تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۳ بازار سال ۲۰۲۳

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 13

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۳ بازار سال ۲۰۲۳

بازار وال استریت، در هفته ۱۳ بازار سال ۲۰۲۳ ، روند صعودی را تجربه کرد و کلیت بازار سهام وال استریت در یک هفته گذشته سبز بوده است. در گزارش این هفته روند شاخص ها و اتفاقات مهم در هفته گذشته را بررسی می کنیم.

نقشه بازار

شاخص S&P 500 در روز جمعه با ۳.۴۸ درصد رشد در هفته به ۴۱۰۹.۳۱ واحد بسته شد و در چهار جلسه از پنج جلسه افزایش داشت. عملکرد هفتگی شاخص از اوایل نوامبر سال گذشته تاکنون بود. ترکیبی از عوامل به احساسات کمک کرد: کاهش ترس در مورد یک سرایت مالی پس از نداشتن خبر جدیدی در مورد بحران بانکی.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 13

با عطف به عملکرد هفتگی بخش‌های S&P 500 ، دریای سبز بود، همه ۱۱ بخش افزایشی بودند. انرژی در صدر جدول امتیازات قرار گرفت و بیش از ۶ درصد اضافه کرد. Consumer Discretionary و Real Estate با پیشرفت بیش از ۵ درصدی هر کدام سه رتبه برتر را به خود اختصاص دادند. وضعیت مالی به شمال ۳ درصد بازگشت. در زیر نقشه شاخص S&P500 را مشاهده می‌کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 13

اخبار اقتصادی مهم در این هفته

خرید مجدد در سهام در حال رشد مانند اختیار مصرف کننده و تکنولوژی؛ و داده های اقتصادی مطلوب باعث شد فدرال رزرو به فکر پایان دادن به کمپین افزایش نرخ بهره باشد. با توجه به اقدامات تنظیم‌کننده‌های مالی و سایر وام‌دهندگان برای جلوگیری از عواقب بدترین بحران بانکی در ۱۴ سال و نیم گذشته، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران در طول هفته اشتهای ریسک‌پذیری خود را دوباره به دست آورده‌اند. کمیته بانکداری سنا همچنین جلسه ای را در مورد تعطیلی اخیر بانک ها برگزار کرد، که در کانون توجه به شکست در سیستم نظارتی کلی قرار گرفت.

تمرکز در طول هفته از ثبات مالی به جهت گیری سیاست فدرال رزرو تغییر کرد. فعالان بازار شرط بندی کردند که بانک مرکزی در بحبوحه بحران بانکی تمایلی به افزایش بیشتر نرخ ها نخواهد داشت. علاوه بر این، داده‌های اقتصادی به شکل افزایش ادعاهای بیکاری هفتگی به همراه تعدیل در شاخص هزینه‌های مصرف شخصی ماه مارس – که معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو است – باعث شد تا به افزایش نرخ بهره پایان داده شود.

سخنرانان فدرال رزرو در طول هفته همچنان محتاط بودند، اما نشان دادند که فشارهای تورمی همچنان بسیار بالاست و بانک مرکزی درها را برای ادامه افزایش نرخ بهره باز نگه داشته است.

بر اساس ابزار CME FedWatch، بازارها در حال حاضر با احتمال ۵۲% بدون افزایش قیمت در جلسه کمیته سیاست پولی بانک مرکزی در ماه مه قیمت گذاری می کنند، در حالی که احتمال افزایش ۲۵ واحد پایه حدود ۴۸% است. مهمتر از همه، به نظر می رسد بازارها معتقدند که اوج نرخ بهره اکنون از ۴.۷۵ درصد به ۵.۰۰ درصد از ۵.۰۰٪ تا ۵.۲۵٪ بالاتر خواهد رفت.

روحیه ریسک پذیری در طول هفته منجر به خرید سهام فناوری توسط معامله گران شد – که در بیشتر سال گذشته از آن اجتناب شده بود. به غیر از گروه FAANG، شرکت های تراشه و نیمه هادی نیز شاهد خرید عمده ای بودند. افزایش سهام Micron Technology (MU) و Intel (INTC) به بازارها کمک کرد تا در روز چهارشنبه سودهای قابل توجهی کسب کنند. در همین حال، NVIDIA (NVDA) در سال جاری بیش از ۸۰ درصد رشد کرده است که تا حدی به دلیل افزایش علاقه به فضای هوش مصنوعی کمک کرده است.

علاقه مجدد به سهام فناوری به Nasdaq 100 کمک کرد تا به بازار صعودی بازگردد و این شاخص بیش از ۲۰ درصد از پایین ترین سطح بسته شدن خود در دسامبر سال گذشته صعود کرد. میانگین فناوری سنگین همچنین بهترین عملکرد سه ماهه خود را در روز جمعه از ژوئن ۲۰۲۰ به ثبت رساند.

در سایر داده‌های اقتصادی در طول هفته، نگرانی‌های بزرگ برای بخش مسکن محقق نشد، با افزایش فروش مسکن در انتظار سومین ماه متوالی در فوریه و افزایش درخواست‌های وام مسکن در هفته گذشته.

تحلیل شاخص S&P500

برای شاخص S&P500 بعد از رسیدن به منطقه عرضه روزانه در روند صعودی احتمالا یک اصلاح تا سطح ۳۹۵۰ داشته باشیم و پس از اون به مسیر صعودی ادامه بدهد. با این حال ممکنه این اصلاح خیلی سطحی باشه و از ۴۰۶۰ قیمت به بالا برگرده با توجه به اینکه یکبار این منطقه دیده شده است و گره به وجود آمده به منطقه بالایی هم نفوذ داشته است. بنابراین احتمال صعود و برگشت (اصلاح عمیق تر) از منطقه عرضه بالایی هم وجود دارد.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته 13

 

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X