پرش لینک ها
تریدر نخبه

تریدر نخبه کیست؟ چگونه به یک تریدر تخبه تبدیل شویم؟

تریدر نخبه کیست؟ چگونه به یک تریدر تخبه تبدیل شویم؟

با این چهار روش به یک تریدر نخبه تبدیل شوید:

۱)در زمانهای سخت تمرکزتان را مجددا بدست آورید

شما اغلب اوقات نیازمند گرفتن تصمیماتی سخت در شرایطی چالش انگیز و جدی هستید مثلا در یک بازی مهم شطرنج یا یک مبارزه رزمی سخت ، بدست گرفتن کنترل احساسات تان مهمترین عامل است و دقیقا چیزی است که تفاوت برنده ها را با بازنده ها مشخص می کند.
در ورزش ، تا حالا متوجه شده اید که بعضی از بازیکنان زمانی که روی نیمکت نشسته اند حوله ای روی صورتشان می اندازند ، یا مثلا بازیکنان تنیس به راکتشان ور می روند و سیار بازیکنان در طول وقت استراحت به زمین مسابقه نگاه نمی کنند؟
برای اینکه بتوانید چشم انداز جدید و دید واضحی را بدست آورید، خودتان را از صحنه جدا کنید. می شود اینکار را باآب زدن به صورت، بلند شدن از پشت میز و نوشیدن کمی آب، نفس عمیق کشیدن، یا انجام چند تمرین و نرمش بدنی ، انجام دهید. به عنوان یک معامله گر، ما تقریبا هر روز با تصمیمات چالشی سروکار داریم و نحوه برخورد ما با جنبه های روانشناختی معامله گری است که تفاوت بین برد و باخت را آشکار می سازد.
یک تماس بد بعد از یک باخت) یعنی جواب پیامی را با عصبانیت می دهید یا در تماس تلفنی که دارید بد برخورد میکنید( و یا یک حرکت تکانه ای بعد از یک معامله از دست رفته ) مثلا ناسزا میگویید یا مشت به میز میکوبید(دو مثالی است که می شود برای عدم کنترل صحیح احساسات ذکر کرد. اگر برخورد با احساسات را در شرایط فعلی سخت می بینید ،بعد از معامله خودتان را از پلتفرم معاملاتی جدا کنید 5 تا 10 دقیقه قدم بزنید، یک کار متفاوت دیگر بجز معامله گری انجام دهید و خواهید دید که بعد از اینکه دوباره سراغ پلتفرم برگشتید به اتفاقات به صورت دیگری نگاه میکنید.

تریدر نخبه

۲)کمبود توجه و حضور داشتن

ما هر روز در آماج بمباران اخبار هیجان انگیز، تبلیغات پر زرق و برق ، تیترهای جالب توجه و داستانهای الهام بخش قرارداریم . کاری که موارد فوق الذکر با ذهنیت ما میکنند می تواند برای عملکرد سطح بالا کشنده باشد. در طول زمان آنقدر اخبار و چیزهای هیجان انگیز می بینیم که براحتی ما را خسته و بی حوصله می کند. در نتیجه زمانی که در بازار اتفاقی نمی افتد، آنقدر به دنبال چیزهای حواس پرت کن میرویم که مارا به سمت مرتکب شدن اشتباه می برند. معامله گری همیشه هیجان انگیز نیست و خیلی وقت ها دربازار برای ساعتها و حتی کل روز هیچ اتفاقی نمی افتد. شما در این جور وقتها با شرایطی که میتواند بر سرنوشت شما به عنوان یک معامله گر تاثیرگذار باشد چگونه برخورد میکنید. در این مواقع معامله گران حرفه ای تمرکز خود را حفظ میکنند. به تحلیل معاملات گذشته شان میپردازند، پلن معاملاتی شان را مرور میکنند یا معاملاتشان را وارد ژورنال معاملاتی میکنند و یا فقط قدم می زنند و اوقات خالی شان را صرف کار های خلاقانه تری میکنند. در سوی دیگر معامله گران اماتور سعی می کنند برای خودشان هیجان بیافرینند. به صورت تصادفی در بین تایم فریم های نمودار قیمت و بازار بالا و پایین میروند و شروع به جور کردن بهانه ای می کنند که خودشان برای ورود به یک معامله قانع کنند.

تریدر نخبه

۳)نقاط قوت تان را بشناسید.

” تقریبا بدون استثناء ، قهرمان ها متخصصینی هستند که سبک خود را با آگاهی عمیق از نقاط قوت شان ، بوجود اورده اند و مهارت بالایی در هدایت صحنه نبرد در جهت این نقاط قوت دارند.“ – جاش وازکین

سیستم معامله گری فعلی تان را چطور پیدا کردید؟
آیا از یک سایت خریدید؟ آیا مجموعه ای از اندیکاتورها بوده که از یک تالار گفتگو و یا یک کتابخانه اینترنتی دانلود کردید؟ سیستم معاملاتی یک چیز خیلی شخصی ای است و باید بر اساس نقاط قوت و ضعف شما مدلسازی شده باشد.
خودتان را ارزیابی کنید: آیا آدم صبوری هستید؟ آیا ریسک پذیر هستید؟ آیا می توانید با ضررها بدرستی برخوردکنید؟ آیا بدون نیاز به استراحت می توانید در یک مدت طولانی تمرکز خود را حفظ کنید؟ آیا زمانی در یک معامله هستید و بازار دچار نوسان می شود می توانید موقعیت را مدیریت کنید وآیا می توانید با موج های اصلاحی حرکات قیمت کنار بیایید؟
خیلی واضح است که معامله گران باید پارمترهای معامله گری شان را منطبق با ویژگی های )پروفایل( خودشان تعدیل کرده و تطبیق دهند. و این پارامترها ممکن است برای یک سیستم مناسب باشد ولی با سیستم دیگر منطبق نباشد.

تریدر نخبه۴)سیکل های کوچکتری بسازید

پنج مرحله وجود دارد، که حرفه ای ها آن را سرسری نمی گیرند. افرادی برنده هستند که مهارت بیشتری در طی کردن این مراحل کسب میکنند و نه کسانی که خلاقیت بیشتری در این مرحله ها بخرج دهند. مفهوم ساختن سیکل های کوچکتر یعنی اینکه یک قسمت را انتخاب کنید و هر چیزی را کی میتوان درباره آن دانست را یادبگیرید.
کار را از مفاهیم مهمتر شروع کنید و در مسیر درست آهسته آهسته به پیش بروید.
معامله گران معمولا در اطراف سیستم معاملاتی یک چرخی میزنند و دنبال اندیکاتورهای جدید و فانتزی می گردند ،بدنبال سیگنالهای ورود می گردند و خودشان را باهوش تر از بازار فرض می کنند
. اما در عوض شما باید در یک زمان روی یک چیز تمرکز کنید.بزرگترین مشکل تان را شناسایی کنید و روی آن کار کنید. آیا واقعا یک اندیکاتور غیر دقیق شما را از برد در معامله بازنگه داشت؟ و یا این ذهنیت و رویکرد کلی شما بود که این کار را کرد؟ سعی کنیددر یک زمان موانع را شناسایی کنید و بر آنها غلبه کنید و همیشه ابتدا روی بزرگترین چالش تمرکز کنید.

برای مشاهده دیگر مقالات روانشناسی ترید اینجا کلیک کنید.

 

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن