تریدر نخبه کیست؟ چگونه به یک تریدر تخبه تبدیل شویم؟

تریدر نخبه

تریدر نخبه کیست؟ چگونه به یک تریدر تخبه تبدیل شویم؟

با این چهار روش به یک تریدر نخبه تبدیل شوید:

۱)در زمانهاي سخت تمرکزتان را مجددا بدست آورید

شما اغلب اوقات نیازمند گرفتن تصمیماتی سخت در شرایطی چالش انگیز و جدي هستید مثلا در یک بازي مهم شطرنج یا یک مبارزه رزمی سخت ، بدست گرفتن کنترل احساسات تان مهمترین عامل است و دقیقا چیزي است که تفاوت برنده ها را با بازنده ها مشخص می کند.
در ورزش ، تا حالا متوجه شده اید که بعضی از بازیکنان زمانی که روي نیمکت نشسته اند حوله اي روي صورتشان می اندازند ، یا مثلا بازیکنان تنیس به راکتشان ور می روند و سیار بازیکنان در طول وقت استراحت به زمین مسابقه نگاه نمی کنند؟
براي اینکه بتوانید چشم انداز جدید و دید واضحی را بدست آورید، خودتان را از صحنه جدا کنید. می شود اینکار را باآب زدن به صورت، بلند شدن از پشت میز و نوشیدن کمی آب، نفس عمیق کشیدن، یا انجام چند تمرین و نرمش بدنی ، انجام دهید. به عنوان یک معامله گر، ما تقریبا هر روز با تصمیمات چالشی سروکار داریم و نحوه برخورد ما با جنبه هاي روانشناختی معامله گري است که تفاوت بین برد و باخت را آشکار می سازد.
یک تماس بد بعد از یک باخت) یعنی جواب پیامی را با عصبانیت می دهید یا در تماس تلفنی که دارید بد برخورد میکنید( و یا یک حرکت تکانه اي بعد از یک معامله از دست رفته ) مثلا ناسزا میگویید یا مشت به میز میکوبید(دو مثالی است که می شود براي عدم کنترل صحیح احساسات ذکر کرد. اگر برخورد با احساسات را در شرایط فعلی سخت می بینید ،بعد از معامله خودتان را از پلتفرم معاملاتی جدا کنید ۵ تا ۱۰ دقیقه قدم بزنید، یک کار متفاوت دیگر بجز معامله گري انجام دهید و خواهید دید که بعد از اینکه دوباره سراغ پلتفرم برگشتید به اتفاقات به صورت دیگري نگاه میکنید.

تریدر نخبه

۲)کمبود توجه و حضور داشتن

ما هر روز در آماج بمباران اخبار هیجان انگیز، تبلیغات پر زرق و برق ، تیترهاي جالب توجه و داستانهاي الهام بخش قرارداریم . کاري که موارد فوق الذکر با ذهنیت ما میکنند می تواند براي عملکرد سطح بالا کشنده باشد. در طول زمان آنقدر اخبار و چیزهاي هیجان انگیز می بینیم که براحتی ما را خسته و بی حوصله می کند. در نتیجه زمانی که در بازار اتفاقی نمی افتد، آنقدر به دنبال چیزهاي حواس پرت کن میرویم که مارا به سمت مرتکب شدن اشتباه می برند. معامله گري همیشه هیجان انگیز نیست و خیلی وقت ها دربازار براي ساعتها و حتی کل روز هیچ اتفاقی نمی افتد. شما در این جور وقتها با شرایطی که میتواند بر سرنوشت شما به عنوان یک معامله گر تاثیرگذار باشد چگونه برخورد میکنید. در این مواقع معامله گران حرفه اي تمرکز خود را حفظ میکنند. به تحلیل معاملات گذشته شان میپردازند، پلن معاملاتی شان را مرور میکنند یا معاملاتشان را وارد ژورنال معاملاتی میکنند و یا فقط قدم می زنند و اوقات خالی شان را صرف کار هاي خلاقانه تري میکنند. در سوي دیگر معامله گران اماتور سعی می کنند براي خودشان هیجان بیافرینند. به صورت تصادفی در بین تایم فریم هاي نمودار قیمت و بازار بالا و پایین میروند و شروع به جور کردن بهانه اي می کنند که خودشان براي ورود به یک معامله قانع کنند.

تریدر نخبه

۳)نقاط قوت تان را بشناسید.

