پرش لینک ها
تریدر سخت کوش

تریدر سخت کوش – قسمت اول

چرا سخت کوشی برای تریدرها ضرروی است؟

آیا شما میتوانید انتظار داشته باشید که با خواندن تعدادی کتاب و رفتن
به چند سمینار در عرض یک هفته یک جراح مغز بشوید؟ اگر این امکان برای شما وجود داشته باشد!
مسلما پاسخ شما منفی است ولی با این حال اکثر افراد انتظار دارند در مدت زمان کوتاهی به یک نابغه در بازار تبدیل شوند.

 

تریدر سخت کوش

به سراغ تریدر های موفق بروید و با آنها گفتگو کنید . یقینا درک خواهید کرد که چه مقدار تلاش و کوشش ، زمان ، پشتکار و ضررهای مادی را تحمل کرده اند تا به جایی رسیده اند که ما امروز آنها را در این موقعیت میبینیم.
بین یک تریدر حرفه ای و موفق با یک حقوقدان،دکتر یا تاجر هیچ تفاوتی از نظر زحماتی که باید بکشند تا به هدف برسند وجود ندارد. در نتیجه شما در ابتدا باید تصمیم بگیرید که آیا واقعا میخواهید یک معامله گر حرفه ای بشوید یا خیر؟
این سوال را از خودتان بپرسید و با صداقت به آن جواب بدهید . از خودتان بپرسید آیا من واقعا به معامله در بازار های مالی علاقه دارم و یا تنها پتانسیل پولی موجود در این بازار است که مرا شیفته خود کرده و باعث شده تا به سراغ آن بیایم؟

دراکثر گفتگوهایی که با افراد برتر در حرفه های مختلف انجام میشود داشتن علاقه به حرفه انتخابی یکی از نکات مشترک همه آنهاست . اگر هدف و انگیزه اصلی شما بدست آوردن پول باشد این هدف دست یافتنی است. منتها به شرطی که شما انگیزه کافی برای یادگیری و کوشش را نیز داشته باشید نه اینکه به امید بدست آوردن پول زیاد فقط به دنبال یافتن استراتژی هایی بروید که به ظاهر آسان و پولساز به نظر می آیند . علاقه برای بدست آوردن پول چنانچه باعث شود شما فعالیت بیشتری بکنید بسیار هم خوب هست و میتواند در موفقیت به شما کمک کند . واقعا جای تعجب است وقتی معامله گرانی هستند که حتی ابتدایی ترین کتابها راجع به نحوه کار بازار را هم نخوانده اند ولی خیلی هم امیدوارند که سودهای کلانی را که در انتظار آنها نشسته اند،بدست خواهند آورد.


به نظر میرسد که خواندن یک کتاب در مورد اصول و قوانین بازار برای آنها کار بسیار پر زحمتی است. جالب اینجاست که اکثر این افراد براحتی قادرند یک حساب ده هزار دلاری را در کمتر از شش ماه از بین ببرند.
در حقیقت داشتن معاملات موفق نه تنها مستلزم دانستن اصول معامله گری است بلکه نیازمند تلاش و کوشش برای ماندن در اوج آمادگی می باشد. در بین نوابغ این بازار و در بین تریدرهای موفق ما میتوانیم افرادی را پیدا کنیم که با تلاش و کوشش توانسته اند صاحب حسابهای بزرگ بشوند اما همه آنها سالها زحمت کشیده اند و تلاش کرده اند. بارها شکست خورده اند ولی با یافتن اشکالات کارشان دوباره شروع کرده اند.
آیا ما با آنها تفاوت داریم؟
یک حقوقدان سالهای زیادی را زحمت میکشد و تلاش میکند تا به هدف برسد و این مسئله برای افرادی که میخواهند یک تریدر موفق باشند نیز صادق است.
اگر شما تازه کار هستید و میخواهید موفق شوید و به بازدهی های
خوب برسید از همین امروز شروع کنید . تصور کنید که سه سال اول ورود به بازار را در حال آموختن در یک دانشگاه هستید. بازار معلم شماست و حسابی که در ابتدا باز میکنید شهریه ای است که باید بپردازید.
معنی آن این است که باید سخت کار کنید. بگذارید این موضوع را در دو قسمت بررسی کنیم.

در ابتدا شما می بایست با صرف وقت بر روی خصوصیات فردی خودتان مطالعه کنید و یک روش معامله که با آن احساس راحتی میکنید را انتخاب کنید و سپس یاد بگیرید که با آن روش چگونه درست معامله کنید . درباره آن مطالعه کنید ، بپرسید و بیشتر یاد بگیرید. اساسا اولین گام برای شروع ، انتخاب یک سیستم مناسب است. با توجه به اینکه پیدا کردن این سیستم کار چندان ساده ای نیست و شاید مجبور شوید بارها و بارها آن را عوض کنید لذا اینکار ممکن است تا مدت یکسال نیز بطول بیانجآمد ) توجه داشته باشید که در اینجا منظور سودآوری یا عدم سوداوری مناسب سیستم نیست و شما تنها باید سیستمی را پیدا کنید که با خصوصیات رفتاری و درونی شما مناسب است و با آن احساس راحتی میکنید ( ، در طی این مدت به احتمال فراوان شما مقداری پول از دست خواهید داد توصیه من به شما این است که در اینطور مواقع دست از معامله بکشید و آن را فراموش کنید.
اگر احساس کردید که باز هم دوست دارید به معامله کردن ادامه بدهید و به ترید علاقه مندید برگردید و شروع کنید زیرا در اینصورت میتوانید امیدوار باشید که واقعا به این کار علاقه دارید و امکان موفقیت برای شما وجود دارد. بعد از اینکه سیستم مناسب را پیدا کردید حال میبایست با نظم و انظباط قوانین آنرا دنبال کنید.

تریدر سخت کوشباور کنید نظم و انظباط و داشتن دیسیپلین در اجرای قوانین از ملزومات موفقیت است. شما نباید به شرایط فعلی تان قانع باشید و میبایست سیستم تان را توسعه بدهید و سعی در بهینه تر کردن آن داشته باشید. توجه کنید که قانع نبودن به این معنی نیست که هر روز سیستم تان را عوض کنید بلکه هدف فقط بهینه تر کردن سیستمی است که مناسب شماست و با بهینه کردن آن میتوانید به سمت موفقیت گام بردارید . برای داشتن دیسیپلین بیشتر تمرین کنید و بر روی اشتباهاتتان کار کنید تا تکرار نشوند.
بله یک تریدر هر قدر هم که حرفه ای و کارآزموده باشد باز هم از اشتباه مبرا نیست. به عنوان مثال میتوانید به سرگذشت جس لیورمور توجه کنید.
در قسمت بعد این مقاله ، در مورد سرگذشت جس لیورمور صحبت خواهیم کرد.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن