو نتایج ستاره ای را گزارش کردند.

درآمد در بخش‌هایی از انرژی گرفته تا مصرف‌کننده، کمتر از تخمین‌های پیش‌فصل بوده و شرکت‌ها بر اساس انتظارات کاهش رشد، چشم‌انداز خود را کاهش می‌دهند. در واقع، مدل هوش بلومبرگ نشان می‌دهد که چنین راهنمای درآمدی برای سه ماهه اول حداقل از سال ۲۰۱۰ تاکنون کمترین میزان کاهش را داشته است.

تحلیل هفتگی وال استریت هفته 5

داده های گردآوری شده توسط شرکت سیتی گروپ نشان می دهد که در میان تمام تغییراتی که تحلیلگران در ماه گذشته در پیش بینی درآمد خود ایجاد کردند، تنها ۳۷ درصد مربوط به ارتقاء بود. این سطح با سه رکود اقتصادی گذشته مرتبط بوده و ۳۰ درصد کمتر از میانگین تاریخی است.

تحلیل هفتگی وال استریت هفته 5

با ادامه فصل درآمد، گزارش‌های والت دیزنی (DIS)، اوبر (UBER) و PepsiCo (PEP) در هفته آینده از جمله مواردی خواهند بود که از نزدیک تماشا می‌شوند.

اخبار اقتصادی مهم در این هفته

در هفته گذشته در حالی که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت پیشرفت هایی در برابر تورم حاصل شده است، گزارش مشاغل قوی شگفت آور این نگرانی را دوباره ایجاد کرد که فدرال رزرو احتمالاً با تداوم عدم تعادل در بازار کار، نرخ ها را برای مدت طولانی تری بالاتر نگه دارد.

سرمایه گذاران مجموعه ای از داده های اقتصادی را در این هفته هضم کردند که شامل کاهش غیرمنتظره مطالبات اولیه بیکاری، ضعیف تر شدن اعتماد مصرف کننده و کاهش بیش از حد انتظار در تولید ISM بود. در همین حال، بهره وری سه ماهه چهارم بالاتر از حد اجماع بود، خدمات ISM بیش از حد انتظار افزایش یافت و شاخص تولید PMI افزایش شگفت انگیزی را نشان داد.

همچنین، قیمت مسکن همانطور که انتظار می رفت کاهش یافت، در حالی که درخواست های وام مسکن کاهش یافت. اما کاهش نرخ وام مسکن باعث بازگشت برخی از خریداران مسکن شده است.

ابهام قابل توجهی در مورد جهت اقتصاد وجود دارد، به ویژه با توجه به رشد سریع مشاغل در روز جمعه که نشان می دهد هنوز با سرعت ثابتی در حال گسترش است. با این حال، به طور کلی، اقتصاددانان به طور کلی انتظار دارند که به دلیل شرایط مالی سخت تر، رشد کاهش یابد یا حتی کاهش یابد.

تحلیل شاخص S&P500

ابتدا نگاهی به تحلیل هفته گذشته داشته باشیم:

تحلیل هفتگی وال استریت هفته 5

طبق پیش بینی ، هفته گذشته با تاثیر اخبار انتظار روند صعودی را داشتیم اما با توجه به تحلیل بلند مدت میتوانیم یک اصلاح را در پیش داشته باشیم که انتشار درآمدها در این هفته میتواند این سناریو را محتمل تر کند.

تحلیل هفتگی وال استریت هفته 5

 

 

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X