تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۶ بازار سال ۲۰۲۳

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 6 بازار سال 2023

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۶ بازار سال ۲۰۲۳

بازار وال استریت، در هفته ۶ بازار سال ۲۰۲۳ ، روند نزولی را تجربه کرد و کلیت بازار سهام وال استریت در یک هفته گذشته با نزول به علت دیتاها و تاثیر از سخنرانی ها همراه بوده است. در گزارش این هفته روند شاخص ها و اتفاقات مهم در هفته گذشته را بررسی می کنیم.

نقشه بازار

شاخص S&P 500 در روز جمعه با افت ۱.۱۱ درصدی در هفته به ۴۰۹۰.۴۶ واحد رسید و در چهار روز از پنج روز بازار با نزول همراه بود.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 6 بازار سال 2023

همه ۱۱ بخش (S&P 500 (SP500 – به استثنای انرژی – هفته را با منفی به پایان رساندند و خدمات ارتباطی و اختیار مصرف کننده بیشترین کاهش را داشتند. در زیر نقشه شاخص S&P500 را مشاهده می‌کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 6 بازار سال 2023

Earning season

این هفته همچنین شاهد افزایش فصل درآمد بود. شرکت‌های بزرگی که نتایج خود را گزارش کردند شامل غول سرگرمی دیزنی (DIS)، شرکت اشتراک‌گذاری سواری Uber (UBER)، سازنده نوشیدنی (PEP)، پردازشگر پرداخت PayPal (PYPL) و ناشران بازی‌های ویدیویی Activision Blizzard (ATVI) و Take-Two (TTWO) بودند. ).

برام کاپلان از JPMorgan در یادداشتی گفت: “ما بیش از نیمی از فصل گزارش سه ماهه چهارم در ایالات متحده را پشت سر گذاشته‌ایم و ۶۳ درصد از شرکت‌ها گزارش داده‌اند.”

“درآمدها بر اساس سالانه در این سه ماهه کاهش می یابد، برای اولین بار از سال ۲۰۲۰… انرژی، صنعتی و اختیاری رشد قوی گزارش می دهند، در حالی که مواد، مالی، فناوری و خدمات ارتباطی با رشد EPS دو رقمی کاهش یافته اند. “کاپلان گفت.
گزارشهای هفته ی آینده:

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 6 بازار سال 2023

اخبار اقتصادی مهم در این هفته

گزارش مشاغل انفجاری جمعه گذشته بر روحیه آغاز هفته تأثیر گذاشت، زیرا فعالان بازار نگران بودند که افزایش فرصت‌های شغلی فشار بر فدرال رزرو را برای ادامه افزایش نرخ‌ها حفظ کند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، روز سه‌شنبه پس از اظهارنظرهایی که کمتر از آنچه انتظار می‌رفت در رویدادی در واشنگتن، بازارها را آرام کرد. رئیس بانک مرکزی نیز چندان نگران گزارش مشاغل داغ‌تر از حد انتظار نبود. او بار دیگر تاکید کرد که یک “فرایند کاهش تورم” آغاز شده است، اما هنوز کارهای بیشتری برای انجام و افزایش نرخ های بیشتر در پیش است.

با این حال، اظهارات پاول با هشدارهایی از سوی بسیاری از سخنرانان فدرال رزرو در روز پنجشنبه همراه شد که برای مبارزه با تورم به افزایش نرخ بهره بیشتری نیاز است، و این نگرانی را تشدید کرد که سیاستگذاران ممکن است نیاز داشته باشند بیش از آنچه قبلاً پیش‌بینی می‌شد، جنگ‌طلب بمانند.

با توجه به داده های اقتصادی، تقویم هفته نسبتاً سبک بود. نکته قابل توجه، اعداد بیکاری هفتگی بود که نشان داد تعداد آمریکایی‌هایی که برای ادعاهای خود ثبت کردند در مقایسه با ۱۹۲ هزار مورد پیش‌بینی شده به ۱۹۶ هزار نفر افزایش یافت. داده ها به تداوم انعطاف پذیری در بازار کار اشاره می کند.

سرمایه گذاران همچنین کاهش کمتر از حد انتظار در کسری تجارت کالا و خدمات، افزایش پیش بینی شده موجودی کالاهای عمده فروشی در دسامبر ۲۰۲۲ و معیار اولیه دانشگاه میشیگان در مورد احساسات مصرف کننده در فوریه را هضم کردند. گزارش مشاغل انفجاری جمعه گذشته بر روحیه آغاز هفته تأثیر گذاشت، زیرا فعالان بازار نگران بودند که افزایش فرصت‌های شغلی فشار بر فدرال رزرو را برای ادامه افزایش نرخ‌ها حفظ کند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، روز سه‌شنبه پس از اظهارنظرهایی که کمتر از آنچه انتظار می‌رفت در رویدادی در واشنگتن، بازارها را آرام کرد. رئیس بانک مرکزی نیز چندان نگران گزارش مشاغل داغ‌تر از حد انتظار نبود. او بار دیگر تاکید کرد که یک “فرایند کاهش تورم” آغاز شده است، اما هنوز کارهای بیشتری برای انجام و افزایش نرخ های بیشتر در پیش است. با این حال، اظهارات پاول با هشدارهایی از سوی میزبان فدرال رزرو همراه شد.

تحلیل شاخص S&P500

ابتدا نگاهی به تحلیل هفته گذشته داشته باشیم:

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 6 بازار سال 2023

طبق پیش بینی ، هفته گذشته با تاثیر از دیتاهای اقتصادی، سخنرانی اعضای فد و ارنینگ های منتشر شده روند نزولی را در پیش داشتیم . با توجه به تحلیل بلند مدتی خود احتمالا در ابتدای این هفته نزول خواهد داشت و در ادامه یک اصلاح صعودی در طول هفته داشته باشیم اما در نهایت در روند نزولی خواهیم بود. توجه داشته باشید در هفته‌ی پیش رو دیتاهای مهم تورمی منتشر خواهد شد.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 6 بازار سال 2023

 

 

 

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X