” تقریبا بدون استثناء ، قهرمان ها متخصصینی هستند که سبک خود را با آگاهی عمیق از نقاط قوت شان ، بوجود اورده اند و مهارت بالایی در هدایت صحنه نبرد در جهت این نقاط قوت دارند.“ – جاش وازکین

سیستم معامله گري فعلی تان را چطور پیدا کردید؟
آیا از یک سایت خریدید؟ آیا مجموعه اي از اندیکاتورها بوده که از یک تالار گفتگو و یا یک کتابخانه اینترنتی دانلود کردید؟ سیستم معاملاتی یک چیز خیلی شخصی اي است و باید بر اساس نقاط قوت و ضعف شما مدلسازي شده باشد.
خودتان را ارزیابی کنید: آیا آدم صبوري هستید؟ آیا ریسک پذیر هستید؟ آیا می توانید با ضررها بدرستی برخوردکنید؟ آیا بدون نیاز به استراحت می توانید در یک مدت طولانی تمرکز خود را حفظ کنید؟ آیا زمانی در یک معامله هستید و بازار دچار نوسان می شود می توانید موقعیت را مدیریت کنید وآیا می توانید با موج هاي اصلاحی حرکات قیمت کنار بیایید؟
خیلی واضح است که معامله گران باید پارمترهاي معامله گري شان را منطبق با ویژگی هاي )پروفایل( خودشان تعدیل کرده و تطبیق دهند. و این پارامترها ممکن است براي یک سیستم مناسب باشد ولی با سیستم دیگر منطبق نباشد.

تریدر نخبه۴)سیکل هاي کوچکتري بسازید

پنج مرحله وجود دارد، که حرفه اي ها آن را سرسری نمی گیرند. افرادي برنده هستند که مهارت بیشتري در طی کردن این مراحل کسب میکنند و نه کسانی که خلاقیت بیشتري در این مرحله ها بخرج دهند. مفهوم ساختن سیکل هاي کوچکتر یعنی اینکه یک قسمت را انتخاب کنید و هر چیزي را کی میتوان درباره آن دانست را یادبگیرید.
کار را از مفاهیم مهمتر شروع کنید و در مسیر درست آهسته آهسته به پیش بروید.
معامله گران معمولا در اطراف سیستم معاملاتی یک چرخی میزنند و دنبال اندیکاتورهاي جدید و فانتزي می گردند ،بدنبال سیگنالهاي ورود می گردند و خودشان را باهوش تر از بازار فرض می کنند
. اما در عوض شما باید در یک زمان روي یک چیز تمرکز کنید.بزرگترین مشکل تان را شناسایی کنید و روي آن کار کنید. آیا واقعا یک اندیکاتور غیر دقیق شما را از برد در معامله بازنگه داشت؟ و یا این ذهنیت و رویکرد کلی شما بود که این کار را کرد؟ سعی کنیددر یک زمان موانع را شناسایی کنید و بر آنها غلبه کنید و همیشه ابتدا روي بزرگترین چالش تمرکز کنید.

برای مشاهده دیگر مقالات روانشناسی ترید اینجا کلیک کنید.

 

مقالات مرتبط

ترس از دست دادن معامله گران

در هر زمانی از روز، هزاران بازار وجود دارد که منتظر شماهستند. صدها هزار نمودار در بیست و چهار ساعت شبانه روز و ۵ روز هفته در حال نوسان و حرکت هستند که هر تیک آن می تواند براي شما پولسازي کند. برخوردن به معاملات از دست رفته می تواند چالشی واقعی براي معامله گران باشد، و هر روز شما با پول هایی سر و کار دارید که وارد حساب معاملاتی تان نشده اند. اینکه ببینید که این پول چقدر بوده است ذهنیت معامله گر را با چالشی جدي روبرو کرده و منجر به اشتباهات بزرگ در معامله گري می شود.

۵ مرحله معامله گری

پنج مرحله وجود دارد که هر معامله گري در طی سالهاي معامله گري ازآن عبور میکند. شما نمی توانید هیچ کدام از آنها را دور بزنید و نمیتوانید بدون اینکه با خود صادق باشید، بدانید که در کدام مرحله قرار دارید.

۷ نکته برای معامله گری منضبط

معنی ، آنچه را که میبینی معامله کن ، چیست؟
جمله ي )آنچه را که میبینی معامله کن( ، عبارتی است که معامله گران دوستش دارند . با این حال معنی درستی که پشت این عبارتست نا شناخته مانده است.در پایان این مقاله شما این را خواهید فهمید که چرا احتمالا آنچه را که میبینید معامله نمیکنید.

چیزهایی که معامله گران می توانند از یک قمارباز حرفه اي یاد بگیرند

کتی هولبرت یک قمار باز حرفه اي است که پول بسیاري از بازیهاي بلک جک، پوکر و اسلات در طی سالهاي متمادي بدست آورده است، اخیرا کتابی از این خانم خواندم به نام جادوي قُمار که درآن خصوصیات یک قمار باز برجسته به نمایش درآمده است. یکی از قطعات این متن خیلی نظرم را جلب کرد، براي اینکه می تواند عملکرد معامله گران را بسیار بهبود بخشد و از اشتباهات غیر ضروري و ناخواسته اجتناب کند ، لذا اجازه دهید این قطعه از متن را براي تان در این مقاله بیاورم.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X