تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۹ بازار سال ۲۰۲۳

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 9

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۹ بازار سال ۲۰۲۳

بازار وال استریت،  در هفته ۹  بازار سال ۲۰۲۳ ، روند نزولی را تجربه کرد و کلیت بازار سهام وال استریت در یک هفته گذشته با نزول و در آخرین روز هفته با یک اصلاح صعودی همراه بوده است. در گزارش این هفته روند شاخص ها و اتفاقات مهم در هفته گذشته را بررسی می کنیم.

 

نقشه بازار

شاخص S&P 500 در روز جمعه ۱.۹۰ درصد برای پایان هفته به ۴۰۴۵.۵۴ واحد اضافه کرد و در سه جلسه از پنج جلسه افزایش داشت. با پیشرفت هفتگی، شاخص معیار موفق شد یک سری باخت سه هفته‌ای را ثبت کند. این شاخص همچنین با کاهش تقریباً ۳ درصدی در روز سه‌شنبه، به دلیل نگرانی‌های فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره که توسط داده‌های قوی اقتصادی برانگیخته شده بود، یک فوریه پرنوسان را پایان داد.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 9

با توجه به عملکرد هفتگی بخش‌های S&P 500 ،  ۹ بخش از ۱۱ بخش با رهبری مواد و خدمات ارتباطی در سبز پایان یافتند. Utilities و Consumer Staples دو بخشی بودند که به قرمز خاتمه دادند. در زیر نقشه شاخص S&P500 را مشاهده می‌کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 9

Earning season

این هفته همچنین شاهد کاهش فصل درآمد سه ماهه چهارم بود. شرکت‌های برجسته‌ای که نتایج خود را گزارش کردند شامل غول‌های خرده‌فروشی Target  و Costco ،  فروشگاه‌های زنجیره‌ای Macy’s ،  سازنده خودروهای الکتریکی Rivian Automotive ، خرده‌فروش بهبود خانه Lowe   و شرکت محاسبات ابری Salesforce  بودند.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 9

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 9

اخبار اقتصادی مهم در این هفته

روز پنجشنبه یکی از مقامات فدرال رزرو گفت که بانک مرکزی ممکن است در موقعیتی باشد که افزایش نرخ بهره را در تابستان امسال متوقف کند، که به تقویت بازارها کمک کرد. این مثبت بودن به روز جمعه نیز منتقل شد و به S&P 500 (SP500) کمک کرد تا هفتگی خود را افزایش دهد.

فعالان بازار در این هفته چشم انداز خود را برای رسیدن به اوج نرخ پایانه به حداقل ۵.۵ درصد تغییر داده اند و بخشی از بازار حتی ۶ درصد را در نظر می گیرد. به نظر می رسد معامله گران با دستورات بانک مرکزی راحت تر شده اند.

در همین حال، داده های اقتصادی این هفته هم از شکوفایی اقتصاد و هم بازار کار فشرده حکایت دارد. در شرایطی که فدرال رزرو دارای روحیه جنگ طلبانه است، هر عددی که به اقتصاد قوی اشاره کند، نگرانی ها را در مورد نرخ های بهره بالاتر برانگیخته است.

روز چهارشنبه، شاخص فعالیت تولیدی ISM در ماه فوریه برای اولین بار در شش ماه گذشته افزایش یافت، اگرچه در محدوده انقباض باقی ماند. علاوه بر این، شاخص PMI تولیدی S&P در ماه فوریه افزایش یافت. این گزارش ها نشان داد که هنوز قدرت در اقتصاد وجود دارد و اثرات سرد کننده افزایش نرخ بهره هنوز احساس نشده است.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 9 تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 9

روز پنجشنبه، تعداد آمریکایی‌هایی که برای درخواست اولیه بیکاری ثبت نام کردند، به طور غیرمنتظره‌ای کاهش یافت. علاوه بر این، هزینه‌های نیروی کار واحد سه‌ماهه چهارم افزایش یافت، حتی با وجود اینکه میانگین بهره‌وری بزرگترین رکود سالانه خود را در نزدیک به ۵۰ سال گذشته نشان داد. این اعداد نشان دهنده پایداری مداوم در بازار کار است.

تقویم اقتصادی هفتگی همچنین شاهد سقوط شگفت‌انگیز PMI شیکاگو در فوریه و معیار اعتماد ماهیانه مصرف‌کننده توسط هیئت کنفرانس بود.

بازدهی ۱۰ ساله خزانه داری پس از اینکه اخیراً به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۰ رسیده بود، به زیر سطح اصلی ۴ درصد بازگشت. عقب نشینی در بازدهی ها حتی در شرایطی رخ می دهد که داده ها نشان می دهد بازگشت انتظاری به رشد فعالیت خدمات ایالات متحده برای اولین بار در هشت ماه گذشته نشان می دهد. اقتصاد به اندازه کافی انعطاف پذیر است تا در برابر افزایش بیشتر نرخ ها مقاومت کند.

بخش‌های رشد اقتصاد از جمله بخش‌های اختیاری مصرف‌کننده و فناوری، که هر دو در برابر افزایش نرخ‌ها آسیب‌پذیر هستند، با کاهش بازدهی خزانه‌داری تقویت شدند.

رشد  اخیر داده‌های قوی اقتصادی، سرمایه‌گذاران را وادار کرده است تا به این فکر کنند که چقدرافزایش نرخ بهره بیشتر برای کند کردن اقتصاد مورد نیاز است.

 

تحلیل شاخص S&P500

ابتدا نگاهی به تحلیل هفته گذشته داشته باشیم:

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 9

طبق پیش بینی ، هفته گذشته روند نزولی را در پیش داشتیم . با توجه به تحلیل بلند مدتی خود احتمالا در این هفته احتمالا یک اصلاح صعودی را خواهیم داشت که میتوان شروع آن را از جمعه هفته گذشته دید. در نهایت به سطوح بالاتر رفته و احتمالا طبق تحلیل ها به محدوده ۴۲۰۰ خواهیم رسید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 9

 

 

 

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

نیم نگاهی به فصل جدید Crypto Currency و فصل ۴ سال ۲۰۲۲

پرونده سال ۲۰۲۲ با روزهای تلخ و شیرینش برای بازار ارز دیجیتال به پایان رسید، اما تبعات فصل مالی ۴ همچنان پابرجا هستند و تاثیر دومینویی ورشکستگی FTX و موش دواندن Binance برای بیرون کردن رقیبش از بازار همچنان دامنگیر معاملات و بازار Crypto Currency هستند. این روند منفی برای بازار ارز دیجیتال چطور شروع شد و چه تبعاتی تا اوایل سال میلادی جدید برای ما خواهد داشت؟ در این مقاله همراه مجموعه ATS‌ باشید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X